Myszka działa z opóźnieniem przy płynnej grafice

+
Status
Not open for further replies.
Myszka działa z opóźnieniem przy płynnej grafice

Cześć. Nie wiem co się dzieje ale mam jakiś dziwny cooldown na myszcze. Mianowicie jak ruszam zawsze kilka milisekund sie spoznia co jest wyczuwalne. Grafika działa płynnie, nie ma klatek. Akceleracje w myszce mam wyłączoną i jak w 1 sprawdzałem tam wszystko jest ok. Wiecei co moze niegrac? PC mam 3 lata a jak mi sie wydaje TW ma z 4, a karta jak na tamte czasy 2 pozycja na swicie. GTX670
 
Grafika działa płynnie, nie ma klatek
Wyrażasz się "trochę" nieprecyzyjnie. To nie grafika działa płynnie, tylko sama gra. A sama gra nie ma "klatek", tylko co najwyżej może ci klatkować. A opóźnienia rzędu kilku milisekund nie jesteś w stanie wykryć, chyba że masz coś wspólnego z Profesorem X :p

Ile masz tych "klatek" [na sekundę]? Jeśli są to wartości rzędu 20-30, to nie ma co się dziwić, że myszka laguje. Sprawdź, proszę, i podaj wynik.
 
Jak włączam frapsa to mi dopiero zaczyna lagowac... on mi napewno nie poda ilosci FPS bez niego. Jak sie ruszam pokazuje 35, staje 40.
Doradz w jaki sposob to naprawic.
 
Przy 30 klatkach może być leciutkie opóźnienie myszy, ale nie aż tak drastycznie przeszkadzające. Na konsolach mają max 30 fps i grają jakoś ;d Ja osobiście właśnie mam włączoną opcję "sprzętowy kursor" w ustawieniach grafiki, bo wg. mnie kursor działa wtedy płynniej, a właśnie przy wyłączonej tej opcji miał lekkie opóźnienia w działaniu.
 
Jeśli mam wieksze lagi po właczeniu FRAPsa to nie poda mi faktycznej ilosci FPS kiedy jest wyłączony. Rozumiesz teraz?
Tak.

Super, nie moge tego znalesc :O Gdzie to jest dokladnie?
http://s2.ifotos.pl/img/dgdsgpng_wqpeppn.png
Opcja, o której mówi @SuperRavenPL została dodana w W3, ale w W2 jej jeszcze nie ma.

Co możesz zrobić? Wyłącz VSYNC (synchronizację pionową), a następnie przejdź do "Moje Dokumenty - Wiedźmin 2 - config", odnajdź tam plik user.ini, w pliku odnajdź linijki i ustaw im wartości jak niżej:

[MouseInput]
SensitivityX=0
SensitivityY=0
Smoothness=0

Wartości możesz oczywiście popróbować zmienić na inne - tzn. takie, z którymi będziesz czuł się komfortowo. Każdy woli po swojemu.
 
Teraz pierwsza klasa :D smiga jak nalezy!:D Nawet przy ustawieniu grafiki na najlepsza ;]
Dzieki wielkie kledzy!
Milego!
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom