"Niewidzialne" przedmioty w ekwipunku pomimo, że są wyposażone - 7 letni bug ...

+
Po skończeniu misji Kwestia życia i śmierci magicznie mój ekwipunek stał się niewidzialny i nie można zdejmować przedmiotów bez uprzedniego podmieniania ich na te z ekwipunku. Niezależnie od tego ile próbuję "fixów" do tej gry i tak wszystkie kończą się niepowodzeniem :) Wczytywanie zapisów, wychodzenie z gry nie przynosi efektów ale rozpoczęcie nowej gry już tak - itemki magicznie wracają na miejsce i nie są "empty slotem" tylko je widać :) Przykład na załączonym obrazku - CDPR naprawcie to albo dajcie mi jakiegoś fixa na to bo troszkę to uciążliwe i psuje mi immersję gry :) Czy z modami czy bez to nie ma różnicy bo dziwnym trafem przed tą misją itemki były, teraz ich nie ma, wczytywanie zapisu sprzed tej misji nie przynosi efektów bo ich tam nadal nie ma :) Spójność plików nie pomaga, gra zainstalowana na platformie Steam.
witcher3_Yap212s94y.png

Post automatically merged:

Czy na tym forum istnieje w ogóle jakakolwiek pomoc czy to forum już wymarło? Ten bug istnieje 8 lat i do tej pory nikt nie znalazł rozwiązania?
 
Last edited:
Czy na tym forum istnieje w ogóle jakakolwiek pomoc czy to forum już wymarło? Ten bug istnieje 8 lat i do tej pory nikt nie znalazł rozwiązania?
Może po prostu ten błąd występuje tak rzadko, że stali bywalcy forum nie mieli z nim styczności?
Nie bój się, forum nie wymarło. Może nie jest tak dynamiczne jak w okolicach premier gier, ale wciąż żyje i - zapewniam Cię - jeśli ktoś będzie znał rozwiązanie, to na pewno Ci je poda.
 
Gdybyś napisał jak, to może pomogłoby innym, gdyby jeszcze komuś to się zdarzyło.
Jasne, już wyjaśniam. Problem istniał w złym zmodowaniu Wiedźmina, a konkretnie istniał konflik w plikach pomiędzy QuickInventory, MoreQuickSlots i SlotsSlotsSlots. Nieodpowiednie wgranie tych modów powoduje to, że gra może wywalić właśnie ten błąd co jest dziwne bo przed podjęciem tej misji z tematu nie miałem takiego problemu no ale jakoś to się zadziało, że wystąpił. Rozwiązaniem jest usunięcie tych modów, cofnięcie zmian w edytowanych plikach, tj. w dokumentach i w folderze bin w podfolderze user_config_matrix (w odpowiednich plikach które trzeba zmodyfikować) i po wykonaniu tych czynności jeszcze raz dokładnie przenalizować co trzeba zmodyfikowac, co wgrać, co zmienić w plikach, co edytować I NAJWAŻNIEJSZE - po wgraniu SlotsSlotsSlots (tego moda można wgrać bez obawy o popsucie się gry) jeśli dogrywamy w.w. mody (MoreQuickSlots i QuickInventory) trzeba zdjąć WSZYSTKO z ekwipunku, tj. bronie, zbroje, mikstury i ewentualnie jeśli są wyposażone to umiejętności również razem z mutagenami i dopiero wtedy wgrać te dwa mody i powinno śmigać po upewnieniu się, że Script Merger nic nie wykrył.

PS. Co jest dość dziwne bo na internecie widziałem tematy ludzi, którzy mieli ten problem na niezmodowanej wersji (rzekomo).
PS2. Wybaczcie za moją nadmierną agresję i nerwy ale byłem po prostu zdesperowany tym problemem i miałem dość użerania się z tym :)
 
vito.Bambino spotkałem się z podobnym problemem i czy mógłbyś mi powiedzieć które dokładnie pliki trzeba zmodyfikować (zostawiam zdj folderu user_config_matrix )
 

Attachments

  • 384526461_997890244771239_2591989534357613471_n.jpg
    384526461_997890244771239_2591989534357613471_n.jpg
    15.1 KB · Views: 18
Top Bottom