Netflix bez ograniczeń technicznych:

+
Status
Not open for further replies.
Netflix obniża jakość obrazu i dźwięku na najbliższe 30 dni w celu odciążenia serwerów.

W takim razie powinni też obniżyć cenę pakietów HD i UHD bo ludzie mogą się poczuć oszukani :LOL:
W czasie oglądania filmu na netflixie:

  • Spacja lub Enter – Play/Pauza
  • F – pełny ekran
  • Strzałki w lewo i prawo – przewijanie
  • Strzałki do góry i w dół – głośniej/ciszej
  • M – wyciszenie
  • Ctrl+Shift+Alt+D – informacje techniczne o transmisji
  • Ctrl+Shift+Alt+S – ręczne wybór bitrate


alt+ctrl+shift+s (TYLKO KLAWIATURA WIRTUALNA - przynajmniej u mnie tak działa na fizycznej nie wbija skrótu) - ustaw ratio dźwiękowe na 96, ratio video na ostatnie (różne filmy mają, różne ratio maksymalne) i host zależny od dostawcy byle jaki, byle był od dostawcy.

1585392540397.png




alt+ctrl+shift+d - możecie sprawdzić czy zmieniła wam się rozdzielczość na PC :




zmieniacie co odcinek i macie fullhd (tylko PC)
Jeżeli macie Windowsa 10 macie obraz FHD, jeżeli macie Chrome niestety macie tylko obraz HD, wtedy ściągacie ten dodatek (nieoficjalny) https://www.dobreprogramy.pl/Netflix-1080p,Program,Windows,86044.html i macie FHD za jaki płacicie (jeżeli macie płacone FHD i nie macie odtwarzaczy do FHD, to niestety obraz macie HD)

Odtwarzacze obsługujące FULLHD w NETFLIX:
- Internet Explorer: do 1080p
- Microsoft Edge: do 1080p
- Google Chrome: do 720p
- Mozilla Firefox: do 720p
- Opera: do 720p
- Safari: do 1080p
- Konsole



Jak tam u Was dzisiaj z jakością na Netflix'e ? Odpaliłem sobie teraz Ozark i zarówno w apce jak i na tv jest koszmar, doszli do poziomu HBO GO a może i niżej. W 1080p pokazuje mi 1,4MB/s (n) Ja rozumiem przeciążenia itd itp no ale w końcu płaci się te 52zł chcąc mieć najwyższą jakość a to jest dalekie od tego. Jak to się dalej będzie utrzymywać to ja zrezygnuje, ewentualnie przejdę na najniższą opcję bo tam dostanę obecnie to samo...
Netflix zawsze mi tyle pobierało FHD. Prawdziwy FHD powinien zabierać 10MB/s, netlix strasznie obniża jakość przez ziarno i kodeki. HD pobiera na netflixie 0,7MB/s

Ja oglądam normalnie sam przestawiam jakość. Maksymalna jakość zależy od filmu teraz sprawdziłem. Zmień bitrate ctrl+alt+shitf+s (klawiatura wirtualna mi nie wchodzi skrót z normalnej klawiatury ram zmieniasz bitrate video na ostatnią pozycję dostępną może być maks 1700 albo i 6000 bit rate), napisałem wyżej jak zmienić:

Chyba zależy od filmy Walkind Dead mam 6743 ratio video do wyboru:
Playing bitrate (a/v): 96 / 6743 (1920x1080) <-- audio i video max mam, czyli działa :p

Mission: Impossible - Fallout (2018) ma takie maksymalne teraz sprawdziłem, czyli zależne od widzi mi się netflixa jaką jakość dadzą do filmów:
 

Attachments

  • asda.JPG
    asda.JPG
    46.5 KB · Views: 83
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom