Nadchodzi nowe, poprawione i rozszerzone wydanie gry Wiedźmin!

+
Nadchodzi nowe, poprawione i rozszerzone wydanie gry Wiedźmin!

CD Projekt RED z przyjemnością informuje, że w maju tego roku wydana zostanie zupełnie nowa, poprawiona wersja „Wiedźmina”, gry uznanej przez szerokie grono graczy i przedstawicieli mediów za najlepszą grę cRPG roku 2007!Michał Kiciński, szef CD Projekt, tak opisał pomysł Edycji Rozszerzonej:„Ideą, która przyświeca nam przy opracowywaniu Edycji Rozszerzonej Wiedźmina, jest stworzenie gry pozbawionej wszystkich „młodzieńczych” wad edycji premierowej. Wiedźmin został ciepło przyjęty przez graczy i media, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jest produktem pozbawionym wad. Na udoskonalenie niektórych elementów po prostu zabrakło czasu, a o potrzebach innych zmian dowiedzieliśmy się słychając opinii graczy. Teraz mamy szansę wprowadzić zmiany, które spowodują, że Wiedźmin będzie dawał jeszcze więcej radości graczom. Mam nadzieję, że dzięki temu gra jeszcze bardziej zbliży się do ideału gry RPG.”Maciej Szcześnik – szef projektu z ramienia CD Projekt RED, wypowiedział się na temat zawartości nowej edycji:„Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, będzie produktem maksymalnie dopracowanym. Takim jakie niezbyt często zdarzają się na rynku PC. Oczywiście idealnie by było aby tak mogła wyglądać edycja premierowa. Jednak z różnych względów nie udało się tego osiągnąć, teraz postaramy się to nadrobić. Powinno być to tym łatwiejsze, że tak naprawdę w grze nie ma wcale tak wielu elementów które wymagają udoskonalenia. Prace prowadzone są na dwóch płaszczyznach. Jedna dotyczy usunięcia przeszkód technicznych związanych z korzystaniem z gry, które zmniejszają radość z grania. Mam tu na myśli głównie czasy ładowania poziomów, które będą skrócone o 80%, stabilność gry na różnych systemach, oraz szereg mniejszych poprawek zwiększających interaktywność i precyzyjność walki. Drugą płaszczyzną są bardzo ważne zmiany, których na ogół nie spotyka się w patchach. Przede wszystkim w dużym stopniu na nowo opracowywana jest angielska wersja językowa, w której ilość tekstów była zmniejszona w stosunku do innych wersji, co spotkało się z uwagami, że tłumaczenie zatraciło klimat. Teraz angielska wersja będzie równie dopracowana i klimatyczna jak pozostałe wersje językowe. Jeśli jesteśmy już przy wersjach językowych to wiele z nich zostanie poprawionych. Znaczące poprawki będą wprowadzone również do niemieckiej wersji, gdzie planujemy ponowne nagranie głosu wielu postaci. Najważniejsze poprawki to zmiany tych elementów gry, które najbardziej krytykowali gracze. Otóż, zwiększona zostanie znacząco różnorodność postaci drugoplanowych, nowych postaci tła będzie w sumie o ponad 50 więcej. Poprawiony i przeprojektowany będzie panel inwentarza, oraz doszlifowane niektóre elementy głównego ekranu gry. Jednak jedną z najważniejszych zmian, które w ogromnym stopniu zwiększą immersję graczy w świat gry będą poprawki dotyczące scen dialogowych. Zarówno Geralt jak i NPC otrzymają ponad 100 nowych animacji gestów, dzięki czemu ich „mowa ciała” podczas konwersjacji będzie znacznie bardziej naturalna. Drugą zmianą jest opracowany na nowo system animacji twarzy i lipsyncu, który sprawi, że twarze naszych rozmówców będą teraz jeszcze bardziej naturalne. Oczywiście wymieniłem tylko najważniejsze poprawki, a i tak zajęło to wiele miejsca. Oprócz nich będzie szereg mniejszych zmian uprzyjemniających zabawę. Jestem przekonany, że dzięki nim Wiedźmin będzie grą prawie idealną.”Adam Kiciński, szef CD Projekt RED, wypowiedział się na temat strony wydawniczej oraz dostępności Edycji Rozszerzonej w różnych krajach świata:„Naszą ideą jest aby Edycja Roszerzona była dostępna dla wszystkich graczy na całym świecie. Oczywiście, finalnie zależy to od naszych wydawców, z którymi rozmawiamy na ten temat. Wierzę, że dzięki zainteresowaniu graczy uda się przekonać wydawców na całym świecie aby wprowadzili ją do sprzedaży równo z premierą we Wschodniej Europie, czyli już w maju. Zależy nam tym bardziej, że nowa edycja oprócz poprawionej gry, zawiera wiele udoskonaleń w warstwie wydawniczej, która w większym stopniu zależna jest od wydawców niż od nas, autorów. Te udoskonalenia to przede wszystkim bardzo bogate wydanie gry. Oprócz płytki DVD z grą, planujemy dołączyć płytkę DVD z edytorem Modów D’jinii, oraz z dwoma dodatkowymi przygodami, płytę DVD Video z poszerzonym materiałem o tworzeniu gry i płytę muzyczną z utworami z gry zawierającą 29 ścieżek dźwiękowych. Będzie też płyta muzyczna inspirowaną grą składająca się z 15 utworów, drukowana 80 stronicowa instrukcja, 112 stronicowy oficjalny poradnik napisany przez autorów gry oraz 50 stronicowe opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego. Dodatkowo gracze dostaną też drukowaną mapę świata gry. Jak widać jest to bardzo bogate wydanie i bardzo nam zależy aby fani gry na całym świecie mieli możliwość nabycia takiej wersji. Tym bardziej, że nie będzie ona droższa od standardowego wydania Wiedźmina. Chciałbym również uspokoić dotychczasowych nabywców gry. Wszystkie poprawki i dodatkowa zawartość będzie udostępniona zarejestrowanym użytkownikom w wersji elektronicznej.”Wiedźmin Edycja Rozszerzona to jednak nie tylko zmiany w mechanice gry czy ulepszona szata graficzna. To również dołączony edytor modów o nazwie D’jinni, umożliwiający graczom tworzenie bądź modyfikację ich własnych przygód w świecie Wiedźmina, a także dwie zupełnie nowe przygody stworzone przez CD Projekt RED. Pierwsza przygoda pt. „Cena neutralności”, opowiada o powrocie Geralta w okolice twierdzy Kaer Moren i składa się z trzech questów. Druga, złożona z pięciu questów, skupia się na problemach Jaskra – wiedźmin zmuszony jest wyciągać przyjaciela z kłopotów.Dokładne informacje dotyczące Edycji Rozszerzonej można znaleźć w dodatkowym dokumencie pdf.Zapraszamy również do obejrzenia filmu opisującego Edycję rozszerzonąZ powodu licznych wątpliwości, wklejam małe FAQ:[size=9pt]Kiedy rozpocznie się sprzedaż Edycji Rozszerzonej?[/size]16 maja.[size=9pt]Czy mając zarejestrowaną podstawową wersję Wiedźmina będę mógł/a pobrać z internetu wszystkie dodatki z Edycji Rozszerzonej?[/size]TAK[size=9pt]Na pewno?[/size]TAK[size=9pt]Na pewno wszystkie?[/size]TAK[size=9pt]Czy będzie można kupić same dodatki w wersji "pudełkowej"?[/size]Na dzień dzisiejszy - NIE[size=9pt]Ile będzie kosztować edycja rozszerzona?[/size]Na razie nie ma jeszcze konkretnej decyzji w tej sprawie, choć wiadomo, że ER nie będzie kosztować więcej niż standardowe wydanie Wiedżmina[size=9pt]Czy Edytor Modów (D'jinni) będzie udostępniony razem z dodatkiem?[/size]Nie, Edytor będzie dostępny dla posiadaczy gry (zarejestrowanych) od ostatniego tygodnia marca.[size=9pt]Czy w ostatnim tygodniu marca wyjdzie także pierwsze rozszerzenie (mod) do Wiedźmina - "Cena neutralności" ?[/size]TAK[size=9pt]A drugi mod - "Efekt Uboczny"?[/size]Wraz z Edycją Rozszerzoną 16 maja.[size=9pt]Czy Edytor Modów (D'jinni) będzie dostępny w polskiej wersji językowej?[/size]NIE, Edytor będzie tylko w wersji angielskiej, ale instrukcja do niego będzie po polsku.Iwona.
 
Jestem pod wrażeniem. Pod bardzo dużym wrażeniem :beer:Niech mi ktoś teraz powie, że CDPR nie słucha próśb fanów-na ubitą ziemię wyzwę. :)
 
No i dobra jest :D Szkoda tylko ludzi, którzy kupli wcześniej grę, bo teraz za tą samą ceną można mieć jeszcze muzykę inspirowaną grą...No i oczywiście czekam na patcha, który wprowadzi do mojego "starego" Wiedźmina te wszytki poprawki :)
 
a ulepszenia graficzne z kodem itp będą tylko w rozszerzonej? czy ulepszenia też będzie można ściągnąc do standardowej wersji wiedźmaka?
 
Hehe tak własnie mi wpadło: Czyżby Redzi chcieli zrobić z Wiedźmina również grę RPG roku 2008? Osobiście nie miałbym nic przeciwko ;D
 
Mie terz cieszy to, że dodatki bendzie można ściągać. Jednak w pdefie jest napisane, że niebendzie udostępniony do pobrania Efekt Uboczny :-[ .A ja go chce tak samo jak cene neutralności i D'JINNI !!!!!!!!!!!!!!!!Redzi zlitujcie sięęęęęęęę :'(
 
Czy zamierzacie w jakiś sposób poprawić jakość dialogów i tłumaczenia w wersji angielskiej? Czy też gracze za granicą. po upływie pół roku i niezliczonych skargach, będą mogli kupić po raz kolejny tą samą wersje Wiedźmina? Krótko mówiąc - czy po raz kolejny zbagatelizujecie problem udając, że nic się nie stało?
 
Kurka wodna, chyba kupie drugi egzemplarz gry, zamiast ściągać dodatki. REDzi zasłużyli na to.
 
Hmm. Wieści są dobre ale...Czy te dodatkowe misje będą do ściągnięcia za darmo? Bo w pdf stoi że d`jinni będzie można wessać 14 marca, ale nie ma nic napisane o tych dodatkowych modach.I te poprawki to coś w rodzaju kolejnego patcha jak rozumiem?
 

jiti

Forum veteran
Czuję się trochę oszukany, gdybym wiedział że wyjdzie "poprawiona wersja" z wszystkimi dodatkami itp. nie kupowałbym wersji podstawowej (poczekałbym sobie te pół roku). Czują się tak pewnie też ludzie którzy Wiedźmina kupili a nie posiadają dostępu do internetu (a w naszym kraju takich jest sporo wbrew pozorom)... Osobiście jestem zawiedziony tą "poprawioną wersją", wolałbym jakby to zostało wydane jako dodatek w rozsądnej cenie. Wiem że dostane to za darmo do ściągnięcia, ale chciałbym mieć wszystko na CD wytłoczonym ładnie. Mam prośbę do REDów i całego CDP, Pomyślcie proszę o wydaniu samych dodatków (płytę z muzyką, popraw i dodatków) osobno, bez standardowej wersji w jakiejś rozsądnej cenie (no nawet do 40 zł), ja bym kupił coś takiego(mimo że mogę/będę mógł ściągnąć sobie wszystko z netu), i podejrzewam że wiele osób myśli tak samo.
 

jiti

Forum veteran
Brysiu said:
.... Teraz angielska wersja będzie równie dopracowana i klimatyczna jak pozostałe wersje językowe. Jeśli jesteśmy już przy wersjach językowych to wiele z nich zostanie poprawionych. Znaczące poprawki będą wprowadzone również do niemieckiej wersji, gdzie planujemy ponowne nagranie głosu wielu postaci....
Brysiu said:
Czy zamierzacie w jakiś sposób poprawić jakość dialogów i tłumaczenia w wersji angielskiej? Czy też gracze za granicą. po upływie pół roku i niezliczonych skargach, będą mogli kupić po raz kolejny tą samą wersje Wiedźmina? Krótko mówiąc - czy po raz kolejny zbagatelizujecie problem udając, że nic się nie stało?
Masz odpowiedź ;)
 
jiti said:
Czuję się trochę oszukany, gdybym wiedział że wyjdzie "poprawiona wersja" z wszystkimi dodatkami itp. nie kupowałbym wersji podstawowej (poczekałbym sobie te pół roku). Czują się tak pewnie też ludzie którzy Wiedźmina kupili a nie posiadają dostępu do internetu (a w naszym kraju takich jest sporo wbrew pozorom)... Osobiście jestem zawiedziony tą "poprawioną wersją", wolałbym jakby to zostało wydane jako dodatek w rozsądnej cenie. Wiem że dostane to za darmo do ściągnięcia, ale chciałbym mieć wszystko na CD wytłoczonym ładnie. Mam prośbę do REDów i całego CDP, Pomyślcie proszę o wydaniu samych dodatków (płytę z muzyką, popraw i dodatków) osobno, bez standardowej wersji w jakiejś rozsądnej cenie (no nawet do 40 zł), ja bym kupił coś takiego(mimo że mogę/będę mógł ściągnąć sobie wszystko z netu), i podejrzewam że wiele osób myśli tak samo.
POPIERAM, może wystosujemy jakąś oficjalną petycje do RED`ów ?
 
jiti said:
Mam prośbę do REDów i całego CDP, Pomyślcie proszę o wydaniu samych dodatków (płytę z muzyką, popraw i dodatków) osobno, bez standardowej wersji w jakiejś rozsądnej cenie (no nawet do 40 zł), ja bym kupił coś takiego(mimo że mogę/będę mógł ściągnąć sobie wszystko z netu), i podejrzewam że wiele osób myśli tak samo.
Jestem za tym co kolega mówi. Jednego dodatku ściągnąć niemożna bendzie i dla niego kupować całą grę za tą samą cene??!!!!!
 
MasPingon said:
Czy zamierzacie w jakiś sposób poprawić jakość dialogów i tłumaczenia w wersji angielskiej? Czy też gracze za granicą. po upływie pół roku i niezliczonych skargach, będą mogli kupić po raz kolejny tą samą wersje Wiedźmina? Krótko mówiąc - czy po raz kolejny zbagatelizujecie problem udając, że nic się nie stało?
Zamierzają. Patrz: angielska wersja newsa.
 
Top Bottom