Night City [otwarte całą dobę]

+
Ale Glencairn to zacne szkło jest.
pobrane.jpg


:smart:
 
Pani w szkole pyta dzieci, kim chciałyby zostać w przyszłości. Zgłasza się Marysia i mówi:
- ja chciałabym zostać lekarzem. Leczyłabym chorych ludzi.
- Bardzo dobrze - odpowiada Pani. - A ty, Zosiu?
Zosia wstaje z krzesła i stwierdza:
- Ja chciałabym zostać prawnikiem. Skazywałabym przestępców i broniła niewinnych.
Pani podchodzi do Jasia:
- A ty, Jasiu?
Jaś odpowiada:
- A ja chciałbym zostać żulem.
Zaskoczona Pani dopytuje:
- Ale dlaczego, Jasiu? Przecież twój ojciec jest znanym naukowcem, profesorem, szanowaną w społeczeństwie osobą, więc dlaczego chcesz zostać żulem?
- Bo, proszę Pani, jak przechodzimy z ojcem u nas na osiedlu obok trzepaka, przy którym przesiadują żule, to ojciec zawsze powtarza: "Widzisz synu, ci to mają dobrze. Nie przejmują się pracą, podatkami, rachunkami, na wszystko mają czas, a do tego ludzie z respektem omijają ich z daleka, bo się ich boją". I dlatego właśnie chciałbym zostać żulem.

*********************************

Mija 20 lat. Na najwyższym piętrze Burj Khalifa w Dubaju do apartamentu wchodzi elegancka sekretarka. Podchodzi do mężczyzny siedzącego w wygodnym fotelu i trzymającego w ręku szklaneczkę najdroższej whisky.
- Panie Prezesie, helikopter na dachu właśnie ląduje. Zabierze Pana bezpośrednio na pokład pańskiego jachtu zacumowanego w zatoce.
Mężczyzna wstaje.
- Dobrze, za chwileczkę, dziękuję. - Sekretarka wychodzi.
Prezes podchodzi do olbrzymiego okna z widokiem na panoramę Dubaju. Opiera się rękami o szybę, w której odbija się zadumane oblicze o rysach małego Jasia:
- K***a, w którym momencie coś poszło nie tak?
 
Last edited:
Mamy kolejną smutną wiadomość - w wieku 94 lat zmarł Franciszek Pieczka.



W sumie dużo przeżył i był bardzo długo aktywny, ale mimo to szkoda tak zacnego człowieka i aktora (mimo, że każdy z nas kiedyś umrze).
 
Takie tam z Wiedźmina:
W3 - Schrodinger.png

Jajcarze. Był kot Schrodingera, jest Schrodinger (ze szkoły) Kota :ROFLMAO: . 1200 godzin i jeszcze takie rzeczy potrafią zaskoczyć (pewnie dla niektórych oczywiste). Muszę uważniej czytać listy.


PS.: Z powodu mocno przeciągającego się remontu w Nowym Narakorcie musiałem posta powiesić w Night City :p
 
Bo AS chce pisać nowe książki o Wiedźminie (po "Sezonie Burz", niech Bóg go uchowa) i najwidoczniej woli posiadać grową okładkę, a nie napis "książka ze świata kultowego serialu od Netflix " ;) ...
 
Czytając "Sezon Burz" miałem wrażenie jakbym robił co lepsze questy z gry W3. Ewidentnie jakby autor ograł gry (chodzi nie o fabułę, tylko o styl). To trochę podsyca teorie spiskowe o ghostwiterze AS. O dziwo czytało mi się to bardzo dobrze, ale może przez ogólny głód tematu. No i pierwszy opis Jaska, że jest blondynem, jakby specjalnie na złość CDP :D ;)
 
Czytając "Sezon Burz" miałem wrażenie jakbym robił co lepsze questy z gry W3. Ewidentnie jakby autor ograł gry (chodzi nie o fabułę, tylko o styl). To trochę podsyca teorie spiskowe o ghostwiterze AS. O dziwo czytało mi się to bardzo dobrze, ale może przez ogólny głód tematu. No i pierwszy opis Jaska, że jest blondynem, jakby specjalnie na złość CDP :D ;)

"Trubadur patrzył w ziemię, podrapał się w podbródek pokryty jasnym, miękkim zarostem." - "Trochę poświęcenia" ;)
 
To trochę podsyca teorie spiskowe o ghostwiterze AS.

Też miałem takie wrażenie jakby niektóre (małe) fragmenty wyszły spod pióra AS'a, a reszta była wypełniaczem napisanym zupełnie przez inną osobę. Czasem było to lepiej, a czasem gorzej ale w większości brak było tego polotu i stylu znanego z poprzednich książek (już nawet nie Wiedźmina, ale też Trylogii Husyckich).

Chyba, że po prostu AS po tym się już "wypalił", albo po prostu zestarzał i nie potrafi już napisać nic na swoim dawnym poziomie.
 
Dziękuję @Wroobelek
Również przyjmijcie moje życzenia. Oby te święta były radosne spokojne i żeby dały wam wytchnienie od tego wszystkiego co dookoła zaprząta wasze głowy.

1680984390431.png


Tą grafikę z okazji świąt Wielkanocnych wykonałem 16 lat temu, kilka dni po tym jak oficjalnie zarejestrowałem się na forum. Od tego czasu zebrało się sporo wspaniałych wspomnień związanych grami CDPR i ludźmi, których tu poznałem. Jesteście wspaniali i na zawsze zostaniecie w moim sercu. Wszystkiego dobrego i kolejnych lat, które będzie można dobrze wspominać ❤ :beer:
 
Top Bottom