Niejasności w grze

+
Niejasności w grze

Cześć,

Uważam że w gwincie jest strasznie dużo rzeczy niejasnych, które zostają zmienione albo działają inaczej w różnych sytuacjach.

Sytuacja pierwsza:
Morenn zakryty rzucony w 1 turze, przed patchem jezeli spasowalem to przeciwnik musial dorzucic jeszcze jednostke poniewaz morenn sie nie odkrywał. Dzisiaj gram i nagle sie okazuje ze po spasowaniu morenn sie odkrywa. Teraz nie wiem czy zasadzki zawsze sie beda odkrywac przy pasie czy tylko morenn czy moze jeszcze co innego?

Sytuacja druga:
Licznik na kartach zazwyczaj wchodził przed kolejnymi efektami. Licznik na rebaczach ze skellige ktorzy sie resetuja działa PO umiejetnosci drakkara.

Sytuacja trzecia:
Dajcie możliwość cofniecia wyboru! Nie wiem ile razu już po wybraniu jednej z dwóch opcji przez przypadek nie mogłem cofnąć wybranej karty.

Sytuacja czwarta:
Nowe karty, pełno nowych graczy. Jeżeli przeciwnik rzuca jakas karte ktora pozwala mu pogrzebowac w decku lub czym innym to dajcie jej podgląd na pierwszy plan, Nie obchodzi mnie widok tylnej czesci kart, interesuje mnie co robi karta którą rzucił. Obecnie przegląd talii zakrywa kartę.

Sytuacja piąta:
Avangarda Vrihedd jest strasznie niezrozumiała dla wielu nowych graczy. Nie widzisz co przeciwnik wymienia a nagle elfy dostaja buffa + 1. Jasne, Ci co graja beda wiedzieli, nowi nie beda miec pojecia co sie wydarzyło.

Czasami sam już nie wiem co się wydarzy jeżeli chodzi o kolejkowanie zdarzeń.
 
Sprawdziłem i faktycznie teraz na koniec rundy pułapki się odkrywają. Dodam, że Morenn to kobieta i dziwnie się czyta gdy piszesz o niej w formie męskiej.
 
Last edited:
Nexxurio;n9410721 said:
Co od pierwszej sytuacji to musiałeś pomylić Morenn z Toruviel. Ta pierwsza odkrywa się po zagraniu przez przeciwnika jednostki i rani ją, podczas gdy ta druga odkrywa się po pasie przeciwnika i buffuje po 2 sąsiadujące jednostki z każdej strony o 2. Od siebie dodam, że obie te postacie to kobiety i dziwnie mi się czyta gdy piszesz o nich w formie męskiej.

Otusz... nie. Od tej pory Morenn także aktywuje się gdy przeciwnik pasuje.
 
Last edited:
Alcedias;n9410931 said:
Otusz... nie. Od tej pory Morenn także aktywuje się gdy przeciwnik pasuje.

Przetestowałem na bocie i Morenn nie aktywowała się po wrogim pasie, lecz aktywowała się dopiero po tym jak ja również spasowałem. Ponadto zacytowałeś moją wiadomość sprzed edycji, a co za tym idzie przed moim sprawdzeniem tego.
 
Last edited:
Blaines;n9410561 said:
Jeżeli przeciwnik rzuca jakas karte ktora pozwala mu pogrzebowac w decku lub czym innym to dajcie jej podgląd na pierwszy plan, Nie obchodzi mnie widok tylnej czesci kart, interesuje mnie co robi karta którą rzucił. Obecnie przegląd talii zakrywa kartę.

Też mnie to irytuje. Jestem zmuszony oglądać tylną część kart wywalonych na pół ekranu, zamiast mieć pełny widok na całą planszę i możliwość zerknięcia na umiejętność karty, którą właśnie ta osoba zagrała. Czasami zdarza mi się zapomnieć co dana karta potrafi (szczególnie po nowej aktualizacji) i kiedy przeciwnik przegląda karty, to nie wiem co się zaraz stanie. Nie jest to jakiś poważny i uniemożliwiący granie problem, ale potrafi zirytować.
 
Blaines;n9410561 said:
Dajcie możliwość cofniecia wyboru!
Hmmm...przydałoby się. Też mi się zdarzy raz na jakiś czas podnieść kartę do rzutu...i zawieszka - "kurczę nie ta karta". Ale nie można już jej odłożyć, mimo że nie położyłeś jeszcze w żaden szereg.
Oczywiście, gdy się już położy na stół to jak najbardziej jestem na nie...ale powinna być możliwość po tym, jak kartę wybierzesz, ale jeszcze nie położyłeś na stół.
 
AnarkyPL No nie bardzo, bo NG ma teraz brąza przeglądającego 3 karty z wierzchu talii przeciwnika i oczywistym jest, że kart tych nie należy pokazywać.
 
kotwica407;n9414411 said:
AnarkyPL No nie bardzo, bo NG ma teraz brąza przeglądającego 3 karty z wierzchu talii przeciwnika i oczywistym jest, że kart tych nie należy pokazywać.

Jemu chodzi o możliwość zobaczenia rzuconej karty, a nie tych przeglądanych.
 
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale od siebie dodam, że strasznie irytujące jest mieszanie się kart podczas jakiegoś wyboru. Przykładowo- mam na ręce ustawioną kartę, którą chce wymienić (oficerem dajmy na to) jako pierwsza karta z lewej, rzucam tego oficera i karty się mieszają- ta z lewej jest na środku, ta na środku z prawej itp. Dzieje się to przy wielu kartach- Leo, Morvran, karty mulliganu, karty wzmacniające jednostki na ręce itd. Wpływa to negatywnie na płynność rozgrywki.
 
Mógłbym też prosić o zweryfikowanie pewnej kwestii - teoretycznie mróz (zarówno z White Frost jak i normalnej karty pogodowej) powinien ranić teraz "na początku Twojej tury". A mam wrażenie, że tak jak przed patchem rani na końcu? (nie grałem od przedwczoraj, więc może coś się zmieniło ale takie miałem wrażenie)

Wszyscy rozumiemy jak potężne ma to znaczenie dla końcowych tur rozgrywki.
 
nimbusqwe;n9422061 said:
Mógłbym też prosić o zweryfikowanie pewnej kwestii - teoretycznie mróz (zarówno z White Frost jak i normalnej karty pogodowej) powinien ranić teraz "na początku Twojej tury". A mam wrażenie, że tak jak przed patchem rani na końcu? (nie grałem od przedwczoraj, więc może coś się zmieniło ale takie miałem wrażenie)

Pogoda działa na początku tury, zatem zanim zdązysz postawić kartę. Inna sprawa, że jest kilka jednostek z timrem, które w opisie również mają, że aktywują się na początku tury. W takim przypadku umiejętności takich kart wchodzą jako pierwsze, potem pogoda i dopiero na końcu można stawiać kartę. Takie jednostki to np baba cmentarna, vran itp.
 
Zgodnie z ogólnym nerfem nabufowanych jednostek posiadających wytrzymałość, do następnej rundy miały być przenoszone z wartością bazową.
A co ze Skellige? Wszystkie nabufowane jednostki które dostają wytrzymałość, pozostają na następną rundę z wartością wzmocnioną.
Dalej, dlaczego kajdany Margarity Laux-Antille nie resetują brązowych nabufowanych jednostek Skellige? A działają na wszystkie inne frakcje.
 
Strzezymir;n9422571 said:
Zgodnie z ogólnym nerfem nabufowanych jednostek posiadających wytrzymałość, do następnej rundy miały być przenoszone z wartością bazową.
A co ze Skellige? Wszystkie nabufowane jednostki które dostają wytrzymałość, pozostają na następną rundę z wartością wzmocnioną.
Dalej, dlaczego kajdany Margarity Laux-Antille nie resetują brązowych nabufowanych jednostek Skellige? A działają na wszystkie inne frakcje.

Skellige zwiększa wartość bazową jednostek. Jeżeli siła karty nie jest podświetlona na zielono to jest to zawsze siła bazowa.
 
1. To jest dla mnie zrozumiałe, że Skellige wzmacnia siłę bazowa jednostki, ale znowu w kolejnej rundzie przez Wytrzymałość są tworzone Skellige kominy, a miało tego nie być. Przenoszenie jednostek na kolejną rundę miało być ograniczone. Czym to się różni od napakowanych Krasnali.
2. Kolejna sprawa, Dijkstra ma dobierać nam dwie karty. Dlaczego jak dobiera Talara, to nie dobiera kolejnej? Przecież to potężny disadvantage i najwyraźniej niedopatrzenie w mechanice decku. W opisie Dijkstry jest dokładnie: "Dobierz dwie karty ze szczytu twojej talii".
 
Last edited:
Strzezymir;n9423881 said:
1. To jest dla mnie zrozumiałe, że Skellige wzmacnia siłę bazowa jednostki, ale znowu w kolejnej rundzie przez Wytrzymałość są tworzone Skellige kominy, a miało tego nie być. Przenoszenie jednostek na kolejną rundę miało być ograniczone. Czym to się różni od napakowanych Krasnali.
Miało nie być przenoszenia jednostek zboostowanych. Ale o ulepszaniu siły bazowej nie było mowy, więc obecna sytuacja jest w porządku.

 
zgredQ;n9455341 said:
Mam pytanie jak działa summoning circle jak przeciwnik zagrał trapa
w poprzedniej turze?

Trapa, masz na myśli pułapkę zapalającą? Wtedy Krąg skopiuje pułapkę, trochę dziwne moim zdaniem.
 
Działą normalnie a może i nie normalnie? nawet jeśli trap to moreann czy toruviel skopiuje je co defakto daje ci info którą z tych 2 użył :p
 
Graveyard przy mirror matchup

Grasz mirrora, niech to będzie nilf spies. Wtasowujesz karty do decku z cmentarza, przy użyciu Assire. Jak rozróżnić które jednostki na cmentarzu są twoje a które przeciwnika? Już 2 razy wtasowałem złą płotkę do decku :p
 
Top Bottom