Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
Gdy Pani Jeziora pasuje Geralta na rycerza, czyni to słowami pochodzącymi z Królestwa Niebieskiego Ridleya Scotta. W oryginale:"Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright so that God may love thee. Speak the truth always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong. That is your oath"Piękna scena, za którą dziękuję REDom :)
 
A tego kurde nie było : pierwsze co rzuciło mi sie w oczy 12 miechów temu : Podgrodzie i dzieci bawiące sie na ulicy i śpiewające rymowanke : "raz dwa , bestia zła .." Jak żywo dzieci bawiące się w .... Koszmarze z Ulicy Wiązów : "raz dwa , Freddy już cię prawie ma ... "
 
Podczas biegania po Łąkach w Wiedźminie natknąłem się na dwa dziwnie wyglądające pale które przypominają bramę np. do wioski Odmęty. Przypominają swoim wyglądem oczywiście pomnik Świętowita czyli bóstwo czczone przez Słowian.
 
Graffiti? ;D ;D ;DTo nie jest podrobione! Sami sprawdźcie. Dzisiaj to znalazłem (tak naprawdę to mój brat, wyszedłem po coś do jedzenia, on wyłączył pauzę i podszedł do plakatu :peace:). Lokazlizacja: Wyzima Handlowa, plakat pomiędzy Wielkim Łowczym i Cmentarzem, albo niedaleko wejścia do Wyzimy Klasztornej (nie pamiętam dokładnie)Do moderów: Wiem, że to druga taka sama wiadomość, ale zalicza się chyba do obydwu tych wątków, a jak nie to poproszę o usunięcie :peace:​
 
Nooo ale grafa na screenie wygląda imponująco. Nie żebym się podlizywał czy coś, ale muszę powiedzieć że bardzo mi sie podoba. Sorry za offtop jakby co ;)
 
Nie przepraszajcie, tylko po prostu tego nie róbcie. Bylibyśmy wdzięczni :peace:Aha, i bez sarkazmu i złośliwości bym prosił tak jakby co (tak na przyszłość) :)Make love, not war :peace:
 
Henyeron said:
Gdy Pani Jeziora pasuje Geralta na rycerza, czyni to słowami pochodzącymi z Królestwa Niebieskiego Ridleya Scotta. W oryginale:"Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright so that God may love thee. Speak the truth always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong. That is your oath"Piękna scena, za którą dziękuję REDom :)
Scena również mi się podobała, a słowa przysięgi, zastosowane owszem przez R. Scotta w "Królestwie Niebieskim" były używane w trakcie pasowań rycerskich i jest to fakt historyczny, występujący w wielu książkach dotyczących średniowiecznego etosu rycerskiego.
 
Teraz to już nie pamiętam, ale czytając trylogię husycką AS-a znalazłem mnóstwo podobieństw, z tego co mi teraz przychodzi na myśl: Na pewno był tam jakiś Kalksztain (wiem że nie tak to się pisze), i na pewno dwa razy były wymieniane Albedo, Rubedo i Nigredo... może sobie przypomnę resztę.
 
Pamiętacie Argentię? Smarowidło na miecz srebrny, który robił....no, cośtam robił. Otóż nazwa nie jest przypadkowa!"Argentia" jest to zmienione słowo "Argentum" czyli z łaciny "srebro"!PS.[size=1pt]To tylko moje domysły, ale kto wie, kto wie...[/size]
 
A pamiętacie brunatny olej? Otóż nazwa nie jest przypadkowa! Wywołuje on krwawienie, a krew jest brunatna (już utleniona) !!! Wręcz niesamowity zbieg okoliczności :/
 
Nie wiem czy to już było.Król Foltest w czasie końcowych już misji w Epilogu podczas rozmowy z Geraltem mówi coś o podatku dochodowym. Prawdopodobnie chodziło mu o podatek Belki (Podatek od dochodów kapitałowych).
 
Piecia18 said:
Nie wiem czy to już było.Król Foltest w czasie końcowych już misji w Epilogu podczas rozmowy z Geraltem mówi coś o podatku dochodowym. Prawdopodobnie chodziło mu o podatek Belki (Podatek od dochodów kapitałowych).
No trzeba chociaż było zatrzymać się na tym "dochodowym".... "Belki" dotyczy dochodów kapitałowych ...ale czy Gerlat wpłacił Foltestowi kasę na lokatę?( to tylko przykład) Ech.....jak już wcześniej pisałem tak się potwierdza : podatek !!! nawiązanie do podatku ..eurekasłowa pasowania na rycerza ....nawiązanie do słów pasowania na rycerza itd itp ...Czekam na kolejnych "odkrywców" :p
 
Nie wiem czy to już było ale słowa w przepowiedni itliny "świat umrze wśród mrozu" przypominają mi film "pojutrze" :teeth: :teeth: :teeth:
 
uki13 said:
Nie wiem czy to już było ale słowa w przepowiedni itliny "świat umrze wśród mrozu" przypominają mi film "pojutrze" :teeth: :teeth: :teeth:
A mnie identyczna przepowiednię zawartą w Sadze.
 
Naprawdę uważasz, ze ta przepowiednia wymyślona przez Sapkowskiego powstała dzięki inspiracji filmem Pojutrze? Moze warto by było zastanowić sie co było wcześniej i czy ma to jakikolwiek związek.
 
Encaitar said:
Naprawdę uważasz, ze ta przepowiednia wymyślona przez Sapkowskiego powstała dzięki inspiracji filmem Pojutrze? Moze warto by było zastanowić sie co było wcześniej i czy ma to jakikolwiek związek.
Można wiedzieć do czyjej wypowiedzi odnosił się ten post?
 
Top Bottom