Muzyka i dźwięki w grze

+
A ja sobie wlasnie wrocilem do planescape mam orginalke i se pocielem troszke bo gierka wymiata wszystkie nowe cRPG (moze wiedzmin go pobije ;).A muzyka w sumie byla jednym z dwoch elementow ktorch niezjebali w filmie. Takze mozna by cos zaczerpnąć
 
Na marginesie... Wie ktoś może kto jest autorem muzyki do Wiedźmina w wersji RMF?Zgadzam się co do Tormenta - jedna z najlepszych gier w które grałem.
 
ktoś wspominał o selekcji utworów Manowar'a. No więc do walki idealny moim zdaniem jest "Wheels of Fire" z płyty "Kings of Metal".
 
Tak co do samej walki z całą pewnością najlepszy będzie metal ze swymi charakterystycznymi gitarowymi rifami, a także perkusyjną masakrą. Co do innych gatunków to trzymam się tego, że powinnien występować gothick rock, a w czasie swobodnego przemierzania terenów odpowiadałaby mi muzyka nieco spokojniejsza, nawet ta którą mieliśmy możliwość usłyszeć w serialu Wiedźmin.
 
Nie no chyba rozumiem znaczenie tego słówka, małe dzieci kiedy im coś smakuje mówią mniam, mniam Może i jest to słówo wymowne, ale bez obrazy wydaje mi się jakieś takie tandetne.Uważam, że jeśli już się coś przytacza, to należy to odpowiednio uargumentować, a nie tylko napisać posta, aby był. Wiadomość powinna coś sobą reprezentować, powinna zawierać jakąś konkretną informację, a także w odpowiednich tematach dywagacje, gdybania, a nie tylko rzucanie słów na wiatr.
 
Poleciłem w tamtym poście muzykę bardzo dobrego zespołu i podałem jego nazwe - czyli jak nie patrzeć konkretną informacje, a określenie "Mniam" można przypisać mojemu zdaniu o muzyce owego zespołu... Więc nie rozumiem czego sięczepiasz. Rozumiem, że ty preferujesz posty długie, zawiłe i ogulnie rzecz biorąc "lejące wodę" zamiast krótkiej i zwięzłej informacji? >:)A jeśli chociaż jedna osoba potrudziła się, żeby wstukać Closterkeller w jakiejś wyszukiwarce to moje słowa nie były żucone na wiatr...
 
Tak pisałem tu o Hevii, jego muzyka może by i nie pasowałaby do Wiedźmina, ale może wam się spodoba? Do tej pory nagrał 3 płyty i jest jednym z moich ulubonych artystów :)... A tu daje wam małą prubkę jego twórczości (ale większość jego utworów jest raczej tylko instrumentalna)... Daje wam bardziej "żywy" kawałek ale i zdaża sięusłyszećod niego nieco spokojniejsze (ale nie flakowate) nuty :)http://staszeek.fm.interia.pl/san.xuan.mp3P.S. Pamiętajcie aby usunąć z dysku po 24h ;)
 
Racja Kodaemon, ta muzyka może i nie jest zła, ale po pierwsze to nie moje klimaty, a po drugie za spokojna jak na świat wiedźmina. Ze światem Sapkowskiego bardziej kojarzy mi się, a po za tym bardziej jakoś odpowiada mi muzyka cięższa wzbogacona ostrymi gitarowymi rifami i perkusją. A w czasie walki jakiś fajny, ostry metal (propozycje były na wcześniejszych stronach, więc nie będę się powtarzał, jak się komuś chce to niech sobie poszuka - warto ).
 
Z tymi gitarami i perkusją nie moż na przesadzać ,jeśli taka ciężka muzyka będzie podzas zwiedzania, a jeszcze cięższa podzas walki to po jakimś czasie będzie poprostu męczyła iwiększośćją wyłączy. Muzyka z tego wiedźminskiego gameplaya(E3) podoba mi się najbardziej Podczas walki cięższa a podczas wędrówek słychać flet.
 
No cuż, gusta są różne i nie każdemu musi się podobać. A zamieściłem w nadzieji, że nuż kogoś zainteresuję. Hevie bardzo lubie za mnogość dźwięków w jednym momencie i jak na mnie ta mnogość działa przy lekkim poszerzeniu swiadomości ;) :?
 
staszeek said:
Tak pisałem tu o Hevii, jego muzyka może by i nie pasowałaby do Wiedźmina, ale może wam się spodoba?
Pozwole sobie zacytować siebie ;) I stwierdzłem tu jako Hevia nie pasowałaby do Wiedźmina ale może jako tako was samych zainteresuję :p
 
Kodaemon said:
Staszeek nie zrozum mnie źle, ogólnie też Hevię raczej lubię, ale do Wiedźmina nijak mi nie przystaje.
To czy dana muzyka przystaje czy nie w dużej mierze zależy od tego jak się ją w komponuje do gry. Popatrz na trailer albo na PoP. Tam zrobiono to bardzo dobrze
 
Co do Manowara, według mnie w momencie śmierci jakiegoś ważnego NCP-a (ew. samego wiedźmina) świetnie pasowałoby Today Is A Good Day To Die z płyty Louder Than Hell.
 
zgadzam sie w zupełności. taka muzyka mi pasuje. natomiast ostatnio zacząłem nightwisha słuchać. klimat... utwór Once na przykład (ktoś wspominał o nie wymienianiu zespołów? ) pasował by idealnie do jakiegoś ważnego momentu. te momenty z chórem zwłaszcza. aż ciarki przechodzą.
 
Top Bottom