Niskie loty Bagińskiego

+
jaszczur10 said:
Ważne jest to, że po wypuszczeniu takich niedopracowanych/nie oddających poprawnie gry materiałów (vide podany przez Ciebie screen który zdobił 80% netowych recenzji W2) cały klarowny obraz nawet samego Geralta jako bohatera po prostu się rozmywa. Jak ma stać się postacią rozpoznawalną, jak na co drugim screenie wygląda inaczej.
Masz rację. Trochę niepotrzebne jest ciągłe zmienianie projektów Geralta - mam na myśli zmianę renderu plastusiowego Geralta na staruszka właściwie tuż przed premierą. Było to o tyle niefortunne posunięcie (wizerunkowo, bo sama grafika mi się podoba), że wiele stron miało właśnie wersję 1.0 - niektóre mają do tej pory. :D
http://www.gamespot....ings/index.html
Co gorsza, wiele sklepów również ma nieaktualne okładki. Nawiasem mówiąc porównaj umiejscowienie pasów naramiennych i mieczy na renderze oraz na powyższym screenshocie. ;) Widzisz różnice?

Anyway jest o tyle dobrze, że Geralt ma pewne cechy, które go wyróżniają: białe (szare) włosy, miecze na plecach i blizna na twarzy.

jaszczur10 said:
Swoją drogą jak wielkim trzeba być leniem, żeby do własnoręcznie napisanej recenzji nie znaleźć odpowiadających rzeczywistości screenów :] to świadczy też co nieco o tego typu stronach i ludziach pracujących przy ich tworzeniu.
Ano, profesjonalizm pełną gębą. Rutyna / pośpiech / lenistwo wygrywa.
 
Co do twarzy Geralta - nie zastanawia Was, dlaczego on ma czarne brwi? Przecież zanik pigmentu sprawiał, o ile dobrze pojmuję, że wszystkie włosy miał białe jak mleko :).
 
Aleosssochozzzi? Przecież te wszystkie zwiastuny, czy jak sobie chcecie "trailery", to tylko i wyłącznie reklamy. Słaba reklama? To problem CDPR, a nie powód do podniecania się.
 
Jestem fanem Wiedźmina więc jako tako interesuje mnie wszystko z nim związane, również zwiastuny. Oglądanie dobrego trailera to dla mnie przyjemność, więc jeśli jest co najwyżej średni jak ten z wersji X360 to nie jest to tylko i wyłącznie problem CDPR. Proste.
 
Trailer do iksowej wersji W2 musiałem obejrzeć trzy razy pod rząd, żeby w końcu wyłapać co i jak. Za pierwszym razem w ogóle nie załapałem czemu królobójca rzuca w kamerę tą koroną. ;)
To samo ten fragment z wojskami maszerującymi przez zburzone mury w stronę zachodzącego słońca. OCB?!
Problemem trailera nie była grafika i animacja. Problem stanowiło przesłanie czytelnej treści, tak ważnej przy wszelkiego typu krótkometrażówkach. W przypadku W2 na X360 niezbyt się udało. Liczę na to, że Bagiński i jego studio wysmażą nam w najbliższym czasie kolejny trailer, który wynagrodzi nam słabe pierwsze wrażenie.
 
paintball_0: twierdzisz, że w zwiastunie Bagińskiego forma przerosła treść? Zgodzę, się z tym ale to tylko zaleta, tego trailera. Przesłanie czytelnej treści oczywiście jest ważne, ale nie ma co za nad to przekazywac, bo w tedy wszystko będziemy mieli czarno na białym, a w trailerze przecież o to nie chodzi. On ma przecież zachęcać ...er
 
Zaletą jest to, że forma przerosła treść? To, że trailer jest treściwy nie oznacza od razu, że ma ukazać graczowi każdy aspekt fabuły czy sypać spojlerami. Treść sprawia, że zwiastun nie jest pustą, a do tego średnio ładną wydmuszką. Przykładowo - wg mnie zwiastun Powrotu Białego Wilka był świetnym trailerem. Był bardzo ładny, dynamiczny, do tego ukazywał pewną historię. Nie była ona zupełnie związana z grą samą w sobie, ale stanowiła zamkniętą całość, oddawała klimat gry. Nowy trailer nie oddaje, przynajmniej wg mnie.
 
Ogólnie rzecz biorąc trailer nie jest tragiczny, jak tutaj niektórzy krzyczą, po prostu dobra, rzemieślnicza robota. Ale do klasy intra i outra z W1 brakuje sporo. Nic jednak dziwnego, wiadomo przecież nie od dziś, że spieszyć należy się tylko przy łapaniu pcheł, a ten trailer powstawał naprędce i ja to rozumiem. Wierzę, że kolejne trailery i intro (W2 na x360 musi mieć jakiś skrót wydarzeń z W1, coś a la ME2 na PS3) będą już godne podziwu.
 
@Darnal, na pewno widziałeś genialny trailer do Dead Island. Tam nie było żadnych spojlerów, było dużo "mięcha", "fabuła" trailera była klarowna, oglądało się świetnie i człowiek nastawiał się na natychmiastowy zakup gry w dniu premiery. Spełnione zostały wszelkie prawidła sztuki marketingowej i filmowej. ;)

W Powrocie Białego wilka, wspomnianym przez jaszczura, również mieliśmy do czynienia z nie związaną z głównym wątkiem "fabułką", dobrą animacją i akcją, które nastawiały optymistycznie do gry.

Moje wrażenia z pierwszego "seansu" trailera do konsolowego W2 były następujące:

- z kim niby ma walczyć ta armia, skoro właśnie wychodzi z zamku laValettów?!
- dlaczego ten królobójca rzuca mi w twarz koroną?!
- dlaczego Geralt klęczy na tej wieży!?
- o co w ogóle chodziło...?

Co ciekawe byłem już w 2/3 gry i nie mogłem skumać OCB w tym trailerze. Dopiero po zastanowieniu i uważnym obejrzeniu trailera po raz drugi zrozumiałem symbolizm poszczególnych scen. Trailer jest mało klarowny nawet dla kogoś, kto zna już grę, co dopiero powiedzieć o graczu konsolowym, który pewnie zastanawia się kiedy była premiera jedynki, skoro nigdzie jej nie widział na półkach z grami na IKSA. ;)

Rolą trailera jest ogólne zachęcenie gracza i nie każdy potencjalny nabywca będzie miał ochotę i czas domyślać się co autor miał na myśli. Pomysł był bardzo dobry ale wykonanie bardzo nie przystępne.

Jest to oczywiście szukanie dziury w całym i ogólne czepianie się pierdół ale jakoś nie miałem problemów ze zrozumieniem trailerów w poprzednich- wydanych czy nie- Wiedźminach, Mass Effectach, Skyrimach i Meet the Medic na dokładkę. ;)
 
Zwiastun byl by jak najbardziej poprawny, gdybym nie zobaczyl wczesniej outro do Wiedzmina pierwszego. Ta sama firma, ten sam charakter, jakosc zupelnie inna.

Ehhh... Oscar to nie wszystko, niestety - inni (chociazby Ubisoft - AC,DE:HR) robia znacznie wieksze postepy.
 
No ja się tym zwiastunem zawiodłem. Myślę Bagiński - to będzie dobre, a tu... Tak, tak - mało czasu miał, itepe. Koledzy już napisali to co trzeba. Mam tylko nadzieję, że nowe filmiki pana Tomasza dotyczące W2 na iksa będą lepsze. :cool:
 
http://www.gram.pl/upl/news/120110816081453.jpg
Na zdjęciu widać napis: GC exclusive cinematic tralilers.
No to zobaczymy, czy Tomek Bagiński podwyższył loty, czy też nie
 
Torpeda said:
http://www.gram.pl/upl/news/120110816081453.jpg
Na zdjęciu widać napis: GC exclusive cinematic tralilers.
No to zobaczymy, czy Tomek Bagiński podwyższył loty, czy też nie

http://www.youtube.com/watch?v=aIGNhCA8DBw&feature=player_embedded

A i oto nasz The Witcher 2 GC 11 Exclusive Xbox 360 Trailer.

PS: Mi tam podobają się oba trailery.
 
Horazon said:
http://www.youtube.com/watch?v=aIGNhCA8DBw&feature=player_embedded

A i oto nasz The Witcher 2 GC 11 Exclusive Xbox 360 Trailer.

PS: Mi tam podobają się oba trailery.

Trzeba przyznać to CDPR, że jeżeli chodzi o podkład muzyczny to jest to po prostu mistrzostwo świata. Z resztą za każdym razem muzyka trzyma najwyższy poziom. W tym aspekcie nigdy się na Czerwonych nie zawiodłem. Jestem pełen uznania dla twórców tych muzycznych motywów.

Jeśli chodzi o nowy trailer to widzimy bodaj dwa czy trzy kilkusekundowe fragmenty nowego filmiku Bagińskiego i Platige Image , a dokładniej mówiąc fragmenty filmiku przedstawiającego zamach na Demawenda. W stosunku do pierwszego trailera na xboxa widać postęp, i to cieszy. Porównując jednakże te fragmenty z outro W1 (też widoczne na trailerze) widać, że jeszcze coś brakuje. Postacie trzeba bardziej „urealnić” i poprawić ich mimikę, a ich ubrania powinny wydawać się wykonane z prawdziwego materiału, bo jak na razie są… hmm takie jakieś „plastelinowe”.
 
Karesh said:
Muzyka kozacka, jeden z najlepszych utworów z gier RPG jakie kiedykolwiek słyszałem

REDzi po prostu kupili licencję na utwory do obu trailerów. Nie wiem, czy były komponowane na zamówienie, podejrzewam, że nie.
Znaleźli jakąś wytwórnię, przejrzeli katalog i wybrali utwór. Ot, wielkie mi mecyje. CDPRED nie wydał tych utworów.
 
@Horazon

Strasznie jadowity jesteś;) W istocie chyba to trailer montowany przez PI, nie CDPR, bo widać typowe dla tego studia efekty. A muzyka, raczej zrobiona na zamówienie od PI, bo podobny wokal pojawia się w ich innych produkcjach.
 
Pauvell said:
W istocie chyba to trailer montowany przez PI, nie CDPR, bo widać typowe dla tego studia efekty. A muzyka, raczej zrobiona na zamówienie od PI, bo podobny wokal pojawia się w ich innych produkcjach.
Trailery (przed)premierowe W2 robiło Studio BX. Co do tych najnowszych nie jestem pewien.
 
Pauvell said:
Strasznie jadowity jesteś;) W istocie chyba to trailer montowany przez PI, nie CDPR, bo widać typowe dla tego studia efekty. A muzyka, raczej zrobiona na zamówienie od PI, bo podobny wokal pojawia się w ich innych produkcjach.

Wrrrau! Zaraz opluję Cię swym jadem! xD

Jeśli utwory wyprodukowano na zamówienie... dupa. Jedyna nadzieja w REDach, którzy być może udostępnią nam te utwory.

EDIT:

To na pewno Was zainteresuje:
Muzyka z Trailerów
 
Top Bottom