Najlepszy cRPG wszechczasów

+
SLI said:
SLI said:
O, właśnie się bardziej przyjrzałem tej liście i tak się zastanawiam, co na niej robi Dark Messiah of Might and Magic? ??? Diablo, zgodzę się, to hack&slash, ale jako taki erpegowy rozwój postaci w nim był. Natomiast DMoM&M ma tyle wspólnego z RPG co Call of Duty z grami strategicznymi... Gra jest dobra, ale to przecież zręcznościówka i First Person Slicer...
To tez otrzymal on jak na razie 0 glosow ;DSwoja droga to naprawde fajna i wciagajaca zabawa jest tak z mieczem pobiegac i pare cyklopow ubic.Swietny scenariusz i widowiskowa walka sprawiaja, ze zawsze z przyjemnoscia wracam do tej gry.A wszystko to obsadzone we wszystkim znanym swiecie M&M ;DOps... Maly offtop wyszedl - wybaczcie.
Tak, zabawa jest przednia, leje się dużo krwi i odpada wiele kończyn, wkurzały mnie tylko niektóre etapy zręcznościowe, jak np. skakanie po dachach w czasie deszczu. Wiele razy musiałem wtedy wczytywać grę, a wczytywanie trwało bardzo dłuuugoo... :p Ooo, ale ja też się zapędziłem z offtopem... ;)
 
ArwilMolotow said:
A reszta 'starszych zwojow'? Jedynka - to bylo cos! ;)
Arena? Ściągnąłem ją niedawno z jakiegoś portalu ze starymi grami, ale coś nie bardzo działa pod XP... :p Postać da się jeszcze da się wybrać i ustawić początkowe statystyki (mimo ogromnych problemów z myszką), ale później nic się nie dzieje, czarny ekran... :( Tak więc nie wiem, jak to jest z Areną... Natomiast Daggerfalla zgubiła chyba nadmierna losowość i ogromna ilość bugów.
 
Arena - zaluj!Buggerfall - zarobaczona na maxa, ale i tak wsysa. Cos jak Boiling Point, tylko lepsze.
 
Hostile said:
Hostile said:
A reszta 'starszych zwojow'? Jedynka - to bylo cos! ;)
Arena? Ściągnąłem ją niedawno z jakiegoś portalu ze starymi grami, ale coś nie bardzo działa pod XP... :p
Jakiej strony? Daj link. I czy to legalne? (przypuszczam, że tak)
 
No, po takim czasie to juz chyba 'porzucone oprogramowanie' ;p. A wszystkim szukaczom polecam strone www.google.pl
 
ArwilMolotow said:
No, po takim czasie to juz chyba 'porzucone oprogramowanie' ;p. A wszystkim szukaczom polecam strone www.google.pl
Nie wiem skąd, ale już o niej słyszałem. Poczekam na linka do tej strony.W "Buggerfala" grałem niedługo po premierze, ale to byłą masakra... :/ Za dużo błędów etc. No i komp kuzyna się ciął jak porzucone emo.
 
Firnomir said:
Jakiej strony? Daj link. I czy to legalne? (przypuszczam, że tak)
Ty jest jeden: http://www.staregry.pl/?c=_rv&i=1421A tu drugi: http://www.staregry.pl/?c=_rv&i=1050To portal www.staregry.plChyba jest legalne, bo gry na nim to prawdziwe starocie... Ale jak mówiłem, gra nie chce mi się uruchomić i stwarza dziwne problemy... :p
 
Hostile said:
Chyba jest legalne, bo gry na nim to prawdziwe starocie...
Żeby rozwiać wątpliwości... Tzw. abandonware to w rzeczywistości taka szara strefa. Wprawdzie twórcy tych staroci raczej nikogo za kradzież własności intelektualnej już nie pozywają, ale freeware to to nie jest, i gdyby poszukać, paragraf by się znalazł, więc z legalnością tak sobie... A jeśli chodzi o gry dostępne na StareGry.pl, to, o ile zdążyłem się zorientować, tam mają również te "wątpliwe przypadki", kiedy gra wciąż podlega oficjalnej ochronie prawnej pod szyldem ESA. I tym samym jej ściąganie jest już ZDECYDOWANIE nielegalne, nie tylko "szarostrefowe".(z dobrych wiadomości: LucasArts niedawno wystąpiło z ESA, i ten ruch mógł być nawet zamierzony ;) )
 
Zdecydowanie kochany "Wiedźmin" :) . Smaczku dodaje jeszcze fakt, że to polska gra - tym bardziej super!Natomiast po Wiedźminie najlepsza jest seria Star Wars: Knights of the Old Republic! Pomijając naszą rodzimą grę te nie mają sobie równych. Ten klimat, światy, misje - rewelacja.Obecnie niezłe laury zbiera gra Mass Effect - niedługo polska premiera - przekonamy się jaka jest naprawdę. W CD-Action ma bardzo dobrą ocenę i recenzję. Wychodząc w przyszłość chciałbym, aby były:- Wiedźmin 2 ;D- KOTOR 3 8)
 
NO faktycznie. Gdy po raz pierwszy przechodziłem KOTOR`a miłem kilka dni wyrwanych z życiorysu. GENIALNE!
 
Ja grałem jak na razie tylko 2 KotORa 2. Muszę przyznać, że gra jest świetna i doskonale się przy niej bawiłem. Mimo tego, że walka w niej była turowa, to jednocześnie była niezwykle widowiskowa, a owej turowości nie było widać. Świetna fabuła (choć w "dwójce" jest znacznie bardziej pogmatwana niż w "jedynce"), fajne postacie i oczywiście miecze świetlne! Ta gra, moim zdaniem, ma najwięcej wspólnego z Wiedźminem.
 
Firnomir said:
KOTOR2 jest "dojrzalszy", ale wiele osób w tym i ja woli KOTOR.
Wiele słyszałem o tym, że pierwsza część jest znacznie lepsza drugiej. Jeśli tylko wpadnie mi kiedyś w ręce, to z chęcią się o tym przekonam... :)
 
Hostile said:
Wiele słyszałem o tym, że pierwsza część jest znacznie lepsza drugiej. Jeśli tylko wpadnie mi kiedyś w ręce, to z chęcią się o tym przekonam... :)
Łatwiejsze do zdobycia niż 2. Choćby EMPIK.
 
W II części, sknocili sprawę z zakończeniem, gra się rozkręca jest co raz ciekawiej i nagle zonk. THE END. Walka jak zawsze robi wrażenie, rozmowy itp. taka biowerowa gra :D Dla mnie dobra produkcja nic więcej
 
Tyle tylko że drugiego KotORa nie zrobiło Bioware.
Tylko, że przymiotnik biowerowa, nie oznacza, że gra była robiona przez Bioware. Miałem na myśli samą rozgrywkę, która jest charakterystyczna dla tej firmy (może 2 część nie była robiona przez kanadyjczyków, ale zachowała to co jedynka). Jakbym dostał Kotora II, nie znając w ogóle poprzedniej części, nie widziałbym kto robił tą grę, stawiałbym na Bioware, z względu na Jade Empire, które jest bardzo podobna,
 
Top Bottom