Muzyka i dźwięki w grze

+
Tibor said:
W Princie była muzyka następujących twórców: muzyka symfoniczna została skomponowana przez Inona Zura a nagrana przez Los Angeles Orchestrę. A ta metalowa kapela to Godsmack.A co do przytoczonej Metallici, to musze przyznać, że nie jestem jakimś tam jej wiernym fanem, ale fakt płyta nagrana z orkiestrą symfoniczna podoba mi sie bardzo i jest to chyba jedyna płyta do której zawsze mam chęć wrócić z reperuaru Metallici, no może jeszcze Master of the Pupets. A co do Wiedźmina to podtrzymuje swoje zdanie, że najlepiej pasowałby by gothic rock.
Polaczenie odrobiny heavy metalu i muzyki symfonicznej wydaje sie mi sie idealnym tlem muzycznym dla Wiedzmina , mysle ze jest ono w stanie stworzyc chyba moj wymarzony klimat w grze, ale jednak trzeba uwazac - podales za przyklad S&M i ja mam nieco odmienne zdanie - owszem czesc utworow brzmi fajnie w nowej aranzacjii, niestety inne stracily dla mnie klimat ( chocby Master o f Puppets) - byc moze dlatego ze mieszanka gitar i orkiestry byla jak dla mnie malo urozmaicona, czasem mialam wrazenie ze orkiestra jest dodana na sile....takie polaczenie nie we wszystkich momentach do siebie pasuje i trzeba je dawkowac z rozwaga ...oczywiscie nie nalezy zapominac ze muzyka w Wiedzimnie powinna byc zroznicowana i symfoniczny metal nie za bardzo pasuje np. do atmosfery karczmy
 
Faile said:
Polaczenie odrobiny heavy metalu i muzyki symfonicznej wydaje sie mi sie idealnym tlem muzycznym dla Wiedzmina , mysle ze jest ono w stanie stworzyc chyba moj wymarzony klimat w grze, ale jednak trzeba uwazac - podales za przyklad S&M i ja mam nieco odmienne zdanie - owszem czesc utworow brzmi fajnie w nowej aranzacjii, niestety inne stracily dla mnie klimat ( chocby Master o f Puppets) - byc moze dlatego ze mieszanka gitar i orkiestry byla jak dla mnie malo urozmaicona, czasem mialam wrazenie ze orkiestra jest dodana na sile....takie polaczenie nie we wszystkich momentach do siebie pasuje i trzeba je dawkowac z rozwaga ...oczywiscie nie nalezy zapominac ze muzyka w Wiedzimnie powinna byc zroznicowana i symfoniczny metal nie za bardzo pasuje np. do atmosfery karczmy
no, akurat master of puppets po prostu nie pasuje do symfonii jako utwór. Ale co powiesz, Faile, na Call of Ktulu? Ten utwór ma klimat, i idealnie by pasował.
 
jeżeli chodzi o klimaty muzyczne w karczmie to odpowiadałaby mi jakas ciekawa aranżacja piosenki "whishy and mystic and me" doorsów a tak w ogóle to muzyka, która wcześniej była (np. z tych targów) i ta muzyka bitewna- Tydzeń z Wiedźminem eż nie była zła no i jak wcześniej już mówiliście gothic rock też byłby w sam raz
 
jeśli ma byc zmienna pogoda, to podczas burzy Riders on the storm? Ale koniec wymieniania, bo to nie na tym polega.
 
Yarpen Zirgin said:
no, akurat master of puppets po prostu nie pasuje do symfonii jako utwór. Ale co powiesz, Faile, na Call of Ktulu? Ten utwór ma klimat, i idealnie by pasował.
wlasnie dlatego pisalam ze nie wszystko jest sie w stanie do siebie dopasowac i polaczenie metal- symfonia czasem brzmi nieciekawie ...a Call of Ktulu - jak najbardziej - monumetalny i piekny - orkiestra symfoniczna sama sie prosi
 
Na mnie ostatnio zrobiła wrażenie muza z PoP:piaski Czasu oraz Warrior Within. Połączenie (zwłaszcza w pierszej z wymieninych gier) muzyki orientalnej z ciężkim brzmieniem wyszło genialnie. Dlatego możnaby było poeksperymentować z połączeniem folkloru z gitarą elektryczną. Powiedzmy taka orkiestra z gitarzystą basowym i mandoliniarzem
 
Nie można zbytni przesadzić z eksperymentowaniem. Ja podsomuwując to wiedzę całość mniej więcej tak. W intrze połączenie muzyki symfonicznej z hevy metalem. Dalej w menu podobny motyw przewodni ewnetualnie gothik rock. A w samej grze dobrze by było gdyby muzyka była w miarę zróżnicowana. I tak jak było już powiedziane nie może być taka sama w czasie wędrówki jakimiś bezdrożami i podczas przebywania w gospodzie. Dobrze by było gdyby przeplatały ( w czasie gry) się elementy heavy metalu, gothik rocka, muzyki symfonicznej a także chóralnej typu Era (niektóre kawałki tego zespołu pasowały by do klimatu wiedżmina. A czy był już poruszany temat dotyczący kto miałby podłożyć głos do Wiedźmina. Co do Geralta to wydaje mi się, że najlepiej pasowałby Żebrowski ( oczywiście jeśliby nie wyszło za drogo). Ale dobry głos głownego bohatera to przyjemność grania.
 
Ten temat był poruszany. I żebrowski... został zjechany za film jednym słowem. Zbyt uduchowiony ten głos. poszukaj w któryms temacie jest długa dyskusja.
 
Nie wiem czy warto odnawiac jakiś stary temat. Wydaje mi się, że jeśli ten temat dotyczy muzyki w grze to mozna pod nią podciągnąć także inne odgłosy związane z grą. Mamy już nowy rok i mozna by może posnuć nowe przypuszczenia kto ze nznanych aktorów mógłby podłożyć głos. A może dać szansę jakiemuś nieznanemu aktorowi?
 
No to jest ciekawy pomysł. Ja nie chce żebra. Nie wyobrażam sobie żeby gra miała cokoklwiek wspólnego z filmem.
 
Może i masz rację. Nie o to przecież chodzi, żeby gra reklamowała się jakimś nazwiskiem.Ważne jest aby aktor potrafił oddać klimat towarzyszący książce Spakowskiego. Ważne jest także to aby dialogi były składne i ciekawe. A przy tym z poczuciem humoru.
 
Tibor said:
Może i masz rację. Nie o to przecież chodzi, żeby gra reklamowała się jakimś nazwiskiem.Ważne jest aby aktor potrafił oddać klimat towarzyszący książce Spakowskiego. Ważne jest także to aby dialogi były składne i ciekawe. A przy tym z poczuciem humoru.
Dokladnie. A Zebrowski tego nie potrafi robic w ogole .A temat ten byl poruszany wlasnie tutaj. Iles tam stron wczesniej. Wyszukiwarka sie klania .
 
Poruszę wątek związany bezpośrednio z muzyką w grze. Chodzi mi o wszelkie inne dźwięki jakie będą występować w grze. Tzn. chciałbym aby odgłos stąpnia np. po deskach nie był taki sam jak ten kiedy przemierzamy lasy. Ważne też są takie szczególy jak np. odgłos otwierania drzwi czy temu podobne, są one szczególikami ale jednak mają pozytywny wpływ na nasze odczucia z gry. Mam nadzieję, że poprawne będą też odgłosy związne z rzucaniem czarów (tj. uzywaniem znaków).
 
Tibor said:
Mam nadzieję, że poprawne będą też odgłosy związne z rzucaniem czarów (tj. uzywaniem znaków).
A jakich odlgosow sie spodziewasz? Bo nie za bardzo wiem jakie mogly by byc . Tzn. wtrakcie "machania rekami" na pewno nie powinno byc nic...A pozniej? Chyba, ze Tobie chodzi o konkretne efekty jak udzerzenie znakiem Aard czy podpalenie znakiem...Igni(?).A co do reszty odglosow to raczej nie powinno byc problemow zwazywszy na to, i z kazda w zasadzie gra ma cos takiego. To juz jest standard.
 
ja sobie nie przypominam, żeby znaki wydawały jakieś odgłosy. Co najwyżej czary magów których spotkamy.
 
Fakt, żebro jest deczko za poważny. A do ogólnego podkładu najlepszy jet dobry ambient. Sącząca się woda, szum lasu, etc, dopasowany do sytuacji.A w walce chóry i bębny, jak jest cięzka
 
Top Bottom