Nauka w studiu

+
Witam, zawsze interesowałem się grami i potrafię rysować, wymyślić jakąś postać, historię do niej.
Chciałbym się dowiedzieć czy w takim studiu Redsów lub innym polskim, są realizowane jakieś zajęcia, gdzie można by było przyjść i się czegoś nauczyć, zobaczyć jak to wygląda "od kuchni" - oczywiście żadnych pieniędzy bym za to nie chciał.

Chciałbym coś zmienić w swoim życiu, zacząć robić to co lubię i z czasem, móc na tym zarabiać jakieś wystarczające do życia pieniądze.

Mam nadzieję, że dacie mi jakieś wskazówki gdzie szukać.
 
Studia deweloperskie ciągle szukają artystów, niekoniecznie REDzi w tym momencie. Myślę jednak że warto stworzyć jakieś portfolio żeby pokazać co się umie zamiast o tym pisać ;)
 
No tu chyba koledze chodzi bardziej o taki wolontariat-staż, przyglądanie się cudzej pracy i próba nauki w ten sposób - bo, o ile rozumiem, portfolio za bardzo jeszcze nie ma, ale jest zapał i chęć nauki.

Są firmy, które organizują takie rzeczy, ale wtedy się z tym ogłaszają zwykle, coś jak dni otwarte albo letnia szkółka.
Nie słyszałam, żeby CDPR organizował takie akcje, ani nie liczyłabym na to w dobie wciąż trwającej pandemii. Próbowałabym uderzyć imiennie do kogoś z pracowników, jeśli już.
 
Jeśli studiujesz kierunek, który może być w jakiś sposób powiązany z tym, co jest robione w firmie, która zajmuje się tworzeniem gier (mogą to być kwestie związane z technikaliami/informatyką, jak i bardziej artystyczne), możesz zawsze się starać o odbycie tam praktyk studenckich. Najlepiej zacząć od biura/koordynatora praktyk na uczelni (jakakolwiek jednostka się tym zajmuje) i zbadać możliwości. Zawsze jest szansa, że jakieś studio zgodzi się takiego studenta przyjąć.
 
Witam, zawsze interesowałem się grami i potrafię rysować, wymyślić jakąś postać, historię do niej.
Rozwijaj swoje pasje w każdym aspekcie. Z czasem pewnie się ukierunkujesz na to co będzie twoją mocniejszą stroną. Poznaj również możliwości jakie istnieją. Google będzie służyć radą na temat studiów gier komputerowych i tematów pokrewnych. Czasami są organizowane spotkania z ludźmi z branży przy okazji większych imprez gamingowych, konwentów, czy w formie jakiegoś wykładu. Możesz też pomyśleć by udzielać się w jakiejś konkretnej redakcji, która dałaby tobie możliwość kontraktu z ludźmi w branży. Możliwości trochę jest. Ograniczać może Cię tylko zbyt mało zapału, a pandemia - też kiedyś minie i nie powinna stanowić pretekstu do rozwijania własnych zainteresowań ;)
 
Pawel Sasko mowil troche o tym na swoich niedawnych streamach z CP2077. Mysle, ze nawet nie musisz specjalnie szukac czegos stacjonarnego bo w internecie znajdziesz pewnie mase webinarow i poradnikow ktore powiedza ci, jak chociazby konstruowac historie. A jesli juz masz jakies prace, ktorymi chcialbys sie pochwalic to publikuj je czy to w gazetce studenckiej, online na serwisach tematycznych badz zrob swojego bloga. A potem aplikuj do firm - jestem pewien ze jesli dostrzega Twoj potencjal i beda potrzebowali kogos takiego to prawie na pewno dadza Ci szanse.
 
Bardzo dziękuje za Wasze rady i przepraszam, że odpisuje dopiero teraz... miałem trochę zawirowań i w ogóle nie myślałem o forum.
Teraz właśnie jest już stabilnie i mam czas, by pomyśleć o blogu - bo też o tym sam pomyślałem.
Zastanawiam się póki co, gdzie najlepiej założyć tego bloga - zbadam temat.

Raz jeszcze dzięki wielkie i jako bonus, przesyłam Wam screeny z takiej o to sytuacji w Wieśku, jaką miałem ostatnio. :ROFLMAO:
* udało mi się ocalić owieczkę. :giggle:
 

Attachments

  • tas tas 2.png
    tas tas 2.png
    2.1 MB · Views: 71
  • tas tas.png
    tas tas.png
    2.3 MB · Views: 71
Top Bottom