Niskie loty Bagińskiego

+
Niskie loty Bagińskiego

Jaka radość mnie ogarnęła, gdy usłyszałem, że Platige Image na czele z Tomkiem Bagińskim znów będzie współpracować przy robieniu Wiedźmina; choć teraz jedynie na xboxa. Pomyślałem, nareszcie przydały się nasze prośby, groźby i lamenty . Oto będziemy mogli delektować się wysokiej jakości filmikami takimi jakie widzieliśmy w W1 i ROTWW. Obejrzałem trailer W2 na Xboxa. No i szczena mi opadła, ale nie z wrażenia. To co zobaczyłem to nie mogło być Platige Image, to nie mógł być Bagiński, to coś gumowate nie mogło być wiedźminem. To jakaś pomyłka. Cholera, pomyślałem, a reklamy Biedronki, a Animowana Historia Polski, a pożałowania godny filmik reklamujący naszą prezydencję w UE, przecież to też Platige Image, to też Bagiński. Wziąłem kilka głębszych… oddechów. Pozytywów, szukaj pozytywów, pieprzonych minusów dodatnich albo plusów ujemnych, wszystko jedno. Muzyka, tak, muzyka jest super, momenty gdzie pojawiają się napisy na tle płomieni i latających odłamków skał, super. Zaraz, The Northern Kingdoms Prepare For War, no, ale chyba w W3 z Nilfgaardem. Twarz. Co? Jaka jego gamratka twarz. Geralta? Cytat, gdzie jest ten cytat? O, mam:

W tym najnowszym wyglądzie Geralta (to okładka gry - tzw. cover render) bardzo podoba mi się to, że są tam wreszcie te wszystkie cechy i smaczki, które od zawsze przebijały do mnie z kart książek. Nie jest to Geralt wyspany, w dobrym nastroju, gdy wszystko układa się po jego myśli. Wręcz przeciwnie, to Geralt zmęczony (kto wie, pewnie ciężką walką z potworem - szczególnie z tą świeżą pamiątką na twarzy i zarostem). Geralt pracujący (wierzcie mi, kac po alkoholu nie umywa się nawet do tego po eliksirach). Czy jest kontrowersyjny? Pamiętajcie że dla nas nawet dobro i zło to pojęcia mocno dyskusyjne.
Tomasz Gop - senior producer, CDP Red, “Wiedźmińskie pamiętniki: jak zachować twarz?”


Jedno trzeba przyznać. Twarz Geralta z trailera już nie jest kontrowersyjna, to po prostu gniot. Kurde, gdzie był ten cytat. O mam, na samym początku: Praca nad tym jak ma wyglądać główny bohater gry trwa mniej więcej tyle, ile istnieje CD Projekt RED, czyli jakieś 8 lat. No, ładnie. Rozumiem, że teraz mamy kolejną odsłonę dramatu pt. „Twarz Geralta”. Dlaczego nie został użyty ten cover render z okładki gry? Spokojnie, kilka głębszych… uhhh, mało zębów nie urwie. Gdzie jest ten realizm? Gdzie to barokowe rozbuchanie detali? Gdzie ten Bagiński?

Kilka dni po premierze trailera W2 na xboxa obejrzałem zwiastun ACR i nowego TR prezentowanych na E3… K***AAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akta Szpitala t. XXIX, W krainie jednorożców, fragmenty pamiętnika pacjenta Torpedy.
 
A Waćpan czytał - słyszał - oglądał jaki wywiad z Bagińskim odnośnie tego CGI? Otóż, zaprawdę było to tak, że ponowna współpraca obu firm rozpoczęła się w okolicach premiery W2 PC i trailer ten powstawał w rekordowo krótkim czasie. Zaiste jakość wykonania miernotą śmierdzi, jednakoż pozostaje mieć nadzieję, że kolejny trailer dane będzie miał czasu ramy odpowiednie, coby mu szlifów godnych Gerlata z Rivi nadać i przy okazji premiery na x klocka ukazać. Czego sobie i Państwu życzę...
 
Torpeda said:
Jaka radość mnie ogarnęła, gdy usłyszałem, że Platige Image na czele z Tomkiem Bagińskim znów będzie współpracować przy robieniu Wiedźmina; choć teraz jedynie na xboxa. Pomyślałem, nareszcie przydały się nasze prośby, groźby i lamenty . Oto będziemy mogli delektować się wysokiej jakości filmikami takimi jakie widzieliśmy w W1 i ROTWW. Obejrzałem trailer W2 na Xboxa. No i szczena mi opadła, ale nie z wrażenia. To co zobaczyłem to nie mogło być Platige Image, to nie mógł być Bagiński, to coś gumowate nie mogło być wiedźminem. To jakaś pomyłka. Cholera, pomyślałem, a reklamy Biedronki, a Animowana Historia Polski, a pożałowania godny filmik reklamujący naszą prezydencję w UE, przecież to też Platige Image, to też Bagiński. Wziąłem kilka głębszych… oddechów. Pozytywów, szukaj pozytywów, pieprzonych minusów dodatnich albo plusów ujemnych, wszystko jedno. Muzyka, tak, muzyka jest super, momenty gdzie pojawiają się napisy na tle płomieni i latających odłamków skał, super. Zaraz, The Northern Kingdoms Prepare For War, no, ale chyba w W3 z Nilfgaardem. Twarz. Co? Jaka jego gamratka twarz. Geralta? Cytat, gdzie jest ten cytat? O, mam:

W tym najnowszym wyglądzie Geralta (to okładka gry - tzw. cover render) bardzo podoba mi się to, że są tam wreszcie te wszystkie cechy i smaczki, które od zawsze przebijały do mnie z kart książek. Nie jest to Geralt wyspany, w dobrym nastroju, gdy wszystko układa się po jego myśli. Wręcz przeciwnie, to Geralt zmęczony (kto wie, pewnie ciężką walką z potworem - szczególnie z tą świeżą pamiątką na twarzy i zarostem). Geralt pracujący (wierzcie mi, kac po alkoholu nie umywa się nawet do tego po eliksirach). Czy jest kontrowersyjny? Pamiętajcie że dla nas nawet dobro i zło to pojęcia mocno dyskusyjne.
Tomasz Gop - senior producer, CDP Red, “Wiedźmińskie pamiętniki: jak zachować twarz?”


Jedno trzeba przyznać. Twarz Geralta z trailera już nie jest kontrowersyjna, to po prostu gniot. Kurde, gdzie był ten cytat. O mam, na samym początku: Praca nad tym jak ma wyglądać główny bohater gry trwa mniej więcej tyle, ile istnieje CD Projekt RED, czyli jakieś 8 lat. No, ładnie. Rozumiem, że teraz mamy kolejną odsłonę dramatu pt. „Twarz Geralta”. Dlaczego nie został użyty ten cover render z okładki gry? Spokojnie, kilka głębszych… uhhh, mało zębów nie urwie. Gdzie jest ten realizm? Gdzie to barokowe rozbuchanie detali? Gdzie ten Bagiński?

Kilka dni po premierze trailera W2 na xboxa obejrzałem zwiastun ACR i nowego TR prezentowanych na E3… K***AAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akta Szpitala t. XXIX, W krainie jednorożców, fragmenty pamiętnika pacjenta Torpedy.

Torpedo,

Nie rozpedzaj sie tak, wez kilka glebszych...oddechow i ciesz sie PC-towa wersja.

Tak do konca nie jest jasne, czy narzekasz na to, ze trailer wyglada brzydko, czy ze to NIE Baginski.

Mnie tam zajedno. Konsole mnie ani ziebia ani parza. Nie jestem z tej bajki. To tak BTW.
 
Narsereg said:
A Waćpan czytał - słyszał - oglądał jaki wywiad z Bagińskim odnośnie tego CGI? Otóż, zaprawdę było to tak, że ponowna współpraca obu firm rozpoczęła się w okolicach premiery W2 PC i trailer ten powstawał w rekordowo krótkim czasie. Zaiste jakość wykonania miernotą śmierdzi, jednakoż pozostaje mieć nadzieję, że kolejny trailer dane będzie miał czasu ramy odpowiednie, coby mu szlifów godnych Gerlata z Rivi nadać i przy okazji premiery na x klocka ukazać. Czego sobie i Państwu życzę...

No właśnie nawet się swego czasu natknęłam na jakąś wypowiedź (Tomka Bagińskiego?, nie pomnę a i szukać mi się nie chce, przyznaję), w której w której była mowa, że filmik jest, jaki jest, bo mieli cholernie mało czasu na jego zrobienie.I że kolejne mają być lepsze.
 
Darth_Gem, cytując twoje słowa, tobie zajedno, nam niezajedno. Jak widzisz, różnorodność opinii ma się całkiem dobrze na tym podłym świecie. Ja w pełni podzielam słowa OP. Słabe wykonanie trailera mocno kontrastuje z jakże pięknie wykonanymi zwiastunami W2 na PC (IMO, jedne z najlepszych w historii gier). Liczę na coś równie dobrego, w końcu rynek konsolowy jest największy i Wiedźmin w pełni zasługuje na to, by go zdobyć. A sukcesu nie ma bez dobrej reklamy.
 
Fakt, animacja Platige Image do tego trailera nie powala, ale w sumie nie jest aż tak fatalnie. Poza tym uważam, że sama reżyseria jest całkiem w porządku.
 
Ale fakt faktem, że ten trailer to nie ta sama jakość do jakiej nas Pan Tomasz Bagiński przyzwyczaił.
Ja też byłem zawiedziony po oblężeniu tego filmiku i zażenowany dziwnym wyglądem Geralta.

Miejmy nadzieje, że do czasu premiery W2 na konsolach, Platige Image poprawi trailer...
 
Widziałem już lepsze filmiki, już o tym z W1 nie wspominając, ale bez przesady...

Mi jak najbardziej zwiastun się podobał.
 
Narsereg said:
A Waćpan czytał - słyszał - oglądał jaki wywiad z Bagińskim odnośnie tego CGI? Otóż, zaprawdę było to tak, że ponowna współpraca obu firm rozpoczęła się w okolicach premiery W2 PC i trailer ten powstawał w rekordowo krótkim czasie. Zaiste jakość wykonania miernotą śmierdzi, jednakoż pozostaje mieć nadzieję, że kolejny trailer dane będzie miał czasu ramy odpowiednie, coby mu szlifów godnych Gerlata z Rivi nadać i przy okazji premiery na x klocka ukazać. Czego sobie i Państwu życzę...

Nie, odnośnie tego CGI. Ale waćpań słyszał reportaż na temat filmiku promującego Polskę w UE w TVN. Zgadnij jaki podali tam czas robienia tego filmiku? Dziewięć miesięcy. Tak, tak dokładnie 9. Mam tylko nadzieję, że reporter, który o tym mówił po prostu się pomylił.
 
Trailer jak trailer, ale zły taki nie jest jak niektórzy krzyczą. Najdziwniejsze jest to że na scenki jest nałożony render jak w tych reklamach dla Biedronki właśnie. ;)

Lepsze od Platige Image jest IMHO Ubisoft Cinematics.
 
Torpeda said:
Nie, odnośnie tego CGI. Ale waćpań słyszał reportaż na temat filmiku promującego Polskę w UE w TVN. Zgadnij jaki podali tam czas robienia tego filmiku? Dziewięć miesięcy. Tak, tak dokładnie 9. Mam tylko nadzieję, że reporter, który o tym mówił po prostu się pomylił.

No ale co ma czas powstawania filmiku promującego Polskę w UE do trailera W2 x360?
 
Torpeda said:
Nie, odnośnie tego CGI. Ale waćpań słyszał reportaż na temat filmiku promującego Polskę w UE w TVN. Zgadnij jaki podali tam czas robienia tego filmiku? Dziewięć miesięcy. Tak, tak dokładnie 9. Mam tylko nadzieję, że reporter, który o tym mówił po prostu się pomylił.
Reporter nie pomylił się. Tak stoi na stronie polskiej prezydencji. :)

A tak w ogóle wydaje mi się, że robisz z igły widły. Jeśli sobie przypomnisz kampańję promocyjną W1, w początkowych trailerach Geralt wyglądał inaczej niż w finalnych - był starszy, nasuwał mi skojarzenia w podstarzałym bibliotekarzem. :D Poczekajmy, zobaczymy, co z tego wyniknie. I nie spinaj się tak, bo to niezdrowe, ryli. ;)
 
Platige Image to nie tylko Bagiński, lecz cały sztab ludzi. Osobiście bym się nie zdziwił gdyby Bagiński nawet nie brał większego udziału przy tym projekcie ; P Inna kwestia to nie znamy większych szczegółów powstawania tego filmiku. Użycie słów "niskie loty Bagińskiego" są krzykliwe, ale wstrzymałbym się raczej z taką opinią.
 
Twarz twarzą, ale sam zacząłem siwieć jak zobaczyłem kolor włosów Geralta na tym zwiastunie. W grze jeszcze to rozumiem, przyciemnione żeby zbalansować bloom (zresztą sam gram na zmodowanych na śnieżnobiałe), ale na tym trailerze wyglądają, jakby miał na sobie perukę z pajęczyn i popiołu. Tragedia totalna. Reszta trailera była całkiem niezła, zwłaszcza ta scena, w której Gerwant załatwia kilku peonów z rzędu.
 
Narsereg said:
No ale co ma czas powstawania filmiku promującego Polskę w UE do trailera W2 x360?

Narsereg said:
współpraca obu firm rozpoczęła się w okolicach premiery W2 PC i trailer ten powstawał w rekordowo krótkim czasie.

Jak widać na przykładzie filmiku promującego Polskę, mogło być znacznie gorzej. Sam podałeś argument dotyczący czasu.
 
Zgodzę się z tym, że trailer nie powala, jest najwyżej średni. Przyznam, że odrobinę dziwi mnie takie robienie materiałów po łebkach, byle szybciej. Szczególnie mając na uwadze żywotność takich elementów. Oglądając w sieci różnego rodzaju recenzje Wiedźmina 2 co chwilę pojawiały się fragmenty pierwszych trailerów, z Geraltem o twarzy aspirującej do zdobienia okładki Men's Health. Mimo, że przecież nie brakowało nowszych, lepszych zwiastunów. I dam głowę, że również wersja konsolowa, mimo potężnej kampanii reklamowej i nowych, lepszych materiałów ją promujących nie zdoła odgonić od siebie tej pierwszej, robionej na szybko animacji. A szkoda, bo wśród świetnych elementów tylko średnie, jak ten trailer, rzucają się w oczy.
 
Moim zdaniem nowy trailer jest świetny. W końcu nie liczy się tylko animacja (która swoją drogą jest wyśmienita, po prostu styl graficzny jest trochę inny - jednym przypadnie do gustu, innym nie), ale również obróbka i klimat - muzyka jest perfekcyjnie dopasowana, tępo trailera jest znakomite, a Wiedźmiński klimat wprost emanuje z ekranu.

BTW. Trzeba pamiętać, że do premiery jest jeszcze dużo czasu, więc Bagiński i spółka mają wiele miesięcy na dopracowanie.
 
jaszczur10 said:
Mimo, że przecież nie brakowało nowszych, lepszych zwiastunów. I dam głowę, że również wersja konsolowa, mimo potężnej kampanii reklamowej i nowych, lepszych materiałów ją promujących nie zdoła odgonić od siebie tej pierwszej, robionej na szybko animacji. A szkoda, bo wśród świetnych elementów tylko średnie, jak ten trailer, rzucają się w oczy.
Jeśli chodzi o trailery, tu bym się nie zgodził - a to dlatego, że grafika statyczna wciąż jest popularniejsza niż obrazy ruchome. Pierwszy oficjalny trailer W2, który pojawił się przy okazji oficjalnej zapowiedzi, dość szybko umarł medialnie. Natomiast zupełnie inna sprawa miała się ze screenshotami, które faktycznie pojawiały się nawet w banerach ostatnich recenzji. Kładę to na karb lenistwa dziennikarzy, którzy brali pierwszy screen z presspacku. ;) To chyba najczęściej powtarzający się:



A to drugi, plastusiowy:



(edytor działa elegancko;))

To oczywiście nie oznacza, że można i należy sprawę zlewać. Mam nadzieję, że kolejne materiały będą mieć lepiej dopracowaną gębulę wiedźmińską.
 
Piszę tylko co widziałem - fragmenty z Geraltem zalotnie patrzącym w dal trafiały się i to w kilku przypadkach. Niestety nie mogę podać żadnego linka, gdyż było to klasyczne klikanie w kolejny polecany film na youtube, co jak każdy wie jest nie do namierzenia :] nie to jest jednak najważniejsze. Ważne jest to, że po wypuszczeniu takich niedopracowanych/nie oddających poprawnie gry materiałów (vide podany przez Ciebie screen który zdobił 80% netowych recenzji W2) cały klarowny obraz nawet samego Geralta jako bohatera po prostu się rozmywa. Jak ma stać się postacią rozpoznawalną, jak na co drugim screenie wygląda inaczej.

Swoją drogą jak wielkim trzeba być leniem, żeby do własnoręcznie napisanej recenzji nie znaleźć odpowiadających rzeczywistości screenów :] to świadczy też co nieco o tego typu stronach i ludziach pracujących przy ich tworzeniu.
 
Top Bottom