Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
heh, a wydawało by się, że już wszystko co możliwe o Wiedźminie wiemy, a tu ciągle nas coś zaskakuję. Gratulacje dla Barta za spostrzegawczość! :beer: Teraz dopiero widzę, że ta Wyzima jakaś taka mroczna jest ;].
 
W takim razie ja jestem ślepy na jedno oko conajmniej.Podobieństwo do Malborka mizerne i mocno naciagane. Wkleimy kilka zdjęc innych twierdz(fotki z odpowiedniej perspektywy) i znajdziemy nawiązanie do zamku Czocha np ....Nie widzę inspiracji twórców Malborkiem. pliku nie mogę dodac...i nie wiem dlaczego..
 
Czochy z żadnej perspektywy nie dopasujesz ;)Nie mówię, że tak jest TYLKO że mi się wydaje... Historykiem nie jestem, ale nie mamy chyba lepszej twierdzy tego typu w Polsce. Jesli zaś podobieństwo budynków nie istnieje to przynajmniej plan zabudowy jest podobny bo tak chyba tworzono fortyfikacje w tamtych czasach...No Offence :beer:
 
Wejście do Czochy ( tak jak do 95% innych zamków) przypomina bramę na Grobli. Wieża Czochy w kształcie jest o wiele bardziej podobna do wyzimskiej aniżeli ta z Malborka ... etc :D A posta napisałem bo Hostile i Clancys widzą podobieństwo ( jeden to nawet na 100% racji przyznał i punkty za spostrzegawczość :p ) Jak wrzucę zdjęcie z okolic Żywca czy Rytra to bedzie 90% zgodności z "Pola"-mi Generalnie architektura średniowieczna najlepiej nadaje się do zobrazowania "świata Wiedźmina" więc Malbork się wpisuje w ta zależność.
 
Nie napisałem, że jest podobne na 100%, tylko że jest całkiem podobne, ale to moje PRYWATNE zdanie. Neuro, jeżeli uważasz, że inne zamki czy miasta są bardziej podobne, wklej proszę ich zdjęcie, to dalej nad tym podebatujemy. Może masz rację...
 
Próbowałem wkleic ale : "Katalog załączników jest pełny. Spróbuj wysłać mniejszy plik i/lub skontaktuj się z administratorem."a wysyłam 32kBPeace! Hostile
Nie napisałem, że jest podobne na 100%, tylko że jest całkiem podobne,
Nie wiem, czy tak miało być, ale... masz 100% rację! Wyglądają niemal identycznie!
Dobra ...to ja nie wiem co napisałeś. Nie chcę dyskutować o tym co kto ...tylko o nawiazaniu do Malborka , którego nie widzę ( no może mgliście) , natomiast widzę podobieństwo do ogólnego stylu zamków średniowiecznych. Baszty, wieża i główna bryła mają inne dachy ( zupełnie inne) podobny jest jedynie układ..i to podobny w niewielkim stopniu. Jedno co jest naprawdę podobne to układ woda - teren poniżej pkt nr 3 .. i tylko to . Reszta jest powtarzalna - a żeby wiedzieć czy była inspiracja Malborkiem należałoby zapytać twórcę.
 
Przyznałem 100% racji Lordowi Bartowi, że to zdjęcie Malborka przypomina Wyzimę ze screenu, nie że w 100%-ach jej odpowiada. Nie ma się o co kłócić. ;) Jak napisałem, nie mam pojęcia, czy REDZI czerpali jakąś inspirację Malborkiem i nie chcę w to wnikać. To może być zwykły przypadek. Jednak faktem jest, że miasta są według mnie trochę podobne z takiej perspektywy, nie przez takie same budowle i architekturę, tylko dzięki ogólnej kompozycji obrazu. I dalej tak uważam :beer:Ale z plastyki zawsze miałem tylko czwórkę...
 
http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&lr=&q=Zamek+CzochaPodaj mi, która odsłona i który obraz pasuje do screena z gry ;)
 
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:2xoPYoTLYg8zvM:http://mojemiejsce13.blox.pl/resource/czocha.jpgtu do porównania kształt wieży - znacznie bardziej podobny do tej ze screena aniżeli Malbork http://madej.blox.pl/resource/dobczyce1.JPG tu most na grobli - jakich pełno wszedzie...Jak widzę nie chcesz "Lord Bart" czytać moich postów :D
Wkleimy kilka zdjęc innych twierdz(fotki z odpowiedniej perspektywy) i znajdziemy nawiązanie do zamku Czocha np ....
Wejście do Czochy ( tak jak do 95% innych zamków) przypomina bramę na Grobli. Wieża Czochy w kształcie jest o wiele bardziej podobna do wyzimskiej aniżeli ta z Malborka ... etc
Reszta jest powtarzalna - a żeby wiedzieć czy była inspiracja Malborkiem należałoby zapytać twórcę.
Hostile doprecyzował - kompozycja ...ii z tym się tylko zgadzam :D Nie napisałem nigdzie ,ze screen będzie pasować do Czochy :D ..A redzi ..chyba nie zdradza swoich inspiracji......chyba...
 
SLI said:
Foltest:"Jakos mi sie bratnia pomoc k***a zle kojarzy" ;DNawiazanie do naszego Wielkiego Brata z przed '89 r. ;D(Ten text mnie na kolana rzucil :) )Pozdrawiam!
hmmm no cóż nie koniecznie to musi być nawiązanie do "Brata z przed 89" bo może to też być nawiązanie do książki :) w książce też była bratnia pomoc ;)
 
Tak czy owak .."bratnia pomoc" czy w książce czy w grze może być zapożyczona z pamiętnej interwencji w Czechosłowacji 1968r
 

SaLi

Forum veteran
Neuro said:
Tak czy owak .."bratnia pomoc" czy w książce czy w grze może być zapożyczona z pamiętnej interwencji w Czechosłowacji 1968r
O i jak szybko wyreczony zostalem w odpowiedzi ;DWyedukowane to nasze community :pPozdrawiam!
 
Ależja o tym wiem ;), chodziło mi bardzije o to, że twórcy sami z siebie tego nie wymyślili tylko zaciągnęli to z Sapka, który zaciągnął to z owych wydarzeń ;) (rozumie mnie ktoś :D?)
 
Mam nadzieję,że nie byłoKamień runiczny Perun/Swarog Perun - jedno z głównych bóstw panteonu słowiańskiego, modelowy przykład Gromowładcy, według klasyfikacji Georgesa Dumézila, bóg I funkcji (władza prawna) i II funkcji (siła fizyczna i militarna), klęli się na jego imię członkowie drużyn (rus.); atrybuty: góra, dąb, niebo (w językach indoeuropejskich łączące się z pojęciem kamienia – „kamienne sklepienie”), koń, wóz, broń kamienna potem metalowa (młot, topór, strzała), ogień.Swaróg – słowiańskie bóstwo nieba, słońca, ognia (wg Gieysztora - bostwo ognia niebiańskiego) i kowalstwa (porównaj: sanskryckie svarga - niebo, irańskie xwar (czyt. chwar) – słońce, blask), związany etym. ze *svariti 'kuć, wykuwać, skuwać coś na gorąco'. Prawdopodobnie synem Swaroga był bóg ognia domowego Swarożyc, wg niektórych teorii identyczny z Dażbogiem.by Wikipedia
 
Pamiętacie przystojnych jegomościów,gwardię Dagona zwących się Vodyanoi? No to patrzcie: Wielkie, obślizgłe potwory z głębin morskich. Pozlepiane z szlamu i wodorostów, a jednocześnie opancerzone w potężną, grubą zbroję kraba. Ciemne, często zgniłozielone, przypominają naziemne formy Umbrowych Kolosów (podziemne są zwykle brązowe). Są silne i wielkie, i, dodatkowo, okrutnie śmierdzą. Jeśli jednak zapach zgniłych roślin morskich cię nie obrzydza, to wbij miecz w jego ciemną paszczę i poczekaj, aż z gardła wycieknie mu czarna, gęsta posoka. Vodyanoi często są sługami kapłanów Sahauginów, i walczą dla nich całkiem zaciekle. Zabij jednego, a w jego miejsce wstąpi drugi. Nie martw się jednak, bowiem istoty te występują stosunkowo rzadko (nawet w lodowcach na morzu), tak więc szybko wyczerpie się "ludzio-rybom" zaplecze ochroniarzy, mających na celu powstrzymać ewentualnego napastnika, wkraczającego bezprawnie do ich gniazda. Opis jednego z potworów w Icewind Dale.A może to przypadek?
 
Myślę, że równie oczywiste jest, że Vodyanoi są inspirowani twórczością i "mitologią" H. P. Lovecrafta, a Dagon to bóg/demon pojawiający się już w Starym Testamencie, bezpośrednio zapożyczony zarówno przez Lovecrafta jak i twórców Wiedźmina. ;)
 
Top Bottom