Nowa frakcja - nowe informacje

+
Coś się zmieniło i ludzie z PR CDPR zaczęli chętniej udzielać się w tematach o nowej frakcji. Z ich wypowiedzi można wywnioskować że nową frakcją nie będzie:
  1. Redania - W dyskusji na oficjalnym Discordzie Gwinta, wśród komentarzy że frakcją będzie Radania Alicja udzieliła odpowiedzi "mogę Wam powiedzieć tyle, że Rodowid jeszcze nie wraca ;)"
  2. Zerrikania - tutaj odsyłam to Tweeta Pawła Burzy, z wczoraj
Co wiemy?
  1. Nowa frakcja pojawi się z najbliższym dodatkiem (możliwe że stąd rozpoczęły się pierwsze oficjalne przecieki, czy w ogole podejmowanie tematu)
  2. Nowa frakcja, granie nią będzie "inne" od tego co oferują obecne frakcje.
Jak tam teraz prezentują się wasze typy? :)
 

Lexor

Forum veteran
Patrząc po dzisiejszych (dez)informacjach ja bym tak się tych twittów nie trzymał.
 
Patrząc po dzisiejszych (dez)informacjach ja bym tak się tych twittów nie trzymał.
Można nawet zacytować Pawła, który napisał później by go nie słuchać. Ale jednak to trochę co innego błąd, a co innego takie informacje.

U mnie wróciła trochę wiara w Novigrad, jest pole do zupełnie innej rozgrywki, jest miejsce na oryginalne mechaniki no i naprawdę mało kto się tego spodziewa.
 
Frakcja frakcją, ale skoro ma dołączyć do gry z dodatkiem, to warto zbierać pkt, bo coś czuję, że liderzy będą znów do odblokowania poprzez drzewko.
 
Moim zdaniem, nową frakcją będzie ogólnie pojęty kult Wiecznego Ognia (zakon, łowcy, kapłani etc.)
To tylko dodam że to też mogłoby się łapać pod Novigrad, bo to miasto/państwo to największa siedziba zakonu.

Frakcja frakcją, ale skoro ma dołączyć do gry z dodatkiem, to warto zbierać pkt, bo coś czuję, że liderzy będą znów do odblokowania poprzez drzewko.
To raczej pewne. Inna kwestia czy będzie jakiś darmowy jak w już istniejących frakcjach, czy też tutaj będzie inaczej i każdy będzie płatny. No i ciągle intryguj mnie kwestia beczek. Jedyna frakcja z beczkami specjalnymi? Jedyna frakcja bez kart w beczkach klasycznych? Czy też może rozszerzą beczki klasyczne o ich karty, a dodatków przez np miesiąc będą ich beczki frakcyjne (by ułatwić starszym graczom zebranie kolekcji).
 
Najprawdopodobniej Wieczny Ogień (duża liczba niewykorzystanych artów) lub Ofir (tegoroczny komiks z akcją w tej krainie), aczkolwiek pojawiają się również dość odważne teorie że nowa frakcja będzie ze świata Cyberpunka.
 
Latająca frakcja, a tak serio stawiałbym na jakiś bandytów =]
ja bym chciał żeby coś takiego właśnie powstało.....ale jeśli to ma być coś innego to nie wiem. Może jacyś kupcy, kasiarze, bankierzy i tego rodzaju rzeczy? Szkoda że nie ma większych przecieków, bo "rado jeszcze nie wraca" to nie wiele. W zasadzie nic. Może coś co będzie odkrywało karty przeciwnika?
 
aczkolwiek pojawiają się również dość odważne teorie że nowa frakcja będzie ze świata Cyberpunka.
Nie żartuj tak nawet @SMiki55. :)
Co do Zerrikani to już w tamtym roku Burza mówił, że na pewno nie będzie nową frakcją.
A co do prognoz to nie mam pojęcia ale pomysł na Novigrad jest nawet interesujący.
 
Robi się interesująco, 2,5 roku od zapowiedzi frakcji i wszystko chyba chybione =]
 
Robi się interesująco, 2,5 roku od zapowiedzi frakcji i wszystko chyba chybione =]

Jak wszystkie chybione? Mojego typu jeszcze nikt nie podważył. Przypominam, że od startu HC obstawiam sojusz Kovir i Poviss z Ligą z Hengfors.
 
To by wyjaśniało wycięcie Rębaczy, ale Tridam chyba też by podpadało wtedy (a nie dość że nie zostało wycięte, to jest w nowym starterze KP)

Ale z tego co swego czasu szukałem to nie znalazłem potwierdzenia teorii, że Tridam leżało w Poviss. Jedynie w niektórych anglojęzycznych materiałach tworzonych przez fanów w Internecie taka lokalizacja tego miasta jest podawana. Polscy fani z tego co czytałem się od tej teorii odżegnują. Z kolei na brazylijskiej wersji wiedźmińskiej wiki (https://thewitcher.fandom.com/pt-br/wiki/Tridam) pisze, że to miasto w Redanii. Anglojęzyczne z kolei podaje, że to miasto leżace w Redanii lub Lidze Hengfors (https://witcher.fandom.com/wiki/Tridam). Tak więc akurat obecność Tridamskiego piechura we frakcji KP niczego nie przesądza w tej kwestii.
 
Bo nie leży w Poviss :p Ale wycięta zawartość Gwinta sugerowała, że gdzieś w pobliżu Malleore.
 
Bo nie leży w Poviss :p Ale wycięta zawartość Gwinta sugerowała, że gdzieś w pobliżu Malleore.

Niekoniecznie, z tego co pamiętam Falibor eskortował Torinę do Malleore po zamordowaniu barona Tridam, ale to wcale nie oznacza, że te miasta są blisko siebie (choć oczywiście może tak być). Nie ma to jednak wielkiego znaczenia ponieważ tekst kursywą na ich karcie brzmi (i tak samo było w becie): "Soldiers loyal to the old baron of Tridam left the city with Falibor, thus becoming renegades wanted by the law." To zdanie wskazuje, że nieważne gdzie leży Tridam akurat Ci piechurzy aktualnie nie mają już nic wspólnego z tym miastem. Zwłaszcza jak spojrzy się na tekst Faliborna z bety (obecnie jest inny) czyli: "Loyal vassal of the old baron of Tridam. Currently a wanted man." To zdanie również wskazuje, że nie ma co dopatrywać się obecnie jakichkolwiek jego związków z miastem Tridam, a obecność jego i lojalnych dawnemu baronowi żołnierzy we frakcji KP ma jak najbardziej sens.
 
Jak wszystkie chybione? Mojego typu jeszcze nikt nie podważył. Przypominam, że od startu HC obstawiam sojusz Kovir i Poviss z Ligą z Hengfors.
Nadal są to królestwa północy i uważam, że (przynajmniej póki co) na podział tej frakcji nie ma szans. Do tego IMHO jednostki tego królestwa nie byłyby takie oryginalne. Ja oczekuje po zapowiedziach czegoś wyjątkowego na tle innych frakcji. Jak to powiedział Slama "Nie chcą nowej frakcji opartych o żołnierzy czy rycerzy".
 
Nadal są to królestwa północy i uważam, że (przynajmniej póki co) na podział tej frakcji nie ma szans.

Które jednak w wojnie z Nilfgaardem przedstawionej w W3 nie wzięły udziału więc spokojnie mogą stanowić odrębną frakcję. Zresztą nawet Sapkowski przedstawiał Kovir i Poviss jako kraj utrzymujący dobre stosunki z Nilgaardem.

Do tego IMHO jednostki tego królestwa nie byłyby takie oryginalne. Ja oczekuje po zapowiedziach czegoś wyjątkowego na tle innych frakcji. Jak to powiedział Slama "Nie chcą nowej frakcji opartych o żołnierzy czy rycerzy".

Bo widzisz w nich żołnierzy i rycerzy, a ja frakcję Koviru i Poviss widzę zbudowaną wokół handlu i nauki z których to państwo słynęło. Pamiętaj, że choć to państwo było terytorialnie niewielkie to gospodarczo musiało się z nim liczyć nawet Cesarstwo.
 
Top Bottom