Nowa frakcja - nowe informacje

+
Na jakie pytanie taka odpowiedź Burzy jak w załączniku?
Na stwierdzenie że Novigrad to nowa frakcja.

Wiec dodatek to Novigrad a nowa frakcja pewnie będzie z bardziej uniwersalna nazwa, oparta o idee (tak jak no Scoia). I powstaje coraz więcej pytań, np czy to oznacza pełen zestaw kart dla nowej frakcji + 100 dla pozostałych frakcji opartych na tematyce dodatku? Oby jutrzejszy stream przyniósł jak najwiecej odpowiedzi.
 
I powstaje coraz więcej pytań, np czy to oznacza pełen zestaw kart dla nowej frakcji + 100 dla pozostałych frakcji opartych na tematyce dodatku?
Nie no w takie coś to nie chcę mi się wierzyć, za dużo roboty jak na 1 dodatek. Poza tym co ma Novigrad do Skellige czy Scoia?

Nowa frakcja to i tak dużo jak na dodatek, musza zrobić archetypy najprawdopodobniej wokół 5 kolejnych liderów. Nowe mechaniki, które wg zapowiedzi mają dostarczyć zupełnie nowych doświadczeń dla 100 kart to nie jest tak hop siup ;)
 
Nie no w takie coś to nie chcę mi się wierzyć, za dużo roboty jak na 1 dodatek. Poza tym co ma Novigrad do Skellige czy Scoia?
Do Scoia? Przecież tam sporo nieludzi robiło interesy, nawet banki ;) Zawsze coś się znajdzie. I wiem że to wydaje się mało realne ale po tym wpisie (Dodatek + frakcja) nie bardzo widzę inne rozwiązanie.
 
Strzelam że nowe karty to tylko frakcja i paręnaście neutrali, dla starych frakcji może po kilka.
 
ale po tym wpisie (Dodatek + frakcja) nie bardzo widzę inne rozwiązanie.
Różnie to można interpretować dlatego pytałem o kontekst ale nadal jakoś tej wypowiedzi nie czaję :)

Zwróćcie uwagę, że ten stream jest promowany jako omówienie "aktualizacji Novigrad". Ja tu widzę podpuchę jakąś :) Może to chodzi o to, że w najbliższym sezonie zrobią jakieś przygotowania pod nową frakcję i wytną jednostki z Novigradu zastępując jakimiś innymi (albo i nie) a frakcja dopiero później??
 
Last edited:
Może być też tak, że spora część obecnych kart neutralnych przestanie być neutralnymi (Novigrad update w stylu Nilfgaard update, tyle że tym razem, prócz zmiany zasad działania, dojdzie zmiana frakcji). "Przechodzenie na stronę frakcji" może następować w jakimś wydłużonym okresie czasu, np. w ciągu przyszłego miesiąca, pod wpływem "ogłoszeń rekrutacyjnych" rozlepianych po miastach, w których bedzie mowa o "poszukiwaniu sojuszników", a pod koniec miesiąca przyjdą nowi liderzy i reszta kart nowej frakcji (w osobnym dodatku).

Taki system po części może też rozwiązać "obecne problemy kart neutralnych".
 
Może być też tak, że spora część obecnych kart neutralnych przestanie być neutralnymi (Novigrad update w stylu Nilfgaard update, tyle że tym razem, prócz zmiany zasad działania, dojdzie zmiana frakcji). "Przechodzenie na stronę frakcji" może następować w jakimś wydłużonym okresie czasu, np. w ciągu przyszłego miesiąca, pod wpływem "ogłoszeń rekrutacyjnych" rozlepianych po miastach, w których bedzie mowa o "poszukiwaniu sojuszników", a pod koniec miesiąca przyjdą nowi liderzy i reszta kart nowej frakcji (w osobnym dodatku).

Taki system po części może też rozwiązać "obecne problemy kart neutralnych".
Tu nawet nie trzeba chyba tak rozbudowywać systemu. I stare karty neutralne i nowe frakcyjne zapewne pozostaną w obrębie setu klasycznego więc po prostu wystarczy że ja dopiszą do nowej frakcji. Chyba że ... dodatek jak już wiemy ma się nazywać Novigrad więc równie dobrze każda frakcja może otrzymać jakieś karty z nim związane i będą niezależne od nowej frakcji. Ta z kolei skupi się na konkretnych typach (przykładowo zakonach + zbirach).

Ale pytań jest więcej, czy nowe frakcja poszerzy set klasyczny czy też jej karty będą liczone inaczej. Czy jeżeli poszerzy set klasyczny to otrzymamy nowe talie startowe? Czy otrzyma też karty z Krwawej Klątwy i np WK, czy tylko klasyczne + z nowego dodatku? Dużo pytań, przynajmniej nie jest nudno. :)
 
Oficjalne stanowisko Redów przed wydaniem KK było takie, że set podstawowy jest zamknięty...
Tak, ale na pytanie czy planowana nowa frakcja w takim razie go omija czy zostanie doliczona nie udzielali odp. Bo teraz tak, jeżeli karty są poza setem klasycznym, to czy beczki frakcyjne będą cały czas w sklepie i będzie to frakcja premium z droższymi beczkami, albo beczkami w normalnej cenie ale banalnym sposobem zdobycia (bo masz za 100 golda gwarancje 5 kart z danej frakcji). Czy jeżeli do Gwinta zawita kiedyś rotacja (a raczej zawita bo w CCG na razie nic lepszego nie wymyślono) to frakcja ta będzie rotacyjna? Co z liderami? Będzie to frakcja z najmniejsza ilością liderów, czy dorobią do każdego obecnego uż dodatku? Itp., itd. Dużo, dużo pytań. Oby jutro było też dużo odpowiedzi. :)
 
dodatek jak już wiemy ma się nazywać Novigrad

A czy "Novigrad update" nie jest po prostu nazwą aktualizacji (czyli tego co nas czeka pod koniec miesiąca), a nie dodatku?

Oficjalne stanowisko Redów przed wydaniem KK było takie, że set podstawowy jest zamknięty...

Tu chodzi o zmianę frakcji i zdolności kart, a nie o dołożenie nowych, więc pomimo tej deklaracji to może mieć miejsce.
 
A czy "Novigrad update" nie jest po prostu nazwą aktualizacji (czyli tego co nas czeka pod koniec miesiąca), a nie dodatku?
No też mi na to wygląda jak już wyżej zwróciłem uwagę.

Tu chodzi o zmianę frakcji i zdolności kart, a nie o dołożenie nowych, więc pomimo tej deklaracji to może mieć miejsce.
Tak ale ja się odnoszę głównie do rozważań @puszatek_kun o tym jakoby nowa frakcja weszła w skład setu klasycznego co przeczyłoby dotychczasowym deklaracjom.
 
No też mi na to wygląda jak już wyżej zwróciłem uwagę.

Tylko że Paweł sam określił Novigrad jako dodatek "dodatek to Novigrad". Inna sprawa że w przypadku Pawła różnie bywa :) + jeszcze to
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2019-06-16 o 22.31.20.png
    Zrzut ekranu 2019-06-16 o 22.31.20.png
    25.1 KB · Views: 86
Co do "pochodzenia" frakcji myliłeś się zupełnie ale przynajmniej z mechanikami dobrze kombinowałeś bo coś pamiętam, że o handlu mówiłeś.

Rzeczywiście trafnie odgadłem w jakim kierunku pójdą nowe mechaniki. Natomiast w kwestii frakcji totalne pudło :)
 
Akurat wlaśnie z powodu kupieckich mechanik wydaje mi się, że Kovir może dołączyć do Syndykatu w kolejnym dodatku. Ba, jeszcze wyjdzie na to że cały Kovir może być dwufrakcyjny skoro powstały już pojedyncze karty tego typu. I wtedy frakcyjni będą jedynie liderzy: Esterad do synergii z pieniazkami Syndykatu i Tankred do synergii z magami Północy.
 
Last edited:
Top Bottom