Na GTX 970 nie da się grać !

+
Na GTX 970 nie da się grać !

Wczoraj zostałem dumnym właścicielem GTX 970 MSI, zakupionym głównie po to by delektować się Wiedźminem 3 w najwyższych ustawieniach... No i mam za swoje. Na starym, poczciwym GTX 660 musiałem poobcinać grę do ustawień średnio-niskich, ale przynajmniej grałem bez problemów. A na nowej karcie ? Najdłżusza rozgrywka to 10 minut. A tak średnio co 5 minut czarny ekran i reset komputera. Zrobiłem WSZYSTKO: zmieniłem sterowniki na 10 poprzednich wersji, zmieniałem ustawienia graficzne gry z 30 razy, zrobiłem pełny update systemu i aplikacji, wyczyściłem kompa, rejestr, cuda niewidy; robiłem testy obciążeniowe procka, gpu, dysku i pamięci. Wszystko ok, dopóki nie włączyłem Wiedźmina 3.
Gra jest absolutnie niegrywalna. To jest jakaś kpina !
Gra, która była własnie pod te karty robiona i do tych kart darmowo dodawana na właśnie tych kartach w ogóle nie działa !
Czy ktoś w ogóle zamierza się tym zająć ?
Znalazłem dziesiątki tematów na necie o tym problemie, i nikt nie zna żadnego rozwiązania !
 

Tares

Forum veteran
Ale co się dzieje konkretnie? Jest jakiś komunikat błędu? Mam identyczną kartę i na początku też były problemy, ale wywaliłem (odinstalowałem) Nvidia Geforce Experience i od tamtej pory gra działa bezproblemowo. Oczywiście u Ciebie natura problemu może być zupełnie inna.
 
Last edited:
Po restarcie mam komunikat że udało się przywrócić sprawność systemu - kod błędu ciągle ten sam - 116 - na wielu forach podają ten sam - odnosi się on w większości przypadków do problemów z hardware/grafika. Kolego zrobiłem wszystko - wywaliłem experience i inne pierdy, zostawiłem tylko czysty sterownik.
Całą noc siedziałem i maglowałem fora, różne przypadki, cudowne ozdrowienia Wieśka 3 co u niektórych i nic. Wychodzi na to, że każda karta z serii 970 poza referentami i kartami bez fabrycznego OC dostaje bzika. Mój MSI jest z automatu podkręcony, ale nawet jak zrobiłem underclocking i tak kończyło się po 5 minutach.
Zaznaczam że temp. nigdy nie przekroczyła nawet 70 stopni.

http://forums.cdprojektred.com/threads/36810-Crashing-within-5-Minutes-of-Playing-nVidia-GTX-970
 
Last edited:
Wejdź do "Panelu sterowania NVIDIA", następnie z menu po lewej stronie wybierz "Zarządzanie ustawieniami 3D". Po prawej stronie pod pkt. 1 wybierz Wiedźmina 3 - powinno być jako "The Witcher 3(witcher3.exe)", następnie w pkt. 2(Podaj ustawienia dla programu) wybierz z listy "Tryb zarządzania energią" i ustaw dla tej opcji "Preferuj maksymalną wydajność". Kliknij "Zastosuj" i powinno pomoc.

Sam posiadam GTX 970 i z początku też miałem problem z czarnym ekranem po kilku chwilach grania. Powyższe rozwiązanie u mnie zadziałało. Pozdrawiam ;)
 
Gra mi wywalała co jakiś czas na gtx 770. Podniosłem sobie w MSI Afterburner Core Voltage oraz Power Limit na maksa bez zmieniania pozostałych. Już praktycznie nie wywala, sprawdź czy Tobie to pomoże.
 
@morales
Dzięki, próbowałem. Zmieniałem też PhysX na CPU i też nic. Z adaptacyjną synchronizacją też próbowałem.
@naczos
Dzięki, też próbowałem. Jechałem suwakami w dół i w górę według różnych sposobów sprawdzonych przez niektórych. Nic nie dało.
 
Mam GTX970 i gra jest jak najbardziej grywalna. No raz na jakiś dłuższy czas się zawiesi, ale to występuje u większości.
 
Gra, która była własnie pod te karty robiona i do tych kart darmowo dodawana na właśnie tych kartach w ogóle nie działa !

To, że jakaś gra jest dodawana w gratisie do karty nie oznacza, że jest pod nią robiona. Przeciwnie do konsol, na PC nie tworzy się gier konkretnie pod jakieś karty.
 
OK, dobrze, ale chyba zgodzisz się że nie to jest istotą problemu ?
Istotą problemu jest wydanie 1500zł na kartę która była reklamowana jako ta, na której wrażenia z Wiedźmina 3 będą "niewiarygodne".
No póki co są bardzo niewiarygodne.
 
Ja miałem zawsze złe doświadczenia z MSI, teraz juz nie tykam od nich sprzętu. A czy przypadkiem nie jest to wina zasilacza ? Czy sprzęt ma odpowiedni zapas mocy ?
 
Oczywiście że nie jest :p Tak tylko rzuciło się w oczy.
Co do samego problemu to szczerze powiem, nie wiem o co może chodzić.
 
Mam zasiłkę 550W. Zalecane 500W. Mam mini-itx'a, nawet odtwarzacz cd usunąłem. Na kilku różnych forach przeliczałem zużycie prądu według dostępnych podzespołów i powinienem mieć spokojnie 100W w rezerwie, więc zasiłka nie jest problemem. Do tego jak pisałem, robiłem testy obciążeniowe - gdyby zasiłka była problemem, to na tych testach też by mi się posypało.
 
Corsair.
Też sprawdzałem.
Na tym samym zasilaczu ludzie bez problemu odpalają 970 w dowolnych wersjach.
Wyniki testów zużycia pomiędzy starym 660 i nowym 970 w idle i obciążeniu wskazują na niewielkie różnice w poborze.
970 to nie radek, a oszczędna karta.
 
Last edited:
Nie radek nie radek. Masz tą oszczędną kartę która ma problem z odpaleniem Wiedźmina :p 500W z reguły wystarcza do praktycznie większości zestawów do gier. Sam mam 500W SilentiumPC i R9 280 i W3 odpalam bez najmniejszych problemów.
 
Wczoraj zostałem dumnym właścicielem GTX 970 MSI, zakupionym głównie po to by delektować się Wiedźminem 3 w najwyższych ustawieniach... No i mam za swoje. Na starym, poczciwym GTX 660 musiałem poobcinać grę do ustawień średnio-niskich, ale przynajmniej grałem bez problemów. A na nowej karcie ? Najdłżusza rozgrywka to 10 minut. A tak średnio co 5 minut czarny ekran i reset komputera. Zrobiłem WSZYSTKO: zmieniłem sterowniki na 10 poprzednich wersji, zmieniałem ustawienia graficzne gry z 30 razy, zrobiłem pełny update systemu i aplikacji, wyczyściłem kompa, rejestr, cuda niewidy; robiłem testy obciążeniowe procka, gpu, dysku i pamięci. Wszystko ok, dopóki nie włączyłem Wiedźmina 3.
Gra jest absolutnie niegrywalna. To jest jakaś kpina !
Gra, która była własnie pod te karty robiona i do tych kart darmowo dodawana na właśnie tych kartach w ogóle nie działa !
Czy ktoś w ogóle zamierza się tym zająć ?
Znalazłem dziesiątki tematów na necie o tym problemie, i nikt nie zna żadnego rozwiązania !

Dziwna sprawa u ciebie z tym Wieśkiem, podam moze swoją konfiguracje:

procesor: INTEL Core i7-2600K 4.4 GHz
chłodzenie: Noctua NH-D14
płyta: AsRock P67 Extreme 6 (B3)
pamięć: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
karta: MSI GeForce GTX 970 Gaming
zasilacz: Seasonic X-Series SS-660 660W
obudowa: Cooler Master Stacker 830

i powiem ze zaraz po premierze Wieśka 3 bardzo często gra mi sie wykrzaczała do pulpitu (czyli zaliczała crasha i sie zamykała) ale po paru "paczach" i updejdtach sterów jak ręką odjął gra mi sie nie crashuje ani razu (gram na lekko podkręconej karcie w ustawieniach ultra z hbao+ i hairworksem on, dodatkowo mam wymuszoną gęsta trawę (parametr 3600) a jedyne co mam wyłączone to winietowanie abberacje i cienie ustawione na low (niewielka roznica a duza oszczednosc mocy). U mnie naprawde wszystko chodzi bezproblemowo, zainstaluj pare innych gier bo to ze karta przechodzi syntetyczne testy nie oznacza ze zaliczy gry, moze to naprawde wina karty. Pamietaj o wszystkich patchach i najnowszych sterach, ja mam system Win7 -64 bit...
 
W chwili obecnej siedzę już na starym 660; może wygląda średnio ale przynajmniej DZIAŁA.
970 zaś chyba jutro oddaję, bo po co mi karta za taką kasę skoro daje mi 5 minut zabawy ?
 
ja obstawiam uszkodzenie tego konkretnego egz. karty, dla pewnosci zainstaluj prosze kilka innych zasobożernych gier i zrób testy bo te 3d smarki to mozna sobie wsadzic tam gdzie swiatlo nie dochodzi....

Kazda karta jest inna, moja np nie kręci sie tak dobrze jak wiekszosc kart tego typu (pojawiają sie freezy i crashe)
 
Siedziałem nad tą kartą łącznie z 30h i już nie mam na nią siły. Swego czasu miałem dość dobrą wiedzę o składaniu kompów i typowych problemach przeciętnych użytkowników więc sądziłem że to jedynie kwestia odnalezienia tego przypuszczalnie jednego jedynego czynnika który powoduje problem ale całe doświadczenie i wiedza na nic się zdały - nie mam pojęcia co jest nie tak z tą kartą, z jednej strony zachowuje się jak walnięta z drugiej przechodzi bezproblemowo testy na których mój sprawny 660 się sypał...
Jutro ją oddaję, wymienię na ten sam model, a jeśli pojawi się ten sam problem to wtedy będę brał pod uwagę ewentualny, choć wysoce nieprawdopodobny problem z zasilaczem, ale i tak strzelam że chodzi o najzwyklejsze niedopracowanie gry. Przecież widzę inne tematy i jakie rady Redzi z technicznego dają użytkownikom 970 - "zmniejszcie taktowanie" - to po to ludzie kupowali jak najszybsz karty by teraz je spowalniać ?.... KPINA.
Patche co 10 dni, hotfixy chwilę po patchu a za chwilę patch poprzedniego patcha.
Od strony technicznej to jakaś parodia. Ci ludzie zawody pomylili.
 
Last edited:
Top Bottom