Niewykorzystane materiały.

+
Niewykorzystane materiały.

Nie znalazłem tematu do którego mógłbym to podpiąć więc zakładam nowy.

Zastanawia mnie czemu nie mamy w grze tego filmiku. Idealnie nadawałby się na intro moim zdaniem dużo lepiej niż Wiedźmin uciekający przez las, zresztą mogłyby być oba. Mówi on dużo o fabule i sytuacji na Północy dodatkowo nawiązuje do I.

Jest też Detmold i jego historia, mszczenie się za brata, nienawiść do wiewiórek itd. Wszystko co możemy poznać tutaj a nie ma tego w samej grze.

PS. Ciekawi mnie kto miał być ostatnią postacią (chodzi o te przedstawiane na forum przed premierą).
 
@Dagorad
Ale trochę dziwne by było żeby Geralt startował w obozie czarnych bez żadnych wyjaśnień, nie sądzisz?
Poza tym intrem były napisy i wycie kobiety w tle a nie sen wiedźmina...
 
Sanders175
Wystarczyłoby żeby Triss się spytała czego chcieli Czarni a Geralt by odpowiedział coś w stylu że tego co wszyscy, mógłby jeszcze dodać że musi jak najszybciej się wyrwać bo robi się z niego gracza politycznego.
 
Ale tej scenki brakuje w grze, nie jako intro, ale gdzieś w środku. Generalnie mam nadzieję, że w wersji finalnej... znaczy na konsole znajdzie się coś podobnego, a i pozostałe cutscenki mówiące o Dzikim Gonie, spotkaniu z Letho i sytuacji geopolitycznej zostaną rozbudowane.
 
Sanders175 said:
Ale to nadal oderwane od tego jak się gra skończyła...

Nie rozumiem. Chodzi o to jak się skończyła I? Jeżeli tak to równie dobrze obudzenie się w lochu i cały Prolog jest oderwany od tego jak się gra skończyła.
 
Dagorad said:
Nie rozumiem. Chodzi o to jak się skończyła I? Jeżeli tak to równie dobrze obudzenie się w lochu i cały Prolog jest oderwany od tego jak się gra skończyła.

Z ni gruchy i pietruchy Geralt w namiocie ambasadora czarnych a gra kończyła się w komnatach Foltesta w zamku w Wyzimie...

I nagle Shilard rozmawia z nim o sytuacji politycznej?
Mógłby być jakiś większy wstęp do tego jak już... i tyle.
 
@Sanders175
Ale przecież ambasador Nilfgaardu był podczas oblężenia zamku, więc mógłby rozmawiać z Geraltem w jednym z namiotów. Jeśli to było by dziwne zważywszy na to jak zakończyła się 1 część to równie dziwne byłoby to, że wiedźmin jest tam gdzie jest na początku gry.
 
Ja ten fragment widzę jako część pierwszej części "opowiadania". Shilard nawet wspomina czy Geralt mógłby do niego przyjść, lecz ten odpowiada że od razu po oblężeniu się wynosi.

Najlepiej żeby Foltest wysłał nas do Shilarda żebyśmy go "udobruchali" :D
 
Ten filmik powinien być w "Extras". W sumie dobrym pomysłem byłoby dodanie nowej pozycji w menu, np. "Wprowadzenie", która zawierałaby właśnie garść podstawowych informacji o wydarzeniach z Sagi i z W1 w formie filmików. Przydałoby się to zwłaszcza tym graczom, którzy z Sapkowskim styczności nie mieli, a na Zachodzie to póki co norma. Nawet na Rock, Paper, Shotgun widziałem narzekania na to, że w co drugim dialogu w Akcie 2 pojawiała się nazwa "Redania", a niewtajemniczeni gracze nie mieli pojęcia, o co chodzi.
 
No daj spokój, to już jest ignorancja, a nie nieznajomość sagi. xD Podejrzewam, że mapa jest dołączona do każdego egzemplarza gry, czyż nie? ;>
 
Ja uważam, że jednak świat gry powinien być znaacznie lepiej przedstawiony i "opowiedziany" oraz "opowiadany" na bieżąco. Dla części fanów w Polsce brak wiedzy nt. tego świata to czysta ignorancja, ale kaman, bez przesady ;) Ja sam czytałem książki o Wiedźminie blisko dekadę temu i nie uważam, że muszę pamiętać kto gdzie rządził i jaki był układ sił. W końcu gra nie została wydana tylko dla fanów prozy Sapkowskiego, a dla fanów gier po prostu.
 
ja mam zapytanie. Jaki tytuł nosi muza z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Pogarda i Strach? Z góry dziękuję za odp.
 
MrRaszko said:
to równie dziwne byłoby to, że wiedźmin jest tam gdzie jest na początku gry.

To akurat jest zrozumiałe bo był jak sam to stwierdził "amuletem" Foltesta, który się nigdzie bez niego nie ruszał...
 
Sanders175 said:
To akurat jest zrozumiałe bo był jak sam to stwierdził "amuletem" Foltesta, który się nigdzie bez niego nie ruszał...

Tak więc wiedźmin był tam gdzie Foltest, a Foltest był tam gdzie ambasador. Więc nie uważam za bezsens, żeby wiedźmin spotkał się z nim.
 
@MrRaszko
Może to miało być w grze ale zrezygnowano...
Gdy Shilard chcę pogadać z Geraltem po bitwie to by to było ok, a nie już w intrze od razu...
 
Sanders175 said:
@MrRaszko
Może to miało być w grze ale zrezygnowano...
Gdy Shilard chcę pogadać z Geraltem po bitwie to by to było ok, a nie już w intrze od razu...

Po bitwie nie trzymałby się filmik fabuły. Ja tam nadal nie widzę czemu to nie miałoby pasować na intro przecież budzimy się w lochu nie wiedząc o co chodzi rozmowa z ambasadorem to pikuś przy tym. Filmik możliwe że miał być przed szturmem ale pewnie twórcy zrezygnowali, może uznali że rozjechałoby to trochę prolog i zmniejszyło jego dynamiczność.
 
Ten filmik wygląda mi na typowy, efekciarski zwiastun, który od początku nie miał być elementem gry. Przez "typowy" nie mam bynajmniej na myśli także "kiepskiego". Ot, film budujący napięcie, z ciekawym opisem świata (a przecież sami mówicie, że brak w grze takowych) dla niewtajemniczonych i dialogiem niemal tak dobrym jak u Sapka.
 
Top Bottom