Nadszedł Sezon Dzikiego Gonu!

+
A ja Wam powiem, że mam wielki fun z grania SK, tak jak ich nie za bardzo lubię, tak tutaj szał wchodzi perfekcyjnie. Chyba kontrakt na 500 razy użyty szał wbiłem w jakichś 10-15 meczach. Najsłabsze niedźwiadki z miejsca mają 9 pkt, weterani się uzdrawiają, ten duży niedźwiedź z miejsca się zmienia w 12pkt i graj muzyko.
A drugi ciekawy deck to KP pod upiory, kontrakt ze śmiertelnym ciosem też fajnie wpada, jak nagle kaedweńskie upiory czyszczą co chcą. :)
Na Damiena rada jest prosta, ponieważ na stole ma przeważnie albo 7 albo 5pkt siły każda kopia, wrzucić do talii Igni. Niech się usmaży skur**** :)
 
Dobra pograłem tym "Emhyrem". Jednak od strony pilotującego to trochę wygląda na przeginkę choć przyznam szczerze, że nie trafiłem zbyt wymagających graczy. Generalnie problematyczny jest defender + Damien bo jednak nie ma karty, która by czyściła dwóch defenderów naraz... Jest jedna pułapka w tym decku - bardzo szybko się kończy miejsce na boardzie i wg mnie to jest jakiś klucz do ogrania tego decku jeśli spotka się dwóch graczy na dobrym poziomie. Dlatego m.in. uważam, że granie go w 1 rundzie jest średnim pomysłem bo tą rundę się powinno wygrać.

Na Damiena rada jest prosta, ponieważ na stole ma przeważnie albo 7 albo 5pkt siły każda kopia, wrzucić do talii Igni. Niech się usmaży skur**** :)
Jest to jakiś pomysł tylko przed tym się można zabezpieczyć...
 
Last edited:
Zakładając że nikt nie niszczy ich po drodze...

Wszystkich w jednej turze? Jak każdy ma po kilka punktów siły? I to jeszcze od razu w pierwszych 3 turach jak jeszcze silników nie poustawialiśmy na stole które mogłyby nam to umożliwić? To jest teoria niemożliwa do realizacji.

Wut? Każda kolejna kopia to 1pkt siły.

Którą cofamy na rękę dowódcą, a na ostatnią kopię której już nie chcemy podnieść zagrywamy wzmocnienie.

Jak widzisz strategiczny odwrót to wrzucasz je szybko na stół, wcześniej wrzucając np. Redanśkiego łucznika. W r3 nie możesz się posiłkować przewagą taktyczną.

I co Ci ten Redański łucznik da poza pierwszym zagraniem Damiena skoro na stole z nadal pozstanie dwóch Damienów? I to pod warunkiem, że przeciwnik wcześniej nie zagrał Fifona bo wówczas już kompletnie nic nie zrobisz. Zyskasz tylko tyle, że lekko spowolnisz przeciwnika.

Poza tym specjale są na ten tryb słabe więc wrzucanie ich do decku w dużych ilościach jest jak dla mnie pomyłką.

Tak Ci się tylko wydaje. Akurat specjale wzmacniające jeśli jesteś wstanie zagrać je jednocześnie w tej samej turze co powstała kopia jednostki (co łatwo się robi przy Odwrocie) rozbija większość z buildów przeciwnika bo każdy ustawia się pod pingowanie wrogich kopi.

Można tez kombinować z Eyckiem. W tym trybie są często duze jednostki i wtedy to wzmacnianie Damiena się źle skończy dla niego ;)

A co tu ma Eyck poradzić jak nawet wzmocniony przez Odwrót Damien ma siły 7?

Oczywiście zakładając, że tylko jednego na turę przeciwnik ma do dyspozycji bo drugiego zbijamy pingiem.

Ja mam wrażenie, że Ty tego comba nie rozumiesz więc wyjaśnię Ci jak będą wyglądały 2 pierwsze tury meczu jeśli Twoją jedyną odpowiedzią będą pingi za 1.

1 tura - zaczynam jako drugi. Zagrywam Damiena. Kopię biorę na rękę z Odwrotu i zagrywam Damiena. Na stole mam 3 Damienów z siłami 1, 5 i 7.
2 tura - spingowałeś Damiena z siłą 1. Uzywam Damiena za 5, a potem Odwrotu i biorę na rękę Damiena z siłą 5 po czym go zagrywam. Używam Damiena za 7, a potem Odwrotu i biorę na rękę utworzoną przed chwilą kopię Damiena poczym ją zarywam. Na stole mam zużytego Damiena z siłą 7, nieużytego Damiena z siłą 7, nieużytego Damiena z siłą 7 i nieużytego Damiena za 1 na którego zagrywam np. Turniej rycerski który robi z niego Damiena z siłą 5 i tarczą.

I jak to teraz spingujesz? A w 3 rundzie ich jest jeszcze więcej i tempo masz tak zabójcze, że właściwie po zagraniu 4 karty możesz spasować bo przeciwnik jeśli sam nie gra na tym combie to nie ma szans Cię nadgonić punktowo. Jedyną szansą jest Pożoga bo nawet Igni nie jest idealne bo Damienów zagrywa się w oba rzędy, ale to i tak wygranie jedynie pierwszej rundy gdy grający Damienem w drugiej i trzeciej może kręcić swoje combo ponownie.
Post automatically merged:

Na Damiena rada jest prosta, ponieważ na stole ma przeważnie albo 7 albo 5pkt siły każda kopia, wrzucić do talii Igni. Niech się usmaży skur**** :)

Igni niewiele pomoże bo Damieny zagrywane są w oba rzędy naprzemiennie. Już więcej da Pożoga, ale Ty zagrasz ją raz, a przeciwnik Damienem combo będzie kręcił w każdej rundzie. Dlatego zresztą trzeba je odpalać już w pierwszej rundzie by wyciągnąć tego typu removale na dzień dobry.
 
A mnie tam fajnie się gra Syndykatem z kartami, które się wzmacniają gdy dostajesz monety :) tam punkty same wchodzą co turę i to w dużych ilościach, raz przeciwnik miał 3 karty przewagi w 3 rundzie (zagrał Ciri, z której dobrał 2 karty po 5 turach), a i tak poddał grę, bo nie byłby w stanie mnie nadgonić nawet po moim pasie ;)
 
@Duckingman cała ta dyskusja sprowadza się do tego, że Ty zakładasz, iż zawsze dobierzesz Damiena w r1 i zawsze będziesz miał dostępny strategiczny odwrót do podniesienia tej pierwszej stworzonej jedynki a ja nie. Jeśli tak jest to rzeczywiście ciężko to skontrować co już pisałem ale jeśli przeciwnik gra pod zapełnienie stołu po twojej stronie to to kopiowanie Damiena w pewnym momencie uniemożliwi ci wygranie r1, można te tempo nadgonić pod koniec rundy.
Co do specjali to nie są one potrzebne kompletnie z Fionem i tylko tempo tracisz. Podtrzymuję że są słabe na ten tryb.
Ogółem zdarzało mi się wygrywać innymi taliami większa przewaga pkt więc musiałbym zagrać z kimś ogarniętym żeby to jednoznacznie ocenić.
W każdym razie tryb jest kapitalny bo pozwala się pobawić taktykami niedostępnymi dla trybu klasycznego, grywalnych talii jest mnóstwo a nie spotykam tego comba tak często żeby się tym przejmować.
 
Last edited:
Jakieś ostatnie słowa?

Czy jesli odblokuje cale drzewko. I mam tu na mysli CALE DOSLOWNIE, to czy znowu sie okaze za pare miesiecy tak samo jak z poprzednimi ze gdy sie oleje to i kupi pozniej to dostaje sie dodatkowy portret i ramke plus to co sie odblokowalo? bo tak to nie widze ZADNEGO powodu wydawania pkt na drzewka sezonowe. i nie widze powodu kupowania czegos co czesc mozna bylo odblokowac
 
damien1.png


damien2.png


Ktoś coś mówił, że jak przeciwnik dobrze gra i dobierze Damiena to się nie da wygrać? Moja talia oparta o szał ;)
 
Ja wczoraj wygrałem autorskim deckiem SY z graczem top500 pro laddera z Damienem na strategicznym odwrocie. Aczkolwiek jest to mocny deck i nie ma co ukrywać, zwłaszcza z Cahirem i Yen - co widac po wyniku 2 rundy u Ciebie @Jedmar0702 ;)
 
Nawiązując do mojego poprzedniego postu - aktualny wynik ja vs Damien wynosi 5:1.
Myślę, że kluczem do wygranej jest wygranie R1, mocny bleed w R2 i krótka R3.
 
Byl sezon gdzie Lippy był grany teraz jest Damien , sama pograłam trochę ale ja nie cofałam Damiena tylko Cahira i np dzisiaj wygrałam mecz wynikiem 800 do 100.Generalnie przerzucam sie na asymilacje lub inna frakcje bo granie pod Damiena nie jest fajne dla mnie a już na pewno dla przeciwnika .
 
Czy jesli odblokuje cale drzewko. I mam tu na mysli CALE DOSLOWNIE, to czy znowu sie okaze za pare miesiecy tak samo jak z poprzednimi ze gdy sie oleje to i kupi pozniej to dostaje sie dodatkowy portret i ramke plus to co sie odblokowalo? bo tak to nie widze ZADNEGO powodu wydawania pkt na drzewka sezonowe. i nie widze powodu kupowania czegos co czesc mozna bylo odblokowac
Odblokowywanie bibelotów w drzewkach jest bonusem dla osób, które grają na bieżąco i nie mają zamiaru niczego kupować - nie należy zapominać, że (poza poza bibelotami) drzewka sezonowe to też dodatkowe źródło surowców.
Kupowanie jest dla osób, które nie chcą czekać na odpowiedni miesiąc i zależy im tylko na bibelotach.
 

Lexor

Forum veteran
Sezon zakończy się o godz. 10:00, w czwartek 9 stycznia.
Jakieś ostatnie słowa?

Wygląda na to, że znowu mamy babola: obecnie nie ma ani trybu sezonowego ani nie można grać gier rankingowych.

Serio, czy w CDPR ktoś testuje te aktualizacje czy wrzucacie je na "jakoś to będzie"? Ręce opadają.
 
Top Bottom