Niskie fps przy dobrym sprzęcie

+
Cześć,
Mam problem z wydajnością w grze Wiedźmin 3. Klatki utrzymują się na poziomie 35-50 fps, w zależności od lokacji, w której się znajduję. Gram na bardzo wysokich ustawieniach oraz modach. Jednak grałem również w gry Assassin Creed Odysey, Far Cry 5, Shadow of the Tomb Raider itp. również na najwyższych ustawieniach, a tam problemu z fps nie było. Większość procesów w tle mam wyłączonych. Pobrałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, jednak to nie rozwiązało problemu.

Mody, których używam to głównie tekstury 4k, Photorealistic Reshade, mody na poprawę światła, ognia, trawy i cieni.

Procesor Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz 3.70 GHz
RAM 16GB
Karta graficzna GeForce RTX 2060 Super

A może uważacie, że na tym sprzęcie takie klatki, przy takich ustawieniach i modach są racjonalne?

Z góry dzięki za pomoc
 
Normalna rzecz, Wiedźmin 3 przy wysokich ustawieniach, rozdzielczości i jeszcze modach graficznych potrzebuje naprawdę mocnego sprzętu żeby utrzymywać większą ilość fps. Przy twojej konfiguracji może się trochę dusić komp w wymagających lokacjach. Polecam powyłączać mniej widoczne lub niepotrzebne efekty (np. rozmycia), trochę obniżyć cienie, gęstość tłumów i powinno wyglądać tak samo dobrze, a zawsze parę klatek będzie na plus
 
Top Bottom