Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
A ja znalazłam kiedyś gdzieś w necie odpowiednik Melitele, bogini o trzech obliczach, dziewicy, matki i starej kobiety.
 
W temacie zrobiło się swoiste "who is who" . Rozpracujemy(cie) za moment wszystkie oczywiste nawiazania do istniejących religii, bogów bóstw itp. A ja szukam tu wyszperanych "nawiazań do popkultury i nie tylko" a nie informacji kim/czym jest/była Melitele,Vodyanoi itp....Ktoś zauwazył(usłyszał) "reksia" , ktoś inny muzykę z Gwiednych wojen .. - czyli nawiązanie do pop-kultury (kanony)Ktoś zauważył podobiestwo Wyzimy do Malborka , uzył okreslenia "prawo sprawiedliwość - czyli nawiązanie do " i nie tylko"A teraz najlepsze: Vodyanoi - nawiązanie do Vodyanoi Melitele - nawiazanie do MeliteleZa chwilę będzie - Elfy - nawiązanie do Elfów ....Chyba temat się kończy ................. Nie chodzi chyba o inspiracje - w tym akurat temacie......... prawda?
 
Witam!Chyba nikt jeszcze o tym nie wspominał, ot taki drobny szczegół.Nie jest to wprawdzie odniesienie fabularne ale jestem pewien, iż grafik lub rysownik koncepcyjny CDP RED pozostawił małe odniesienie do ekranizacji ,,Władcy,, Jacksona. Złoty wzór na rękojeści jednego z mieczy w grze(zdaje się elfickie ostrze) jest identyczny jak ten na rękojeści ,,Żądła,, zaprojektowanego przez Weta Workshop. Oczywiście może być też tak, że jest to wzór jak wzór i że gadam głupoty.Potwierdzenie mile widziane ;)
 
ooj, adamqpa, w takim razie proponuję zrobić quest z pierścieniem w III akcie. Zagubiona błyskotka w ekwipunku ma postać Jedynego ;)
 
Piosenka barda w podgrodziu "szła magiczka przez las, pogryzły ją żmije, wszystkie gady wyzdychały, a magiczka żyje" jest dziwnie podobna do tej: "szła teściowa lasem, pogryzły ją żmije, żmije dawno wyzdychały, a teściowa żyje !" (zasłyszane od panów co pod sklepem siedzieli).
 
Mam nadzieję,że nie było:Gdy wypytujemy Ogrodnika o srebrny miecz ten wspomina o Coenie,który "bełkotał coś o zębach,przeznaczeniu".Przepowiednia Ciri w Kaer Morhen się kłania.
 

jiti

Forum veteran
VeleradzWyzimy said:
Mam nadzieję,że nie było:Gdy wypytujemy Ogrodnika o srebrny miecz ten wspomina o Coenie,który "bełkotał coś o zębach,przeznaczeniu".Przepowiednia Ciri w Kaer Morhen się kłania.
Coen bełkoczący o zębach to chyba z "Blasku Fantastycznego" ;)
 
A to nie były kłykcie (kucharz bełkoczący podczas wypadku, który zmienił bibliotekarza w orangutana)? Pratchetta czytałem dawno, więc mogłem coś pokręcić ;)
 
pawel123 said:
Piosenka barda w podgrodziu "szła magiczka przez las, pogryzły ją żmije, wszystkie gady wyzdychały, a magiczka żyje" jest dziwnie podobna do tej: "szła teściowa lasem, pogryzły ją żmije, żmije dawno wyzdychały, a teściowa żyje !" (zasłyszane od panów co pod sklepem siedzieli).
Cóż, różne są źródła popkultury ;D
 
Właśnie nasunął mi się taki pomysł:W IV Akcie Berengar mówi:"Pi....ony los wiedźmina."Kojarzy mi się z powieścią "Pi....ony los kataryniarza".
 
Coś takiego znalazłem apropo teściowej i magiczki, co je pogryzły żmije Jedzie arab jedzie wielbłąd po nim chasa arab se ogląda swojego wielbłąda oj dana oj dana oj dana oj dana arab se odląda swojego wielbłąda jedzie arab jedzie w spodniach ma dwie dziury a w tych dziurach widać to co znoszą kury oj dana oj dana oj dana oj dana a w tych dziurach widać to co znoszą kury na wysokim dębie gruchały gołębie a jeden nie gruchał bo to był wiewiurek oj dana oj dana oj dana oj dana a jeden nie grucha bo to był wiewiurek jadą goście jadą koło mego sadu do mnie nie przyjadą bo ja juz tam nie mieszkam oj dana oj dana oj dana oj dana do mnie nie przyjadą bo ja tam nie mieszkam szła teściowa lasem pogryzły ją żmije żmije wyzdychały a teściowa żyje oj dana oj dana oj dana oj dana żmije wyzdechały a teściowa żyje siedziała na dębie dubała se w gębie a ludziska głupie muśleli że w zębie oj dana oj dana oj dana oj dana a ludziska głupie myśleli że w zebie leciał pies przez łowies ogonem wywijał pewnie nie żonaty wesoła bestyja oj dana oj dana oj dana oj dana pewnie nie żonaty wesoła bestyja siedziała na lipie krzyczała filipe filipie, filipie podrap mnie po pipie oj dana oj dana oj dana oj dana filipie, filipie podrap mnie po pipie siedziała na sosnie śpiewała radośnie pytała się mamy kiedy jej łobrośnie oj dana oj dana oj dana oj dana pytała się mamy kiedy jej łobrośnie
 
Top Bottom