Nilfgard czyli kogo nam przyślą z południa?

+
Status
Not open for further replies.
Nilfgard czyli kogo nam przyślą z południa?

Witam, zastanawiam sie jak bedzie wygladac frakcja Nilfgardu i jakie specjalne wlasciwosci bedzie reprezentowac soba .
Co myslicie? Jak waszym zdaniem bedzie wygladac ostatnia tajemnicza obecnie talia?

I ostatnie ale nie mniej wazne czyli - kiedy sie pojawi? :D
 
Liczę na szpiegów, bo tak wyglądała ta talia w podstawce. Z drugiej strony może to być zbyt OP, zwłaszcza jakiś topowy złoty szpieg, który będzie dawał mało punktów rywalowi ( można pomyśleć nad srebrnym, tak by dało się go wskrzesić czy też potraktować atrapą ). Zapewne też mocne karty oblężnicze.

Najbardziej mnie interesują karty dowódców. Kto oprócz Emhyra? Henrietta?
 
Maciekw.132;n7081890 said:
No raczej nie, poo pierwsze karta Ciri juz jest a po drugie ona nie zostala narazie jeszcze cesarzową. Ciekawe jakie by miala miec zdolnosci dowodcze :D
 
Tixix Czas to akurat nie jest przeszkoda jaką przejmują się w CDPR biorąc pod uwagę jakich dowódców ma Skellige. Natomiast Ciri może być w wersji alternatywnej z przydomkiem tak jak obecnie mamy karty Zoltan: Trener i Geralt:Igni. Po cichu liczę właśnie na kartę Ciri:Cesarzowa skoro wiedźminkę już mamy :)
 
Duckingman;n7084140 said:
Tixix Czas to akurat nie jest przeszkoda jaką przejmują się w CDPR biorąc pod uwagę jakich dowódców ma Skellige. Natomiast Ciri może być w wersji alternatywnej z przydomkiem tak jak obecnie mamy karty Zoltan: Trener i Geralt:Igni. Po cichu liczę właśnie na kartę Ciri:Cesarzowa skoro wiedźminkę już mamy :)

Podoba mi się ten pomysł, bo to mogłaby być piękna karta. :)
 
Więcej szpiegów niż w innych taliach, 3 byłoby optymalnie. Zdolności dowódców mogą być podobne do tych z gry - blokowanie zdolności przeciwnika, podgląd X (3?) kart przeciwnika - nie wydają się przegięte. Ciekawe czy Toussaint będzie się wliczało w ich jednostki czy wyjdzie jako dodatek.
 
Bonhart dowódcą? Raczej jakąś legendą, szczególnie zgubną dla wiedźminów, np. "Po zagraniu: zniszcz wszystkich wiedźminów":)
Ja bym chętnie zobaczył Vilgefortza z Roggeveen - chociaż bardziej nadawał by się jako legendarny czarodziej, albo dowódca jakiejś "czarodziejskiej" frakcji, może Loży Czarodziejek;).
 
Sensei_mRuk;n7087170 said:
Bonhart dowódcą? Raczej jakąś legendą, szczególnie zgubną dla wiedźminów, np. "Po zagraniu: zniszcz wszystkich wiedźminów":)
Ja bym chętnie zobaczył Vilgefortza z Roggeveen - chociaż bardziej nadawał by się jako legendarny czarodziej, albo dowódca jakiejś "czarodziejskiej" frakcji, może Loży Czarodziejek;).
Bonhart był najemnikiem i sam w sobie neutralny jesli idzie o polityke i przynaleznosc wiec raczej bym sie spodziewał go jako karte niezalezna. Vilgefortz owszem pasuje na legendarna karte jak najbardziej choc nie spodziewalbym sie Loży jako frakcji. Aczkolwiek zauwazcie ze wszystkie Czarodziejki (mam nadzieje ze pojawia sie tez Czarodzieje jak np Doregaray Fercart Terranova czy Detmold) maja opis "czarodziejka" jak np Villentretenmerth mi Saskia maja "smok" więc licze na jakies fajne combo złożone z nich.
 
przybysiek;n7086600 said:
Więcej szpiegów niż w innych taliach, 3 byłoby optymalnie. Zdolności dowódców mogą być podobne do tych z gry - blokowanie zdolności przeciwnika, podgląd X (3?) kart przeciwnika - nie wydają się przegięte. Ciekawe czy Toussaint będzie się wliczało w ich jednostki czy wyjdzie jako dodatek.
Toussaint to ksiestwo neutralne i niezalezne bedace jedynie protektoratem Nilfgardu wiec nie sadze aby bylo czescia tej drugiej frakcji. Raczej moze powstanie frakcja królestw Neutralnych jak np Kovir, Povis lub Liga z Hengfors, i tam dołączy Toussaint.
 
Jeszcze niedawno wydawało mi się, że Toussaint będzie częścią talii Nilfgardu. Jednak im dalej w las, tym mniej jestem do tego przekonany.
Sam Nilfgard ma dostatecznie dużo postaci i jednostek na zwykłe karty oraz dowódców i dodawanie im księstwa byłoby tylko marnowaniem jego potencjału.
Po prostu sporo kart z obu stron musiałoby być pominięte, tym bardziej, jeżeli w Toussaint chcielibyśmy zawrzeć jednostki wampirów.
Na dzień dzisiejszy widziałbym księstwo jako osobną nację, coś na wzór miszmaszu wiewiórek ( które są krytykowane przez wiele osób ) z dowódcami w postaci Anny Henrietty ( build zorientowany na rycerskość, wino - ogólnie tą jaśniejszą stronę księstwa ), Sylwii Anny ( skrytobójstwa, intrygi ) i - tu może zaskoczenie - Ukrytego, z taktyką pod wampiry, jakieś wysysanie siły z jednostek przeciwnika etc.

A co do ew. umiejętności Emhyra. Kompletnie nie podoba mi się umiejętność w postaci blokowania dowódcy przeciwnika. Wiele buildów jest właśnie zorientowanych i budowanych pod dowódców ( Ge'els, Henselt, Bran, Harald, a tak po prawdzie to można by wymienić praktycznie wszystkich ) i jednak taka blokada byłaby zbyt OP. No chyba, że działałoby to na zasadzie blokady na tylko jedną rundę.
Bardziej mi się podoba podgląd 2-3 kart przeciwnika, nadający szpiegowski sznyt tej talii.
 
Last edited:
Wiedźmin Letho + kilku(nastu) szpiegów + F.Vigo ta czarodziejka może + jakieś postacie z książek Sapkowskiego, które nie wystąpiły w grach z serii Wiedźmin
Frakcja ta wg słów twórców gry będzie po 2017 roku
 
Właśnie zastanawiała mnie absencja takich kart jak Bruxa, Fleder, Gharkain czy Alp..Generalnie wampiry ktorych jedynym przedstawicielem (mowa o niższych) jest Ekkima.
 
Anglad47FM;n7110790 said:
Frakcja ta wg słów twórców gry będzie po 2017 roku

Wut? Że niby za ponad rok? To niezłe to "soon", kolejna pewnie za 5 lat :D
A tak na poważnie, musiałeś coś pomylić, bo ja gdzieś słyszałem, że po nowym roku ma się pojawić Nilfgard.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom