NG+ w Wiedzminie 3 ?

+
Tak jak napisałem: wydaje mi się, że gra się tak szybko rozrastała, że twórcy musieli trochę przystopować i zostały takie nieprzydatne w grze kwiatki. Chociaż możliwe jest równie dobrze, że zobaczymy więcej contentu, który pozwoli nam znacznie wyżej wylevelować. Na dzisiaj trudno to ocenić.

Szczerze dla mnie to trochę bez sensu. Zgodze się że nie zapanowali nad produkcją co widać po optymalizacji na konsolach i bugach, no ale przecież po coś są te schematy na 47lvl i tak dalej, usunięci ich to dla nich 5min a już jest miesiąc po premierze prawie, więc wątpie żeby o tym " zapomnieli ". Ja widzę dwa scenariusze, albo w dodatkach będzie mozną zdobyć sporo poziomów albo będzie NG+, bo po coś muszą być te schematy
 
Naprawienie "Brudnej Forsy" to też chyba nie więcej, niż 5 minut roboty, a jakoś się nie można doprosić, więc wątpię, żeby ktoś sobie zawracał głowę usunięciem paru nic nie wznoszących schematów. Mam jednak nadzieję, że to tylko moja czarnowidztwo ;)
 
Nie do końca jest tak jak mówisz. Może niektórzy chcieliby zagrać w grę dla samej fabuły, pomijając zlecenia czy zadania poboczne, ale równocześnie nie zabijać potworów jednym strzałem. Ma to sens i to nie tylko w arcade'ówkach a porównanie DS do "naparzanki" to chyba lekka pomyłka :p Bez taktyki ginie się w tej grze dużo częściej niż normalnie.
 
Nie bardzo widzę w czym takie coś mogłoby być fajne. No chyba, że byłoby w jakiś sposób utrudnione poprzez pojawienie się potworów 90 levelowych. Wtedy jestem jak najbardziej za. A mając większy zapas umiejętności, pokonanie potworów z wyższych leveli nie byłoby dużym problemem, dlatego jeśli odpowiednio utrudnią grę może być ciekawie, gdy mimo tego, że się ma mnóstwo umiejętności to i tak walka stanowi wyzwanie.
 
Naprawienie "Brudnej Forsy" to też chyba nie więcej, niż 5 minut roboty, a jakoś się nie można doprosić, więc wątpię, żeby ktoś sobie zawracał głowę usunięciem paru nic nie wznoszących schematów. Mam jednak nadzieję, że to tylko moja czarnowidztwo
A nie łaska zgłosić bug do supportu zamiast jęczeć na forum? Moje zgłoszenie dotyczące zadania Miecze i Pierogi zostało rozpatrzone i bug naprawiony w ostatnim patchu.
 
Porównując DS do naparzanki chodziło mi o przewagę walki nad fabułą, nie o sprowadzenie tejże do bezmyslmego mashowania, bo wiem ze tak nie jest. Sam jestem fanem DSów, ale większość rozwiązań z nich i im podobnych się w W3 nie sprawdzi. I vice Versace.
 
Chyba że tak :p Cóż, mnie się z kolei wydaje że odpowiednio przygotowany NG+ zachęci wielu graczy do ponownego przejścia gry.
 
Mam nadzieję iż nikt się nie obrazi za pytanie ale nie chciałem tworzyć tematu a tutaj zdaje się to zbliżony temat. Mam ochotę zaliczyć "historię" gry, mam jednak jeszcze kupę rzeczy do zrobienia i chciałbym je zrobić już "po". Wiem że da się grać po zakończeniu ale jak to wygląda dokładnie ? Wiem także o zadaniach pobocznych związanych z głównymi postaciami, je robię na bieżąco.

Chodzi mi o to czy po skończeniu głównej osi fabularnej wygląda to wszystko "normalnie". Czyli normalnie jesteśmy w świecie ale po prostu historia Geralta się zakończyła. Bo były gry które niby miały tę opcję ale ona była tak dziwnie zrobiona iż już się grać nie chciało. Gra jest fantastyczna i chciałbym zrobić co się tylko da ( już gram 90 godzin przez 3 tygodnie... ) ale jednocześnie ciągnie mnie do poznania historii do końca.

Zaś co do NG+, osobiście jestem zwolennikiem ogrania raz gry na te 90-95% i powrocie do niej po 3-5 latach :p. Nigdy nie rozumiałem chęci robienia tego wszystkiego ponownie. Nie zmienia to jednak faktu iż taka opcja zawsze może być bo nikomu nie przeszkadza.
 
Last edited:
@Alt3ir, po zakończeniu fabuły zostajesz cofnięty do momentu tuż przed finałem z poziomem i ekwipunkiem z końca gry. Możesz jechać gdzie chcesz i robić co chcesz oprócz zadań głównych. Część ważnych postaci też znika ze świata gry.
 
@Alt3ir, po zakończeniu fabuły zostajesz cofnięty do momentu tuż przed finałem z poziomem i ekwipunkiem z końca gry. Możesz jechać gdzie chcesz i robić co chcesz oprócz zadań głównych. Część ważnych postaci też znika ze świata gry.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, coś nigdzie nie mogłem znaleźć właśnie jak to dokładnie wygląda.
 
A ja się dziwie jednemu założeniu. Dlaczego wszyscy myślą, że ng+ pojawi sie (lub nie) w dlc? Dlaczego nie przy okazji patcha? Jakos tego nie widze w dlc, a jako aktualizacja gry jak najbardziej. Jeśli zas chodzi o koniec gry to mam pare uwag! Dlaczego, za jakie grzechy, dostaliśmy grę z 36 zakończeniami gry skoro i tak później wszystko wygląda tak samo???
U mnie Nilfgard mial przejąc np Novigrad. Idę do Novigradu a tu lipa, bo cały czas krążą panowie w czerwonych strojach. Tak wiem, cofnięcie to wydarzeń sprzed finału. Ale dlaczego wmiejscu redanskich strazników nie mialoby byc tych nilfgardzkich. Brak Ciri tez był dobrze wytłumaczony w zakończeniu. O zniknięciu innych postaci nie wspomne. Dostalismy
mozliwosc wyborów, ale po zakonczeniu gry i tak dostajemy jeden ustalony swat. Gra jest mega, ale takie uproszczenia psują efekt, bo przez 100 godzin mamy wrażenie, że wpływamy na świat gry, a po wszystkim okazuje się, że guzik prawda.
 
Last edited by a moderator:
Z wygrzebanych plików wynika, że DLC 9 to właśnie New Game +. Stąd cała powyższa rozmowa.

A co do zakończenia, gra się kończy epilogiem i napisami. To co mamy później to nie jest ciąg dalszy, nigdy nie miał być zwłaszcza, że pierwotnie miało w ogóle nie być opcji grania po ukończeniu kampanii. Możliwość grania po napisach służy tylko i wyłącznie dokończeniu zadań pobocznych, które się wcześniej pominęło.

I tak na przyszłość, zamykaj spoilery w odpowiednim tagu ze stosownym opisem.
 
A nie łaska zgłosić bug do supportu zamiast jęczeć na forum? Moje zgłoszenie dotyczące zadania Miecze i Pierogi zostało rozpatrzone i bug naprawiony w ostatnim patchu.

Ten bug jest znany praktycznie od premiery. Był zgłaszany już przez kilka osób i CDPR o nim wie. Także odpuść sobie łaskawie takie teksty.
 
Z wygrzebanych plików wynika, że DLC 9 to właśnie New Game +. Stąd cała powyższa rozmowa.

A co do zakończenia, gra się kończy epilogiem i napisami. To co mamy później to nie jest ciąg dalszy, nigdy nie miał być zwłaszcza, że pierwotnie miało w ogóle nie być opcji grania po ukończeniu kampanii. Możliwość grania po napisach służy tylko i wyłącznie dokończeniu zadań pobocznych, które się wcześniej pominęło.

I tak na przyszłość, zamykaj spoilery w odpowiednim tagu ze stosownym opisem.
A to nie wiedziałem, dzięki za info ;) rozumiem, ale szkoda, że nie zrobili normalne gry po ukończeniu wątku głównego. Nie wiem jak wygląda tworzenie gry ale wyobrażam sobie, że to nie jest bardzo kłopotliwe umieścić w miejscu żołnierzy w zbrojach A żołnierzy w zbrojach B. A zamiast tego odnosi się wrażenie, że jesteśmy przerzucani z jednego czasu w drugi w dodatku ze znikomym efektem naszych działań. Dzięki za oznaczenie spoilerów, ja nie potrafię tego robić, a dobrze wiedzieć, że moderator czuwa :D
 
Top Bottom