Nieukończone kontrakty - prośba do twórców gry

+
Mam prośbę do twórców gry. Chodzi o rozważenie pewnej propozycji. Zapewne wielu graczy spotyka ten problem co mnie. Tzn. kontrakty, których ukończyć już się nie da. Np. zadania z podróży Geralta. Zawsze dążę do zaliczenia wszystkich możliwych zadań jakie stawia przede mną gra (np. GTA przechodzę na 100% - to tylko przykład). Podobnie mam z Gwintem. Też chciałbym zaliczyć wszystkie kontrakty, lub przynajmniej mieć potencjalną szansę zaliczenia wszystkich. Niestety obecnie nie jest to możliwe. Dlaczego nie zaliczyłem zadań? Przyznam otwarcie, że ich nie zauważyłem. Sprawdzam kontrakty co jakiś czas i nie przyszło mi do głowy, że będzie konieczne zaliczenie zadań popychających podróż do przodu, pomimo że już ją ukończyłem. Powiecie, moje gapiostwo. Cóż, nie sposób się nie zgodzić... Ale przecież podobnie wygląda sytuacja kogoś, kto nie grał z przyczyn od niego niezależnych, tzw. przyczyn życiowych - np. miał w tym czasie bardzo dużo na głowie, był ciężko chory, miał dużo problemów itp. Tak samo nowy gracz, już na starcie wie, że stracił coś bezpowrotnie. Deprymujące? No jak dla mnie bardzo.
Nie domagam się oczywiście żeby teraz przywrócić podróż Geralta (z resztą prawdopodobnie jeszcze inne kontrakty mogą być niemożliwe do ukończenia - np. część kontraktów areny). Mój pomysł polega na wprowadzeniu do gry mechaniki, która polegałaby na tworzeniu co jakiś czas zadania - jokera, takiego które pozwalałoby zastąpić każde nieukończone zadanie brakujące do ukończenia kontraktu, albo kontraktu - jokera, który zastępowałby nieukończony kontrakt (oczywiście chodzi nadal o kontrakty niemożliwe już do ukończenia, bądź kontrakty nierealne).
Myślę, że taka mechanika byłaby miłym urozmaiceniem w grze, a jednocześnie dawałaby każdemu szanse na osiągnięcie wszystkich kontraktów. Nowy gracz nie byłby już na z góry gorszej pozycji.
 

Lexor

Forum veteran
@Piesman: Pomysł z daniem możliwości ukończenia kontraktów "niemożliwych już do ukończenia" jest trochę "śliski", bo mimo tego, że sam należę do graczy, którzy nie lubią jak czegoś nie da się dokończyć, to równocześnie uważam, że byłby on niesprawiedliwy wobec graczy weteranów, bo:
- nowy gracz zyskuje coś czego nie powinien
- niektóre kontrakty czasem wymagały sporo "pracy", więc "kończenie" ich jednym zadaniem jest "niefajne"

To tak samo jak z bibelotami kupionymi w preorderach: nowy gracz nigdy takich samych nie będzie miał / nie powinien mieć.
 
I właśnie to bibeloty byłyby nagrodą za wierność.
Poza tym, czy ktoś jest winien, że nie gra od początku? Może po prostu nie mógł? Albo był jeszcze za mały gdy gra startowała?
Odnośnie kończenia "jednym zadaniem" to nie o to mi chodziło. Raczej zamysł był taki, że jeśli do zakończenia jakiegośtam kontraktu w podróży Geralta zabrakło mi np. 5 zadań, to każde zadanie - joker dodaje mi 1 zadanie do kontraktu.
Jeśli jednak uważacie, że kontrakty, których czas ukończenia minął bezpowrotnie mają takie pozostać, to po prostu niech znikną z listy kontraktów. Po co ma komuś wisieć taki rozgrzebany kontrakt? Mi to tylko na nerwy działa.
 

Lexor

Forum veteran
No ale np. mogą być jakieś "stare" kontrakty, w których nagroda była bibelotem.

Co do usunięcia: mogą być "stare" kontrakty wielostopniowe, w których ktoś część "mniejszych" kontraktów już wypełnił.
 
Lexor, mi nie zależy na nagrodzie. Zależy mi na zaliczeniu kontraktu. Nagrody za taki kontrakt może nie być. Albo może być symboliczna, np. 1pkt nagród do księgi. Chodzi o to żeby można było wszystko wypełnić. Ja nie domagam się takich samych nagród jak te, które dostali ci co wypełnili kontrakt w terminie.
 
Top Bottom