Novigrad — prezentacja kart

+

ghs

Forum veteran
ale bez kitu, to cdpr wydaje gre czy partnerzy?
nie śledze wszystkich gwent partnerów na wszystkich social mediach przez 24h zeby ogarnac nowe karty...
Jakoś w KK było wszystko na stronce ładnie i się dało a teraz już nie ?
brzmi lekkim partactwem

dokładnie, brak wszystkich kart w jednym miejscu to jakieś nieporozumienie
 
Ujawnianie kart przez partnerów jest naszym sposobem na pokazanie im, że doceniamy ich pracę, a dodatkowo angażuje społeczność. Nowe karty będą się pojawiać również w albumie na Facebooku oraz w tym temacie, więc nic Wam nie umknie. A najszybciej znajdują się na Discordzie, więc serdecznie zapraszam do dołączenia: discord.gg/playgwent ;)

Co do tłumaczeń, nie są one jeszcze w 100% sfinalizowane, więc każdy feedback jest mile widziany. Wciąż szukamy najlepszego sposobu na odróżnienie kart wielofrakcyjnych, więc jak wyżej, podrzucajcie swoje pomysły.

No więc, wczorajsze karty:

Card-Reveal-813x813_Card-Reveal_Eternal-Fire-Disciple.png

Kaznodzieja Wiecznego Ognia
Zarobek 2.
Opłata 2: Stwórz Fanatyka Wybrańców i wezwij go do tego rzędu. Maks. raz na turę.

Card-Reveal-813x813_Witch-Hunter-Temple-Guard.png

Strażnik świątynny
Rozmieszczenie (bliskie starcie): Wzmocnij 3 sąsiadujące sojusznicze jednostki o 1.

Card-Reveal-813x813_Card-Reveal_Congregation.png

Kongregacja
Stwórz 2 Fanatyków Wybrańców i wezwij ich do sojuszniczego rzędu.
Jeśli masz 0 Koron zamiast tego stwórz 3 Fanatyków Wybrańców.

Card-Reveal-813x813_Card-Reveal_Prophet-Lebioda.png

Prorok Lebioda
Za każdym razem, gdy zagrywasz jednostkę obok Proroka Lebiody, daj jej tarczę.

Card-Reveal-813x813_Card-Reveal_Sacred-Flame.png

Czara ognia
Rozmieszczenie: Stwórz Fanatyka Wybrańców i wezwij go po obu stronach tej karty.
Za każdym razem, gdy tworzysz jednostkę, wzmocnij ją o 1.

Card-Reveal-813x813_Card-Reveal_Eternal-Fire-Inquisitor.png

Inkwizytor Wiecznego Ognia
Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Stwórz Fanatyka Wybrańców i wezwij go do tego rzędu.
 
Co do tłumaczeń, nie są one jeszcze w 100% sfinalizowane, więc każdy feedback jest mile widziany. Wciąż szukamy najlepszego sposobu na odróżnienie kart wielofrakcyjnych, więc jak wyżej, podrzucajcie swoje pomysły.

Nie będę ukrywał, że jestem zaskoczony tym, co tu zostało napisane. O ile zmianę tłumaczeń tekstów w trakcie tygodnia przed premierą jestem w stanie sobie jakoś wyobrazić, to fakt, że pracujecie jeszcze w tym dość krótkim czasie nad sposobem oznaczania kart wielofakcyjnych trochę mnie zmieszał... :(

W każdym razie: jako że pracuję zawodowo jako grafik/DTP, to mógłbym spróbować przyłączyć się do tych Waszych "poszukiwań". Jednak, aby nie marnować czasu i nie "wymyślać koła od początku", chętnie porozmawiałbym najpierw z osobą/osobami, które obecnie nad tym pracują - w ten sposób wiedziałbym przede wszystkim co np. zostało już wymyślone i odrzucone (bo nie zdało egzaminu lub nie jest / nie było możliwe do wprowadzenia) lub też jakie są możliwości waszego silnika graficznego, aby w tak krótkim czasie zdążyć te zmiany zaimplementować.

Skąd mógłbym takie informacje uzyskać? Do kogo miałbym się z tego typu pytaniami zwrócić?
 
Last edited:
Najprostszym sposobem byłoby po prostu przedzielenie rombu frakcyjnego na pół.
 
Last edited by a moderator:
Najprostszym sposobem byłoby po prostu przedzielenie rombu frakcyjnego na pół.

Gdyby to było takie proste, to nikt by się nad tym nie zastanawiał. ;)

Przedzielenie rombu na pół niesie za sobą inne konsekwencje (np. kolejność kolorów frakcji czy też jakie będą kolory rombu jeśli karta zostanie zagrana przez przeciwnika - bo wtedy one się zmieniają). Kolejna rzecz, to dobrze by było zrobić system uniwersalny, ktory pozwoliłby w przyszłości na dodawanie kolejnych frakcji (np. karta trójfrakcyjna - "podział rombu na trzy części" nie będzie już tak ładnie wyglądał).
 
Last edited by a moderator:
ale bez kitu, to cdpr wydaje gre czy partnerzy?
nie śledze wszystkich gwent partnerów na wszystkich social mediach przez 24h zeby ogarnac nowe karty...
Jakoś w KK było wszystko na stronce ładnie i się dało a teraz już nie ?
brzmi lekkim partactwem

Na reddit/r/gwent jest przyklejony thread z nowymi kartami aktualizowany na bieżąco. Zawsze tam gdzie CDPR nie może, to reddit dopomoże.
 
Przyłączam się do protestów w sprawie "Zdrożnego" alchemika oraz "Niepoczytalności".

Alchemik mógłby być po prostu "nikczemny", w odróżnieniu od alchemika nilfgaardzkiego.
Zaproponowane przez kogoś wyżej słowo "Obłęd" zastępujące "Niepoczytalność" też jest w porządku, aczkolwiek może mylić się jako tag z Szałem, więc można jeszcze wykminić coś innego.

I na koniec zwracam uwagę na fakt, że nie pisze się Morska Hiena tylko Morska hiena. Ortografia na poziomie podstawówki. I podejrzewam, że jednak ta nazwa powstała w odniesieniu do hien cmentarnych, zatem w ogóle powinno być "Hiena morska" :)
 
eh, czyli jednak dodatek jest wydawany na szybkości i w pośpiechu, że nie było czasu zrobić strony, odpowiednio zareklamować dodatku, dopracować mechanik, grafik, promocji itd itp, jak to było w przypadku KK, tylko wykorzystuje się do tego społeczność, bo jest szybciej i taniej pod pretekstem że niby trzeba ich zaangażować ? :D

cóż mam nadzieje że to wyjdzie dobrze, bo ogólnie pomysł frakcji jak i karty bardzo mi się podobają póki co.


Co do tłumaczeń, mnie boli ta nazwa " Długie uszy" - pisałem już o tym, można po prostu dać "Uszy Novigradu".
Sam Profit zmieniłbym z "Zarobek" na "Dochód" - jakoś dla mnie brzmi lepiej
"Zdrożny Alchemik" - po ang. jest to Back Alley - co ja był tłumaczył jako zaułek - szukałem synonimów, ciężko fajnie to nazwać, więc może po prostu coś w stylu "Uliczny Alchemik" ??


Moje pytanie czy karty Zbrodni będą jakoś oznaczane specjalnie? wszak to działa pod jakieś synergie?
Skoro jest problem z podziałem rombu na pół po dwa kolory to nie mam pomysłu prostszego na oznaczenie kart dwu frakcyjnych :( trzymam kciuki byle by to było jakoś fajnie zrobione :)

Co do paczek preoderowych, skoro wszystko w powijakach, to może do tej droższej dorzucilibyście jakąś skórkę/rewers z tańszej paczki/ekstra ptk nagród? albo cokolwiek ?? gdzie nie zajrzę na portale ludzie narzekają że wersja premium aż razi biedą za te 140zł... pytam/proszę, sam chce ją kupić ale wciąż się zastanawiam, bo jedyny argument za jej zakupem to wsparcie gry, w którą grywam prawie co dzień, bo beczki sobie kupię w grze a rewersu w rozgrywce i tak prawie nie widać... a to jednak 140zł aż, wcześniej dostałem epicką skórkę Ukrytego...
Nie musi być nie wiadomo co, po prostu za prośbą społeczności o którą tak przy tym dodatku dbacie, dorzućcie jakiś unikalny bibelot chociażby ?? :p
 
eh, czyli jednak dodatek jest wydawany na szybkości i w pośpiechu, że nie było czasu zrobić strony, odpowiednio zareklamować dodatku, dopracować mechanik, grafik, promocji itd itp, jak to było w przypadku KK, tylko wykorzystuje się do tego społeczność, bo jest szybciej i taniej pod pretekstem że niby trzeba ich zaangażować ? :D
Nie mówię, że robienie stronki z ujawnionymi kartami jest bez sensu ale szczerze jeśli miałaby wprowadzać w błąd jak to było przed KK (nieaktualne/ błędne opisy kart) to chyba lepiej jest tak jak jest. Co do ujawniania kart przez społeczność to było dokładnie tak samo.

Moje pytanie czy karty Zbrodni będą jakoś oznaczane specjalnie? wszak to działa pod jakieś synergie?
Tak, tagiem :)

Skoro jest problem z podziałem rombu na pół po dwa kolory to nie mam pomysłu prostszego na oznaczenie kart dwu frakcyjnych :( trzymam kciuki byle by to było jakoś fajnie zrobione :)
Pytanie czy te wyróżnianie tego typu kart jest tak bardzo potrzebne? Moim zdaniem nie.
 
Pytanie czy te wyróżnianie tego typu kart jest tak bardzo potrzebne? Moim zdaniem nie.

Jest bardzo potrzebne, bo potem może powodować niejasności - szczególnie u nowych graczy, którzy nie znają kart na pamięć ("no jak to, ta karta ma przecież oznaczenie SY, to jak ja mogę ją włożyć do mojej talii SK?").

Wiem, że przy konstuowaniu konkretnej talii wyświetlają się jedynie karty, które możesz do niej włożyć, ale co jeśli nowy gracz np. otwiera beczki? Albo jeśli ma coś zrobić podczas gry z kartą konkretnej frakcji? Nie wspominam już o komplikacjach jakie mogą powstać w trybie Areny.

W tego typu grach prawidłowe oznaczenia nie są kwestią "potrzeby", tylko obowiązku.
 
Jest bardzo potrzebne, bo potem może powodować niejasności - szczególnie u nowych graczy, którzy nie znają kart na pamięć ("no jak to, ta karta ma przecież oznaczenie SY, to jak ja mogę ją włożyć do mojej talii SK?").

Wiem, że przy konstuowaniu konkretnej talii wyświetlają się jedynie karty, które możesz do niej włożyć, ale co jeśli nowy gracz np. otwiera beczki?
Albo jeśli ma coś zrobić podczas gry z kartą konkretnej frakcji? Nie wspominam już o komplikacjach jakie mogą powstać w trybie Areny.
Musiał byś podać jakieś konkretne przykłady bo ja póki co nie widzę tych komplikacji. Beczki z setu podstawowego i tak nie będą zawierać tych kart.
 
a frakcyjne już powinny, wiec co, nowy gracz otwiera beczkę skellige i ma pomarańczową kartę dwu frakcyjną ? wtf ?? bym pomyślał jako świeżak...

może niech jakoś mają oznaczenia ekstra tylko poza grą "na stole/polu bitwy" ?? w sensie przy tworzeniu itd
 
Musiał byś podać jakieś konkretne przykłady bo ja póki co nie widzę tych komplikacji. Beczki z setu podstawowego i tak nie będą zawierać tych kart.

Jeden przykład podał(a) już Hiobe.

Nawet jak nowy gracz będzie otwierał beczki z nowego setu to też może będzie wolał z prezentowanych trzech wybrać kartę "bardziej uniwersalną", dla dwóch frakcji, prawda?

Masz też np. kartę Rozjuszonego szarleja, która zadaje jednostce z Nilfgaardu 7 punktów obrażeń - karty wielofrakcyjne, jak się domyślam, też będą pod to podpadać, ale samo działanie (w obecnym stanie) będzie "wizualnie ukryte".

Co do Areny to jak tam wybierasz karty do talii to już wybierasz z całej kolekcji a nie z "wybranych pod frakcję", a podczas gry mogą występować różne "dziwne" kombinacje, np. z Milvą i duo-kartami SY/ST - zagrywasz jednostkę oznaczoną jako SY, a tu Milva nagle dostaje +1 i nowy gracz myśli "wtf".
 
Jeden przykład podał(a) już Hiobe.

Nawet jak nowy gracz będzie otwierał beczki z nowego setu to też może będzie wolał z prezentowanych trzech wybrać kartę "bardziej uniwersalną", dla dwóch frakcji, prawda?

Masz też np. kartę Rozjuszonego szarleja, która zadaje jednostce z Nilfgaardu 7 punktów obrażeń - karty wielofrakcyjne, jak się domyślam, też będą pod to podpadać, ale samo działanie (w obecnym stanie) będzie "wizualnie ukryte".

Co do Areny to jak tam wybierasz karty do talii to już wybierasz z całej kolekcji a nie z "wybranych pod frakcję", a podczas gry mogą występować różne "dziwne" kombinacje, np. z Milvą i duo-kartami SY/ST - zagrywasz jednostkę oznaczoną jako SY, a tu Milva nagle dostaje +1 i nowy gracz myśli "wtf".
Marginalne problemy to są ale spoko przeciwko stworzeniu czegoś odróżniającego te karty też nie jestem. Po prostu jest mi to obojętne.
 
Ujawnianie kart przez partnerów jest naszym sposobem na pokazanie im, że doceniamy ich pracę, a dodatkowo angażuje społeczność. Nowe karty będą się pojawiać również w albumie na Facebooku oraz w tym temacie, więc nic Wam nie umknie. A najszybciej znajdują się na Discordzie, więc serdecznie zapraszam do dołączenia: discord.gg/playgwent;)

Co do tłumaczeń, nie są one jeszcze w 100% sfinalizowane, więc każdy feedback jest mile widziany. Wciąż szukamy najlepszego sposobu na odróżnienie kart wielofrakcyjnych, więc jak wyżej, podrzucajcie swoje pomysły.

można by zrobić coś takiego, oczywiście trochę lepiej to wykonać nie tak koślawo jak ja
 

Attachments

  • 2frak.png
    2frak.png
    412.8 KB · Views: 85
Last edited:
Top Bottom