Nieśmiertelny Czart - kara za zabijanie krów w Białym Sadzie

+
Nieśmiertelny Czart - kara za zabijanie krów w Białym Sadzie

Ktoś pewnego pamiętnego dnia w CDPR wpadł na żenujący pomysł aby ukrócić dorabianie się na krowach w białym sadzie i tym samym zniszczył całą grę bo trzeba się cofnąć o jakieś 10 godzin gry, czyli praktycznie zagrać w nią od nowa.

Akurat grając po raz kolejny chcąc nie chcąc podpalałem napotkane krowy aż pojawił się za karę Czart, którego pokonać nie można i uniemożliwia on dalszą grę ponieważ Vesemir za każdym razem ucieka z karczmy aby z nim walczyć i tym samym nie ma możliwości z nim porozmawiania w celu ukończenia questów. Po 6 godzinach prób udało mi się Czarta zagnać na koniec mapy i wykonując teleport znalazłem się w pobliżu karczmy, szybki bieg i zastałem Vesymira który jeszcze nie biegł za Czartem. Co z tego, skoro po pokonaniu bandziorów w karczmie, nie można z niej wyjść jakoby bandziory nie zostały jeszcze pokonane, a chodzi tu pewnie o Czarta biegającego tuż za drzwiami.

No Panowie - żenujący pomysł z Czartem, żenujący bug, żenujące zakończenie gry na etapie w Białym Sadzie !
 
Czarta nie da się ubić. Jest nieśmiertelny i nawet jak podprowadzam go do Nilfgaardczyków i od tyłu siecze go Vesymir nic mu nie robią. Ostatecznie uruchomiłem DebugConsole, komenda "killall" i Czarta nie ma. Można było grać dalej. Do tego zauważyłem, że motyw z niemożnością wyjścia z karczmy był także spowodowany modem "brutal blood" - choć nie tylko bo Czart blokował wyjście także.

Grając wcześniej jak i teraz nawet nie zwracałem uwagi na te krowy. Ubijałem je głównie dla żywności bo na początku bez jaskółki na najwyższym poziomie jest ciężko ze zdrowiem. Zresztą większość mięsa zdobywam w lesie, kiedy w kupę zbijają się sarny - wystarczy podbiec i rzucić igni - 4-5 kawałków mięsa daje więcej niż te krowy pokarane Czartem.
 
Last edited:
Zabijanie krów jest karą, każdy o tym wiedział od wypuszczenia łatki numer jakiś tam. Wiadomo, że go nie zarąbiesz na początku gry, a o NPC szkoda gadać, niestety są wyzwaniem tylko dla Geralta. Nie przesadzasz aby z tą trudnością? Zarąbiesz 2 utopce i masz składniki do stworzenia Jaskółki, resztę kupujesz.
 
Zmieniam nazwę tematu, bo ta sytuacja nie jest żadnym bugiem i obecny jest mylący.
 
Yakin;n10146362 said:
Zmieniam nazwę tematu, bo ta sytuacja nie jest żadnym bugiem i obecny jest mylący.

Dla mnie był to niestety bug ponieważ pojawienie się Czarta uniemożliwiało kontynuację głównego wątku - czyli tak naprawdę gry. Nie ma możliwości porozmawiania z Vesemirem ponieważ ten za każdym razem wybiega walczyć z Czartem. Czart pojawia się co prawda z dala od karczmy przy zagrodzie krów lecz po chwili podążając za ludźmi trafia w końcu przed karczmę w której siedzi Vesemir i cały czas okupuje to miejsce nawet po oddaleniu się Geralta od miejsca i przeczekaniu medytując kilka dni. Po powrocie nadal straszy w tym miejscu i albo Vesemir siedzi w karczmie i z niej wybiega lub już jest walką z Czartem zajęty.

W Białym Sadzie są dwie krowy zaraz przy zagrodzie ze świniami, których zabić nie można w żaden sposób. Są nieśmiertelne. To lepszy zabieg aby zastosować je do większości krów na tym etapie gry niż psuć grę Czartem.
 
Vistula77;n10131072 said:
wykonując teleport
Jak "wykonuje" się teleport? Geralt ma taką możliwość? Czy Ty o konsolce i cheatach mówisz?

A tak swoją drogą to... nie save'ujesz gry co jakiś czas? Nie szło wczytać stanu gry sprzed pojawienia się Czarta?
 
Top Bottom