Novigrad — prezentacja kart

+
Tarcza na pół i tyle. Z lewej syndykat z prawej frakcja dzielona.

A jak się pojawią takie karty w innych frakcjach?
A jak pojawią się karty dzielone pomiędzy trzema frakcjami?
A jak przeciwnik zagra Twoją kartę wielofrakcyjną?
 
Dzisiejsze karty:

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Imke.png

Czuła Imke
Daleki zasięg: Na koniec każdej sojuszniczej tury zyskaj korony w liczbie 2.
Opłata 3: Zyskaj tarczę.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Tavern_Brawl.png

Bijatyka
Zmuś wrogą jednostkę do stoczenia pojedynku z sąsiadującą jednostką.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Hammond.png

Hammond
Rozmieszczenie (bliskie starcie): Wzmocnij wszystkich sojuszniczych Piratów o 1.
Rozmieszczenie (dalekie starcie): Wzmocnij wszystkie sojusznicze Okręty o 1.


Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Tidecloak_Hideaway.png

Kryjówka Poławiaczy
Rozmieszczenie (dalekie starcie): Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 1 za każdego Pirata w twojej dłoni.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Sewer_Riders.png

Kanalarze
Rozmieszczenie, kapitał 4: Wezwij egzemplarz tej jednostki ze swojej talii do tego rzędu.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Eventide_Plunder.png

Rozładunek
Zniszcz wrogi artefakt lub zyskaj korony w liczbie 3.

I w bonusie, pierwszy dowódca!

D9bvHH4XoAEHDfG.jpg

Gudrun Bjornsdottir
Rozkaz: Zyskaj 9 koron po czym wzmocnij sojuszniczą jednostkę o liczbę nadmiarowych koron.
 
Tricolor, jak flaga Francji.

I co, myślisz, ze to w dalszym ciągu będzie ładnie wygladało i będzie dobrze rozróżnialne?
Weź pod uwagę, że Gwint ma wyjść na komórki, gdzie wszystko będzie "maciupkie".
 

Guest 4306349

Guest
Hammond
Rozmieszczenie (bliskie starcie): Wzmocnij wszystkich sojuszniczych Piratów o 1.
Rozmieszczenie (dalekie starcie): Wzmocnij wszystkie sojusznicze Okręty o 1.

Niech zgadnę, karta wspólna ze Skellige. Zaprawdę zapowiadam, że szczególnie dokładnie przeanalizuję przydatność kart wspólnych dla poszczególnych frakcji i jeśli potworki znowu dostaną jakichś "pomywaczy podłogi", będzie płacz na forum. :sad:

Wciąż szukamy najlepszego sposobu na odróżnienie kart wielofrakcyjnych, więc jak wyżej, podrzucajcie swoje pomysły.

Hmm, tak trochę późno bym rzekł. :oops:Na pewno należałoby dodać w opisie karty atrybut: "Dwufrakcyjna" i loga frakcji, w których taliach można ją użyć. Jeśli ma być ich więcej, filtrowanie kart też powinno jakoś je pokazywać. Teoretycznie karty te powinny mieć główną frakcję, czyli Syndykat, i kolorystycznie pasować do tej frakcji, oraz zasygnalizowanie graficzne, że jest to karta dwufrakcyjna. Dobrym miejscem do działania jest lewy dolny róg karty, który z reguły nie jest zajęty. Można zatem dać tam efekt odwinięcia strony z symbolem drugiej frakcji. Efekt odwinięcia rogu mógłby być animowany, czyli, po najechaniu kursorem na kartę, róg odwija się, pokazując logo opcjonalnej frakcji na właściwym kolorystycznie tle.

Nie zaprzątałbym sobie natomiast głowy kartami trójfrakcyjnymi itp. Ba, byłbym przeciwny ich wprowadzeniu, gdyż takie karty są już w grze i nazywają się neutralnymi. Karta dla 3 frakcji jest już zatem zbędnym udziwnieniem.
 
To co jest specyficzne i odróżnia karty frakcji to kolor wypełnienia rombu i prostokąta z prowizjami.
Najprostszym sposobem było by według mnie podzielenie ich aby pokazać dwa różne kolory.
A już idealnie było by jakby romb i prostokąt były pęknięte na połówki i każda połówka była wypełniona innym kolorem.
 
Dobrym miejscem do działania jest lewy dolny róg karty, który z reguły nie jest zajęty.
Jest zajęty, tam są wyświetlane statusy.

Nie zaprzątałbym sobie natomiast głowy kartami trójfrakcyjnymi itp. Ba, byłbym przeciwny ich wprowadzeniu, gdyż takie karty są już w grze i nazywają się neutralnymi. Karta dla 3 frakcji jest już zatem zbędnym udziwnieniem.

Ja nie mówię, że miałoby to nastąpić teraz-zaraz, jednak w karciankach zwykle zaczyna się od dwóch "frakcji", by potem... i takie rzeczy też trzeba uwzględniać przy projektowaniu (na wszelki wypadek).

Karty neutralne można stosować we wszystkich frakcjach, nie są ograniczone "do paru".
 

Guest 4306349

Guest
I właśnie dlatego sugeruję, aby efekt podwijania rogu i wyświetlania loga drugiej frakcji występowałby tylko po najechaniu na kartę. Teoretycznie można by również wyłączyć ten efekt w widoku bitewnym, bo jak już ktoś użył karty w talii, to nie ma potrzeby, aby widział info o dwufrakcyjności w czasie potyczki (przeciwnik będzie miał info w opisie). Ale to są już kwestie technicznych możliwości. Moja sugestia na pewno nie należy do najprostszych, bo takową byłoby machnięcie gdzieś na karcie dodatkowego koloru i "nara".

Odnośnie "projektowania na wszelki wypadek". Przypominam, że właśnie twórcy niejako przyznali się, że na kilka dni przed wypuszczeniem dodatku nie mają jeszcze gotowej koncepcji na dwufrakcyjność. Taaaakże ten tego... :D

Taaa, dla wszystkich, ale jak zaczniemy wprowadzać karty wspólne dla więcej niż 2 frakcji, to w mojej ocenie po prostu częściowo dublujemy tę kategorię kart + rozmywamy ostrość fabularną. No bo jaka to karta wspólna mogłaby być dla Potworów, KP i Scoia? Teoretycznie można wymyślić wychowanego przez ludzi z Północy trolla leśnego, który odkrył powołanie do walki w imię prześladowanych elfów, ale trąci to już imho zwykłym zmyślaniem. Nie szedłbym tą drogą.
 
Wydaje mi się, że karty dzielone dla 2 frakcji to maks. Więcej powodowałoby już chaos. Dlatego jak dla mnie herb i ramka na pół i sprawa załatwiona. Potrafię sobie wyobrazić karty dla innych frakcji, przykładowo coś związane z pancerzem, dzielone między NG i KP.
 
I właśnie dlatego sugeruję, aby efekt podwijania rogu i wyświetlania loga drugiej frakcji występowałby tylko po najechaniu na kartę. Teoretycznie można by również wyłączyć ten efekt w widoku bitewnym, bo jak już ktoś użył karty w talii, to nie ma potrzeby, aby widział info o dwufrakcyjności w czasie potyczki (przeciwnik będzie miał info w opisie).

Po tej wypowiedzi myślę, że chyba nie przeczytałeś moich poprzednich postów gdzie pisałem o potrzebie widoku podobnych znaczników również w trybie bitewnym (podawałem przykłady Rozjuszonego szarleja i trybu Areny).

Odnośnie "projektowania na wszelki wypadek". Przypominam, że właśnie twórcy niejako przyznali się, że na kilka dni przed wypuszczeniem dodatku nie mają jeszcze gotowej koncepcji na dwufrakcyjność. Taaaakże ten tego... :D

No niestety, nie mam pojecia jak CDPR projektuje interfejs kart (sam jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na moje zapytanie), ale z mojego własnego doświadczenia zawodowego niestety nie wyobrażam sobie innego podejścia jak właśnie takie, jakie reprezentuję w moich wypowiedziach - zawsze szablony "czegokolwiek" projektuje się z myślą o elementach jakie mogą pojawić się na nich w przyszłości - znacznie ogranicza to ilość późniejszych błędów oraz ilość późniejszego nakładu pracy.

Taaa, dla wszystkich, ale jak zaczniemy wprowadzać karty wspólne dla więcej niż 2 frakcji, to w mojej ocenie po prostu częściowo dublujemy tę kategorię kart + rozmywamy ostrość fabularną. No bo jaka to karta wspólna mogłaby być dla Potworów, KP i Scoia? Teoretycznie można wymyślić wychowanego przez ludzi z Północy trolla leśnego, który odkrył powołanie do walki w imię prześladowanych elfów, ale trąci to już imho zwykłym zmyślaniem. Nie szedłbym tą drogą.

Można podać przykłady innych gier karcianych gdzie mieszanie dwóch kolorów było tylko początkiem. BTW: Ktoś gdzieś pisał, że nie pasuje mu granie Geraltem w talii potworów - to łatwo można było naprawić robiąc z Geralta kartę czterofrakcyjną.
 
To jest gra elektroniczna nie trzeba kombinować z grafiką karty, żeby pasowała do obu frakcji. Karta może zmieniać swój kolorek w zależności od tego w jakiej tali się znajduje. Jedyny problem z tym jak ma wyglądać kiedy się ją znajduje w beczce.
 
Pewnie nie.

No właśnie niekoniecznie. Przypomniałem sobie, iż wielokrotnie już była sytuacja, że mieli przygotowany wpis wcześniej i tylko z automatu publikowany był o wyznaczonej godzinie. Pod karty które miały być ujawnione dziś mogli już wczoraj przygotować wpis by wieczorem się pojawił. Pytanie czy to zrobiono. Mam nadzieję, że tak :D
 
Jak nie dziś to jutro z rana będzie, boże drogi. Jak ktoś niecierpliwy to jest wątek na Reddit.
 
Wczorajsze karty!

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_The_Flying_Redanian.png

Latający Redańczyk
Kapitał 9: Na koniec tury wezwij tę jednostkę ze swojej talii lub cmentarza do losowego rzędu sojuszniczego.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Bincy_Blumerholdt.png

Bincy Blumerholdt
Dalekie starcie: Za każdym razem, gdy zyskujesz korony, wzmocnij tę kartę o 1 za każdą koronę.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Fence.png

Paserka
Rozmieszczenie (daleki zasięg): Zyskaj witalność na liczbę tur równą twojemu zapasowi koron.
Trybut 3: Zamiast tego wzmocnij tę kartę o tyle, ile masz koron.


Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Tidecloak_Ransackers.png

Łupieżcy Poławiaczy
Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Zyskaj korony w liczbie 2.
Kapitał 5: Aktywuj Śmiertelny cios nawet jeśli wroga jednostka nie została zniszczona.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Hvitr_and_Aelydia.png

Hvitr i Aelydia
Zarobek 1.
Zadaj jednostce 1 pkt obrażeń.
Kapitał 6: Zamiast tego zadaj 2 pkt obrażeń.
Odnowienie: 1. Zasięg: 2.

 
Top Bottom