Muzyka i dźwięki w grze

+
moze troche to nudne, ale czy naprawde koszty zwiazane z wynajeciem orkiestry (ktorych w naszym kraju szczesliwie jest pod dostatkiem) czy zespolu kameralnego i studia sa tak ogromne? Bo nawet polprofesjonalna orkiestra jest zawsze zdecydowanie lepsza od syntezatora. Co do samej melodii to tez nie jestem pod wrazeniem, no ale to w duzej mierze kwestia gustu.
 
W zasadzie to dobrze zwrociles uwage na pewne rozroznienie mortifer...Akurat dla mnie sama melodia jest ok. Jest nastrojowa itd. Ale wykonanie jest na poziomie...hmm...Powiedzmy, ze wg mnie nawet na klawiszach mozna osiagnac bardziej realistyczne brzmienie.
 
Ogolnie nie brzmi to zle, ale do rewelacji jeszcze daleko. Co nie zmienia faktu ze mi sie podoba, naszczescie zrezygnowali z gitarki elektrycznej z pierwszego trailerka.
 
no wlasnie, nie jestem pewien, ale ten koles od IWD i Morro tez chyba tworzyl z uzyciem syntezatora, a jakosc jest nieporownywalna.
 
Mortifer - :O chyba nie mowisz powaznie!! Te chóry, bębny kawałki na instrumentach dętych czy smyczkowych w iwd to syntezator?? Jakoś trudno mi to sobie wyobrazic... Musisz się mylić! To by było niemożliwe...
 
Meciuk said:
Ogolnie nie brzmi to zle, ale do rewelacji jeszcze daleko. Co nie zmienia faktu ze mi sie podoba, naszczescie zrezygnowali z gitarki elektrycznej z pierwszego trailerka.
Ech... moim zdaniem to jest muzyka robiona specjalnie pod spokojne bieganie po świecie itp. Natomiast tamta muzyka jest przeznaczona do walki i niech tak zostanie... poza tym nie rozumiem co ci tak nie pasuje w gitarze elektrycznej... przecież to jest jeden z najfajniejszych instrumentów pod słońcem... i mam nadzieje że więcej zostanie stworzonych takich utworków do wali itp. z wykożystaniem gitary elektrycznej... Rock & Metal rules!!!
 
Halaster said:
Mortifer - :O chyba nie mowisz powaznie!! Te chóry, bębny kawałki na instrumentach dętych czy smyczkowych w iwd to syntezator?? Jakoś trudno mi to sobie wyobrazic... Musisz się mylić! To by było niemożliwe...
jak juz pisalem, absolutnej pewnosci nie mam, ale chyba tak. Wiesz, dzisiejsze profesjonalne syntezatory to potezne machiny, mogace (o ile sa sprawnie wykorzystane) z calkiem niezlym skutkiem imitowac "zwykle" instrumenty (nie mylic z keyboardami ktorych uzywaja nasi bogowie muzyki tanecznej ). Nie wiem, czy CDPR ma dostep do sprzetu tej klasy, jesli tak to niestety tego nie slychac... Ja oczywiscie i tak bede zawsze w tym wzgledzie preferowal ludzka reke, ale jak zwykle pewnie wszystko rozbija sie o kase.
 
Muzyczka jest pewnie z określonej lokacji, "Dworzyszcza"(Old Manor Theme) jak sama nazwa wskazuje.IMO może być,szkoda tylko, że bez udziału orkiestry.
 
hmmm...fajnie by było gdyby udostępnikli kawałek muzyczny z filmiku "making the witcher - hero" - utworek fajny tylko mi gadający "TRUST" trochę przeszkadza
 
Nie no muzyka jest ok. Taka RPG-owa. Moze z gra bedzie sie reprezentowac lepiej, bedzie oddawac doskonaly klimat. Fajna muza byla w Morrowindzie. Genialnie oddawala klimat.
 
Powiem tak, przesłuchałem utwór, ale w cale mnie on nieporwał. W ogóle nie takiego rodzaju muzyki oczekuje w finalnej wersji gry. Według mnie ten utwór był po prostu nijaki i raczej bez górnolotnego polotu, zwykły przeciętniak. Jak dla mnie muzyka w Wiedźminie, jak już mówiłem, ale powtarzam to ciąglę niosąć ów proporzec na czele pochodu, powinna zawierać ostre gitarowe rify przełamywane wyrafinowaną maskrą na perkusji. A mówiąć ogólnie idealny tandem występujący w grze jak dla mnie to: gothic-metal/rock, współwystępujący z utworami w stylu Gregoriana. A jeśli chodzi o motywy spokojniejsze to przecież i takie mogą być zagrane na stricte metalowym sprzęcie, jak przykład przytoczę chociażby ballady(?) Metallici. Czyż one nie są piękne?
 
Bez przesady...przeciez jesli muzyka ma byc spokojna i nastrojowa to nie moga grac ostre gitary itp.
 
Ale nie wszędzie przecież musi być spokojnie. A czy uważasz, że ostra muzyka nie potrafi budować klimatu? Przecież ostre metalowe rify, tudzież mroczne gotyczno-rockowe kawałki idealnie budują klimat niepewności, potęgują efekty odczuwane w wyniku toczonych się w grze walk...
 
No podczas walki przydałoby się coś z kopem. Niestety ja już tak mam że słucham muzyki ciężkiej, brutalnej, brudnej i ociekającej śluzem ;-) więc lubię gdy od czasu do czasu odezwą się jakieś gitarki ;-)
 
Czyli podsumowująć, ogół forumowiczów wolałby jednak w samej grze muzykę cięższą, klimatyczniejszą, mocniejszą, z kopem (oczywiście gitarowym, perkusyjnym); a nie to czym jesteśmy do tej pory raczeni przez imć Scorpika. Toż to świadczy o tym, iż nasze zdanie w zbyt małym stopniu brane jest pod uwagę!
 
Nie uwazam, zeby mozna bylo wszedzie wciskac gitary...Np. rozswietlona letnim sloncem laka...Zasniezone gorkie szczyty...Ciche i slabo oswietlone lasy...poprostu krajobrazy. Tam nie ma miejsca na ciezkie granie bo tam ma byc z zalozenia klimat spokojny. A ciezkie riffy nadaja ostry klimat...
 
No wiesz tutaj można się spierać, ale może i być i tak jak mówisz, niech stracę Ale przecież nie wypowiadałem się raczej jednoznacznie za danym typem muzyki (no może czasem jak poniósł mnie fanatyzm ).Ale jeśli piszesz spokojna to masz na myśli jaką, coś w stylu na przykład soundtracka dołączonego do Nocy Kruka? Czy też w sumie podobnej muzyki z Morro?
 
Jak zobaczyłem wasze narzekania na syntezator to sobie pomyślałem, że będą słyszalne jakieś trzaski, neinaturalne przerwy etc. Tymczasem usłyszałem utwór, którego motyw jak i środki użyte do jego wykonanie są "ograne" od kilku dobrych lat na PC.Po prostu niewyróżniająca się muzyczka, której nie będzie trzeba wyłączać, a jednocześnie na tyle cicha, że prawdopodobnie nawet jej nie usłyszę.
 
Top Bottom