Novigrad — prezentacja kart

+
Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Philippa_Eilhart.png

Filippa Eilhart
Rozmieszczenie: Wydaj korony w liczbie równej sile wrogiej jednostki, następnie ją przechwyć.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_SigiR.png

Sigi Reuven
Zastraszenie.
Zarobek 4.
Za każdą kartę z unikatową kategorią gangu w twojej talii początkowej zwiększ pierwotny zarobek Sigiego Reuvena o 1.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Tamara_Strenger.png

Tamara Strenger
Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkich sojuszniczych Łowców Czarownic o 1.
Trybut 3: Wzmocnij wszystkich sojuszniczych Łowców Czarownic w ręce, talii i na polu bitwy o 1.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Fisstech.png

Fisstech
Zarobek 3.
Zatruj jednostkę.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Witch_Hunter.png

Łowcy Czarownic
Rozmieszczenie: Wyznacz nagrodę za wrogą jednostkę.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Townsfolk.png

Mieszczanie
Za każdym razem, gdy zyskujesz korony, wzmocnij tę kartę o 1.​
 
Ciekawym combem na ostatnie zagranie będzie również sytuacja: dowódcą Tasak, 6 koron w skarbcu, Caleb lub Łowca egzekutor na ręku. Najpierw zagrywamy Caleba z Tasaka (poprzez Dekret) lub z ręki. I wyznaczamy Nagrodę za jednostkę z aktualną siłą max 8. Potem zagrywamy Łowcę i niszczymy jednostkę z Nagrodą. Dostajemy korony o wartości podstawowej sile jednostki. Powtarzamy całość póki koron i celów starczy. Przy odpowiednio przygotowanym wcześniej stole (poranione jednostki przeciwnika) można ładnie stół przeczyścić :D Oczywiście odpalenie tego tak by wyczyścić stół będzie dość skomplikowane (zapewne porównywalne z Eithne na Schirru), ale z pewnością spróbuję :D
 
Niektórzy mówią, że Filippa nie jest OP bo trzeba jakoś uzbierać monety z innych kart. No dobrze, ale Gudrun+Dijkstra i już mamy 18 monet, więc tak trudno uzyskać to nie jest, a jest jeszcze sporo innych kombinacji.
 
Niektórzy mówią, że Filippa nie jest OP bo trzeba jakoś uzbierać monety z innych kart. No dobrze, ale Gudrun+Dijkstra i już mamy 18 monet, więc tak trudno uzyskać to nie jest, a jest jeszcze sporo innych kombinacji.
No i co z tego, że uzbierasz skoro wszystko jest uwzględnione w koszcie prowizji tych kart, które ten profit dają.
A co do Djikstry to zobaczymy czy ta różnorodność gangów będzie się komponowała dobrze na talię pod kapitał.
 
Niektórzy mówią, że Filippa nie jest OP bo trzeba jakoś uzbierać monety z innych kart. No dobrze, ale Gudrun+Dijkstra i już mamy 18 monet, więc tak trudno uzyskać to nie jest, a jest jeszcze sporo innych kombinacji.

Problemem nie jest uzbierać korony bo je zbiera się bardzo łatwo. Trzeba jednak pamiętać, że one nie przychodzą za nic. Mają swoją realną wartość w koszcie prowizji. Zazwyczaj 1 za 1. Zatem te 9 koron które musisz uzbierać by odpalić Filippę z maksymalną siłą najpierw musisz pozyskać za mniej więcej 9 punktów prowizji kosztem 9 punktów siły/obrażeń które byś mia gdybyś tych koron nie zbierał. Dlatego własnie Filippa wchodzi za maksymalnie 12 przy koszcie 10, a jeśli liczyć z zyskiem z koron to wchodzi za 21 przy koszcie 19. Szczerze mówiąc są lepsze karty do wydawania koron. Filippa lepiej się sprawdzi do przejęcia dużo słabszego siłowo, ale bardziej nas klującego silnika.

A co do Gudrum i Sigiego. Wzięcie z Gudrum 9 monet to rezygnacja z wzmocnienia za 9. Wyraźnie zatem widać, że 1 korona = 1 punktowi siły. Sigi z kolei kosztuje 12 punktów prowizji i przy odpowiednio zbudowanym decku daje 4 punkty siły i 9 koron. W sumie 13 punktów za 12 prowizji. Czyli znów niemal 1 korona = 1 punktowi prowizji.
Post automatically merged:

A co do Djikstry to zobaczymy czy ta różnorodność gangów będzie się komponowała dobrze na talię pod kapitał.

Też się nad tym zastanawiam. Na ile trzeba będzie pójść w totalnie nieprzydatne 4 by zyskać tą 1 dodatkową koronę. Zwłaszcza spośród kart Wiecznego Ognia może być ciężko znaleźć kartę pasującą pod kapitał. Na razie sensowną opcją jest chyba tylko Kaznodzieja.
 

Guest 4306349

Guest
Podzieliłbyś się talią? :) Też chciałem powbijać ten kontrakt ale jakoś nie wychodzi mi budowanie talii opartej o tego dowódcę :rolleyes:

Jedna z bardziej oczywistych talii, obowiązkowo potrzebujesz karty Żagnica, Trollica, Uzdrowienie, do tego Maćko z Lisich Dołków by się przydał. I albo budujesz rezerwę w postaci wzmocnienia pajączków (Zoltan Szelma, Olbrzymi Krabopająk), albo idziesz w combo Vran Wojownik/ Widłogon. Osobiście preferuję to drugie, bo jak uda się ustawić rywala pod finisz Wigłogon+Żagnica, nie ma czego zbierać z przeciwnika (do tego rzucenie na stół Wigłogona ma najbardziej wyczesany efekt specjalny w grze :ok:). Problem taki, że Vran z 3 PŻ jest właściwie nie do utrzymania na stole, a jak nieco bardziej doświadczony rywal zorientuje się, co chcesz zrobić, co nie jest takie trudne, to pewnie się podda, zanim odpalisz mu armageddon.

Filippa Eilhart
Rozmieszczenie: Wydaj korony w liczbie równej sile wrogiej jednostki, następnie ją przechwyć.

I po raz kolejny karta rozwalająca silniki - Gael? Imlerith? Yennefer: Klątwa? Co tam jeszcze? A tak, Vysogota z Corvo. Nie dość, że wyciągnięte z mojej talii, to jeszcze pewnie przeciwnik będzie mógł korzystać. Coraz bardziej nie podoba mi się ten dodatek. Obawiam się, że zrobiono karty, a testowanie rozpocznie się na graczach...
Post automatically merged:

Mieszczanie
Za każdym razem, gdy zyskujesz korony, wzmocnij tę kartę o 1.

Ooo, przegapiłbym, a to dobre jest, mieszczanie z chlebusiem i koszyczkiem pomidorków 4 PŻ, straszliwy Vran Vojownik z ząbkami i ostrą szabelką 3 PŻ. :giveup:
 
Last edited by a moderator:
Kolejna dawka kart!

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Tax_Collector.png

Poborca podatkowy
Daleki zasięg: Na koniec każdej sojuszniczej tury zyskaj monetę.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Fisstech_Trafficker.png

Uliczny dealer
Rozmieszczenie: Daj jednostce truciznę. Jeśli to sojusznik, zyskaj monety w liczbie 2.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Igor_the_Hook.png

Igor
Amok.
Opłata 5: Stwórz bazowy egzemplarz brązowej sojuszniczej jednostki i wezwij go do rzędu Igora.

Card_Reveal_813x813_Wheel_of_Fortune.png

Koło fortuny
Zadaj wrogiej jednostce losowe obrażenia w zakresie od 1 do 10.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Pugo_Boom-Breaker.png

Pugo Łup-Łamacz
Rozmieszczenie: Zadaj losowej sojuszniczej jednostce 3 pkt obrażeń. Jeśli nie masz sojuszników, zamiast tego zadaj 5 pkt obrażeń tej karcie.

Karta dwufrakcyjna Syndykat/Potwory

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Whoreson_Senior.png

Skurwiel Senior
Zastraszenie.
Rozmieszczenie: Przemień sąsiadującą jednostkę w Pachołka Porąbańców.
Haracz 3: Zamiast tego przekształć sąsiadujące jednostki w Pachołków Porąbańców.

Card_Reveal_813x813_Card-Reveal_Cutup_Lackey.png

Pachołek Porąbańców
Za każdym razem, gdy zagrywasz kartę Zbrodni, zadaj losowej wrogiej jednostce 1 pkt obrażeń.
Więź: Zwiększ obrażenia o 1.

D-AJrGNX4AEZ0w2.jpg

Skurwiel Junior (Dowódca Porąbańców)
Rozkaz: Zadaj wrogiej jednostce 7 pkt obrażeń po czym zyskaj monety w liczbie równej nie zadanym obrażeniom.
 

Attachments

  • cedK8WL.png
    cedK8WL.png
    466.2 KB · Views: 99
Nie zgadzam się. Sama z siebie robi maksymalnie 12 punktów pod warunkiem, że:
a) uzbieraliśmy 9 koron (a one z niczego się nie biorą)
b) mamy możliwość przejęcia jednostkę z siłą 9 (a o to nie tak łatwo w każdym meczu)
Moim zdaniem jej zdolność jest odpowiednio zbalansowana jeśli tylko przeciwnicy Syndykatu będą mieli możliwość ingerowania w skarbiec grającego Syndykatem.

Patrząc na karty Syndykatu, bardzo łatwo uzbierać korony, wręcz sama wpadają. Więc Filippa może wejść za maksymalnie 21 punktów, plus zabrać istotną jednostkę przeciwnika. Tym bardziej, że podobnie jak Sukkub, nie blokuje jej zdolności, więc zysk jest dodatkowy z umiejętności przejętej karty. Jak na kartę za 10 prowizji, to lepiej niż dobrze.


Podzieliłbyś się talią? :) Też chciałem powbijać ten kontrakt ale jakoś nie wychodzi mi budowanie talii opartej o tego dowódcę :rolleyes:

Jako że z reguły tworzę talie w miarę zgodne z lore i logiką, talia mogła by być pewnie dużo efektywniejsza, gdyby dorzucić tam takiego Detlaffa czy też parę innych kart zmodyfikować, ale jakoś nie widzi mi się by ktoś taki jak Wampir Wyższy służył pod Królową Krabopająków.
Ale jako że częściej wygrywam niż przegrywam, chyba jakoś sobie radzi:

1 x Maćko z Lisich Dołów
1 x Yennefer z Vengerbergu
1 x Przeraza: Uśpiona
1 x Królewicz Ropuch
1 x Żagnica
1 x Kejran
1 x Kuchta
1 x Prządka
1 x Szepciucha
1 x Olbrzymi krabopająk
1 x Toksyna krabopająka
1 x Gryf
1 x Barbegazi
2 x Widłogon
2 x Atak z powietrza
1 x Oszluzg
1 x Utopiec
2 x Gniazdo krabopająków
2 x Vran wojownik
2 x Starożytny mglak
 
Pachołek Porąbańców

Wydaje mi się, że robi się niezły łamaniec językowy, zwłaszcza przy umiejętności Skurwiela Seniora. Może jakoś to skrócić, niekoniecznie za angielskim tłumaczeniem? Jakiś psychol, szajbus, paranoik.

Edit.

Tyłek tyłkiem, mnie ciekawi jak będzie wyglądał model 3D ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Faktycznie, jakby takiego golasa zrobili, albo golasa w misce :D Chociaż już się zaczyna robić dziwnie :rolleyes:
 
Patrząc na karty Syndykatu, bardzo łatwo uzbierać korony, wręcz sama wpadają. Więc Filippa może wejść za maksymalnie 21 punktów, plus zabrać istotną jednostkę przeciwnika. Tym bardziej, że podobnie jak Sukkub, nie blokuje jej zdolności, więc zysk jest dodatkowy z umiejętności przejętej karty. Jak na kartę za 10 prowizji, to lepiej niż dobrze.

Powtórzę jeszcze raz to co już napisałem. Nie możesz liczyć Filippy za 21 punktów bo sama z siebie robi max 12 punktów. Pozostałe 9 wynikają z koron które kosztują kolejne 9 punktów prowizji. Inaczej mówiąc te 21 punktów jakie możesz wyciągnąć z Filippy kosztuje Cię 19 punktów prowizji. Jest masa kart które mają dużo lepszy przelicznik w tym Sukkub (a dokładniej Miruna) która sama z siebie robi 10 punktów siły za 9 punktów prowizji i dużo łatwiej wyciągnąć pełne value z niej niż z Filippy.
 
Niektórzy to chyba myślą, że te korony się dostaje w gratisie.

@Grenshinimo Bardzo dziwnie się robi, rzekłbym odważnie. Nie spodziewałem się takiego artu.
 
Niektórzy to chyba myślą, że te korony się dostaje w gratisie.

Powiedziałbym, że zdecydowana większość wypowiadających się na temat dodatku. Mam wrażenie czytając teksty na Gwint24.pl, że nawet tamtejsi redaktorzy tak myślą.

@Grenshinimo Bardzo dziwnie się robi, rzekłbym odważnie. Nie spodziewałem się takiego artu.

Dla mnie art jak art. Bardziej mnie martwi, że i tutaj i na Tasaku jakiś niebieski filtr jest nałożony przez co karta wygląda dużo gorzej niż zwykłe karty. Mam nadzieję, że ostatecznie będą w tym samym odcieniu co zwykłe karty.
 

ghs

Forum veteran
Pugo Łup-Łamacz z Gernichorą to zawsze 10 punktów za 7 prowizji bez żadnego setupu. Kto to zaprojektował w takiej formie? Miejmy nadzieję że na piątek zbalansują :E
 
Pugo Łup-Łamacz z Gernichorą to zawsze 10 punktów za 7 prowizji bez żadnego setupu. Kto to zaprojektował w takiej formie? Miejmy nadzieję że na piątek zbalansują :E

Ostatnio Gernichora wyleciała z mety więc może to jest tak specjalnie zaprojektowane by dać jej szansę na odżycie.
 
Top Bottom