Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
Encaitar said:
Naprawdę uważasz, ze ta przepowiednia wymyślona przez Sapkowskiego powstała dzięki inspiracji filmem Pojutrze? Moze warto by było zastanowić sie co było wcześniej i czy ma to jakikolwiek związek.
no wiem ale jakoś tak mi sie skojarzyło ;D :)
 
Zwaliła mnie z krzesła wersja pustelnika na temat świętego Graala...Brązowy Dan... Nie powiem ale wielkimi fanami twórczości Dana Browna to raczej CDP RED nie jest :DEDIT: zmieniono treść aby było logiczniej ;D
 
Mam pytanie - czy motyw z dawaniem kwiatów prostytutkom został stworzony pod wpływem "Obsługiwałem angielskiego króla" B.Hrabala? W końcu tam głowny bohater też to robił ;)
 
Chodzę po pustym forum jak po mieście duchów, ale co tam... dopiszę się.W Akcie I hazardzista Odo cytuje "Wielebny mówi: Trzeba plewić, plewić!" Wielebny jako Ojciec Dyrektor jest ekstra :)
 
Heh to ja tez coś dorzucę.Gdzieś tam z początku tego tematu Redzi mówili o nawiązaniu do Sapka w lokacji "Zamek Foltesta". O ile wiem nikt nic nie wymyślił. Jedyne co rzucił mi się w oczy to kotek spacerujący po komnacie króla. Czyżby o to chodziło?
 
Encaitar said:
kotek spacerujący po komnacie króla. Czyżby o to chodziło?
Koty sa też w kilku innych lokacjach, nie wiem do czego miałby nawiązywać futrzak w komnacie króla.
 
undomiel9 said:
Sapkowski napisał opowiadanie o kotach :)
A Jaskier miał kapelusz z piórkiem!To już chyba jednak przesadne nadinterpretowanie i szukanie związku na sile, prawda? ;)No, chyba ze to rodzaj sarkazmu, ale wtedy zakrawało by to o spam, a o to żadnego moda bym nie podejrzewał... :)
 
Sapkowski jest miłośnikiem kotów (if I remember correctly), więc wszelakie mruczki to takie mrugnięcie okiem w jego kierunku ;)
 
Lvl26equza30k-wyzywaj said:
Lvl26equza30k-wyzywaj said:
Sapkowski napisał opowiadanie o kotach :)
A Jaskier miał kapelusz z piórkiem!To już chyba jednak przesadne nadinterpretowanie i szukanie związku na sile, prawda? ;)No, chyba ze to rodzaj sarkazmu, ale wtedy zakrawało by to o spam, a o to żadnego moda bym nie podejrzewał... :)
Miły kolego Arwilu, może nie tak autorytatywnie?Kolega Aalaron zwrócił koledze Encaitarowi uwagę na fakt, że w grze jest mnóstwo kotów. Więc podsunęłam pierwsze skojarzenie na linii Sapkowski-koty-gra. Nie musi się podobać, nie jest prawda objawioną ani jedyną słuszną interpretacją, więc spokojności...
 
undomiel9 said:
undomiel9 said:
undomiel9 said:
Sapkowski napisał opowiadanie o kotach :)
A Jaskier miał kapelusz z piórkiem!To już chyba jednak przesadne nadinterpretowanie i szukanie związku na sile, prawda? ;)No, chyba ze to rodzaj sarkazmu, ale wtedy zakrawało by to o spam, a o to żadnego moda bym nie podejrzewał... :)
Miły kolego Arwilu, może nie tak autorytatywnie?Kolega Aalaron zwrócił koledze Encaitarowi uwagę na fakt, że w grze jest mnóstwo kotów. Więc podsunęłam pierwsze skojarzenie na linii Sapkowski-koty-gra. Nie musi się podobać, nie jest prawda objawioną ani jedyną słuszną interpretacją, więc spokojności...
Ojej, chyba zostałem troszkę opacznie zrozumiany... Chciałem, by ton mej wypowiedzi był miły i 'nieśmiało-pytającą-zwracający-uwagę', co jeszcze starałem się zaznaczyć emotikonami typu ';)', żeby upewnić się o pozytywnym odbiorze treści. Zamiarem moim nie był ton protekcjonalny, czy tez inny, podobny w znaczeniu/odbiorze, a jedynie taka luźna indagacja, skromne pytanko i potulne zwrócenie Undowej uwagi na ten aspekt sprawy. :peace:Ano, :peace:Und
 
Na wikipedi może edytować każdy. Skąd pewność, że ktoś nie napisał tego po usłyszeniu słów Jaska?
 
W prologu dwa z trzech malowideł na ścianach po wejściu do Kaer Morhen wzorowane są na obrazach Paolo Ucceliego i Gustava Moreau przedstawiających świętego Jerzego walczącego ze smokiem (nie mam pojęcia na czym wzorowany był trzeci obraz z wężami, byłbym wdzięczny za info).Barghest - według legend północnej Anglii (zwłaszcza Yorkshire), Barghest to wielki czarny pies polujący na samotnych wędrowców przemierzających wąskie uliczki miasta York.Gruziła (pięściarz w Efekcie Ubocznym) - w oryginalnej sadze o wiedźminie Gruziła to wykidajło pracujący w zamtuzie Mamy Lantieri, którym Jaskier straszy Rienca gdy pierwszy raz ze sobą rozmawiają.
 
Scoia'tael siedzący przy ognisku przed jaskinią w Brzegu: "Elf Wieczny Tułacz" - legenda o Żydzie Wiecznym Tułaczu ;)
 
belweder1989 said:
Nie wiem czy ktoś jeszcze to zauważył, ale definicja dysonansu Jaskra jest żywcem wyciągnięta z Wikipedi ;D (Chodzi o pierwsze zdanie) Jest prawie identyczne.http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy
Jak pewnie zauważyłeś - dysonans to termin psychologiczny (zresztą bardzo ciekawy), a psychologia to nauka, więc raczej nie - popkultura.
belweder1989 said:
Na wikipedi może edytować każdy. Skąd pewność, że ktoś nie napisał tego po usłyszeniu słów Jaska?
Jak wyżej.Twórcy gry mogli zaczerpnąć pojęcie z Wiki, ale równie dobrze z którejś z książek będących w bibliografii na dole artykułu (której pewnie i tak nikt nie czyta :p )
belweder1989 said:
Podczas zadania "W pełnym słońcu" w pewnym momencie południca Alina mówi do Geralta: "Słońce ziemią kołysz, z kłosów sypie się ziarno, odejdź ze mną wędrowcze, pójdź za mną". Jest to nawiązanie do piosenki Kazimierza Grześkowiaka "W południe" bardziej chyba jednak znanej w wykonaniu KNŻ. http://www.youtube.com/watch?v=U_xjRN-Ou_s
Zgadza się. Zastanawiam się dlaczego jako jedyny w tym wątku to zauważyłeś - ta świetna piosenka jest tak mało znana?
 
BeteNoire said:
Zgadza się. Zastanawiam się dlaczego jako jedyny w tym wątku to zauważyłeś - ta świetna piosenka jest tak mało znana?
Może dlatego, że napisał to niemal półtora roku temu i nie bylo sensu powtarzać :)Z rzeczy, których chyba nie było w tym wątku: Azar opisując Geraltowi tortury, którym ma zamiar poddać Triss uzywa określenia "same złote przeboje", które od wielu juz lat jest hasłem-mottem pewnej stacji radiowej ;)
 
Top Bottom