Nasze ulubione miejsce czyli szkoła :)

+
Ale to nie byloby mozliwe, drukowac tylko dla wybranych bo musialoby to byc bardzo duzo osob by WPW oplacalo sie uruchamiac maszyny, a takze niezbyt sprawiedliwe, bo co jesli np. rodzice dziecka dostana nowa prace w innym miescie w wakacje ? Ich dziecko bedzie musialo zaczac edukacje od zera ? Przeciez nikt nie wydrukuje tylko dla niego swiadectwa :) Ale masz racje, ze zostanie jak jest. Bo nie jest zle :)
 
hmm czy mi się wydaje czy świadectwa normalnie pisze się recznie albo drukuje na normalnej drukarce w szkole (sam to robiłem ), Galhard w sumie ma racje, chcesz się przenieść to idziesz do sekretariatu gdzie wydaja Ci zaświadczenie o tym że chodziłeś do tej szkoły i miałeś takie i takie oceny, a szczerze mówiac według mnie powinno się wprowadzić w każdej szkole system podobny do tego jak z wynikami matur. Każdy w domu mógłby sprawdzić sobie aktualne oceny oraz końcowe, byłaby możliwość przesłania ocen końcowych do innej szkoły, a do tego wystarczy troche chęci (stworzenie takiego systemu nie jest trudne) i internet w każdej szkole (w większość jest) W mojej szkole dyskutowano o wprowadzeniu takiego systemu ale największym problemem byłoby wpisywanie ocen, ale z czasem to się zmieni jak zacznie się większa komputeryzacja szkół co po mału się zaczyna ale nie dzięki rządowi a pojedynczym szkoła
 
Komputeryzacja to juz lepszy pomysl, ale wystarczy popatrzec jak idzie wprowadzenie systemu zarzadzajacego wnioskami o doplaty z Unii - niby cos bardzo waznego, a przez caly czas albo nie dziala, albo sa bledy. Z drugiej strony taki system z ocenami, moze i bylby prostszy do wprowadzenia...
 
Ktoś narzekał na system OKE ? oprócz tego że rok temu serwery nie wytrzymały (w tym się już poprawili) to nie było źle, a przecież przerobienie ich systemu i przystosowanie do szkół dużo czasu nie zajełoby a za to rezultaty byłyby bardzo dobrze Jeszcze dodałbym możliwość wydrukowania świadectwa w własnym domu, aby dzieciaki miały czym się pochwalić dziadka itp ale to już poszłoby na koszty własne a nie państwowe Co do tej kasy na świadectwa to tak można sobie wyobraźić, jeśli mamy 400 tyś maturzystów to ok tyle samo jest w każdym roku wstecz czyli mamy 12 (podstawówka+gimnazjum+liceum) x 400 tyś czyli ok 4,8 mln, jeszcze dodajac jedna klase technikum to jest ok 4,9-5 mln, do tego zawodówki które chyba do maturzystów się nie zaliczaja - nie pamietam także moge się myli, ale jeśli nie to mamy dobre ponad 5 mln i liczac że na każda osobe idzie 2-3 zł to mamy 10-15 mln zł, dosyć spora sumka która można wydać na modernizacje, komputeryzacje szkół czy stypedia dla biednych uczniów
 
PioTRaS said:
Ktoś narzekał na system OKE ? oprócz tego że rok temu serwery nie wytrzymały (w tym się już poprawili)
No ja bym nie powiedział na samym początku było takie przeładowanie że co chwila wyskakiwał błąd bazy danych masakra jak ktoś probowal sie 11 lipca rano wbic to naprawde koszmar jak dla mnie. Udało mi się wbić dopiero poznym popoludniem i to tylko po to zeby zobaczyc jak to wyglada bo juz mialem swiadectwo w domu
 
Ja dla zabawy sprawdziłe ok 11 i nie było problemów, oprócz tego tam próbowało się wbić dobre kilkanaście tyś osób, a w szkole będziesz miał góra 500
 
Tak gwoli przypomnienia chęci wprowadzenia obowiązkowej matury z matmy, może nie było by takich pytań bo załamka:"A jak można rozpoznać gęstość styropianu? Po nacisku?"
 
a ja sie chwale ze zdalem maturke :Dposzla mi calkiem dobrze, a najbardziej sie ciesze z polaka ustnego bo mialem temat Sredniowieczne aspiracje Sapkowskiego w jego dzielachwynik 18/20 :DAnglik poszedl mi tez niezle 88%, Historia pods byla porabana-jak sadzicie? Pytania byly albo latwe albo z kosmosu
 
Geno said:
PioTRaS said:
Geno a to nie jest przez przypadek bardziej fizyka niż matma ?
Ta i to dużego kalibru położyć kawałek styropianu na wadze, policzyć X*Y*Z i porównać, filozofia
Już myślałem że jakiś ciekawy sposób wymyśliłeś (znalazłeś), to co podałeś to normalne obliczenie gęstości: powierzchnia / wage, spodziewałem się czegoś innego
 
PioTRaS said:
Geno said:
PioTRaS said:
Geno a to nie jest przez przypadek bardziej fizyka niż matma ?
Ta i to dużego kalibru położyć kawałek styropianu na wadze, policzyć X*Y*Z i porównać, filozofia
Już myślałem że jakiś ciekawy sposób wymyśliłeś (znalazłeś), to co podałeś to normalne obliczenie gęstości: powierzchnia / wage, spodziewałem się czegoś innego
W ten spsoób się ktoś pytał po prostu , czasem pytają się ile to jest X*Y*Z
 
Pierwotny temat był inny ale go zmieniłem, więc aby nie tworzyć nowego związanego ze szkołą proponuje pisać tu wszystkie wiadomości związane z tą instytucją
 
eeeeee to teraz mamy 2 tematy to moze Dziadu albo kots władny pozbadzicie się mojego tematu (po co nam dubelki )
 

Keth

Ex-moderator
Michalun said:
eeeeee to teraz mamy 2 tematy to moze Dziadu albo kots władny pozbadzicie się mojego tematu (po co nam dubelki )
Zrobione Galhard --> tutaj piszmy o szkole.
 
to moze pochwalicie się kiedy najdłuzej siedzicie w szkole;) Ja w piątek od 8.00 do 15.55 Ale nie narzekam
 
ja jako ze jestem teraz w klasie maturalnej mam nieco mniej godzin niz zwykle i pozniej jak o 14 nie koncze
 
Top Bottom