Najlepszy cRPG wszechczasów

+
Ankieta jest tendencyjna. : /Czy nie można jej wyzerować, zebrać poszczególne gry w serie, a pytanie zmodyfikować? [tzn. ''Najlepsza gra RPG w historii świata poza Wiedźminem'' :p]
 
Adam said:
Tyle tylko że drugiego KotORa nie zrobiło Bioware.
Tylko, że przymiotnik biowerowa, nie oznacza, że gra była robiona przez Bioware. Miałem na myśli samą rozgrywkę, która jest charakterystyczna dla tej firmy (może 2 część nie była robiona przez kanadyjczyków, ale zachowała to co jedynka). Jakbym dostał Kotora II, nie znając w ogóle poprzedniej części, nie widziałbym kto robił tą grę, stawiałbym na Bioware, z względu na Jade Empire, które jest bardzo podobna,
Nie bardzo, drugi KOTOR sporo się jednak różnił od jedynki. Widać, że Chris Avellone miał tam coś do powiedzenia
 
Hm.Jakoś mnie nie dziwi, że byłam jedną z 9 osób, które zagłosowało na Baldura, mimo, że uważam, że to niesamowita gra. Bodajże najlepsza w jaką grałam. A Wiedźmin chyba nie jest tak stricte cRPGiem (wiem, głoszę herezję)Można było zrobić ankietę bez Wiedźmina, bo szczerze bym się zdziwiła jakby jakaś gra miała więcej głosów niż on na forum o Wiedźminie ;)i widzę, rzeczywiście większość klasyków, gier sprzed naprawdę paru ładnych lat. A coś z nowszych? Jakieś pomysły na naprawdę dobrego cRPGa?
 
Teraz się nie robi crpg, tylko action adventure. jakoś tak nazwa crpg została co budzi zmieszanie w niektórych kręgach
 
Sosnechristo said:
... albo po prostu gatunek ewoluuje.
Cóż to za ewolucja? Gatunek się raczej dewaluuje, toczy go piętno marketingowej degrengolady. Teraz, niestety, gry jako całość 'rozwijają się' w strone uproszczenia rozgrywki, nawet w grach dla 'hardkorowców'. Gdybym był średnio rozgarniętym szympansem, zakwiliłbym ze szczęścia. A że jednak jestem szympansem rozgarniętym... :p
 
Jaki ja przeżyłem szok jak zobaczyłem ze Wieśmak ma tyle głosów a BG2 albo Torment raptem po 20 a myślałem że są tu osoby obiektywne. Nie wiem co jest lepsze w Wieśmaku niż w BG2 albo Tormencie. Grafika fakt faktem trzyma poziom(chociaż to żaden argument w tym "pojedynku") ale też nie jest najlepsza. I nie ma się co kłócić bo zaraz zaatakują mnie fani Wieśmaka których i tak nie przekonam ;)Żeby nie było nazywanie prze zemnie "Wiedźmina" Wieśmakiem nie ma na celu obrażania tego tytułu.
 
Ja dla odmiany wybrałem NWN2. Zawsze lubiłem zasady D&D, a w NWN2 grafika nie wypala mi oczu jak w "jedynce" :p.
Chariot said:
W bardzo złą stronę. Źle się dzieje, że akcji poszukujemy w RPG zamiast w grach akcji :)
Jeszcze trochę, a w FPS'ach obrażenia od kul będą zależały od siły, a w RPG headshotem z kliknięcia zdejmiemy przeciwnika ;D
 
WarrenzRoduLubiczw said:
Jeszcze trochę, a w FPS'ach obrażenia od kul będą zależały od siły, a w RPG headshotem z kliknięcia zdejmiemy przeciwnika ;D
Grałeś w Mass Effect? ;)
 
jiti said:
Grałeś w Mass Effect? ;)
Jeszcze nie ale już niedługo... ]:-> Ale wiem co masz na myśli, muszę przyznać, że o tym zapomniałem :p. Mass Defect to... dość osobliwy RPG ;D
 
WarrenzRoduLubiczw said:
WarrenzRoduLubiczw said:
Grałeś w Mass Effect? ;)
Jeszcze nie ale już niedługo... ]:-> Ale wiem co masz na myśli, muszę przyznać, że o tym zapomniałem :p. Mass Defect to... dość osobliwy RPG ;D
Nie róbcie OT, rozmawiamy tu o RPG, a nie grach akcji z elementami RPG. ;]
 
Jak dla mnie, tyle głosów na Wiedźmina jako "najlepszy cRPG wszechczasów" to zdrowe przegięcie... Rozumiem, że polskim programistom coś porządnego się udało, ale to przesada. Co zrobić z np. Tormentem czy Morrowindem? W pierwszym o wiele lepsza historia (mówię to jako fan sagi, więc bez rzucania we mnie błotem, proszę) a drugi oferuje o wiele bardziej wolny i rozbudowany świat bez sztucznych ograniczeń oraz wiele więcej swobody i możliwości. PS- a gdzie na liście jest Deus Ex, tak w ogóle? Skoro jest Dark Messiah, któremu bliżej do h'n's w FPP niż do rpg...
 
O ile Planescape Torment jest genialny o tyle z Morwindem to wielkie przegięcie. Świat bez sztucznych ograniczeń z marną fabuła i zbyt dużym naciskiem na walkę. Jak dla mnie na tle Wiedźmina (Dialogi, fabuła, postaci) wypada słabo. Deus Ex bardzo fajny Cyber punk chodź niestety zbyt liniowy i za słabe dialogi. Wiele razy krytykowałem grę Wiedźmin (znaki, mały wpływ na rozmowę, znaki, błędy fabularne, niektóre potwory i znaki) jednak to i tak jedna z lepszych gier RPG. Głownie dlatego, że większość to nawalanki z fabułą, która cieszy ale tylko młodego gracza.
 
i do dziś dość ładna ( nie śmiejscie się, mnie się podoba! ) grafika
Weź idź Wojciech - Ty nie wiesz, że grafa się liczy? Burak. I pewnie ma słabego kompa, hje hje hje...Wybrałem, bez wahania, Wiedźmina. Dla mnie miał on wszystkie cechy RPGów, które ceniłem wcześniej, skompilowane w jednej grze. Amen.
 
Top Bottom