Netrunner - Gdzie znaleźć hacki?

+
dostaje skill points i exp. Za wyeliminowanie hackiem - tylko skill points.
Możliwe że to efekt nieśmiercionośnego ataku. Musiałbyś ich dobić. Zazwyczaj nagroda $ za poszukiwanegoo jest wypłacana w przypadku śmiercionośnego rozwiązania.
 
Być może to bug ale właśnie tak jest jeżeli nadal chcesz to robić po cichu to wystarczy pistolet z tłumikiem i przeleciec wszystkich ogluszonych
 
Możliwe że to efekt nieśmiercionośnego ataku. Musiałbyś ich dobić. Zazwyczaj nagroda $ za poszukiwanegoo jest wypłacana w przypadku śmiercionośnego rozwiązania.
Wypalenie synaps czy wymuszenie samobojstwa jest smiercionosne jak cholera. Poza tym jak napisalem powyzej - za ogluszenie delikwenta w klasyczny sposob (podkradniecie sie, chwyt za gardlo i obezwladnienie (R, nie F) - dostaje exp. Nie chodzi mi o edki za ich glowy, tylko o punkty doswiadczenia.

Być może to bug ale właśnie tak jest jeżeli nadal chcesz to robić po cichu to wystarczy pistolet z tłumikiem i przeleciec wszystkich ogluszonych
Nie po to rozwijalem combat hacking na max, zeby latac z giwera z tlumikiem :p Poza tym sa misje, gdzie niewskazane jest zabijanie nikogo poza celem. Przypadkowych swiadkow trzeba wiec ogluszyc (reset systemu sie swietnie do tego nadaje).
 
Last edited:
Hejka,
Ja dosyć długo radziłem sobie zabijając przeciwników z daleka hackem "Zwarcie". Teraz (połowa Act 2) mam jeszcze "Wypalenie synaps".
Moje porady:
  • Kup szybko jakiś cyberdeck, który ma więcej slotów RAMu (ja mam taki za jakieś 1400E$)
  • Kup atuty ulepszające działanie hacków
  • W walce schowaj się i z daleka skanuj przeciwnków. Użyj:
    • "Naruszenie potokołu" (wtedy następne hacki używają mniej RAMu, i przeciwnicy są bardziej podatni na obrażenia)
    • "Ujawnienie interfejsów" - widać wtedy sylwetki przeciwników.
    • No i potem "Zwarcie", po podrasowaniu odpowiednich atutów przeciwnicy "zwykli" zwykle wymagają dwukrotnego użycia hacka. Teraz używam jeszcze "wypalenia synaps" - na zmianę.
    • Jeśli przejmiesz kamerę, to możesz hackować też patrząc kamerą - wtedy zabijasz przeciwników, którzy są w innym pomieszczeniu i nie mają szansy Cię zobaczyć / znaleźć.
    • Ew. można "dokończyć" przeciwników strzelając, np. bronią "smart" przez ścianę. Chociaż ja ostatnio w ogóle nie strzelam i się nie pokazuję.
Jeśli chodzi o hackowanie punktów dostępu, to warto to robić - wypadają (rzadko) hacki i zwykle sporo kasy (ok 1000$E po podrasowaniu atutu z eksploracją danych). Zauważyłem, że po walce typu unieszkodliwienie rozboju (niebieska pała na mapie) zwykle jest jakiś punkt dostępu do zhackowania. Znajdziesz go robiąc "Ujawnianie interfejsów" na jakimś urządzeniu na miejscu. Ja tylko tak zdobywam hacki.
Znalazłem gdzieś też opuszczony budynek, gdzie było sporo punktów dostępu nie chronionych. Albo halę fabryczną z ukrytym klubem w podziemiach bez żywej duszy - też kilka punktów dostępu. Warto poskanować czasem otoczenie. No i kupić atut, który pokazuje pobliskie punkty dostępu na mapie i ekranie.

Sorki, że nie piszę konkretnie o nazwach atutów itp, ale to widać w ich opisach. Jak potrzebujesz takich konkretów to daj znać :)
 
Fakt jest taki że powinieneś za ogluszenie również dostać XP plus dodatkowe jeżeli dobijesz jeżeli jest inaczej to jest błąd
 
Wroluk, dzieki za instrukcje, ale ja je znam :) Nota bene najlepszy cyberdeck wg mnie to Tetratronic Rippler Mk IV, zaden NetWatch czy Arasaka MK V. Mi chodzi o to, ze nie dostaje zadnych punktow doswiadczenia za ogluszanie i zabijanie hackami, chociaz powinienem. Dostaje jedynie skill points - co jest troche dziwne zwazywszy, ze za zabijanie i ogluszanie innymi metodami dostaje zarowno exp jak i skill points.
 
Nota bene najlepszy cyberdeck wg mnie to Tetratronic Rippler Mk IV, zaden NetWatch czy Arasaka MK V.
O ile używasz ultimate-hacki tudzież cenisz sobie aspekt humorystyczny :)

co jest troche dziwne zwazywszy, ze za zabijanie i ogluszanie innymi metodami dostaje zarowno exp jak i skill points.
A sprawdzałeś czy przypadkiem nie pomija tylko notyfikacji? Czasami gra np. nie pokaże że masz nowy poziom itd. Moje drugie przejście było praktycznie na czystym netrunnerze i po wyczyszczeniu całej mapy przed odwiedzeniem Takemury byłem na 43-44 poziomie więc raczej jakiegoś dużego błędu nie było (choć z drugiej strony np. tylko niektórzy gracze mają problem z brakiem hacków z AP).
 
Sprawdzalem. Ilosc exp dokladnie taka sama (Mam ta postacia 49 i chce dobic do 50 zanim rusze dalej z glowna fabula, wiec poluje na co sie da).

Ubij trochę respawnujących się gangusów ;) granatami, bronią itd.
 
Last edited:
wal pkty w inta na maxa , potem opanowanie pod kryty , ja po prologu ( po glebie jackiego ) oczyściłem mapę w 100 % i miałem już max level , zwarcie leje na kucaka po 9-30k , wirus 5-40k , gra banalna jak cholera ( poziom hard ) , wszyscy cyber psycho padali na 1 reset systemu , noszę skipiego tylko po to żeby nim melee uderzyć za całe życie wroga ( po naruszeniu protokołu z oślepieniem i zwiększeniem obrażeń )
 
A'propos netrunnera, mam takie pytanie - czy brak PD za zabicie/ogluszenie przeciwnika combat hackiem jest celowy, czy jest to bug? Jesli wyeliminuje przeciwnika "klasycznie" (zastrzele, pochlastam nozem, zatluke piesciami, skrece kark lub oglusze) - dostaje skill points i exp. Za wyeliminowanie hackiem - tylko skill points.
Dobijaj padalców :) Najlepiej strzałem w głowę... wiem, wiem, to niehumanitarne i nieetyczne, ale tak właśnie działa ta gra :shrug: Najlepiej stosować hacki nieśmiercionośne. Potem zabicie strzałem w głowę daje bardzo dużo punktów doświadczania i bardzo szybko rośnie.... reputacja!!! :oops:
 
najlepiej ogłuszać hackami podczas kucania ( pd za skradanie ) , a potem dobijać leżących trzymając pistolet i klikając Q
 
Z tego co wyczytałem w lornetce, hacki bojowe (szczególnie legendarne) da się odnaleźć jedynie w terenie lub za pomocą atrybutu "Ekspercka Eksploracja Danych" (not very effective :D). W terenie ciężko cokolwiek znaleźć skoro nie mogę się (jak wcześniej pisałem) przebić przez wrogów, a nawet jeśli się to udaje to przy pomocy wykorzystaniu miliona maxdock'ów :(
Dużo porad już tu zostało napisanych więc nie będę powtarzał o deckach, perkach itp ale dorzuce dwie rzeczy których chyba nie było:
1) Perk ekspercka eksploracja danych to must have i tak naprawdę pozyskiwanie hacków z terminali jest dużo łatwiejsze niż ich craftowanie. Teoretycznie wystarczy 12 lvl inteligencji żeby mieć pełen deck legendarnych hacków. Gdy tylko znajdziesz terminal który wymaga minimum 10 lvl inteligencji zapisujesz gre, hakujesz go i patrzysz czy wypadł legendarny hack, jak nie to load i jeszcze raz, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby najpóźniej po 3 podejściu nie wypadła legenda. Najwięcej takich terminali znajduje się podczas robienia kontraktów w centrum. Napisałem, że teoretycznie wystarczy 12 lvl inteligencji bo wtedy można wykupić perka ekspercka eksploracja danych ale trafiają się terminale które wymagają 13lvl dla tego polowanie na legendarne hacki warto zacząć od tego lvl inteligencji a żeby stworzyć bardzo silnego netrunnera imho w zupełności wystarczy 16lvl inteligencji. Oczywiście rozumiem, że żeby dotrzeć do tego 12 lvl inteligencji trzeba trochę pograć, tym bardziej, że terminale wymagające 10lvl inteligencji są w centrum a tam raczej na początku gry nie ma co się zapuszczać więc moja rada nr 2 to...
2) Z mojego doświadczenia najlepszą metodą pozyskiwania hacków na początkowych etapach gry jest Pacifica. Przez początek gry rozumiem początek aktu 2 jak zyskujemy dostęp do całej mapy. W dzielnicy Pacifica jest mnóstwo małych grupek członków voodoo boys i w prawie każdej jest netrunner. Wystarczy latać od grupki do grupki, kasować ich i bardzo szybko można zdobyć dużą ilość epickich haków (wypadają jako loot z netrunnerów). To są łatwi do pokonania przeciwnicy, jeśli jednak będą problemem to można eliminować ich nabojami usypiającymi do wyrzutni rakiet. Polecam też rippera w Pacifice, można wszczepić u niego legendarny ikoniczny deck.
Generalnie warto trochę pofarmić trochę na początku bo granie mocnym netrunnerem daje dużo frajdy :D
 
1) Perk ekspercka eksploracja danych to must have i tak naprawdę pozyskiwanie hacków z terminali jest dużo łatwiejsze niż ich craftowanie. Teoretycznie wystarczy 12 lvl inteligencji żeby mieć pełen deck legendarnych hacków.
Wystarczy 10 int i brak tego perka jeżeli już robi się sejvy. A co do craftowania - jeżeli wrzuca się wszystkie początkowe punkty w int to da się wyciągnąć 20 int przed Konpeki i crafting czego trzeba. (choć epiki w zupełności wszystko wymordują)
 
Wystarczy 10 int i brak tego perka jeżeli już robi się sejvy. A co do craftowania - jeżeli wrzuca się wszystkie początkowe punkty w int to da się wyciągnąć 20 int przed Konpeki i crafting czego trzeba. (choć epiki w zupełności wszystko wymordują)
Tak, wystarczy 10 lvl inteligencji ale dłużej potrwa zdobywanie legendy z terminali. Moim zdaniem nie warto wbijać 20 lvl inteligencji bo 16 w zupełności wystarczy do silnego buildu netrunnera ale oczywiście można zrobić tak jak piszesz i już do Konpeki pójść naładowany, kwestia tego jak kto woli grać ;)
 
Moim zdaniem nie warto wbijać 20 lvl inteligencji bo 16 w zupełności wystarczy do silnego buildu netrunnera ale oczywiście można zrobić tak jak piszesz i już do Konpeki pójść naładowany, kwestia tego jak kto woli grać ;)
No warto trzymać int na sensownym poziomie i rozwijać np. też cool bo netrunner łatwo leveluje też skradanie i zimną krew a to się przydaje bo netrunner ma sporo perków wartych inwestowania. Plus na samym początku wylevelować wszystkie typy broni do 3 czy jaki ma się limit dla dodatkowych perków.
 
Top Bottom