Najczęstsze rozwiązania problemów z grą

+

Gość

Guest
Najczęstsze rozwiązania problemów z grą

KRÓTKA LISTA STANDARDOWYCH ROZWIĄZAŃ:
  1. Kasujemy wszystkie dodatki (GwentUp, Gwent Tracker).
  2. Wyłączamy wszystkie programy do nagrywania, programy do podkręcania kart graficznych (np: FRAPS, Xbox DVR, Nvidia ShadowPlay, MSI Afterburner, RivaTuner).
  3. Uruchamiamy naprawianie poprzez GOG Galaxy i upewniamy się czy wszystko jest aktualne.
  4. Napraw/zainstaluj biblioteki których do prawidłowego działania wymaga gra (DirectX, Visual Studio itd.).
  5. Upewnij się że gra nie jest zainstalowana w Program Files lub Program Files(x86) oraz dopilnuj by GOG Galaxy.exe jak i Gwint.exe miały uprawnienia "Uruchom jako Administrator".
  6. Wyłącz "overlay" znajdziemy go wchodząc w ustawienia/funkcje (dobrze wiedzieć - GOG nie będzie działał podczas gry, a w związku z tym płatności i zaproszenia do znajomych także).
  7. Wyłączamy program antywirusowy lub przynajmniej dodajemy wszystkie .exe z folderu gry do wyjątków programu by nie były blokowane.
  8. Zamykamy programy działające w tle takie jak Discord, Chrome itp.
  9. Jeżeli nic nie rozwiązało twojego problemu, uruchamiamy "dxdiag" (wpisujemy to w pasku wyszukiwania naszego menu START) z zaznaczoną opcją 64-bit i dane w postaci pliku .txt wygenerowane przez [Zapisz wszystkie informacje] wysyłamy dalej.
 
Last edited:

Gość

Guest
Brakujące nagrody za oglądanie Twitcha:


Nagrody jak tytuły zostają przyznane podczas najbliższych aktualizacji. (Aby zakwalifikować się do nagród musimy spędzić określony czas i mieć prawidłowo sparowane konto, a ponad to stream który oglądamy musi się zaliczać do nagradzanych.) Limitu osób które mogą otrzymywać nagrody nie ma. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Do rozdawania nagród niezbędna jest obecność bota CDPR na czacie (który okresowo wysyła wiadomości) oraz przynajmniej 100 osób oglądających!

Uszkodzone i brakujące biblioteki oraz sterowniki:


Pobieramy program który nazywa się "All in One Runtimes" zawiera on wszystkie niezbędne komponenty których możemy potrzebować (MS Visual Studio jak i najnowszą wersje DirectX). Ten program to świetna alternatywa gdy ręczne przeinstalowywanie nie daje nam efektów.

Sterowniki AMD: http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool
Sterowniki Intel: https://www.intel.com/content/www/us...rt/detect.html
Steroenik Nvidia: http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us

Jak zainicjować proces naprawiania:


Poprzez GOG Galaxy wchodzimy w interesującą nas grę z widoku biblioteki. Praktycznie na środku ekranu tuż obok przycisku [GRAJ] mamy [WIĘCEJ] klikamy właśnie w to drugie, następnie w 'zarządzaj instalacją' szukamy wzrokiem funkcji 'sprawdź/napraw'.

Niepotrzebne rzeczy działające w tle:


I. Wciskamy jednocześnie klawisze CTRL + ALT + DELETE.
II. Wchodzimy w menedżera zadań.
III. Przechodzimy do zakładki 'uruchamianie'.
IV. Wyłączamy zbędne rzeczy typu (Skype, Java Update, Nvidia Capture), zdecydowanie nie ruszamy nic co ma w nazwie nazwę producenta naszej karty graficznej czy też procesora.

Programy do nagrywania preinstalowane i dodatkowe:


a) Xbox DVR (tylko WINDOWS 10), w menu START wpisujemy "XBOX". Gdy się już zalogujemy do usługi na samym dole znajdziemy przycisk ustawień. Idąc dalej, interesuje nas zakładka 'DVR z gry' odznaczamy wszystko ze środka.

b) Pozostałe, typu: FRAPS, NVIDIA Shadow Play te aplikacje są do usunięcia poprzez panel sterowania lub najzwyczajniej do zamknięcia poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki na ikonki widoczne przy zegarku gdy znajdujemy się na pulpicie.

Problemy graficzne:


Zwykle przyczyną jest tzw. "overclocking" podkręcanie karty graficznej, procesora, pamięci ram. Nie powinniśmy tego robić jeżeli są jakieś problemy.

Rozwiązanie:
- przywrócić wartości bazowe.

Gdy wejdziemy do panelu odpowiedzialnego za urządzenie które podkręcaliśmy ustawiamy wszystkie wartości na domyślne. Jeżeli niczego nowego to nie wnosi weryfikacja plików gry będzie dobrym pomysłem. Upewnij się że masz aktualne, a co ważniejsze prawidłowe sterowniki dla swojego sprzętu odwiedzając stronę producenta (popularne są programy typu "auto-detect" które same wykryją jaki mamy sprzęt - nie musisz dużo szukać!)

Rozłączenia:


Pierwsza rzecz którą warto zrobić to sprawdzić czy jakiś uTorrent/Steam/GOG nie pobierają niczego podczas gdy gramy. Rozłączenia są nadal problemem, chociaż w tej wersji gry jest ich już znacznie mniej niż w zamkniętej bęcie dla przykładu. Jesteśmy rozłączani ponieważ zachodzi desynchronizacja pomiędzy naszą grą/grą przeciwnika a danymi znajdującymi się na serwerze gry. Jest to w lwiej części problem samej gry który ma zostać w przyszłości naprawiony. Na ten moment możesz się upewnić czy nic nie korzysta z twojego internetu gdy grasz.

Wydajność:


PC/LAPTOP:

Opcje graficzne możemy dostosowywać w ustawieniach. Czy możemy zrobić coś ponad to by otrzymać lepszą wydajność? Tak!
- Pozamykaj wszystko co działa w tle, opcje zasilania przestaw na wysoką wydajność, miej aktualne sterowniki, przeczyść komputer z kurzu.
- Będąc w grze wyłącz V-Sync który potrafi ograniczać ci płynność.

LAPTOP:

Przy dwóch kartach graficznych co jest dość często spotykane w laptopach aby osiągnąć jak największą wydajność musimy zdecydować poprzez dedykowaną aplikacje jak "Catalyst Control Center" która pozwala wybrać która to z kart graficznych będzie używana dla procesów naszej gry.
- Może to być wybór między oszczędzaniem energii, brakiem planu i wysoką wydajnością. Pozostałe ustawienia powinny być domyślne!
 
Last edited:

Gość

Guest

W tym segmencie znajdziesz bardzo proste rozwiązania najpopularniejszych problemów. Korzystaj z opcji szukaj na stronie (przeglądarki mają tę funkcje w okolicach menu nawigacyjnego) wystarczy że wybierzesz odpowiednie słowo kluczowe np. 'czarny ekran', to czego szukasz powinno zostać podświetlone i pojawić się przed twoimi oczami jeżeli znajduje się gdzieś na tej stronie.













Nie mogę kupić beczki/płatności nie są realizowane:
(Słowa kluczowe: płatności, problem z kupowaniem beczek, zawieszenie na transakcji, nie można kupować...)

- musisz mieć aktywny 'overlay', do znalezienia w ustawieniach GOG'a.
- gra powinna być uruchamiana przez GOG Galaxy, nie skrót który mamy na pulpicie.

Czarny ekran/gra się zamyka/wyrzucenie do pulpitu:
(Słowa kluczowe: aplikacja przestała odpowiadać, crash, problem z zamknięciem, zamykanie, program został zatrzymany, błąd, kod błędu...)

- aktualizacja "Windows 10 Creator's Update" potrafi bardzo uprzykrzyć życie, mając Windows 10 warto się jej wyzbyć.
- wyłączenie funkcji GOG 'overlay' rozwiązuje problem dla niektórych osób.
- zmiana rozdzielczości (z 1366x768 na np. 1360x768 rozwiązała problem jednej osoby.)
- klasyczne wyrzucenie do pulpitu może być związane ze sterownikami (zob. wyżej!).

Znikające karty oraz inne elementy gry:
(Słowa kluczowe: niewidzialne karty, brak kart, zbugowana talia...)

- naprawa plików (zob. pierwszy wpis).
- restart gry.

Brak możliwości rzucenia karty w naszej rundzie:
(Słowa kluczowe: zacięcie, niemożliwość wykonania ruchu,

- problem ze strony gry.
- do zgłoszenia do działu wsparcia CD Projekt Red.

Niedziałające wyciszanie przeciwników:
(Słowa kluczowe: opcja "mute" nie daje efektu, nie mogę wyciszyć przeciwników...)

- naprawa plików (zob. pierwszy wpis).

Problem ze sterowaniem przy pomocy pada:
(Słowa kluczowe: zewnętrzny pad nie działa, sterowanie nie odpowiada...)

- Należy poprawnie skonfigurować program którego używamy do emulacji i upewnić się że nie jest otwarta żadna inna gra lub program które mogą z niego korzystać.

Brak możliwości spasowania:
(Słowa kluczowe: rzut monetą nie działa, nie mogę się poddać, nie mogę oddać rundy...)

- jeżeli nie jest to uszkodzenie mechaniczne klawiatury o czym świadczyłoby działanie wszystkich innych klawiszy upewniamy się czy skróty klawiaturowe nam się nie poprzestawiały (ustawiamy je na domyślne).
- ostatnia linia walki z tym problemem to przeprowadzenie procesu naprawy (zob. wcześniej).

Brak możliwości wyjścia z gry:
(Słowa kluczowe: niemożliwość zamknięcia gry, problem z wyłączeniem...)

- problem ze strony gry.
- próbujemy wyjść przy pomocy kombinacji klawiszy: CTRL + ALT + DELETE i 'wyloguj'.
- możemy próbować zamknąć gre Menedżerem Zadań.
- przycisk "power" w desperacji.

Karta nie działa tak jak powinna:
(Słowa kluczowe: błąd w opisie karty, nieprawidłowe działanie karty, problem z kartą, karta...)

- przeglądany przez Dewelopera temat w którym możesz taki problem zgłosić znajduje się, tutaj.
 
Last edited:
Mam system Windows 10, konto na GOG i zaliczonego Wiedźmina 3. Chciałabym zagrać w GWINTA, ale nie potrafię go zainstalować na GOG-u. Pobrałam Gwinta i wydaje się, że go zainstalowałam, bo otrzymuję takie komunikaty, ale nigdzie go nie ma ... ani w GOG, ani w moim kompie. Nie wiem co robić? Zupełnie się pogubiłam...
 

Gość

Guest
karolah

C:\Program Files (x86)\GOG Galaxy\Games

w folderze 'Games' powinien być folder 'Gwent' w którym to znajdziesz ikonę po kliknięciu której powinnaś móc odpalić grę. Jeżeli faktycznie prawidłowo się zainstalował (powinnaś mieć możliwość zobaczyć Gwinta poprzez GOG).

Jeżeli nadal istnieje problem to skasuj folder 'GOG Galaxy' i wszystko przeinstaluj.
 
Dzięki... zainstalowałam wszystko , Gwint jest w GOG. Wydawałoby się, że już mogę zagrać... i niespodzianka. Przeczytałam podziękowania od RED i po naciśnięciu lewego przycisku myszy (w/g ikonki) zobaczyłam napis: Połączenie nie powiodło się. Błędna nazwa użytkownika lub hasło. Powrót do ekranu logowania... I co mam robić, kiedy już się zalogowałam?
 
Last edited:

Gość

Guest
karolah;n10127882 said:
Dzięki... zainstalowałam wszystko , Gwint jest w GOG. Wydawałoby się, że już mogę zagrać... i niespodzianka. Przeczytałam podziękowania od RED i po naciśnięciu lewego przycisku myszy (w/g ikonki) zobaczyłam napis: Połączenie nie powiodło się. Błędna nazwa użytkownika lub hasło. Powrót do ekranu logowania... I co mam robić, kiedy już się zalogowałam?

Zamykasz GOG prawy dolny róg ekranu ikona powinna być. Otwierasz ponownie i poprzez niego odpalasz Gwinta.
 
Witam. Po formacie dysku C i ponownym zainstalowaniu Gwinta, gra się nie odpala. Uruchomiła się raz po instalacji, ale kolejnego dnia zaczęła się craschować. Przeinstalowałem Windowsa(10), ponownie zainstalowalem GOG i Gwinta zgodnie z instrukcjami w głównym poście, ale problem sie powtarza. W grze mam rozegranych 431 godzin, więc nie jest to pierwsze uruchomienie gry na nowym sprzęcie. Uruchamiam jako administrator, sprawdziłem już pliki gry i przeprowadziłem naprawę. Wyłączyłem zapory i programy antywirusowe, a gra wciąż się nie uruchamia. Skończyły mi się pomysły. Pomóżcie ;)
 
Pomógł uninstal sterowników karty graficznej przy pomocy programu Display Driver Uninstaller i ponowna instalacja najnowszych. P.S. mam windowsa 10, jak napisałem wyżej ;)
 
Czy ktoś wie o co tu chodzi? Bo nie mogę dokończyć samouczka,ponieważ gdy klikam w ikonkę ona nie działa
 
od wczoraj gra rozłącza się notorycznie- 8 RAZY...OBECNIE TO JEST NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM GRY BO NIE MOŻNA KONTYNUOWAĆ GRY I PRZEGRANE W GRACH RANKINGOWYCH- DZIŚ 3 RAZY POD RZĄD GRĘ ROZŁĄCZYŁO-PROSZĘ WAS NAPRAWCIE SERWERY...BO NIE MOŻNA GRAĆ..wcześniej wszystko działało dobrze, ale po nowej aktualizacji gra się rozłącza co chwile...
 
Top Bottom