Na GTX 970 nie da się grać !

+
Na mój problem pomogła porada zamieszczona przez lschabol (ustawienie trybu zarządzania energią na max wydajność dla procesu witcher3.exe). Wcześniej pisałem, że problem był tylko przy pierwszym łączeniu gry - dodam jeszcze, że prawie zawsze to było przy pierwszym "filmiku", np. interakcji ze sklepikarzem.
 
I właśnie dlatego wolę ps4 :D
jak coś nie działa to mur beton zawinił developer.

ste100 ma rację.
Winna jest jak najbardziej gra. U mnie na GTX660TI wywalało na potęgę do patcha 1.04 włącznie. Pierwszy CTD miałem podczas treningu z Vesemirem, więc rozumiem co czuje. Czy muszę dodawać że przeszedłem Far Cry 4 ( chyba 50 godzin gry bo zaliczyłem wszystkie "znajdźki") i nie miałem ani jednej zwiechy?

Natomiast po patchu 1.05 - jak ręką odjął. Nie mam już żadnych zwiech. Mogę sobie robić sesje po 4 godziny gry i nic się nie zawiesza. Licznik godzin w grze pokazuje 24 dni (wiem, jest zabugowany, raczej nie mam ugranych 480 godzin) i wszystko jest ok.

Co na to powiedzą malkontenci? Patch 1.05 naprawił moją kartę? A może wzmocnił mój zasilacz? LOL.
 
Ważny update !
Potrafię przyznać się do błędu, więc robię to teraz. Po wyczerpaniu WSZYSTKICH MOŻLIWOŚCI zacząłem badać sprzęt od A do Z. No i okazało się że rzeczywiście problemem był... zasilacz. Corsair 550W okazał się za słaby do Wieśka 3. Badałem napięcia i okazało się że pod obciążeniem jakim był W3 /i tylko ten tytuł - w innych to nie wystąpiło/ napięcia na szynie +12 V potrafiły spaść przed bsod nawet do 10,04 V (!). Cud że sobie kompa nie zjarałem.
Nie ma pojęcia z czego tyo wynika. W GTA V na ultra nigdy nie spało poniżej 11,7 V.
Wymieniłem wczoraj zasiłkę na Anteca 650W z certyfikatem GOLD i na sterach 350.12 nie miałem ani jednej zawiechy.
Sprawdźcie swoje zasiłki. Nawet jak macie 500, 550 czy 660W sprawdźcie szynę +12 V przy obciążeniu.
 
A pozwole se zadać bardzo amatorskie pytanie?
Jak się poziom zasilania sprawdza?
W którym miejscu?
 
Rozkręcić bok obudowy (jeżeli pcu) i sprawdzić na naklejce od zasilacza. Jak laptop (idzie w3 na lapku ?) to na naklejce z tyłu.

Jak z jakiegoś powodu na naklejkach brak informacji wpisz sobie w net nazwę i model zasilacza i będziesz miał specyfikację pełną.
 
Jaki Zasilacz mam to ja wiem, tylko czy jest opcja systemowo sprawdzić/mierzyć pobór prądu?

A oto zasilacz... myślałem że styknie na luzie..
Zasilacz Corsair Builder Series CX 600W 80+ Bronze Modular - CP-9020060-EU
 
Last edited:
Ogólnie odpuściłem se fpsy... ograniczyłem do 30 i mam wrażenie że jest płynniej, niż wcześniej przy 38-50 (wszystko na uber)...

Zupełnie jakby karta więcej obrazków na sekundę generowała, niż silnik gry...
 
@ste100

U mnie problem nie mógł leżeć w zasilaczu (od samego początku przygody z grą był to XFX Black Edition XTR 750W; 80+ Gold ). Jak już gdzieś wspominałem po zablokowaniu klatek (do 30), daniu priorytetu na zasilanie (w panelu nVidia) oraz kilku łatkach do gry, Wiedźmin 3 wywalał się znacznie rzadziej, ale wciąż nie był (i nie jest) stabilny.
RED'zi tutaj wyjątkowo coś schrzanili, że na serii GTX 9xx gra ma takie problemy - i aby było śmieszniej jest to przecież rodzina kart dedykowana pod Wiedźmina 3.

---------- Zaktualizowano 11:43 ----------

@Kondorr

Wydaj Ci się, że jest szybciej bo mimo iż jest wolniej (30fps) gra nie ma tych spadków pomiędzy poszczególnymi wartościami.
Jednym zdaniem - jest wolniej ale płynnie.
 
Nie masz być z czego dumnym, GTX 970 to mutant, kastrat, coś co nie powinno ujrzeć światła dziennego. Trzeba było sobie poczytać o tym śmieciu przed zakupem, jak się sprawuje w grach, o ogólnych problemach.
 
Nie masz być z czego dumnym, GTX 970 to mutant, kastrat, coś co nie powinno ujrzeć światła dziennego. Trzeba było sobie poczytać o tym śmieciu przed zakupem, jak się sprawuje w grach, o ogólnych problemach.
Jakiś ruch oporu z obozu AMD?
 
Top Bottom