Najlepszy cRPG wszechczasów

+
Pewnie Redzi zagrozili Banem jeśli nie będzie Wiedźmina tutaj:D.WEdług mnie Morrowind to Najnajnaj lepszy cRpg wszech czasów ...później Wiedźmin razem z Oblivionem i Gothicem 1 walczą o 2 miejscea na 3 Gothic2 z dodatkiem i Icewind dale 2
 
Genesis said:
I znowu ktoś wcisnął tam Wiedźmina, po co ? ;/
Też się zastanawiam.... bardziej wiarygodne wyniki by były jakby nie było go w tym zestawieniu...
 
Uważam, że Wiedźmin jest zbyt młodą grą, żeby można go wstawić do takiego zestawienia, jak "Najlepszy cRPG wszechczasów". Zresztą podobnie, jak Gothic 3 i Oblivion :p. Takie gry powinny sie przegryźć, jak dobry bigos i dopiero po kilku latach moznaby się zastanawiać nad ich "najlepszością".
 
Dorwall said:
Uważam, że Wiedźmin jest zbyt młodą grą, żeby można go wstawić do takiego zestawienia, jak "Najlepszy cRPG wszechczasów". Zresztą podobnie, jak Gothic 3 i Oblivion :p. Takie gry powinny sie przegryźć, jak dobry bigos i dopiero po kilku latach moznaby się zastanawiać nad ich "najlepszością".
też prawda- tak za trzy lata, jak będę mógł wszystkie te gry przejść jeszcze raz na maksymalnych detalach i rozdzielczości, łatwiej będzie ją docenić:)
 
zgadzam się, bardziej obiektywnie byłoby bez Wiedźmina, głos oddałem na Gothica cz. I - magiczna gra, naprawdę RPG wszech czasów, przeszedłem jakieś 3 razy i na tym na pewno nie skończę
 
Nie ma żadnych wątpliwości, Fallout. Widzę, że paru osobom omcknęła się ręka Niech, któryś z modów wywali Wiedźmina ze stawki, bo to sensu ni ma
 
Zdecydowanie Planescape:Torment.Gra, która pokazała jak powinny wyglądać rpg'i (druga sprawa, że nie skorzystano z tego wzorca).Masa dialogów, pięknych opisów literackich, wspaniałe nieszablonowe postacie (których historiami można by obdarować niejedną grę fabularną).W dodatku gra nie opiera się na modnej ostatnio dzikiej rzezi i można ją przejść praktycznie nie walcząc, choć efekty walki (a konkretniej to czarów) są tu wyśmienite.Jednym słowem - w tą grę się nie gra, a przeżywa ją. Mój prywatny number one. ;]
 
dałem na Diablo II, co mi tam. JEdyne, czego żąłuję, to tego, że klasyki gatunku - jak Baldur's Gat'y, Fallout'y, NvN, Czy P:T po prostu mnie ominęły. Za mały byłem, żeby w to grać, po prostu. Niektóre mnie nie wvciągnęły, niektórych w ogóle nie miałem. Diablo mam. I wracam do niego zawsze chętnie.
 

SaLi

Forum veteran
Pewnie naraze sie wielu, ale zaglosowalem na pierwszego Gothica.Tak naprawde moja przygoda z grami tego typu zaczela sie wlasnie od niego ;D
 
Mnóstwo dylematów :(Morrowind (i cała seria TES) - olbrzymia wolność wyboru i poruszania się po świecie.Fallout - duża wolność, niesamowity pomysł na fabułę i klimatKotOR - super klimat Star Warsale...IMO wygrywa Planescape Torment: może nie ma zapewnia graczowi zbyt dużej wolności ale za to fabuła, spójność świata, relacje z towarzyszącymi nam NPC'ami i ukryte za nimi historie powodują że rzeczywiście można poodgrywać swoją rolę.
 
TES III Morrowind i teraz Wiedźmin.TES IV Oblivion to niestety nie porozumienie.
 
Przyznaję, że się niektórym głosom dziwię, czasem nawet bardzo, ale jeszcze bardziej się dziwię, że wygrywa moja ulubiona gra tj. P:T :D - Wiedźmina nie liczę,w ogóle nie powinno być go w zestawieniu. Tak naprawdę ze znanych mi gier z tej puli nie zestarzały się wg mnie oprócz Tormenta tylko Fallouty (i Arcanum, jeśli komuś się podobało), czyli gry, które opierały się głównie na fabule, dużej swobodzie działania, a nie na wizualiach. Ciekawe czy wiedźmin też przetrwa próbę czasu...EDIT: A o Mass Effect nikt nie słyszał czy może moderatorzy zacierają jakiekolwiek ślady, że taka gra istnieje?
 

ausir

Forum veteran
PrawdziwyGerald said:
Przyznaję, że się niektórym głosom dziwię, czasem nawet bardzo, ale jeszcze bardziej się dziwię, że wygrywa moja ulubiona gra tj. P:T :D - Wiedźmina nie liczę,w ogóle nie powinno być go w zestawieniu. Tak naprawdę ze znanych mi gier z tej puli nie zestarzały się wg mnie oprócz Tormenta tylko Fallouty (i Arcanum, jeśli komuś się podobało), czyli gry, które opierały się głównie na fabule, dużej swobodzie działania, a nie na wizualiach. Ciekawe czy wiedźmin też przetrwa próbę czasu...EDIT: A o Mass Effect nikt nie słyszał czy może moderatorzy zacierają jakiekolwiek ślady, że taka gra istnieje?
Przyjrzyj się uważnie opisowi sondy: "Jaka gra cRPG na PC zasłużyła na miano najlepszej w historii?".Mass Effect jest na razie tylko na X360.A jeśli chodzi o cRPG wszechczasów, to zdecydowanie Fallout. A na liście brakuje wielu ważnych tytułów (chociażby serii Ultima).
 
Hmmm...Duży wybór ale zagłosowałem na Wiedzmina głównie za to że ciągle coś się dzieje i za te teksty w grze :Dale szczerze to z taka ilością gier do wybrania powinny być co najmniej dwa głosy do oddania... 1.Wiedzmin2.Gothic (Pierwsza część, po prostu miodzio w tamtych czasach i teraz niektóre gry nie równają sie do Gothica 1 )
 

ausir

Forum veteran
Psyhe said:
Co do tego Fiala VII to w sumie nie dziwię się że go nie ma w ankicie bo to gra z konsoli.Ale grałem w to jeszcze przed rokiem 2000 i uważam to za 2-ugą najlepszą grę tego gatunku ! No cóż zapewne oprócz mnie nikt by nie zagłosował :-\ ;)
Final Fantasy VII miał również wydanie na PC.Do listy należy dodać chociażby Ultima VII.
 

jiti

Forum veteran
Oddałem głos na Baldurs Gate 2. Jest to jakby hołd;) złożony przeze mnie całej serii BG
 
Gothic2 bo przeszedlem ta gre nascie razy a jednak gdy ją znowu odpalam zaswze znajduje jkais quest/miejsce ktorego wczesniej nie robilem/widzialem
 
1. Final Fantasy VIIdla mnie juz nigdy nie bedzie istniala lepsza gra.pierwszy RPG, niesamowity swiat gdzie kroluje technikai sily natury, wciagajaca fabula... przeszedlem kilka razy,niestety nigdy nie konczac na 100% gry. wracam do niej srednioraz na rok z lepszym (ukonczenie), lub gorszym (odinstalowanie)skutkiem, ale wracam zawsze.2. Wiedzmindlaczego, to juz wszyscy wiedza :)3. Gothic II + dodatekswietnie poprowadzona fabula z 1 czesci i... tak spieprzona przez trojke...po wiedzminie wydaje mi sie, ze troche za grzeczna. gralem na moim lichymsprzecie, na ktorym obraz byl brzydki i skaczacy - dokladnie tak samo,jak teraz przechodzilem wiedzmina. mimo to cieszylo miasto, cieszyly smoki,cieszyla walka, gra w ktorej troszke czulem sie jak... wiedzmin :)nie byloby jednak Gothic 2 bez...4. Gothicj.w. z ta roznica, ze nie bylo smokow, a obraz byl ladniejszy(!) i nie skakalna moim starym kompie ;-)5. Tony Hawk Pro Skater 2 :Dduzo postaci do wyboru, kazda z unikalnymi kombosami,dowolnosc w rozwoju postaci i samych "atakow",ciekawe lokacje, wspaniale sterowanie, megagrywalnosc(rowniez multiplayer)... tylko brak fabuly :( dlatego ostatnie miejsce.
 
Top Bottom