Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

Zakładam ten wątek aby powymieniać się różnymi nawiązaniami do życia codziennego czy znanych osobistości w Wiedźminie. Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że niektóre z tekstów mogą stanowić pewnego rodzaju spoilery.Moje znaleziska:- pięściarz z karczmy w Wyzimie Handlowej opowiada historię swojej kariery: "Nadzieja białych", ciosy poniżej pasa i ucieczka z pola walki podczas potyczki z "Lwem". Twórcy gry oglądali chyba w teleekspresie walki Andrzeja Gołoty :)- rozmowa z dziadkiem na bagnach i możliwa odpowiedź: "Spieprzaj dziadu".- Herszt bandytów - Baranina. Komentarz chyba zbędny :)- Mieszczuchy pytające: "Gdzie jest prawo i sprawiedliwość?!" czy strażnicy mówiący: "Pilnuję prawa i sprawiedliwości".To tak na zachętę. Czekam na ciekawe wykopaliska :)
 
Hmmmm...- rycerz Patryk z Weyze- Carmen- Złoto dla zuchwałych- Mikul- detektyw MaarloeveTo tyle z mojej strony... ale Gołota im się udał :D
 
Radek said:
nawiązanie do reklamy:"Prawie... ale prawie robi wielką różnicę"
Chciałem o tym napisać ale mnie wyprzedziłeś. Pobudziłem rodzinę ze śmiechu jak ogladałem ten przerywnik.
 
Ja jestem dopiero w I akcie, więc mam tylko jedno nowe nawiązanie:wiedźma Abigail - m.in. Czarownice z Salem
 
Shani w II akcie mówiąca, że inni lekarze wyjechali za granice i lepiej zarabiają, ale ona została bo ktoś musiał.
 
Mam jeszcze:- Wszyscy ludzie Foltesta- Wyzimski łącznik- Sześć stóp pod ziemią- Bez przebaczenia- Piękna i BestiaNazwy questów nawiązujące do filmów i w ogóle... Redom chyba nudziło się przy wymyślaniu nazewnictwa zadań :D
 
- "Wypijmy za błędy..." JaskraQuesty- Tajemniczy ogród (The Secret Garden), choć to może przypadkowe być, nie wiem jak w angielskiej wersji jest- Spóźniony słowik- Wielka Ucieczka- Co kryje prawda
gulldarek said:
- rozmowa z dziadkiem na bagnach i możliwa odpowiedź: "Spieprzaj dziadu".
To akurat jest więcej niż raz, gdzieś nawet do Geralta.
 
W prologu Eskel opowiada nam historię o wynalazcy wybuchającej substancji, gnomie Alfredzie Nublu, którego wynalazek zamiast zostać użyty w kopalniach został użyty do zabijania ::)
 
Mnie dobił motyw z Gwiezdnych Wojen gwizdany na Grobli przez flisaka albo najemnika. :)
 
Pustelnik opowiadajac jedne ze znaczen swietego Graala nawiazuje do "Kodu Leonarda Da Vinci " Dana Browna przy okazji objezdzajac ten tytul
 
Moczymorda z Kudłatego Misia opowiada o tajemniczym eksporcie który musi być bardzo bogaty bo skupuje całą żytnią. Całe transporty płyną do tego eksporta :)
 
A czy wygląd atakujących ludzi(?) z pierwszego aktu (tych z chustami na twarzy) nie przypomina wam Dark Sithów z Star Wars?
 
Kaard said:
nie przypomina wam Dark Sithów z Star Wars?
Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak Dark Sith ;)Po drugie - są ciupinkę podobni, ale to raczej siłowe powiązanie.
 
Na bagnach druid (nie pamiętam czy był to zwykły czy Hierofant) wspomina "o precedensie dwóch braci, którzy byli łabędziami (a może to były dzikie kaczki)". ;)
 
Może to na siłę, ale wiecznie śpiący krasnolud w Kudłaczu ma podobne mienie do Burta Munro, rekordzisty prędkości z lat 60' :)
 
Top Bottom