Nadszedł Sezon Dzikiego Gonu!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Rozpoczął się Sezon Dzikiego Gonu, a z nim nowy tryb sezonowy — za każdym razem gdy zagrywasz jednostkę, stwórz w tym rzędzie jej kopię o sile 1. Jak zawsze, w Księdze Nagród czekają nowe awatary, ramki i rewers!



Sezon zakończy się o godz. 10:00, w czwartek 9 stycznia.

Jakieś ostatnie słowa?
 
Zrobiłem naprawę gry w kliencie goga i tryb sezonowy się pojawił. Dzięki @Seavro za informację, że u ciebie tryb jest widoczny. To nakierowało mnie na rozwiązanie :)
 
Czy możecie usunąć ten młotek przy niescraftowanych kartach? Jest on niepotrzebny i denerwujący. Przeszkadza w oglądaniu animek.
 
Lepiej pobaw się Nilfgaardem opartym o combo Damien + Strategiczny odwrót.

Moim osobistym zdaniem jeden z gorszych trybów sezonowych. No chyba, że ktoś mnie zaskoczy i stworzy coś cos powyższe combo pokona.
Wystarczą pingi za 1 co turę.
 
Lepiej pobaw się Nilfgaardem opartym o combo Damien + Strategiczny odwrót.

Moim osobistym zdaniem jeden z gorszych trybów sezonowych. No chyba, że ktoś mnie zaskoczy i stworzy coś cos powyższe combo pokona.
Grałem wczoraj NG zniewolenie z asymilacją. Pokonałem w/w kombo dwa razy.
 
Lepiej pobaw się Nilfgaardem opartym o combo Damien + Strategiczny odwrót.

Moim osobistym zdaniem jeden z gorszych trybów sezonowych. No chyba, że ktoś mnie zaskoczy i stworzy coś cos powyższe combo pokona.
Potwory na zemście i pożeraniu + Południca, z Caranthirem i umiejką lidera jestem w stanie wrzucić ci na board 10 szczurów ;) powodzenia w dalszej grze :D
NG ze szpiegami... Taka sama sytuacja... nie jesteś w stanie dalej grać ;)
 
Nie wiem z kim graliście, ale chętnie z wami powalczę jutro, albo w weekend byście mogli mi udowodnić siłę waszych buildów bo ja szans przeciwko dobrze złożonemu buildowi Nilfgaardu nie widzę.

@PiotrCNS i ile tur potrzebujesz by mi te 10 szczurów wrzucić na board jak to ująłeś? Bo ja po 2 turach będę miał już ponad 50 punktów na stole. I zwróć uwagę, że zużyłeś na to combo wszystko co najlepsze u Ciebie, a ja Damiena i Strategicznego odwrotu będę używał w każdej z 3 rund i to po kilka razy.

@luk757 i co Ci dadzą te pingi przeciwko buildowi którzy dzięki stale odtwarzającej się zdolności Strategiczny odwrót tylko po pierwszym zagraniu zostawia na stole Damiena z siłą 1 i to pod warunkiem, że nie zaczyna bo wówczas na tą 1 idzie Przewaga Taktyczna. W kolejnych rundach już jednostek z 1 nie uświadczysz bo te wracają na rękę, a ostatnim zagraniem w turze jest karta która nie tworzy jednostki z siłą 1.

@Lexor Tak asymilacja w obecnym trybie jest również bardzo mocna, ale to również Nilfgaard więc można ją łączyć z combem Damienowym oraz z wysypem szpiegów do zapełnienia stołu przeciwnika. Ja właśnie tak czynię więc wybacz, ale wątpię by czysta asymilacja była wstanie z tym wygrać. Podejrzewam, że grałeś przeciwko osobą które poza combem Damiana ze Strategicznym odwrotem nie miały jednostek z asymilacją. Wówczas faktycznie jak karty dobrze podejdą można takiego gracza przegonić punktowo.
 
@Lexor Tak asymilacja w obecnym trybie jest również bardzo mocna, ale to również Nilfgaard więc można ją łączyć z combem Damienowym oraz z wysypem szpiegów do zapełnienia stołu przeciwnika. Ja właśnie tak czynię więc wybacz, ale wątpię by czysta asymilacja była wstanie z tym wygrać. Podejrzewam, że grałeś przeciwko osobą które poza combem Damiana ze Strategicznym odwrotem nie miały jednostek z asymilacją. Wówczas faktycznie jak karty dobrze podejdą można takiego gracza przegonić punktowo.

Nie gram Damieniem w obecnej kontrolnej mecie - więcej z nim problemów niż pożytku.
Ze szpiegów miałem w talii jedynie Agentki księżnej, czyli typowo pod asymilację.
 
Nie gram Damieniem w obecnej kontrolnej mecie - więcej z nim problemów niż pożytku.
Ze szpiegów miałem w talii jedynie Agentki księżnej, czyli typowo pod asymilację.

W jakiej mecie? O czym Ty piszesz? Tryb sezonowy jest od wczoraj i jeśli nawet jakaś meta powstanie to na pewno minie jeszcze kilka dni nim na dobre zagości w tym trybie. Na razie to każdy kombinuje jak mechanikę tego trybu wykorzystać optymalnie (głównie kręci się to wokół Ożywionej zbroi).
 
Nie wiem z kim graliście, ale chętnie z wami powalczę jutro, albo w weekend byście mogli mi udowodnić siłę waszych buildów bo ja szans przeciwko dobrze złożonemu buildowi Nilfgaardu nie widzę.
Ale, że co snajpić się mamy na sezonówce? Daj spokój :)
@luk757 i co Ci dadzą te pingi przeciwko buildowi którzy dzięki stale odtwarzającej się zdolności Strategiczny odwrót tylko po pierwszym zagraniu zostawia na stole Damiena z siłą 1 i to pod warunkiem, że nie zaczyna bo wówczas na tą 1 idzie Przewaga Taktyczna. W kolejnych rundach już jednostek z 1 nie uświadczysz bo te wracają na rękę, a ostatnim zagraniem w turze jest karta która nie tworzy jednostki z siłą 1.
Tutaj jest pewien zgrzyt bo po pierwsze ja np. uważam, że granie go w r1 jest takie średnie bo jak przeciwnik nadąży z tempem to będziesz na minus 1 karcie go musiał brać czasem z boardu, żeby mieć go na następne rundy. Co to tych pików to dla mnie wystarczające jest ubijanie tych kopii Damiena. 2 pkt na turę to nie jest jakaś tragedia zwłaszcza przy krotkiej rundzie. A jeśli mamy jakiś mocniejszy removal typu Saskia Smoczy ogień na stole to można sobie poradzić z dwoma naraz. Osobiście spotkałem te combo 2 razy na jakieś 30-40 gier więc nie jest jakieś specjalnie popularne choć nie powiem że jest słabe bo jak nie ma kontry to kaplica.
Sam tym nie grałem więc być może nie doceniam ale można z tym wygrywać.
 
W jakiej mecie? O czym Ty piszesz? Tryb sezonowy jest od wczoraj i jeśli nawet jakaś meta powstanie to na pewno minie jeszcze kilka dni nim na dobre zagości w tym trybie. Na razie to każdy kombinuje jak mechanikę tego trybu wykorzystać optymalnie (głównie kręci się to wokół Ożywionej zbroi).
O mecie piszę w szerszym kontekście, ale u mnie rozciągnęło się to też na tryb sezonowy - czyli nie gram nim i w tym trybie.
Co do Zbroi to owszem, sam też ją miałem (plus parę innych typowo sezonowych kart typu Olgierd czy Krowa).

EDIT: Talii już aż tak dokładnie nie pamiętam (bo ją skasowałem), ale to było coś takiego.
 
Last edited:
Ale, że co snajpić się mamy na sezonówce? Daj spokój :)

Echhhh zapomniałem, że z niewiadomych powodów CDPR nie umożliwia grania trybu sezonowego ze znajomym :/ Zatem nie zweryfikujemy naszych poglądów na tą sprawę. Czas pokaże co zdominuje tryb sezonowy.

Tutaj jest pewien zgrzyt bo po pierwsze ja np. uważam, że granie go w r1 jest takie średnie bo jak przeciwnik nadąży z tempem to będziesz na minus 1 karcie go musiał brać czasem z boardu, żeby mieć go na następne rundy.

W trzeciej turze masz ich już tylu na stole, że spokojnie jednego możesz zostawić na ręku więc nie ma ryzyka, że zostaniesz z kartą w plecy by zgarnąć ze stołu Damiena. Zazwyczaj nawet nie musisz już wówczas zużywać ostatniej odświeżonej zdolności Strategiczny odwrót.

Co to tych pików to dla mnie wystarczające jest ubijanie tych kopii Damiena. 2 pkt na turę to nie jest jakaś tragedia zwłaszcza przy krotkiej rundzie.

Ale zrozum, że jak ktoś gra tym combem z głową to poza pierwszą turą gdy był drugi nie będzie sytuacji by jakikolwiek Damien na stole z niewykorzystaną zdolnością miał mniej niż 4 punkty siły. Po prostu ostatnie zagranie w turze to karta która wzmacnia ostatnią zagraną kopię Damiena.

A jeśli mamy jakiś mocniejszy removal typu Saskia Smoczy ogień na stole to można sobie poradzić z dwoma naraz.

Ciekawe jak Ty to sobie wyobrażasz biorąc pod uwagę, że ona nie ma Zapału, a od 2 tury prawie wszystkie karty Damiena które nie zużyły swojej zdolności mają 7 siły, a i ten ostatni będzie albo miał siły 7 (Emisariusz), albo 5 plus tarcze (Turniej rycerski), albo 4 i 2 punkty pancerza (Ostatnie przygotowania), albo w ostateczności chronić go będzie Fifon. Nawet Egan na niewiele się tu zda bo w talii skrywają się Wieszczki (pod Asymilację przede wszystkim, ale i zdjęcie blokady z Damiena jest cenne).
 
W trzeciej turze masz ich już tylu na stole, że spokojnie jednego możesz zostawić na ręku więc nie ma ryzyka, że zostaniesz z kartą w plecy by zgarnąć ze stołu Damiena. Zazwyczaj nawet nie musisz już wówczas zużywać ostatniej odświeżonej zdolności Strategiczny odwrót.
Zakładając że nikt nie niszczy ich po drodze...
Ale zrozum, że jak ktoś gra tym combem z głową to poza pierwszą turą gdy był drugi nie będzie sytuacji by jakikolwiek Damien na stole z niewykorzystaną zdolnością miał mniej niż 4 punkty siły.
Wut? Każda kolejna kopia to 1pkt siły.
Ciekawe jak Ty to sobie wyobrażasz biorąc pod uwagę, że ona nie ma Zapału, a od 2 tury prawie wszystkie karty Damiena które nie zużyły swojej zdolności mają 7 siły, a i ten ostatni będzie albo miał siły 7 (Emisariusz), albo 5 plus tarcze (Turniej rycerski), albo 4 i 2 punkty pancerza (Ostatnie przygotowania), albo w ostateczności chronić go będzie Fifon. Nawet Egan na niewiele się tu zda bo w talii skrywają się Wieszczki (pod Asymilację przede wszystkim, ale i zdjęcie blokady z Damiena jest cenne).
Jak widzisz strategiczny odwrót to wrzucasz je szybko na stół, wcześniej wrzucając np. Redanśkiego łucznika. W r3 nie możesz się posiłkować przewagą taktyczną. Poza tym specjale są na ten tryb słabe więc wrzucanie ich do decku w dużych ilościach jest jak dla mnie pomyłką.
Można tez kombinować z Eyckiem. W tym trybie są często duze jednostki i wtedy to wzmacnianie Damiena się źle skończy dla niego ;) Oczywiście zakładając, że tylko jednego na turę przeciwnik ma do dyspozycji bo drugiego zbijamy pingiem.
 
Last edited:
Top Bottom