Nadchodzące nowe karty

+
Kolejne dwie karty. Quen fajny, coś pod Babę Cmentarną, jeżeli uda się ją utrzymać na planszy. Na Sabrine tez można rzucić ( oraz Iris ).
Katakan pod brutale, ale łatwy do skontrowania ( tu Quen też się przyda ).
 
HuntMocy;n7278690 said:
Temat się rozkręcił więc zmieniłem nieco nazwę żeby lepiej pasowała :)

Fajnie jakbyś podkleił ten post z grafikami do pierwszego, było by bardziej przejrzyste i nie trzeba byłoby szukać :p
 
Zastanawia mnie opis kajdan: "Debuff and demote any unit." Czyżby miała ta karta działać tylko na karty ozłocone, ale na karty od początku złote działać nie będzie?
 
Ale co konkretnie budzi twoje wątpliwości w tym opisie? Słowo "debuff"? Raczej "any unit" powinno wyjaśniać wątpliwości. Choć sam się zastanawiam nad tym, bo w idealnej sytuacji, 3x brązowe kajdany, skontrują 3 karty legendarne.
 
Chodzi mi o określenie "demote" beż żadnego uszczegółowienia. Zastanawiam się czy nie chodzi tu o karty na które zadziałało "promote". Spójrz na zapis Setnika: "Convert a Gold unit to Silver (or Bronze, if that was its original color)." Jeśli kajdany miałyby działać również na karty od początku złote myślę, że wówczas powinien pojawić się podobny opis, a tak nie jest.
 
Być może masz rację, nie znam angielskich opisów pozostałych kart. Jak pisałem wyżej, wcale nie uważam by takie rozwiązanie było złe. Zastopowanie mocy takich kart jak Insegrim, Borch czy Kambi jest wystarczająco dobrą możliwością kontry. Mówimy tu o interakcji pomiędzy kartami za 80 i 800 fragmentów. nie ma nigdzie mowy o blokowaniu umiejętności specjalnych, ale z tego co mówili devsi, na pewno będzie można ściągną adrenalinę

EDIT: Teraz tak się jeszcze zastanawiam w zdaniu "Debuff and demote any unit" nie ma nigdzie mowy o blokowaniu umiejętności specjalnych, ale z tego co mówili devsi, na pewno będzie można ściągną adrenalinę. Chyba coś źle zrozumiałem i miałem inne wyobrażenie mocy tej karty. Czy ona będzie mogła zablokować odliczanie Borcha?
 
Last edited:
Wygląd nowych kart jest mega. Znak Quen majstersztyk ... Mnogość taktyk jaka się zwiększy po wprowadzeniu tych kart napawa optymizmem. Naprawdę fajnie, że do każdej nacji dojdzie tyle nowych rozwiązań taktycznych.

No i jeszcze na święta :D

Zastanawiam się czy:

GERALT ARD:

Jeżeli będzie uderzał w rząd oblężniczy to znaczy, że zada tylko po 1 pkt obrażeń? Czy obrażenia i przeniesie jednostki do pierwszego rzędu? Z opisu wychodzi, że nie da się wypchnąć z rzędu oblężniczego.

QUEN:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale znak jest na jednostkę prawda? Nie na cały rząd?

CORAL:

Tu pytanie nie o mechanikę, ale o przynależność. Dlaczego Coral jest w Skellige? Czy akcja Sezonu Burz toczy się na Skellige?

Grzybki pod Skellige idealne, ale do talii krasnali też jak znalazł. Można jeszcze bardziej wywindować wartość obrońców :)

Bardzo ważne aby również naprawili nieuleczalność jednostek w Skellige :D Bo już mi się nudzi trzymanie pułapek na ostatnią turę w konfrontacji z wikingami :D
 
Draagoon;n7282770 said:
CORAL:

Tu pytanie nie o mechanikę, ale o przynależność. Dlaczego Coral jest w Skellige? Czy akcja Sezonu Burz toczy się na Skellige?

Nie, nie toczy, ale Lytta Neyd czyli Koral pochodziła ze Skellige więc jej przynależność jest według mnie jak najbardziej prawidłowa.
 
Draagoon;n7282770 said:
GERALT ARD:

Jeżeli będzie uderzał w rząd oblężniczy to znaczy, że zada tylko po 1 pkt obrażeń? Czy obrażenia i przeniesie jednostki do pierwszego rzędu? Z opisu wychodzi, że nie da się wypchnąć z rzędu oblężniczego.

Przeniesie jednostki i zada dopiero obrażenia. Czyli jak wrzuci cały rząd w pogodę to go zabije


Draagoon;n7282770 said:
QUEN:


Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale znak jest na jednostkę prawda? Nie na cały rząd?

Szczerze mówiąc to nie wiem, wysłałem zapytanie o tę kartę wraz z kajdanami, może CDP odpisze wtedy zamieszcze jakies sensowne tłumaczenie.
 
Hmmm. Keira nie ma frakcji, ma to być neutralna ? Byłaby dobra dla krasnali - bezkarne buffowanie bez obawy przed pożogą. Dwimerytowa bomba nadal jednak będzie zagrożeniem. :)

Znak quen też ochroni jednorazowo przed piorunkiem/pożogą, czy tylko przed ofensywnymi jednostkami / Radowidem / Villenem ? Dowiemy się pewnie dziś. :)
 
Hekwit;n7284130 said:
Hmmm. Keira nie ma frakcji, ma to być neutralna ? Byłaby dobra dla krasnali - bezkarne buffowanie bez obawy przed pożogą. Dwimerytowa bomba nadal jednak będzie zagrożeniem. :)

Keira to KP (Królestwa Północy). Nie zdążyłem wszystkiego wczoraj przetłumaczyć i juz nie mogę niestety edytować. Nieznana jest jakość i wygląd karty (przynajmniej w momencie gdy to kopiowałem)
 
Top Bottom