Muzyka i dźwięki w grze

+
Scropic jest ponoć twórcą dość uniwersalnym, z tego, co słyszałem. Poza tym, pisał też muzykę do Gorky 0, więc...
 
LeeSter said:
A czemu do wiedzmina nie pasowała by muzyka instrumentalna Mi się ta z filmu Making of The witcher (czy jakoś tak ) podobała
Nigdy nie pisałem, że nie będzie pasować: wręcz przeciwnie.Scorpic tworzy muzykę, ale także ogólne udźwiękowienie - efekty itp. Cała seria Gorky została zrealizowana z jego udziałem - co świetnie słychać.
 
Czytał i podobno uważa jego książki za kultowe.A pierwszy "Making of..." uruchomiłem po kilka razy dla samej muzyki i aż mi ten pan, ktory mówił i zagłuszał dźwięk, bardzo podpadł
 
Gdzieś widziałem do zciagniecia muzykę z wiedzmina którą usłyszymy podczas walki początke średni koncówka extra"P
 
pewnie chodzi ci o to co zaprezentowano nam podczas poprzedniego TzW. Chociaż tam końcówka sie nie rózniła, jakbys mógł link dać to sie nie obrazimy.
 
Scorpic tworzy fakt dobrą muzykę instrumentalną, ale wszystko to jest tworzone komputerowo, a mi marzą się jakieś utwory nagrane na żywo na przykład z udziałem orkiestry symfonicznej i kapeli metalowej. Dobrym rozwiązaniem było by też połączenie tychże dwóch elemnetów trochę takiej muzyki, a trochę takiej. Wiem, że nie ma co liczyć na zbyt wiele utworów nagranych na żywo (bo to porzecież wyższe koszta i te sprawy), ale jak dla mnie dobrze by było jakby powstały 3-4 takie na żywo nagrane klimatyczne utwory.
 
Dobrze zrobionego utworu cyfrowego nie sposób odróżnić od tego nagranego na żywo, więc tutaj nie widzę powodu do niepokoju...
 
Może i masz rację, ale we mnie i tak budzi niepokój na przykład cyfrowe wygenerowanie gitarowych rifów (oczywiście jeśli takie w ogóle w grze będą występować, a mam nadzieję że będą, przydało by się kilka takich rockowych, gitarowych parti).
 
Mam znajomego, który właśnie w sposób cyfrowy nagrał wraz z zespolem cale demo. Zrobili tak, poniewaz nie mieli kasy zeby nagrac to w studiu. Wszystko nagrali najpierw normalnie w warunkach domowych, a potem kazdy instrument z osobna, kawalek po kawalku za pomoca jakichs tam programow. Wyszlo podobno b. dobrze. Lepiej niz jakby w jakims pol-profesionalnym studiu.
 
Moim zdaniem nic nie zastąpi prawdziwego studia. Instrumenty prawdziwe dysponują nawet gamą dzwięków których przeciętny człowiek nie słyszy. Programy komputerowe takich możliwości nie mają
 
Jasne, ze nie zastapi to takiego studia z prawdziwego zdarzenia, ale to sa juz koszta. I to wcale nie male. U mnie w miescie np. nagranie perkusji kosztuje troche ponad 1000zl, a jakosc podobno nie najlepsze. Dlatego znajomy wraz z zespolem zdecydowal sie na komputer. Kosztowalo ich to jedynie sporo wysilku. Biorac pod uwage, ze Scorpic jest prawdziwym profesionalista wiec mysle, ze nie musimy sie szczegolnie martwic, ze jakosc muzyki bedzie zla i sprawiajaca odczucie 'sztucznosci'.
 
Tak... nie można rozpatrywać tego tylko na tle wygenerowane cyfrowe i nagrane na żywo. Chodzi mi o to, że bardzo ważnym punktem przy uwzględnieniu jest postać Scorpica. Czytałem nie tak dawno z nim wywiad i muszę przyznać, że zna się on na tym co robi. A to czy jego dźwięki gitar i innych typowo rockowych brzmięków wygenerowane cyfrowe będą dobre, będzie mozna ocenić dopiero po tym jak zostaną udostępnione jakieś gotowe utwory występujące w grze. Jeśli wykaże się swoim kunsztem, to może być dobrze. Ale oby to nie było zbyt komputerowe; jak dla mnie Wiedźmin to ciężka, klimatyczna muzyka.
 
Noooo, bo są dźwięki które wygeneruje kompek, a człowiek ich nie zagra! I tu jest klucz sztuczności, ale jak się zrobi 'specjalną' pomyłke cicho, to ktoś pomyśli, że to grali muzycy, a każdy się przecież może pomylić. I am right?
 
Voldenet said:
Noooo, bo są dźwięki które wygeneruje kompek, a człowiek ich nie zagra! I tu jest klucz sztuczności, ale jak się zrobi 'specjalną' pomyłke cicho, to ktoś pomyśli, że to grali muzycy, a każdy się przecież może pomylić. I am right?
Nie bardzo wiem co masz na mysli z ta pomylka
 
Heh hodzi o to, żeby zrobić sztuczny błąd, i można napisać, że to ludź grał. Kompek się nie myli!
 
Top Bottom