Nastał Sezon Magii!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Rzeczywistość jak tak straszliwie nużąca… Niech rozpocznie się Sezon Magii!

Odłóż miecz i otwórz księgę zaklęć — w czerwcu w trybie sezonowym za każdym razem, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym tworzysz i zagrywasz jej drugi egzemplarz.

Sezon Magii trwa do do godz. 10:00 w piątek 28 czerwca.
 
A ja nie mogę zmielić kart. Non stop wyrzuca błąd i każe spróbować za chwilę, ale nawet restart nic nie daje... :(
 

Guest 4306349

Guest
Na razie Francesca + Ragh Nar Roog do znużenia. Ściągacze efektów dot. rzędów - absolutnie i koniecznie. Przypuszczam, że za chwilę dobije do niej Henrietta z jakąś talią paraliżującą, a potem chyba długo, długo nic.
 
Chwilę pograłem, same Franki, myślę sobie to normalne sam muszę grać Franką lub Ardalem żeby coś w tym sezonie ugrać no nic nie poradzę a tu zupełnie zapomniałem, że mam mało rozegranych partii Uzurpatorem... :whistle: papa ognista Franco! Pamiętam, że w sezonie niedźwiedzia to combo też było non stop grane..
Druga sprawa jest dość dziwna, jak odpaliłem rano gierkę zaraz po aktualizacji to w drzewkach był do odblokowania GROM w wersji premium, ja zajarany, bo nie mam tej premki żadnej, zaczynam sobie odblokowywać drzewka, wchodzę dzisiaj wieczorem i co ja paczę?? Zamiast gromu zrobiły się i w jednym i w drugim drzewku Kajdany z Dwimerytu, które mam obie w wersji premium.. noo WTF???
 

Lexor

Forum veteran
Zamiast gromu zrobiły się i w jednym i w drugim drzewku Kajdany z Dwimerytu, które mam obie w wersji premium.. noo WTF???

O... czyli to się mi nie wydawało, że wcześniej był Grom. A już myślałem, że coś mam nie tak z pamięcią na starość.
 
Ale rakowy jest ten tryb sezonowy. :D To pokazuje jak ważny jest ten limit 13 jednostek :)

A mi się tryb bardzo podoba. Może po prostu jeszcze nie odkryłeś jak ciekawe buildy można wokół tego tworzyć.
Post automatically merged:

Na razie Francesca + Ragh Nar Roog do znużenia. Ściągacze efektów dot. rzędów - absolutnie i koniecznie. Przypuszczam, że za chwilę dobije do niej Henrietta z jakąś talią paraliżującą, a potem chyba długo, długo nic.

Francesci jest rzeczywiście aktualnie najwięcej, ale moim zdaniem w trybie sezonowym sprawdzi się również Calveit, Uzurpator, Duch Lasu i Calanthe. Poza tym moim zdaniem dużo bardziej mordercze są decki oparte o Sklepa niż RnR.
Post automatically merged:

Druga sprawa jest dość dziwna, jak odpaliłem rano gierkę zaraz po aktualizacji to w drzewkach był do odblokowania GROM w wersji premium, ja zajarany, bo nie mam tej premki żadnej, zaczynam sobie odblokowywać drzewka, wchodzę dzisiaj wieczorem i co ja paczę?? Zamiast gromu zrobiły się i w jednym i w drugim drzewku Kajdany z Dwimerytu, które mam obie w wersji premium.. noo WTF???

Miałem identycznie przy czym ja z tej zmiany jestem zadowolony bo Gromy w wersji premium mam 2, a Kajdan żadnych :D
 
A mi się tryb bardzo podoba. Może po prostu jeszcze nie odkryłeś jak ciekawe buildy można wokół tego tworzyć.
Nieistotne @Duckingman. Chodzi o to do czego się sprowadza ten tryb i jak przebiega rozgrywka. 90% graczy gra w oparciu o specjale niszczące i kończy się to tym, że często nawet nie mają w co walnąć. O jakimś budowaniu stołu po swojej stronie można zapomnieć. A co do ilości builidów to moim zdaniem w tym miesiącu różnorodność będzie na poziomie 1 sezonu gdzie królował Gudmund. Najlepiej było pod tym względem 2 sezony temu ale w ostatnim też było ok.
 
Nieistotne @Duckingman. Chodzi o to do czego się sprowadza ten tryb i jak przebiega rozgrywka. 90% graczy gra w oparciu o specjale niszczące i kończy się to tym, że często nawet nie mają w co walnąć. O jakimś budowaniu stołu po swojej stronie można zapomnieć.

Dokładnie. I to jest właśnie super bo dzięki temu znów jak w 2 sezonie zupełnie inaczej trzeba patrzeć na tworzenie buildu oraz samo rozgrywanie meczu. W poprzednim sezonie zmiana była na tyle niewiele wnosząca, ze praktycznie gra w trybie sezonowym niewiele się różniła od gry na potyczkach czy w rankingu. Ja od trybu sezonowego oczekuję, że wywróci grę do góry nogami. Tak było w 2 sezonie i tak jest w tym (po cichu liczę, że w którymś z kolejnych sezonów będziemy grali tylko jedną rundę z większą ilością kart na ręku co znów wywróci do góry nogami podejście do budowy decków).

A co do ilości builidów to moim zdaniem w tym miesiącu różnorodność będzie na poziomie 1 sezonu gdzie królował Gudmund. Najlepiej było pod tym względem 2 sezony temu ale w ostatnim też było ok.

A moim zdaniem nie. Wczoraj sporo pograłem w trybie sezonowym i rzeczywiście był wysyp Francesek na RnR lub Sklepie (sam nią grałem choć ustawiłem się bardziej pod zagrywanie 2 jednostek co zagranie karty więc jednostek w każdej rundzie miałem sporo na planszy), ale niewiele rzadziej pojawiał się też Ardal. Poza tym świetną kontrą na Francescę będzie Uzurpator który moim zdaniem lada moment zacznie często pojawiać się w tym trybie, oraz Calveit który od Franceski jest bardziej wszechstronny. Moim zdaniem Nilfgaard ma największe szanse na zdominowanie tego trybu tak jak to było w 2 sezonie (a mimo tego i tak wszyscy bawili się w eksperymentowanie nowych zwariowanych buildów i teraz też tak zapewne będzie).
 
Nie, ja podziękuję za ten tryb =], nie tak dawno były buildy na artefakty, a to coś podobnego =].
 
Last edited:
I znów świetny tryb sezonowy tak jak sezon elfów. I znów gracze kombinują synergie maksymalnie wykorzystujące nową mechanikę. Dziś widziałem przekozacki build na Królowej Pająków. Moim zdaniem ostro namiesza w trybie sezonowym. Francesci z kolei coraz mniej. Widać, że gracze się bawią w tym trybie.

DZIĘKI CDPR!!!!!!!! @Alicja. znów proszę o przekazanie pochwał bo ponownie udało się wam wymyśleć coś ciekawego po nijakim trybie sezonu żmii :D
 
Dziś widziałem przekozacki build na Królowej Pająków. Moim zdaniem ostro namiesza w trybie sezonowym.
Tez gram Królowa Pająków , jest bardzo dobra i pogoda jej nie straszna bo te male pajączki same się mnożą jak zostaną zniszczone .Ubolewam nad karta Naglfar bo jak z niej wyskakuje złota karta specjalna to jest tylko raz zagrywana .Natomiast Atak z powietrza jest boski .
 
Zgodnie z moimi przewidywaniami Nilfgaard na Asymilacji zjada dowolną Francesce. Po głowie chodzi mi jeszcze Calanthe z finisherem opartym o Huberta. Muszę też pograć trochę buildem Królowej Krabopająków który tak mnie zachwycił. Echhhh będzie w tym miesiącu grane. Oj będzie :D
 
Jestem nowym graczem, czy nagrody sezonowe z drzewka są do zdobycia tylko raz czy wracają regularnie (i tym samym sezony się potwarzają)? Jak to działa?
 

Lexor

Forum veteran
Drzewka sezonowe miesięczne będą dostępne w każdym następnym roku w tym samym miesiącu - Twój postęp w drzewku zostanie zachowany po jego powrocie. Co do drzewka rocznego to o ile dobrze pamiętam, ostatnia odpowiedź brzmiała, że ma zostać na stałe.
 
Potwierdzam, asymilacja + Uzurpator. Chyba przegrałem tym zestawem raz i to też z NG.

Po wczorajszych grach wydaje mi się, że lepszym dowódcą będzie Calveit. Co prawda zwycięstwo nad Francescą nie będzie już tak proste jak przy grze Uzurpatorem (zwłaszcza jak przeciwnik gra pod finisher z Aglais), ale Calveit jest bardziej uniwersalny dzięki czemu powinien radzić sobie również z innymi buildami Nilfgaardu. Dziś własnie zamierzam przetestować go jako dowódcę Czarnych więc się okaże czy dobrze myślę :)
 
Top Bottom