Najnowszy hotfix do gwinta już dostępny!

+
M.L;n9140870 said:
Dla karcianki najbardziej odpowiadałby mi system premiujący różnorodność występujących na rankingu talii. Myślałem więc nad systemem rejestrowania swojej talii do gry rankingowej. Możnaby więc grać talią tylko unikatową, różniącą się przynajmniej jedną kartą od talii innych graczy. Talia zarejestrowana byłaby przypisana do gracza. Czyli każdy deck na rankingu różniłby się od siebie przynajmniej jedną talią.
​Technicznie jest możliwe przypisać do talii unikatowy kod.

Bez urazy ale niedorzeczne rozwiązanie. Raz, że jest to niewykonalne z tego tytułu, że przy setkach tysięcy czy tam milionach graczy nie ma możliwości, żeby jakieś decki się nie powtórzyły. Dwa: rejestruje talię i co później, zmian nie zrobię żadnych?

Tak jak Popiel jest kontrowersyjny to z powyższym postem się zgadzam. Moim zdaniem to balans jest kluczem do dużej różnorodności co pokazuje choćby ostatni patch. A to co proponujecie to raczej półśrodki, które też mają swoje wady.
 
W tym trybie zmiany w talii można robić do woli, warunkiem uczestnictwa w zmaganiach byłaby tylko unikatowość talii. Nie sugeruję by był to jedyny tryb, ale obok draftu, z kreatywnym podejściem, chętnie bym w takich grach brał udział.
 
M.L;n9141980 said:
W tym trybie zmiany w talii można robić do woli, warunkiem uczestnictwa w zmaganiach byłaby tylko unikatowość talii. Nie sugeruję by był to jedyny tryb, ale obok draftu, z kreatywnym podejściem, chętnie bym w takich grach brał udział.

Nie rozumiesz chyba, że unikatowość talii każdego gracza jest NIEMOŻLIWA. Nie mówiąc już o sytuacji, że rozpocznie się wyścig o to, kto pierwszy zaklepie optymalny deck. I nie będzie to ktoś, kto o godzinie 0.00 przy starcie nowego sezonu kliknie w "stwórz talię rankingową" i zrobi talię tylko ten, kto będzie miał szybszego bota napisanego właśnie w tym celu.

Uśmiałem się niesamowicie widząc ten pomysł po raz pierwszy, Ale widzę, że myślisz o nim na poważnie. Widywałem różne głupie pomysły na forum, na czele z wprowadzeniem domu aukcyjnego, ale pomysł z unikatowością talii jest chyba jeszcze głupszy. Bo o ile skutków wprowadzenia wymiany między graczami autor pomysłu domu aukcyjnego dobrze nie przemyślał i dopiero po kilku dniach dyskusji z nim przekonałem go, że pomysł jest fatalny, o tyle głupota pomysłu z unikatowością talii rankingowych jest tak oczywista, że wydawało mi się za pierwszym razem, że trollujesz.
 
Nie widzę sensu wprowadzania podziału frakcyjnego. Wymienię kilka argumentów:

-różnorodność talii jest w tym momencie naprawdę duża, w tej chwili chyba tylko nie trafiam na talie oparte na Haraldzie Chromym (gram na 3500 mmr+)
-nagrody za granie różnorodnymi frakcjami zwiększą różnice pomiędzy najbogatszymi i najbiedniejszymi graczami, co zniechęci tych drugich do grania
-karanie graczy za bycie dobrym w graniu jedną talią jest nieuczciwe, to tak jakby karać najlepszego sprintera za to, że nie skacze o tyczce
-w trybie areny (granie talią z wybieranych kart do 12 wygranych lub 3 przegranych) będzie możliwość wprowadzenia takiego rankingu dla każdej frakcji i nagradzać najlepszych, tam miałoby to sens, bo nie trzeba by było mieć większości kart
-Gwint jest w wersji beta i ciągle dodawane są nowe karty, CD Projekt Red w najbliższej przyszłości zapowiada większą aktualizację, co jeszcze bardziej zwiększy różnorodność talii
 
Gdzie ty widzisz różnorodność ? Ja bardzo mało ostatnio gram i jestem gdzieś w okolicy 3100 i spotykam teraz tylko i wyłącznie potwory, nawet krasnale zostały już chyba wybite. Na 9 gier dziś to tylko na przemian Dagon i Ukryty. Chciałem pograć więcej, ale bałem się, że usnę przy kolejnym takim meczu. :)

 
Potraktować to trzeba jako osobny tryb, nie wiem czy by się sprawdził i nie twierdzę że jest dobry i powinien być w grze. Gracz, który chciałby brać udział w zmaganiach, wystawia deck i rywalizuję z innymi uczestnikami trybu. Ktoś nie chcę się wspinać w takim rankingu to go omija. Ważniejsze i tak jest wprowadzenie sprawdzonych trybów, jak draft czy zapowiadana przygoda.
 
Last edited:
A może po prostu wprowadzić dodatkowe tabelki/listy do już istniejących? Teraz mamy podział na świat oraz kontynenty. Niech dojdą do tego jeszcze frakcje. Bez bonusów, a jedynie w celach informacyjnych i już. Porywalizować sobie np w obrębie frakcji będzie można, wyniki będą widoczne, a nikt nie będzie narzekał, że jest jakoś pokarany grając/nie grając jakąś frakcją.

Załóżmy, że grałbym tylko potworami, to w rankingu Skellige byłym nieuwzględniony, tak jak teraz nie jestem uwzględniony w rankingu graczy z Azji.
 
Można by zrobić arene pvp jak w the elder scrolls legends czyli:
x złota wykupienie 3 razy mozna przegrac do wyboru 3 losowe frakcje i wybieramy karty 1 z 3 do wyboru do 25 kart im więcej przeciwników pokonamy tym lepsze nagrody
 
Hekwit;n9143520 said:
Gdzie ty widzisz różnorodność ?

Wczoraj trafiłem na następujące talie:
-potwory na pożeranie na Starszym
-potwory pogodowe na Eredinie z mrożeniem, harpiami i żywiołakami
-potwory pogodowe na mglakach z Dagonem
-Henselt z zwiadowcami Crinfrid
-tempo Foltest
-kontrolny Radowid
-Morvran z odkrywką
-przewijający Calveit z Ciri:Szarża, Letho i bombą dwimerytową
-kontrolna Eithne z poczwórną pożogą (jedna w talii, druga z Schirru, trzecia ze smoka Villa, czwarta z Eithne :D )
-buffujące krasnoludy na Brouverze
-Król Bran z operatorem i wskrzeszaniem Queensguard
-Crach z Morkvargiem, Olgierdem i niedźwiadkami
 
Rozbebeszacz;n9146730 said:
Wczoraj trafiłem na następujące talie:
-potwory na pożeranie na Starszym
-potwory pogodowe na Eredinie z mrożeniem, harpiami i żywiołakami
-potwory pogodowe na mglakach z Dagonem
-Henselt z zwiadowcami Crinfrid
-tempo Foltest
-kontrolny Radowid
-Morvran z odkrywką
-przewijający Calveit z Ciri:Szarża, Letho i bombą dwimerytową
-kontrolna Eithne z poczwórną pożogą (jedna w talii, druga z Schirru, trzecia ze smoka Villa, czwarta z Eithne :D )
-buffujące krasnoludy na Brouverze
-Król Bran z operatorem i wskrzeszaniem Queensguard
-Crach z Morkvargiem, Olgierdem i niedźwiadkami

Masz więcej szczęścia niż ja. :D Ja cały czas tylko potwory, ewentualnie jakaś tam kontrolka scoia i QG. ;/

W decku pod pożogę zapomniałeś wymienić piątej pożogi (Igni) albo Uzdrowienia dla smoka, chociaż ja osobiście wolę Yen dla wyrównania wyniku. :)
 
Dwa słowa na temat różnorodności. Prze jakiś czas podzielałem zdanie Rozbebeszacz co do sporej różnorodności, ale okazało się, że od mmr 4000 i w górę 9/10 gier to faktycznie potwory, najczęściej mrożący Eredin lub Dagon z mglakami. Nie bardzo t rozumiem, ponieważ zanim wskoczyłem na 19 rangę różnorodność przeciwników była naprawdę spora. A może to tylko mój pech, jak doświadczenia innych na tym poziomie?
 
Sensei_mRuk;n9171330 said:
Dwa słowa na temat różnorodności. Prze jakiś czas podzielałem zdanie Rozbebeszacz co do sporej różnorodności, ale okazało się, że od mmr 4000 i w górę 9/10 gier to faktycznie potwory, najczęściej mrożący Eredin lub Dagon z mglakami. Nie bardzo t rozumiem, ponieważ zanim wskoczyłem na 19 rangę różnorodność przeciwników była naprawdę spora. A może to tylko mój pech, jak doświadczenia innych na tym poziomie?

Dane z dzisiaj: na randze 16 rozegrałęm dziś 12 gier: 7xpotwory, 3xskellige 1xnilfgaard.
 
Hejka! Faktycznie - ostatnio najwięcej potworów się panoszy w rankingu (jestem aktualnie w okolicach 3200-3300 MMR). Natomiast zauważyłem pozytywna zmianę - po chwilowej przerwie po ostatniej aktualizacji (znerfienie m.in. mrozu i misków) kiedy nie spotykałem W OGÓLE Skellige w rankingu - teraz znowu zaczynają się pojawiać talie Wikingów (głównie Bran, Haralda faktycznie nie widziałem dawno). Nilfgaard - głównie na odkrywanie. Ostatnio baaardzo dawno nie spotkałem talii dowodzonej przez Emhyra. A z wiewiórek mniej więcej 50/50% Brouver i Eithne. Franceskę przez ostatni tydzień widziałem bodajże raz...
P.S. Czy macie jeszcze problem z brakiem otrzymywania punktów rankingowych po ragequit przeciwnika? Nie wiem, czy Redzi coś w tej kwestii poprawili, czy przypadkowo znalazłem pewne rozwiązanie... ;)
 
Martinezik75 Punkty rankingowe naliczane są poprawnie. Problem polega na ich poprawnym wyświetlaniu. Po wygranym/przegranym meczu początkowy stan punktów jest już stanem z naliczeniem punktów za mecz. Gra do tego stanu dolicza drugi raz zdobyte punkty i tworzy złudzenie nieprzyznania punktów.

Przykład: Poprawne działanie: masz 3000 punktów, wygrywasz mecz i dostajesz 50 punktów, animacja powinna pokazywać 3000+50=3050. Bug działa tak: obecnie masz 3000 punktów, a animacja pokazuje 3050+50=3100, ale w rzeczywistości masz te 3050.

Swoją drogą gg nie ma tutaj żadnego znaczenia, więc możesz spokojnie dawać je innym.
 
ja cały czas krążę po obecnej mecie, ponad 4k mmr, rekord top 500 w rankingu - to może się wypowiem. Świeżo po ostatniej aktualizacji potworów w mecie zrobiło się pełno i po rozegraniu ponad 200 meczy powyżej 4000 mmr gwent tracker podawał mi około 55% meczy przeciwko potworom.
W tej chwili sytuacja się pogłębiła, potwory są w ponad 70% meczy w topce. Potwory rządzą obecnie w mecie BEZDYSKUSYJNIE.
Spotykane decki to oczywiście pożerka z Ukrytym, mróz na Eredinie, kontrolna pogoda Dagon, spam małych jednostek z Triss+Yen na Dagonie. No i jeszcze jakieś dziwne hybrydy Dagona ostatnio.
Różnorodność talii jest może gdzieś do 3500 mmr. Później im wyżej tym bardziej "potwornie", a na samej górze "potwornie" na maxa ;)
 
Last edited:
szczu1pak;n9205221 said:
ja cały czas krążę po obecnej mecie, ponad 4k mmr, rekord top 500 w rankingu - to może się wypowiem. Świeżo po ostatniej aktualizacji potworów w mecie zrobiło się pełno i po rozegraniu ponad 200 meczy powyżej 4000 mmr gwent tracker podawał mi około 55% meczy przeciwko potworom.
W tej chwili sytuacja się pogłębiła, potwory są w ponad 70% meczy w topce. Potwory rządzą obecnie w mecie BEZDYSKUSYJNIE.
Spotykane decki to oczywiście pożerka z Ukrytym, mróz na Eredinie, kontrolna pogoda Dagon, spam małych jednostek z Triss+Yen na Dagonie. No i jeszcze jakieś dziwne hybrydy Dagona ostatnio.
Różnorodność talii jest może gdzieś do 3500 mmr. Później im wyżej tym bardziej "potwornie", a na samej górze "potwornie" na maxa ;)

Prawda, ale jak dla mnie to głównie jest w tym wina graczy. To znaczy oczywiście potwory są najsilniejszą frakcją i prawie zawsze były, ale grając na wyższych rangach i mając świadomość, że będzie się grało głównie przeciwko potworom można ustawiać decki specjalnie pod nie, żeby je kontrować.
 
nie do końca tak jest. Kontry na pożerkę często się widuje i zwykle fajnie sobie radzą ale tylko z pożerką. Mają problemy z mrozem albo spamem na Dagonie. Problem jest taki że u potworów multum różnych skutecznych opcji wyklucza możliwość zrobienia uniwersalnego decku kontrującego, który w ogólnym rozrachunku da dobry winrate
 
Ja osobiście cieszę się z nowego Vesemira. Co prawda proponowałem coś podobnego dla naszego zwykłego Geralta (Balans kart, post 1179), niestety, on nadal pozostanie bezużyteczny. :(

Kolejny sposób na odchudzenie talii. :)
 
Last edited:
Top Bottom