Netrunner - Gdzie znaleźć hacki?

+
Hej,

zdecydowałem przejść CP drugi raz na buildzie netrunnerskim (poziom trudny). Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć hacków, które robiły by dmg. Maxuje oczywiście inteligencję razem z opanowaniem, ale obecnie (jestem w momencie poszukiwań Eve, moja V ma poziom 11) nie jestem w stanie przebić się przez POJEDYNCZE grupy gangusów przez brak ww. hacków (brak dmg). Jedyny quickhack jakis posiadam to "Zwarcie" zadające 170dmg...

Z tego co wyczytałem w lornetce, hacki bojowe (szczególnie legendarne) da się odnaleźć jedynie w terenie lub za pomocą atrybutu "Ekspercka Eksploracja Danych" (not very effective :D). W terenie ciężko cokolwiek znaleźć skoro nie mogę się (jak wcześniej pisałem) przebić przez wrogów, a nawet jeśli się to udaje to przy pomocy wykorzystaniu miliona maxdock'ów :(

Jeśli build netrunnera ma "zacząć działać" od poziomu np. 30 (czytałem gdzieś, że w zależności od poziomu V znajdujemy odpowiednio lepsze przedmioty) to coś chyba jest nie tak... Czy ma ktoś jakieś porady jak zacząć bawić się buildem netrunnera?

Pozdrawiam :)
 
Zabijaj skrycie niekoniecznie zawsze przy pomocy hackow gdy są za słabe. Przydaje się też Monstruna do atakowania grup przeciwników gdy Cię już zauważą. Pistolety z tłumikiem. Eliminacja pojedynczych celow np przez duszenie. Przejmowanie wieżyczek strażniczych itp. Bądź jak duch 😜
 
Według mnie najlepszy sposób na pozyskanie legendarnych i epickich hacków to tworzenie ich w zakładce wytwarzania (tam gdzie wytwarza się ubrania i bronie). Komponenty można kupić lub zbierać za pomocą eksploracji danych.
Ważnym elementem jest też cyberdeck, który w grze jest w kategorii wszczepów. Te lepsze zapewniają więcej przestrzeni bufora, pasywne bonusy i więcej miejsc na hacki. Problem jest w tym że na 11 poziomie to nie ma co liczyć na cuda, ale i tak większość dostępnych cyberdecków będzie lepsza od tego podstawowego
Sam build netrunnera na początku gry jest ciężki. Ja się wspomagałem skrytobójstwami, wyciszonymi rewolwerami i snajperkami, pistolety odradzam bo mają dużą szybkostrzelność ale jeden pocisk nie ma wystarczających obrażeń.

Ja osobiście doradzał bym rozwinięcie postaci, aktywności poboczne np. w Watson są dostosowane do niższych poziomów.
 
Last edited:
Czy ma ktoś jakieś porady jak zacząć bawić się buildem netrunnera?
Trochę za szybko chyba wskoczyłeś w główne misje. Zaczynasz od niebieskich "wykroczeń w toku" i tego typu - używasz po kolei wszystkich typów broni żeby zdobyć dodatkowe punkty do wydania na perki - jak masz 3 siły to 3 poziom w anihilacji i walkach ulicznych da ci taki punkt, podobnie zręczność.

Następnie dość szybko powinieneś mieć na tyle inteligencji żeby wytworzyć epickie hacki - atak wirusowy, przegrzanie, zwarcie, wypalenie synaps - to będzie twój DPS (głównie atak wirusowy). Nieco później przy 20 int będziesz mógł wytworzyć legendarne, które mają dodatkowe pasywne efekty. Do tego ripperdoc na rynku Kabuki ma legendarny cyberdeck o niskich wymaganiach - weź go jak najszybciej.

Do tego nie zapominaj o "naruszeniu protokołu" i demonie "zbiorowe osłabienie", które znacząco podnosi wrogom otrzymywane obrażenia.

Docelowo netrunner też czasami używa broni. Dobre są snajperki, ale też np. strzelby (bardzo silne CC) na krótsze dystanse. Do dobijania wrogów gdy nadal jesteś ukryty - dodatkowy hack albo broń z tłumikiem.
 
Ja rozwinąłem umiejętności "naruszenie protokołu" i haki głównie wpadają mi z eksploracji danych. To co mojemu V proponują w sklepach na sprzedaż jest śmieszne. Także haki i schematy polecam odpowiednim demonem ściągać z punktów dostępu.
 
Są sklepiki netrunnerów. Tam można kupić. Oczywiście najlepiej samemu tworzyć legendarne hacki i zaopatrzyć się w legendarny deck, choć to na dalszym etapie rozgrywki. U mnie największą robotę robił Atak wirusowy. Wystarczył raz i wszyscy przeciwnicy na wysokim poziomie trudności usmażeni. Mógłbym przejść całą grę praktycznie bez wyciągania broni, ale wtedy byłoby nudno. W drzewku hackowania bojowego można odblokować perki, które sprawiają, że hacki zadają więcej obrażeń i rozchodzą się dalej na większą liczbę przeciwników. Na niedobitki używałem głównie zwarcie. Od początku też najwięcej pakowałem punktów w Inteligencję.
 
W terenie ciężko cokolwiek znaleźć skoro nie mogę się (jak wcześniej pisałem) przebić przez wrogów, a nawet jeśli się to udaje to przy pomocy wykorzystaniu miliona maxdock'ów
Jest baaaaardzo dużo punktów dostępowych w Night City. Nie wszystkich bronią hordy przeciwników. A hakowanie tych punktów + odpowiedni talent to najlepszy sposób na zdobywanie haków. Do tego atuty do ich wytwarzania i voilla.
Są też oczywiście sklepy ale nigdy nie miałem potrzeby kupowania haków. Wręcz przeciwnie. Co jakiś czas sprzedawałem nadmiar.
Nie zapomnij zainwestować w lepszy deck. Pierwszy legendarny staje się dostęny już od 14 poziomu reputacji. Dr Chrome z Kabuki sprzedaje go za 35000 ED.
 
Zabijaj skrycie niekoniecznie zawsze przy pomocy hackow gdy są za słabe. Przydaje się też Monstruna do atakowania grup przeciwników gdy Cię już zauważą. Pistolety z tłumikiem. Eliminacja pojedynczych celow np przez duszenie. Przejmowanie wieżyczek strażniczych itp. Bądź jak duch 😜
Obecnie hacków używam tylko do wyłączenia kamer/wieżyczek i do "zbiorowego osłabienia". Prym w mordowaniu przeciwników wiedzie pistolet z tłumikiem i shotgun na bliskie starcia. Oczywiście skradania się używam najczęsciej jak tylko mogę (duszenie). Nie powiem, bycie duchem też przynosi frajdę :D

Według mnie najlepszy sposób na pozyskanie legendarnych i epickich hacków to tworzenie ich w zakładce wytwarzania (tam gdzie wytwarza się ubrania i bronie). Komponenty można kupić lub zbierać za pomocą eksploracji danych.
Ważnym elementem jest też cyberdeck, który w grze jest w kategorii wszczepów. Te lepsze zapewniają więcej przestrzeni bufora, pasywne bonusy i więcej miejsc na hacki. Problem jest w tym że na 11 poziomie to nie ma co liczyć na cuda, ale i tak większość dostępnych cyberdecków będzie lepsza od tego podstawowego
Sam build netrunnera na początku gry jest ciężki. Ja się wspomagałem skrytobójstwami, wyciszonymi rewolwerami i snajperkami, pistolety odradzam bo mają dużą szybkostrzelność ale jeden pocisk nie ma wystarczających obrażeń.

Ja osobiście doradzał bym rozwinięcie postaci, aktywności poboczne np. w Watson są dostosowane do niższych poziomów.

Dzięki za radę z dzielnicą Watson! <3

Trochę za szybko chyba wskoczyłeś w główne misje. Zaczynasz od niebieskich "wykroczeń w toku" i tego typu - używasz po kolei wszystkich typów broni żeby zdobyć dodatkowe punkty do wydania na perki - jak masz 3 siły to 3 poziom w anihilacji i walkach ulicznych da ci taki punkt, podobnie zręczność.

Następnie dość szybko powinieneś mieć na tyle inteligencji żeby wytworzyć epickie hacki - atak wirusowy, przegrzanie, zwarcie, wypalenie synaps - to będzie twój DPS (głównie atak wirusowy). Nieco później przy 20 int będziesz mógł wytworzyć legendarne, które mają dodatkowe pasywne efekty. Do tego ripperdoc na rynku Kabuki ma legendarny cyberdeck o niskich wymaganiach - weź go jak najszybciej.

Do tego nie zapominaj o "naruszeniu protokołu" i demonie "zbiorowe osłabienie", które znacząco podnosi wrogom otrzymywane obrażenia.

Docelowo netrunner też czasami używa broni. Dobre są snajperki, ale też np. strzelby (bardzo silne CC) na krótsze dystanse. Do dobijania wrogów gdy nadal jesteś ukryty - dodatkowy hack albo broń z tłumikiem.

Z tego co kojarzę, to wytworzenie hacka wymaga odnalezienia schematu, tak?

Są sklepiki netrunnerów. Tam można kupić. Oczywiście najlepiej samemu tworzyć legendarne hacki i zaopatrzyć się w legendarny deck, choć to na dalszym etapie rozgrywki. U mnie największą robotę robił Atak wirusowy. Wystarczył raz i wszyscy przeciwnicy na wysokim poziomie trudności usmażeni. Mógłbym przejść całą grę praktycznie bez wyciągania broni, ale wtedy byłoby nudno. W drzewku hackowania bojowego można odblokować perki, które sprawiają, że hacki zadają więcej obrażeń i rozchodzą się dalej na większą liczbę przeciwników. Na niedobitki używałem głównie zwarcie. Od początku też najwięcej pakowałem punktów w Inteligencję.

Jeśli chodzi o rozwój drzewka atutów to raczej sobie radzę. Gorzej z dostępnymi hackami. Poszukam ich u handlarzy :)
 
Tak wytworzenia hacka wymaga schematu. schematy można ściągać z punktów dostępu po rozwinięciu "eksploracji danych" w "naruszaniu protokołu". Dodatkowo do wytworzenia hacka z wyższego szczebla potrzebny jest hack z niższego. Pomocna jest też umiejętność która wyświetla punkty dostępu na minimapce bez "ujawniania interfejsów". Mi najciekawsze hacki jak się maja pokazać to pokazują się u netrunnerki w pacyfice. Ale nie wyższe niż "rzadkie".
 
Z tego co kojarzę, to wytworzenie hacka wymaga odnalezienia schematu, tak?
Z tego co wiem to chyba wystarczy perk (choć trudno powiedzieć bo schematów nie widziałem, a wytwarzanie ukrywa opcję gdy ma się już dany hack o danej rzadkości czy jakoś tak). Zielone można wytwarzać bardzo szybko i od razu miałem pełną listę z tego co kojarzę.
 
Mnie jeden z najlepszych legendarnych schematów "Reset systemu" wypadł z questa dla Nixa w Afterlife. Zrób całą linię questów dla niego. Od kiedy go miałem bardzo ułatwiło mi to skradanie, a niektórych cyberpsycholi miałem dosłownie na strzała. Wszystkie niższe "pojawiły" mi się bo często robiłem punkty dostępu. W zasadzie pod koniec gry wykupiłem juz tylko perk na schematy reszty legend.
Od początku gry grałem pod netrunnera, który w razie potrzeby wspomaga się pistoletami. Przez początek gry musiałem się dużo skradać, ale właśnie od znalezienia legendarnego decku i legendarnego hacka powoli nie musiałem już aż tak na tym polegać.
 
Apropos reset systemu
Chyba powinno tak być ze ogłusza przeciwnika od strzału i tak u mnie działa ale mam pytanko

Ktoś użył na Adamie S. Reset systemu? I jak zadziałało?
 
W NC jest kilka sklepów z hakami. Ale jest tam bardzo ograniczony asortyment i w dodatku są one sprzedawane na niskim poziomie (adekwatnym do poziomu gracza). Skąd się więc biorą:
Przede wszystkim są one zdobywane (sporadycznie) z naruszania protokołu sieci, czyli hakowania ruterów dostępowych. Wymaga to pewnej sprawności w posługiwaniu się hakowaniem. W każdym razie punktów dostępowych jest cała masa w grze, sa to głównie komputery ale i też maszyny np. niektóre sprzedażowe, lub maszyny budowlane, oraz oczywiście maszty komunikacyjne i skrzynki ruterów (zwykle na ścianach).
Ważna jest aby ładować drugi i trzeci poziom demonów:
hakowanie11.jpg

W ten sposób mamy szanse na zdobycie haka. Dodatkowo warto tę szansę sobie podnieść odpowiednim perkiem:
hakowanie7.jpg

Zdobywane haki zwykle są niskiego poziomu, ale można je upgradować samemu podnosząc ich poziom:
hakowanie9.jpg

Przykładowo mając najniższy (zielony) hak "ujawnienie interfejsów" możemy go upgradować do poziomu niebieskiego - w tym przykładzie akurat nie mam tego zielonego :) w ten sposób możemy (o ile mamy takie zdolności techniczne samemu sobie upgradować posiadane haki do najwyższego poziomu:
hakowanie5.jpg


Przy czym UWAGA! Aby mieć możność używania i upgradowania haków musimy mieć je odblokowane. Do tego służą specjalne perki w drzewku "Hakowania bojowego" ... takie z "paluszkami" :) jest ich cztery w sumie"
hakowanie8.jpg

Najwyższy czwarty poziom (jak powyżej) odblokowuje takie haki jak samobójstwo lub detonacja granatu, który jest wstanie zabić kilku przeciwników w jednej chwili ... i jest przedmiotem archievmentu na GOG.com :)
hakowanie1.jpg


Przed walką rutynowo wgrywam ujawnienie interfejsów i naruszenie protokołu co w istotny sposób osłabia przeciwników i ujawnia mi ich wszystkich.
hakowanie4.jpg

Post automatically merged:

Zabijaj skrycie niekoniecznie zawsze przy pomocy hackow gdy są za słabe. Przydaje się też Monstruna do atakowania grup przeciwników gdy Cię już zauważą. Pistolety z tłumikiem. Eliminacja pojedynczych celow np przez duszenie. Przejmowanie wieżyczek strażniczych itp. Bądź jak duch 😜
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Gram netrunerem i nie ma mocnych na mnie. Na wysokim poziomie moje haki zadają tysiące HP, podczas gdy ja siedzę sobie całkowicie w ukryciu. Przykładowo wchodzę na odległy budynek i hakuję z odległości pierwszą widoczną kamerę lub przeciwnika - włączam demona ujawnieni interfejsów... i jak na dłoni pojawiają mi się wszyscy wrogowie. Teraz ukrywam się za załomem w niedostępnym i niewidocznym dla nikogo miejscu i rozpoczyna się rzeź niewiniątek. Przeciwnicy nawet jak się połapią że ktoś ich atakuje, chodzą w kółko jak w amoku nie wiedząc skąd nadchodzi atak... a ja wychodzę z ukrycia jak już wszyscy leżą na ziemi. Nie straszni mi są cyberpsychole, czas pokonania wariatów trwa 5 sekund... tyle ile wynosi wgranie demona "Reset Systemu" :shrug:
 
Last edited:
wariatów trwa 5 sekund... tyle ile wynosi wgranie demona "Reset Systemu" :shrug:
W przypadku Smashera warto wgrać legendarne/epickie uszkodzenie wszczepu i oglądanie pośmiewiska jak sobie chodzi bez ręki i nie jest w stanie atakować :) Niektórzy na tą okazję zabierają też tajną broń Militechu....
 
W przypadku Smashera warto wgrać legendarne/epickie uszkodzenie wszczepu i oglądanie pośmiewiska jak sobie chodzi bez ręki i nie jest w stanie atakować :) Niektórzy na tą okazję zabierają też tajną broń Militechu....
Dzięki :) Następnym razem pobawię się z nim :)
 
@toomex i @Polkot dziękuję Wam pięknie za rady <3 Jak tylko moja grafika wróci z serwisu zacznie się dalsza zabawa w netrunnerkę moją V :D

Taki trochę offtopic: da się zresetować atuty? Mam wrażenie, że dodałem kilka punktów w tzw. useless umiejętności :p
 
@toomex i @Polkot dziękuję Wam pięknie za rady <3 Jak tylko moja grafika wróci z serwisu zacznie się dalsza zabawa w netrunnerkę moją V :D

Taki trochę offtopic: da się zresetować atuty? Mam wrażenie, że dodałem kilka punktów w tzw. useless umiejętności :p

Przy odpowiednim poziomie postaci będziesz miał możliwość zakupienia u riperów przedmiotu umożliwiającego ponowne przydzielenie punktów atutu. :)
 
A'propos netrunnera, mam takie pytanie - czy brak PD za zabicie/ogluszenie przeciwnika combat hackiem jest celowy, czy jest to bug? Jesli wyeliminuje przeciwnika "klasycznie" (zastrzele, pochlastam nozem, zatluke piesciami, skrece kark lub oglusze) - dostaje skill points i exp. Za wyeliminowanie hackiem - tylko skill points.
 
Top Bottom