Nasze Odkrycia!

+
Nasze Odkrycia!

Cześć, jako iż otrzymaliśmy dostęp do wczesnej wersji gry, możemy zagłębić się w nią, i odkryć sporo ciekawych rzeczy. To może ja zacznę (a wy kontynuujcie, wrzucajcie to co Wam udało się odnaleźć). Udało mi się wygrzebać kilka nagrań, prawdopodobnie z planowanego singla. Nie umiem ich jednak zinterpretować. Jest narrator który w moim odczuciu bardziej czyta audiobooka aniżeli "narratoruje" grę. Jest też oczywiście Jacek Rozenek, ale coś go podejrzanie mało. Oprócz tych nagrań, odnalazłem też motyw przewodni Gwinta, który swoją drogą jest świetny ;) Wielkie brawa dla Marcina Przybyłowicza za kolejną genialną robotę!
 
Last edited:
@Gorfaster
Ogólnie, to cześć bo specjalnie po to założyłem konto :)
Także moje odkrycia na szybko:
Jest gotowa polska wersja językową, która działa. Wystarczy podmienić plik interface_en-US na interface_pl-PL w zbiorczym resources.assets

Co do dźwięków i ich konwersji nie ma problemu. Potrzebujemy ww2ogg, revorb i skryptu .bat
for %%f in (*.wem) do ww2ogg.exe %%f --pcb packed_codebooks_aoTuV_603.bin
pause
for %%f in (*.ogg) do revorb.exe %%f
pause
 
Last edited:
Tak samo konwertowałem swoje znaleziska ;) Możesz lepiej wyjaśnić jak podmienić tę wersję językową? Okej muszę pomienić plik w assets. Jak to jednak zrobić? Mam mały programik do odczytywania plików .assets, ale nie wiem czy mogę w nim edytować owe pliki.
 
Należy pobrać ten program, a następnie otworzyć resources.assets, znaleźć interface_en-US oraz interface_pl-PL i zamienić je zawartością. Następnie zapisać .assets w nowej lokalizacji np. na pulpicie i podmienić plik po zamknięciu programu
Pamiętaj by pierwszy wiersz w pliku zwierał
"source file";"key";"en-US"
 
Okej, zrobiłem jak piszesz, ale efekt nie jest chyba taki jak u ciebie ;) Mimo wszystko pogrzebię jeszcze trochę, a nuż uda mi się to zrobić.
 
Last edited:
Niestety, nie widzę zdjęcia i nie wiem jak ci pomóc :-

Plik interface_en-US, powinien mieć taki początek:
"source file";"key";"en-US"
"interface";"_inputShopBuyMultiple";"KUP"
Gdzie _inputShopBuyMultiple i reszta jest skopiowana z interface_pl-PL. Następnie w programie odnajdujesz interface_en-US i naciskasz na pole "Plugins" Tam wybierasz z listy opcję "Import from .txt" i pononie wybierasz interface_en-US. Zapisujesz resources.assets zamykasz program i podmieniasz z oryginalnym plikiem
 
Last edited:
Już mi się udało. W tym programie są 2 opcje mianowicie eksport i import plików Raw (Czyli .dat) oraz przekonwertowanych .dat na zwykłe .txt. Nie udawało mi się bo wszystko podmieniałem wersją .txt, a wystarczy wyeksportować oba pliki, i odwrotnie je zaimportować :) Nie wiem czy ktoś poza tobą zrozumie mój bełkot, no ale mniejsza :p Ciekawe czy podczas jutrzejszych testów zadziała mi wersja PL.
 
A, to dobrze. No dobra, to teraz niech się kto inny może wypowie co ciekawego znalazł/znalazła, bo my tu zaklepujemy cały wątek :D
 
Chyba jest już zbyt późno by ktoś jeszcze odpowiedział. Mam nadzieję, że Redzi i moderacja nie widzą problemu w tym, że odkrywamy tajemnice :)
 
No niby racja :) Szczerze mówiąc sam nad tym myślałem pisząc ten wątek, ale też mam nadzieję że nie robimy nic wbrew woli Redów.
 
Top Bottom