Nowa aktualizacja do GWINTA już dostępna!

+
Chwila...czyli wystawiane są 4 frakcje jedna może zostać zbanowana? ...że przeciwnikowi mogę frakcję zbanować?
 
Last edited:
Co? Chwila, do turnieju serio zapisali się ludzie, którzy nie potrafią przeczytać regulaminu i FAQ? No to zapowiada się mistrzowski poziom, no offence xD I tak, jedną banujesz. W pierwszy dzień jedną z 3 bodajże, a w kolejne 1 z 4.
 
Savro528 W każdy dzień masz do dyspozycji 3 talie (po banie). Pierwszego dnia po prostu jedną talią nie musisz grać. Tak przy okazji umiejętności czytania regulaminu, no offence ;)
 
MajekX czytałem go zaraz po publikacji jeden i ostatni raz. I jak widać zapamiętałem wystarczająco dużo. "
Day one matches. All matches on the first day of the Open Qualifiers will be played as a ‘best of three’. Before every match, each participant must submit their Leader cards to the ESL administrator of their match in match chat. Each participant must then ban one of his/her opponent’s decks via ESL match chat. The lower seeded participants will be the first to ban. Participants then play with their remaining three decks. When a participant wins a round, he/she cannot use the winning deck again for the rest of the match. The loser may either use the same deck or switch to a different one.
"







Wiele nie pomyliłem poza tym, że ban jest tak czy inaczej. Poza tym sam udziału nie biorę, więc to nie ja powinienem znać to na pamięc po miesiącu od przeczytania.

EDIT: Poza tym rozchodziło się o sprawę banów. Dziwne, by ktoś dzień przed turniejem nie zdawał sobie sprawy z tego, że jedna talia jest banowana.
 
Last edited:
Każdy gracz może zagrać do 8 meczy, po 3 przegranych meczach odpadasz. Każdy mecz jest rozgrywany w systemie 'najlepszy z trzech' czyli mecz wygrywa ten, kto wygra 2 rundy z trzech. Przed każdym meczem postujemy swoje talie z liderami i banujemy jedną talię przeciwnika. Czyli mecz gramy 3 taliami. Po wygranej rundzie, nie możemy już zagrać tą wygraną talią w pozostałych rundach. Inaczej w 1 dzień jeżeli chcemy wygrać, to musimy to zrobić grając przynajmniej 2 taliami.

Drugi dzień wygląda niemal identycznie z różnicą, że każdy mecz odbywa się na zasadzie 'najlepszy z pięciu', czyli trzeba wygrać 3 na 5 rund. W ostatecznym rozrachunku w niedzielę, żeby wygrać, trzeba wygrać każdą niezbanowaną talią.
 
Już ponad 2,5 miesiąca odkąd dostaliśmy nowe karty i patcha. W ostatnich 3-4 tygodniach moja aktywność spadła o co najmniej 80%.
Minęły dni, kiedy odpalałem grę każdego dnia i spędzałem przy niej minimum 1 godzine dziennie.
Teraz sprowadza się to jedynie do uruchomienia gry raz na tydzień, zagranie 1-2 rozgrywek i wyjściu z gry.
Gwint to dla mnie karcianka numer 1, żadnej nie udało się mnie na tyle zainteresować od czasu Triple Triad (FFIX) ale potrzebny jest nowy kontent abym miał chęci częściej wracać.
Sądziłem, że z początkiem maja ruszy otwarta beta, która przyniesie ze sobą reszte kart, które trzeba przetestować.
Nie wydaje mi się abym był jedyny, który teraz podchodzi tak do tej gry - Gwint to taka gra, która potrzebuje ciągłego dostaczania graczom czegoś nowego, tak aby gra w pewnym momencie nie staneła w punktcie jak teraz, gdy odpalam grę i widzę ciągle te same taktyki stosowane przez innych graczy - przez co wszystko robi się bardzo powtarzalne.

Nie żebym kogoś posiepszał. Wiem, że lepiej spędzić więcej czasu i zrobić lepiej. Ale z tego co mi wiadomo, to nad grą pracujecie już ponad 1,5 roku. Zamknięta BETA powinna już przejść w otwrtą.
 
W połowie maja ma nastąpić otwarta beta. Zatem i reset - więc będzie dużo zabawy z otwieraniem beczek, walk z nowotworzonymi taliami. Będzie i więcej graczy, bo i gra będzie łatwiej dostępna. Już niedługo :]
 
Wprowadzcie może animacje kartach. Po wybraniu karty aktywuje się animacja zdjęcia podobna do obrazów z filmów o Harrym Potterze. Dzięki czemu karty "ożyją" na chwilę.
 
Mało ostatnio siedze w społeczności Gwinta i mam pytanie odnośnie 2 połowy maja.
Czy jest to tylko koniec sezonu czy również przejście w otwartą bete?
Czy w tym momencie będą również usuwane zdobyte karty?
 
No ale czy wcześniej nie pojawiały się informacje że koniec sezonu wcale nie oznacza otwartej bety? No przecież jak ma wejść patch to to też trzeba będzie sprawdzić i dopiero potem wejść z betą otwartą, już na dopracowanym produkcie...bo na obecnym poziomie to nie jest to chyba dopracowane.

Ja jestem ciekaw statystyk ogólnych meczów. O ile kiedyś prawie nie zdarzało mi się przegrywać/wygrywać 2:0 to dodatkowo wiele meczy kończyłem różnicą kilku pkt. Teraz niby wszystko zbalansowane lepiej, ale jestem ciekaw czy liczby też to potwierdzają.

Bp moim zdaniem jeśli frakcja A i B i C mają winrate zbliżony, ale wygląda to tak że A wygrywa zdecydowanie z C i przegrywa zdecydowanie z B itd....To pomimo pozornego balansu, on ogólnie wcale nie wygląda dobrze.
Czy ktoś może powrzucać jakieś swoje dane z trackera? Chodzi mi o decki i ich winrate VS poszczególne frakcje. Zwłaszcza potwory by mnie interesowały.
 
2jacks ja moge się wypowiedzieć jedynie o Nilfgaardzie. Według moich doświadczeń z różnymi buildami tej frakcji jest to cały czas frakcja zero-jedynkowa (z jednym wyjątkiem). To oznacza, że danym buildem tej frakcji wygram z wybranymi buildami innej frakcji, ale przegram z innymi buildami. W sumie jestem Nilfgaardem w stanie wygrać z każdą talią/frakcją o ile dobiorę odpowiedni deck Nilfgaardu do przeciwnika. Inaczej się nie da. Nilgaard jest mocno specjalistyczny i mało uniwersalny (za mało na gry rankongowe w obecnej formie, za to dobrze powinien się spisywać w turniejach o zasadach zbliżonych do obecnego challenga)
jedynym wyjątkiem jest pojedynek z innym Nilfgaardem , gdzie szanse na zwycięstwo są bardziej zbliżone bez względu na typ buildu obu talii.
 
No właśnie i takie mam wrażenie...że gwint w tym patchu stał się trochę bardziej zero-jedynkowy.
 
Ja chciałem też wyrazić swoją opinię na temat nowinki która weszła w tym patchu. Chodzi mi o "odzywki". Moim zdaniem zupełnie się nie sprawdziły. Powiem szczerze...tych odzywek używają tylko zwykłe ćwoki żeby irytować. 90% przypadków to ironiczne podziękowania....ja tego nie używam wcale, a jak używa tego ktoś po drugiej stronie to tylko mnie to irytuje.
 
2jacks;n8505280 said:
Ja chciałem też wyrazić swoją opinię na temat nowinki która weszła w tym patchu. Chodzi mi o "odzywki". Moim zdaniem zupełnie się nie sprawdziły. Powiem szczerze...tych odzywek używają tylko zwykłe ćwoki żeby irytować. 90% przypadków to ironiczne podziękowania....ja tego nie używam wcale, a jak używa tego ktoś po drugiej stronie to tylko mnie to irytuje.

Mam podobne odczucia. Zbędny nie-bajer, nic nie wnoszący do gry. Jeszcze żeby były podstawowe "odzywki" żeby móc się choćby przywitać. Pewnie że jest spora szansa iż dojdą, ale odnoszę wrażenie że powinny być od początku, jako baza, a nie dodatek. Z drugiej strony można wyciszyć delikwenta zanim zdąży nam podpaść, więc tragedii nie ma.
 
Jeśli chodzi o odzywki, przydałoby się by prócz Geralta były do wyboru inne postacie/avatary. I by po zakończeniu gry, można było jeszcze używać owych odzywek przez 5 - 10 sekund, lub podczas podsumowania. Bo po ostatniej zagrywce, ktoś mógłby chcieć pogratulować oponentowi, a już nie ma takiej możliwości.
 
Top Bottom