NieMetowe talie graczy

+
NieMetowe talie graczy

Dawajcie jakieś talie nie związane z metą , ale w miarę grywalne:




Bardzo kontrolna talia na alchemie, Bouver z Tasakiem, Statki. Wada brak szpiega :p, nie da rady grać nią z szpiegiem, bo nie wyrabia pkt wtedy.

Na alchemie dobra, ponieważ posiada niskie wartości naszych kart, nie dając dużych pkt przeciwnikowi, czyli taki wiedźmin szkoły żmii nie wychodzi z +15pkt, a ma bardziej normalne wartości jak inne brązowe karty.

Statki kontrola absolutna w ogóle nie ma z nimi problemu. Często mam 5 piorunów do użycia i kajdanki, czasem wejdzie krasnolud z przesuwaniem, nie mają szans się nabudować i ostatnia runda jest nasza.

Bouver z Tasakiem, tutaj spisuje się pułapka miażdżąca która usuwa nam szybko Pół-elf Łowca



, mamy często 5 piorunów alzura, mandragory używamy do uzdrowienia Yaevinn



. Na stole przeciwnika nie ma w ogóle elfów, czyli nie ma co za bardzo bufować. Na koniec mamy 3 Elfi Obrońca



o wartości od 18 do 20.

MMR jakie zdobyłem tą talią to 3896 spadam do 3700 i znowu 3800. Często mi brakuje 3,4 pkt do 3900.

Spróbuje z Ciri dzisiaj =]. Same przegrane z ciri. Spadłem do 3500. Jednak, ten z obrazka deck broni się na tym poziomie MMR.



. Na końcu zawsze mam 2 obrońców z tą samą wartością
 
Last edited:
Balanced_MindPL;n10884641 said:
Ja nie lubię tej Ciri....xd

z Ciri nie daje rady spadłem do 3500, nic nie wygrałem.

edit: i od razu wygrana, jednak an ciri nie nadaje się ta karta, za mało kart specjalnych wchodzi mi wtedy.
 
Last edited:
Ostatnio trafiłem na rankedach na krwawy księżyc i pogodę. Naturalnie, gdy miałem w dwóch rzędach krwawy księżyc to wszystkie jednostki ładowałem odruchowo w pozostały, trolle gostkowi weszły za duuuużo pkt gdy przesunęły zagrożenia. Niestety nie umiem odtworzyć tego decku.
 
MaRIB1;n10884811 said:
z Ciri nie daje rady spadłem do 3500, nic nie wygrałem.

Ludzie mają takiego warta, że ja przekleństwo,ale się nie martw następnym razem wygrasz ;) Jak sprawdzasz już deck graj w potyczkę nie rankingi.
 
Last edited:
McBobek;n10884841 said:
Ostatnio trafiłem na rankedach na krwawy księżyc i pogodę. Naturalnie, gdy miałem w dwóch rzędach krwawy księżyc to wszystkie jednostki ładowałem odruchowo w pozostały, trolle gostkowi weszły za duuuużo pkt gdy przesunęły zagrożenia. Niestety nie umiem odtworzyć tego decku.

Widziałem ten deck z trollami i tak samo mi tańcował z zagrożeniem =]. Teraz w ogóle fajnie się gra, bo nie ma takiej powtarzalności jak tygodnie temu.

Balanced_MindPL;n10884851 said:
Ludzie mają takiego warta, że ja przekleństwo,ale się nie martw następnym razem wygrasz ;) Jak sprawdzasz już deck graj w potyczkę nie rankingi.

I tak koniec sezonu =], na potyczce właśnie często są niemetowe decki i ciężko jest sprawdzić swój, czy utrzyma się w rankingu.Ale już odrobiłem na 3600. Jak odejdą szpiedzy, i skończy się walka o kartę, będzie się lepiej grało, fajniejsze talie powstaną. Teraz jest walka, aby wyrzucić szpiega przy jak najmniejszej stracie pkt i praktycznie każda frakcja ma te same karty, aby zniwelować stratę pkt, po zagraniu jego.
 

Guest 4136390

Guest
Lider:
  • Crach An Craite

Złote karty:
  • Triss: Telekineza
  • Koral
  • Him
  • Przygody Sklepa

Srebrne karty:
  • Udalryk
  • Towarzysze Iris
  • Skjall
  • Sigrdrifa
  • Odnowa
  • Mandragora

Brązowe karty:
  • Zbrojmistrz
  • Okręt Wielorybników
  • Drakkar Dimun
  • Płatnerz An Craite
  • Drakkar Łupieżców
  • Skelligijski Maruder
  • Łowca Tuirseach
  • Zielarka Heymaey
  • Korsarz Dimun
  • Kapitan Piratów
  • Kapłanka Freyi
  • Treser Tuirseach
  • Mardroeme
  • Rozdarcie
  • Rekonesans

Jakiś czas temu znalazłem ten deck na gwentdb. Patrzę tak na niego, myślę a dobra sprawdzę. Do 4100 doszedłem i odpuściłem, chciałem coś bardziej stabilnego. Jak przeciwnik widzi Crach An Craite to jaka jest pierwsza jego myśl? Rębacze lub Weterani. Okazuje się, że coś całkiem innego co się dobrze sprawdza :). Całość polega na tym, że umiejętnością Cracha wyciągamy z talii Towarzysze Iris, którymi wybieramy Sklepa. Wiadomo, nie jest to super stabilne bo raz na jakiś czas gdy go dobierzemy to też go odrzucimy, ale stosunkowo mały jest na to %, więc zazwyczaj nie ma z tym problemu. Zielarka Heymaey jest po to, żeby wyciągnąć Rozdarcie lub Mardroeme, więc najlepiej jedną z tych kart zawsze mieć na ręce, wtedy wiemy co wyciągnie Zielarka. Triss: Telekineza pomaga wyciągnąć kartę, którą potrzebujemy, może wyciągnąć drugie Rozdarcie lub inną kartę specjalną. Mandragora i Odnowa zawsze się na coś przydadzą, Sigrdrifa również bo większość jednostek jest klanowych a Kapłanka Freyi ma dużo opcji, bo sporo jednostek ma tag żołnierz. Udalryk może zostać wyciągnięty Skjallem lub łańcuch Him -> Skjall -> Udalryk. To zawsze siądzie, bo Udalryk jest jedyną jednostką przeklętą w talii.

Takiego gotowca znalazłem i fajnie się tym gra, jest ubaw :). Nigdy na niego nie trafiłem, pewnie przez losowość. Bardzo dobrze sprawdza się na Henselta, bo on ustawia wszystko w jednym rzędzie, więc opcjonalne 2x Rozdarcie sporo zrobi, Brouver spam też płacze jak biedne bezzębne dziecko. Pewnie można jakieś karty zamienić, ale ich siła nie może być >= 11, bo musiamy mieć 100% na Towarzyszy Iris.
 
Reunion33;n10889201 said:
Każda wersja jest grywalna, jeśli talia jest zrobiona z głową. Moja główna talia jest w znacznym stopniu oparta o księżyca światło, tyle, że bez trolli i kotołaków, a wygrywa z każdą inną, przy dobrym rozdaniu.

Rozważamy wersję opartą właśnie na krwawym księżycu i trollach.
 
PanSzarata;n10886531 said:
Lider:

Takiego gotowca znalazłem i fajnie się tym gra, jest ubaw :). Nigdy na niego nie trafiłem, pewnie przez losowość. Bardzo dobrze sprawdza się na Henselta, bo on ustawia wszystko w jednym rzędzie, więc opcjonalne 2x Rozdarcie sporo zrobi, Brouver spam też płacze jak biedne bezzębne dziecko. Pewnie można jakieś karty zamienić, ale ich siła nie może być >= 11, bo musiamy mieć 100% na Towarzyszy Iris.

Świetna ta talia na 5 gier 1 przegrana =] Ładnie się ją prowadzi i radzi sobie z alchemią bez żadnych kłopotów.
 
 
Victarion90;n10961885 said:
Moja najsilniejsza talia Nilfgardu atm.
Niestety nie widać całej xD

Sklej w paint'cie, używając narzędzia do wycinania, znajdziesz je wpisując w uruchom "wyci", ja tak robię :p
 
4100 MMr



Brązowe :

2x Rekrut
2x Golem
2x Daerlański piechur
2x Konnica
2x Nilfgardzki oficer
2x Alchemik
2x Nadzorca niewolników
2x Nilfgardzki rycerz

Srebrne :

1x Podwójny krzyż alzura
1x Kompresja
1x Atrapa
1x Nilfgardzkie bramy
1x Vreemde
1x Peter

Złote :

1x Vilgefortz
1x Ciri
1x Yennefer: Wstrząs
1x Skellen > Letho > Cahir

Calveit
 
Alternatywny handbuff, talia jeszcze w fazie testowania, ale jest już grywalna.

Morvran Voorhis


Brązowe :
1x Venendal elite
3x Imperial Golem
3x Daerlan Soldier
3x Fire scorpion
3x Nauzicaa sergeant
3x Nilfgaardian knight

Srebrne :
Ceallah
Cynthia
Henry Var Attre
Nilgaardian gate
Cantarella
Marching orders

Złote :
Letho: Kingslayer
Vattier de Rideaux
Leo Bonhart
X

Ostatni złoty slot wolny. Pasuje wszystko co nie wyciąga kart z decku (Igni, Muzzle etc).
Można też wyrzucić z decku Venendal elite, ale marching orders może być martwy.
Deck odchudza się praktycznie do 0.


Finisher : Letho -> Nilfgardian gate albo Marching orders -> Ceallah -> Nilfgaardian Knight w nabuffowanego skorpiona.
44 - 45 pktów w dwóch ruchach.

Reszte gramy jak zwykłą odkrywką, buffując jednego skorpiona sierżantami.

Enjoy
 
Nowy deck do ogrania :

Nie miałem zbyt dużo czasu na testowanie, od 17 do prawie 19 rangi ukończone z wynikiem ponad 75% winratio.

Weterani na Branie :

+

Talia odchudza się do 0 ;
Najmocniejsze Aoe w grze ;
2 pogody ;
Carryover ;

-

Słaba na bardzo krótkie rundy
Brak odpogodzenia
1 removal, brak mandragory
Sporadyczne problemy z mulliganem

Karty :

Brązowe :

3x rekonesans
3x Weteran
1x kapłanka freyi
3x treser
2x łowca
2x łucznik
1x harcownik

Srebrne :

Sigrdrifa
Vaedemakar
Skjall
Svaringe
Morkvarg
Uldaryk

Złote :

Sihil
Tojad
Him
Birna

Na przegranym coinie większość match'upów można pasować. W pozostałych przypadkach przeciwnik często pasuje turę po Branie, żeby spalić Tojad.

Wombo Combo :

Bran -> Morkvarg + Harcownik + Tojad
12 pktów na board + 12 pktów po 3 turach, zagranie na 1 lub 2 rundę

Him -> Skjall -> Uldaryk
Szpieg za 4 pkty + thinning decku

Svaringe + harcownik / Morkvarg / Tojad -> Alternatywa na kiepski mulligan + Svaringe jest z Tuirseach, wchodzi za 11 - 13 pktów + można odrzucić kartę z operatora przeciwnika

Łucznicy / Łowcy - 13 do 15 pktów + ustawienie pod Aoe z Sihila

Sihil - Jako aoe wchodzi za ~ 18 - 42 (sporadycznie +45) pktów ew. wyciąga brązowa jednostkę


Deck można delikatnie przebudowac i wrzucić Iris, będzie mniej stabilny, ale rage quit oponenta po zagraniu Iris -> Sihil w 70+ pktów jest tego wart.
Niewątpliwym plusem jest również fakt, że Bran obecnie w mecie nie występuje, ŻODYN nie spodziewa się weteranów ;-)
 
Last edited:
Top Bottom