Najnowszy hotfix do gwinta już dostępny!

+
Gomola;n9088950 said:
Teraz to mi już średnio co 3 wygrane nie zalicza punktów. Co jest do jasnej ciasnej.... Stoję w miejscu praktycznie, bo przy przegranych chętnie odejmuje a wygrane nie zalicza...

Znam ten ból, też raz tak miałem ale to było dawno temu.
 
Gomola;n9090540 said:
Pewnie masz tak cały czas tylko trzeba sprawdzać.

Miałem tak tylko raz, normalnie to prawie cały czas przegrywam więc i tak nic nie dostaje.
 
5ander5;n9090790 said:
Miałem tak tylko raz, normalnie to prawie cały czas przegrywam więc i tak nic nie dostaje.

Wyczytałem, że to niby gra pokazuje źle naliczoną ilość punktów. Zaraz to sprawdzę.
 
Last edited:
Gomola;n9090890 said:
Wyczytałem, że to niby gra pokazuje źle naliczoną ilość punktów. Zaraz to sprawdzę.

Czasem pokazuje źle naliczoną ilość punktów, przez dwa ostatnie dni awansowałem z 2300 do 3300 pkt i nie miałem ani razu zabranych punktów, ale złe naliczanie było częstym widokiem. Jednak fakt nieprzyznawania punktów po ragequicie na pewno występuje, a przynajmniej występował jeszcze całkiem niedawno.
 
Gomola;n9090890 said:
Wyczytałem, że to niby gra pokazuje źle naliczoną ilość punktów. Zaraz to sprawdzę.

Chciałbym, ale tak nie jest, bo ewidentnie miałbym rangę a tak to lipa bo punkty nie dochodziły mimo, iż zwycięstwa wpadały.
 
Keymaker7;n9091060 said:
Chciałbym, ale tak nie jest, bo ewidentnie miałbym rangę a tak to lipa bo punkty nie dochodziły mimo, iż zwycięstwa wpadały.

Chyba masz rację. Też mi się wydaje, że kilka razy dzisiaj nie dostałem.
 
Dlatego właśnie w obawie przed nie dostaniem punktów nigdy nie pomijam tej animacji i wszystkie punkty poprawnie dostaję.
 
Mortyr1 tylko, że na animację to jeszcze wpływ mam, ale na uciekających i znerwicowamych ragequitowców, którzy nie potrafią wytrzymać tych kilku sekund animacji karty dającej mi zwycięstwo już nie.
 
Keymaker7;n9091880 said:
Mortyr1 tylko, że na animację to jeszcze wpływ mam, ale na uciekających i znerwicowamych ragequitowców, którzy nie potrafią wytrzymać tych kilku sekund animacji karty dającej mi zwycięstwo już nie.

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć, jak to że ktoś wyjdzie z gry wpływa na to że to ty nie dostaniesz punktów? Nigdy o tym nie słyszałem.
 
5ander5;n9092180 said:
Czy mógłbyś mi wytłumaczyć, jak to że ktoś wyjdzie z gry wpływa na to że to ty nie dostaniesz punktów? Nigdy o tym nie słyszałem.

Od najnowszego patcha zdarza się tak, że jeżeli gra zakończy się poprzez rage quite mojego przeciwnika, to niby w ekranie podusmowania meczu są naliczane Ci punkty MMR. Ale jak udasz się do widoku rankingu to tych dopiero co niby naliczonych i zdobytych punktów nie zobaczysz. W rankingu suma pkt MMR będzie identyczna jak przed felarnym meczem. Czyli wygrałeś ale co z tego, skoro nie dostałeś (naliczonych przecież podczas podsumowania meczu) swoim punktów MMR. Szkoda, że jak ja zrobię rage quite to mi minusowe punkty zawsze jednak zostaną uwzględnione, bo też to sprawdzałem.
 
Keymaker7;n9092200 said:
Od najnowszego patcha zdarza się tak, że jeżeli gra zakończy się poprzez rage quite mojego przeciwnika, to niby w ekranie podusmowania meczu są naliczane Ci punkty MMR. Ale jak udasz się do widoku rankingu to tych dopiero co niby naliczonych i zdobytych punktów nie zobaczysz. W rankingu suma pkt MMR będzie identyczna jak przed felarnym meczem. Czyli wygrałeś ale co z tego, skoro nie dostałeś (naliczonych przecież podczas podsumowania meczu) swoim punktów MMR. Szkoda, że jak ja zrobię rage quite to mi minusowe punkty zawsze jednak zostaną uwzględnione, bo też to sprawdzałem.

Ja tak mam że czasem jak wygram mimo że on się poddał to koron mi nie zlicza, a doświadczenie już tak. Nie rozumiem tego...
Tak dla pewności: Czy przez rage quit masz na myśli to że wciśnie ESC i się podda? Co znaczy MMR?
 
5ander5;n9092240 said:
Ja tak mam że czasem jak wygram mimo że on się poddał to koron mi nie zlicza, a doświadczenie już tak. Nie rozumiem tego... Tak dla pewności: Czy przez rage quit masz na myśli to że wciśnie ESC i się podda? Co znaczy MMR?

Z koronami jest tak, że niby nie są widoczne w podsumownaiu, ale zliczane.
Tak, rage quite czyli ucieczka z meczu jest wykonywana poprzez nacisnięcie klawisze ESC i potwierdzenie wyjścia.

MMR - Match Making Rating <- są to punkty przyznawane/odbierane za mecze rankingowe. Ich ilość można sprawdzić wchodząc w widok tabeli rankingowej. Na ich podstawie dobierani są przeciwnicy do meczów rankingowych. Im ich więcej tym wyżej jesteś w rankingu, dostajesz wyższą rangę, grasz z lepszymi graczami oraz też zdobywasz/tracisz mniej MMR za mecz (przy założeniu, że grasz z przeciwnikiem na podobnym poziomie).
 
Keymaker7;n9092330 said:
Z koronami jest tak, że niby nie są widoczne w podsumownaiu, ale zliczane.
Tak, rage quite czyli ucieczka z meczu jest wykonywana poprzez nacisnięcie klawisze ESC i potwierdzenie wyjścia.

MMR - Match Making Rating <- są to punkty przyznawane/odbierane za mecze rankingowe. Ich ilość można sprawdzić wchodząc w widok tabeli rankingowej. Na ich podstawie dobierani są przeciwnicy do meczów rankingowych. Im ich więcej tym wyżej jesteś w rankingu, dostajesz wyższą rangę, grasz z lepszymi graczami oraz też zdobywasz/tracisz mniej MMR za mecz (przy założeniu, że grasz z przeciwnikiem na podobnym poziomie).

Korony koronami, ale nie zapełnia się pasek wygranych rund, przez co nie dostajesz złota, skrawków, pyłu czy randomowej, brązowej karty.
Ja też czasem używam ESC, jak widzę że koleś się bawi ze mną (ma 10 pogodynek w ręce, a ze 3 zwykłe i cały czas mnie kosi jak tchórz by dopiero na końcu grać normalnie bez rzucania pogody), albo jak widzę że i tak nie wygram.
 
Keymaker7;n9092200 said:
Od najnowszego patcha zdarza się tak, że jeżeli gra zakończy się poprzez rage quite mojego przeciwnika, to niby w ekranie podusmowania meczu są naliczane Ci punkty MMR. Ale jak udasz się do widoku rankingu to tych dopiero co niby naliczonych i zdobytych punktów nie zobaczysz. W rankingu suma pkt MMR będzie identyczna jak przed felarnym meczem. Czyli wygrałeś ale co z tego, skoro nie dostałeś (naliczonych przecież podczas podsumowania meczu) swoim punktów MMR. Szkoda, że jak ja zrobię rage quite to mi minusowe punkty zawsze jednak zostaną uwzględnione, bo też to sprawdzałem.


To nie zdarza się od najnowszego patcha, tutaj jest mój temat który założyłem jeszcze w CB, a problem występował o wiele wcześniej.

https://forums.cdprojektred.com/forum/pl/gwint/wsparcie-techniczne-ac/8564900-żenujący-bug

Abstrahując, dziwi mnie, że właśnie teraz ludzie postanowili grać Nilfgaardem na odkrywki, który otrzymał jedynie kosmetyczne buffy. Miałem dokładnie taką samą talię jaką ludzie teraz grają patch temu, a teraz niby przez to, że Zwiadowca/Serrit/Cynthia/Alchemik dostali po 1 punkcie siły to ta talia jest jakoś wyraźnie silniejsza?
 
DylSowizdrzal;n9092420 said:
Abstrahując, dziwi mnie, że właśnie teraz ludzie postanowili grać Nilfgaardem na odkrywki, który otrzymał jedynie kosmetyczne buffy. Miałem dokładnie taką samą talię jaką ludzie teraz grają patch temu, a teraz niby przez to, że Zwiadowca/Serrit/Cynthia/Alchemik dostali po 1 punkcie siły to ta talia jest jakoś wyraźnie silniejsza?

NG pod odkrywanie był porządną talią już wcześniej, gdy inne topowe talie stały się słabsze NG automatycznie wskoczył wyżej. A że rozpoczyna się chyba właśnie meta na talie typu "kto uzbiera więcej punktów", to i sama "odkrywka" może się wykazać.
 
DylSowizdrzal;n9092420 said:
Abstrahując, dziwi mnie, że właśnie teraz ludzie postanowili grać Nilfgaardem na odkrywki, który otrzymał jedynie kosmetyczne buffy. Miałem dokładnie taką samą talię jaką ludzie teraz grają patch temu, a teraz niby przez to, że Zwiadowca/Serrit/Cynthia/Alchemik dostali po 1 punkcie siły to ta talia jest jakoś wyraźnie silniejsza?

To jest standard. Też zauważyłem wysyp klasycznych odkrywek. Ludzie tak mają:) że lubią modę.

Ja jeszcze napiszę o moich punktach mmr. Wszystko co przegrywam to coś koło -10 pkt a jak wygrywam to dostaję 50...nie wiem czy to jest powodowane poziomem graczy(nie używam GT) czy jakimś bugiem. Miałem też dziwny przypadek przed wbiciem 15 rangi. Niby naliczyło mi ponad 2800 pkt ale rangi nie wbiłem....a potem po jednym meczy naliczyło mi ponad 3100 i przeskoczyłem na rangę 16...po czym w następnej grze miałem rangę 15 i coś ponad 2800. Coś jest nie tak, ale nie wiem czy z samym naliczaniem czy tym co się wyświetla po rozegranym meczu.

 
Zacząłem grać znowu w rankingowe i zauważyłem zmianę... Za każdą przegraną odejmuje mi tylko 1 punkt, co samo w sobie nie jest złe ;D
Niestety, nadal występuje babol że jak przerwało grę po stronie przeciwnika, to mam wieczny loading i punktów już oczywiście nie dostanę.
 
Mam nadzieję, że z tą niewielką (6,7, 10) startą punktów za przegrany mecz to nie jest bug. W końcu gra nie będzie tak bardzo karać za granie fajnymi eksperymentalnymi deckami. :) Zmiana na plus.
 
Właśnie wykonałem celowy ragequit z dobrym timingiem - to, że wciąż potrafi nie zliczyć punktów rankingowych jest zupełnie potwierdzone. Przeciwnika przepraszam, zrobiłem to for research purposes only.

Sytuacje z nieuwzględnieniem zmiany ilości punktów rankingowych podzieliłbym na dwa przypadki :

-nie da się wysłać GG

-da się wysłać GG

W pierwszym przypadku następuje to tylko i wyłącznie w ostatniej rundzie, brak zmiany PR jest pewny. Brak możliwości wysłania GG może się też zdarzyć jeśli przeciwnik wyjdzie z gry w pierwszej rundzie, niedługo po rozpoczęciu, podczas trwania gry, jednak wtedy punkty zlicza zawsze.

W drugim przypadku mamy dwie możliwości : albo nastąpił błąd w wyświetlaniu i chociaż pokazuje, że nie naliczyło to naliczyło albo znów mamy do czynienia z bugiem i straciliśmy PR.

Hekwit;n9092930 said:
Mam nadzieję, że z tą niewielką (6,7, 10) startą punktów za przegrany mecz to nie jest bug. W końcu gra nie będzie tak bardzo karać za granie fajnymi eksperymentalnymi deckami. :) Zmiana na plus.

Myślę, że to nie jest bug, trzeba pamiętać, że wciąż jesteśmy w becie. Przed tą zmianą rozgrywka po osiągnięciu ok 3100+ punktów się "przytykała", za wygrane dostawało się po 20 pkt, za przegrane odejmowało po 22pkt i bardzo ciężko było awansować. Pewnie im wyżej tym gorzej to wyglądało, w końcu nikt jeszcze nie wbił najwyższej rangi. To jest zapewne próba zmiany tej sytuacji.
 
Last edited:
Top Bottom