Napęd ma problem z odczytaniem zawartości płyt

+
Napęd ma problem z odczytaniem zawartości płyt

Kupiłem dziś drugą część Wiedźmina, edycję rozszerzoną w Empiku, wracam cały zadowolony ze sklepu do domu bo grałem tylko w część pierwszą lat temu dość sporo i zasiadam do instalacji. Wkładam płytę do czytnika i... nic. Pierwsza myśl że napęd brudny to wyczyściłem i nadal nic. Pewnie zepsuty ale wypróbowałem 4 inne płyty CD i DVD w tym płytę ze ścieżką dźwiękową z edycji rozszerzonej - działa wszystko poza pierwszą i drugą płytą z grą. No dobra, pewnie płyta zepsuta i trzeba jechać z reklamacją do Empiku ale coś mnie tknęło i sprawdziłem na starym komputerze. Płyta na nim działa ale co z tego skoro gra nie będzie na nim działać bo nie spełnia wymagać? Co teraz? Czy nie pozostaje mi nic poza kupnem nowego komputera tylko po to żeby działał na nim drugi wiedźmin?
 
Kupiłem dziś drugą część Wiedźmina, edycję rozszerzoną w Empiku, wracam cały zadowolony ze sklepu do domu bo grałem tylko w część pierwszą lat temu dość sporo i zasiadam do instalacji. Wkładam płytę do czytnika i... nic. Pierwsza myśl że napęd brudny to wyczyściłem i nadal nic. Pewnie zepsuty ale wypróbowałem 4 inne płyty CD i DVD w tym płytę ze ścieżką dźwiękową z edycji rozszerzonej - działa wszystko poza pierwszą i drugą płytą z grą. No dobra, pewnie płyta zepsuta i trzeba jechać z reklamacją do Empiku ale coś mnie tknęło i sprawdziłem na starym komputerze. Płyta na nim działa ale co z tego skoro gra nie będzie na nim działać bo nie spełnia wymagać? Co teraz? Czy nie pozostaje mi nic poza kupnem nowego komputera tylko po to żeby działał na nim drugi wiedźmin?
Zacznijmy od tego, że tytuł twojego tematu ("Wiedźmin 2 nie działa") jest niezgodny z prawdą (nie masz problemu z grą jako taką, tylko z przeczytaniem przez napęd zawartości płyt), wprowadza innych w błąd i jest niezgodny z Regulaminem. Zmieniam tytuł tematu, proszę na przyszłość zwracać zdecydowanie większą uwagę na ten aspekt.

Co do twojego problemu - przeczyść płyty miękką szmatką i sprawdź jeszcze raz. Możesz też spróbować zaktualizować oprogramowanie do napędu (o ile producent udostępnia taką możliwość) i dla pewności wyłączyć antywirusa.
Jeśli napęd zobaczy płyty, to proponuję skopiować ich zawartość na dysk i z dysku instalować.
Jeśli nie - możesz zawsze przenieść napęd ze starego komputera do nowego. Możesz też podpiąć do starego komputera jakiegoś pendrive'a lub dysk przenośny, skopiować na niego zawartość płyt i przenieść na maszynę, na której zamierzasz grę zainstalować. Ostatecznie, możesz pobrać instalator z neta - za darmo, legalnie, po polsku - wystarczy wklepać cdkey z pudełka.
 

Guest 3872342

Guest
Mam dokładnie ten sam problem i żadne z podanych rozwiązań nie działa a sory ale nie będę zmieniał napędu żeby pograć w gre i prosił bym o rozwiązanie a nie jałowe dyskusje semantyczne bo dla mnie gra nie działa wiem ze mogę ja pobrać z neta jak bym wiedział ze będą problemy to tam bym ją kupił ale to nie jest taki proste ze wklepie kod i się pobiera są tam jakieś części do pobrania jakies gog galaxy a ja po prostu kupiłem grę i chce w nią grac HELP!
 
Posiadasz system Win 7 64 bit? Wiele osób skarżyło się już na różne błędy z odczytem płyt Wiedźmina 2. Powstała już masa tematów na ten temat w internecie. Nie ma jednego rozwiązania. Czasami coś zadziała, a czasami nie da się nic z tym zrobić.
Ja pozostałbym jednak przy pobieraniu plików gry z gog.com. Pobierasz 13 partów, a następnie uruchamiasz instalkę i tyle. Posiadasz od razu najnowszą wersję gry.
 

Guest 3872342

Guest
No dzięki chociaż mało to wnosi ja nie wiem i nie che wiedzieć jakiego mam Windowsa kupuje grę płace za nią (nawet jak to tylko 40 zl ) i ma działać to porażka straszna juz mi się odechciało grac
 
Czy we wszystkich krokach, które zrobiłeś, było też sprawdzenie płyt na innym komputerze? Jeśli nie działają na obu, to może oznaczać, że są uszkodzone. Zdarza się to co prawda rzadko, ale jednak.
 

Guest 3872342

Guest
Nie wiem mam 1 komputer i uwaga rewelacja na tym serwisie co można rejestrować grę i ściągnąć kopie zapasowa gra nie zapisała mi się w bibliotece i jak wszedłem żeby ściągnąć resztę partów to ni ma nic a kod jest invalid wiem ze to nie tu pretensje ale mam dość tak się kończy moja przygoda z wiedźminem 2 trochę innych emocji oczekiwałem dzięki za próby pomocy :p
 
Top Bottom