Nowa frakcja - nowe informacje

+
Które jednak w wojnie z Nilfgaardem przedstawionej w W3 nie wzięły udziału więc spokojnie mogą stanowić odrębną frakcję.
Nie wzięło udziału bo to państwo, które w zwyczaju miało nie angażowanie się w konflikty zbrojne.
Zresztą nawet Sapkowski przedstawiał Kovir i Poviss jako kraj utrzymujący dobre stosunki z Nilgaardem.
To chyba chodzi głownie o to, że Kovir i Poviss było otwarte na handel ze wszystkimi.

Bo widzisz w nich żołnierzy i rycerzy, a ja frakcję Koviru i Poviss widzę zbudowaną wokół handlu i nauki z których to państwo słynęło. Pamiętaj, że choć to państwo było terytorialnie niewielkie to gospodarczo musiało się z nim liczyć nawet Cesarstwo.
Po prostu nie widzę tej unikalności w takiej frakcji. Paru kupców czy górników więcej mnie nie przekonuje. Toussaint jak dla mnie już bardziej by się nadawało na odrębną frakcję niż Kovir i Poviss a jak widać wrzucili do Nilfgaardu.

Ogólnie to musi być coś co skupia bardzo dużo jednostek/bohaterów więc Novigrad raczej tez odpada, chyba że jakieś połączenie z Oxenfurtem i jeszcze czymś ale to zgadywanie (możliwe, że to wszystko razem wejdzie jako Redania jako kolejna frakcja albo po prostu dodatek do królestw północy). Ja tam chciałbym być pozytywnie zaskoczony byle za dużo nie kombinowali...
 
Last edited:
Z tym że Redania to raczej nie będzie, bo zaprzeczyli obecności Radowida.
Tak, ja mówię w kontekście przyszłości o niej. Ale w mojej ocenie i tak najprawdopodobniej wejdzie w skład królestw, w którymś dodatku.

P.S. Mamy już oxenfurckiego uczonego w kartach neutralnych więc podejrzewam, że kolejne jednostki z Novigradu (jak Tasak, Król Żebraków) i Oxenfurtu w większości też będą trafiały do neutrali.
 
A właśnie, zastanawiałem się jak to jest że Oxenfurtczyk jest neutralny, a taki Vysogota który wykładał i w Oxenfurcie, i Nilfgaardzie, jest w KP :p No, ale jest zbyt OP na bycie neutralem raczej.
 
A właśnie, zastanawiałem się jak to jest że Oxenfurtczyk jest neutralny, a taki Vysogota który wykładał i w Oxenfurcie, i Nilfgaardzie, jest w KP :p No, ale jest zbyt OP na bycie neutralem raczej.
Dokładnie nie wiem ale pewnie większość życia spędził i pracował w KP. Podobna sytuacja jak Isbel z Hagge.
 
To na pewno będzie frakcja stylem i charakterystyką oderwana od wszystkich pozostałych, więc pomysł dot. Redanii jest wg. mnie kompletnie bez sensu. Na 90% będzie to Kovir
 
To na pewno będzie frakcja stylem i charakterystyką oderwana od wszystkich pozostałych, więc pomysł dot. Redanii jest wg. mnie kompletnie bez sensu. Na 90% będzie to Kovir

Redzi mogą zaprzeczać, ale inny styl zapewni tylko orient, czyli Zerrikania i Ofir.
Kovir, jak i Redania mogą być dodatkami dla Królestw Północy, na zasadzie Toussand i Nilfgaardu.
 
W sumie tak. Jak bardzo by się gameplayem taki Novigrad czy Kovir od KP i NL nie różnił, to wciąż byliby Homo Sapiens w renesansowo-średniowiecznych europejskich ciuszkach. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie dodania takiego Esterada jako lidera KP a Kovirczyków jako nowego archetypu przez niego wspieranego. Ofir czy Zerrikania stanowiłyby odmianę, choć też się trochę boję że niedobory materiałów źródłowych mogłyby zrobić je nieco mniej wiarygodne czy powielające wyeksploatowane bliskowschodnie klisze.
Post automatically merged:

Jestem niewyspany, a więc gburowaty, zgryźliwy i zły. Chcę leaki, już.
 
Redzi mogą zaprzeczać, ale inny styl zapewni tylko orient, czyli Zerrikania i Ofir.

Nowe mechaniki można zbudować wokół czegokolwiek. Nazwy frakcji i kart to tylko napisy. Zerrikania i Ofir mają za małą fabularną bazę by można było wokół nich cokolwiek budować. Pomysłodawców tych frakcji proszę o wymienienie 8 postaci jakie mogłyby stać się dowódcami, kolejnych 30 postaci jakie mogłyby stać się kartami złotymi i kolejnych 30 jednostek jakie mogłyby trafić do gry jako brązowe karty (nie wystarczy zrobić frakcji na jeden dodatek, trzeba mieć materiałów na późniejszego jego rozwijanie). W książkach o tych krajach jest tyle co nic. W grach postacie i jednostki można zliczyć na palcach u rąk i to tylko dzięki dodatkowi SzK do W3 bo inaczej wszystko zamknęłoby się na Azarze (chyba, że pod uwagę weźmiemy jeszcze Barta ;)).
 
To nowa frakcja ma być inna niż te dotychczasowe, więc może nie ma sensu patrzeć na to od strony terytorialnej? Że są jakieś krainy i to pewnie one będą nową frakcją. Z tego co było już powiedziane, to nowa frakcja ma być czymś innym jakościowo i ma nie być rycerzy i tego typu jednostek...ja kojarzę Ofir tylko z tym oddziałem co był na plaży.
 
To nowa frakcja ma być inna niż te dotychczasowe, więc może nie ma sensu patrzeć na to od strony terytorialnej? Że są jakieś krainy i to pewnie one będą nową frakcją. Z tego co było już powiedziane, to nowa frakcja ma być czymś innym jakościowo i ma nie być rycerzy i tego typu jednostek...ja kojarzę Ofir tylko z tym oddziałem co był na plaży.

Ale jakąś fabularną bazę pod nową frakcję muszą mieć. Co prawda mogą teoretycznie próbować budować tło fabularne nowej frakcji już w ramach samego Gwinta, ale zaskoczyliby mnie gdyby dla pierwszej nowej frakcji poszli tą drogą skoro mają na talerzu trzy już ugruntowane w świadomości fanów prozy Sapkowskiego i ich gry siły. Z jednej strony Kovir i Poviss, z drugiej Novigrad i Zakon Płonącej Róży, a z trzeciej Radowid na czele Redanii. Wiadomo, że opcja numer 3 nie wchodzi w grę. Novigrad z Zakonem raczej nie pasuje do frakcji bez rycerzy. W mojej opinii pozostaje zatem Kovir i Poviss jako frakcja oparta o nowe mechaniki związane z handlowymi korzeniami tego kraju.
 
No tak..też tak sobie myślałem, ale z drugiej strony jak mogłoby to wyglądać? Co zrobi taki handlarz? Da kredyt na 10% za 10 pkt?:)....nie wiem. W końcu gra polega na wykładaniu pkt i ew biciu pkt przeciwnika. Jeśli miałyby się pojawić jakieś nowe jednostki inne niż to co do tej pory to nie wiem jak miałoby to wyglądać. Ale jestem ciekawy i mam nadzieję, że niedługo pojawią się jakieś informacje i przecieki.
 
No tak..też tak sobie myślałem, ale z drugiej strony jak mogłoby to wyglądać? Co zrobi taki handlarz? Da kredyt na 10% za 10 pkt?:)....nie wiem. W końcu gra polega na wykładaniu pkt i ew biciu pkt przeciwnika. Jeśli miałyby się pojawić jakieś nowe jednostki inne niż to co do tej pory to nie wiem jak miałoby to wyglądać. Ale jestem ciekawy i mam nadzieję, że niedługo pojawią się jakieś informacje i przecieki.

Wymyślone w 5 sekund:
Mechanika "Przekupstwo". Oznacz przeciwnika symbolem korony. Jeśli już jest na nim symbol korony przejmij jednostkę (coś ala trucizna tylko oczywiście musiałby być większa różnica w koszcie prowizji do siły jednostki niż w jednostkach z trucizną).
Mechanika "Mobilizacja". Oznacz sojusznika symbolem mieszka. Jeśli już jest na nim symbol mieszka podwój jego siłę.
 
No tak...coś da się wymyślić. Pożyjemy zobaczymy. Też mi to po głowie chodziło, że jacyś kasiarze, kupcy itd...ale ile można nowych mechanik wymyślić? A może będzie też opcja odsłaniania kart przeciwnika w zamian za coś? NP odejmij X pkt z karty w ręce w zamian za odsłonięcie karty czy coś podobnego. Prawdę mówiąc, to dziwię się, że do tej pory nie było żadnych akcji z zamianą kart. Oddaj wybraną kartę, w zamian za losową kartę przeciwnika itd....do tego zamiana kart już obecnych na polu bitwy. Może w tym kierunku pójdzie ta nowa frakcja?
 
Do Koviru jestem sceptyczny głównie dlatego, że dostalibyśmy kolejną praktycznie "europejską" frakcję. Urozmaicone mechaniki można zawsze dawać frakcjom już istniejącym, żeby był sens istnienia zupełnie nowej musiałaby się faktycznie różnić kulturowo.

No chyba że dorzucić do tej frakcji również dalszą północ, jakieś mamuty i dzikich których łuk nosiła Milva.
 
To się nie wyklucza, kult miał siedzibę w Novigradzie, do tego gangi, banki, handlarze i mamy sporo ciekawych możliwości.
Tbh już ta Redania miałaby więcej sensu od i tego, i tego xD
Redania byłaby kolejną frakcją opartą na rycerzach, zbrojnych itp. Ani to ciekawe ani nie daje pola do popisu. Jako dodatek tak, ale jak frakcja dobrze ze będzie coś „innego”.
 
Będę się śmiał jak przerzucą Huberta z KP do nowej frakcji :p
Post automatically merged:

Właściwie wystarczy postać podmienić a zostawić umiejętność karty.
 
Top Bottom