Nowa franczyza / gra od CD Projekt RED - spekulacje, marzenia i zachcianki

+
NapoleonPL said:
Jakie leży i czeka? Są dwa "studia" i każde tworzy inną grę CDPR W3, a inne... nazwa wyleciała mi z głowy (znaczy też od CDPR ale inna ekipa) Cyberpunka.

Aa, to może się mylę. Tylko mi się tak jakoś wydawało, w sumie sugerowałam się chyba głównie artykułem na wikipedii: "Producent zapowiada premierę najwcześniej na 2015 w związku z zaangażowaniem w inne projekty". Ale w sumie to faktycznie nic nie mówi.
 
W otchłaniach forumowych archiwów odkopałem dwa takie same wątki, więc połączyłem przyjemne z pożytecznym i scaliłem trzy sztuki (dwa odkopane + ten najnowszy) w jeden.

Miłego spamowania! :p
 
mbwrobel said:
Szczerze? W grze sto razy bardziej wolałbym przygody Mordimera Madderdina, licencjonowanego inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu, niż Małego Rycerza. Zaraz jedni narzekaliby, że niezgodne z historią, drudzy, że zbyt zgodne, a przez to na wskroś przewidywalne.
Podpisuje się rękami i nogami , a potencjał jest spory oj bardzo spory :)
 
Ja chciałbym zobaczyć świat gry fabularnej Neuroshima. Ucieszyłem się kiedy redzi zapowiedzieli Cyberpunka, bo wiele godziny w niego również przegrałem :) Od razu pomyślałem, a czemu nie Neuroshima ^^ Problemu pewnie by nie było w końcu twórcami NS są Polacy :D
 
Wojtak212 said:
Ja chciałbym zobaczyć świat gry fabularnej Neuroshima. Ucieszyłem się kiedy redzi zapowiedzieli Cyberpunka, bo wiele godziny w niego również przegrałem :)/> Od razu pomyślałem, a czemu nie Neuroshima ^^ Problemu pewnie by nie było w końcu twórcami NS są Polacy :D/>

Jeden z twórców Neuroshimy to Marcin Blacha, który jest szefen scenarzystów Wiedźmina. Biorąc pod uwagę,że jest już Cyberpunk to szanse na adaptację Neuroshimy są znikome
 
Co ma post apo do cyberpunka? To dwa zupełnie inne klimaty i obie serie śmiało mogłyby koegzystować. A grą z Mordimerem bym nie pogardził ;)
 
Dlaczego znikome? Właśnie powinny być większe jeśli jeden z twórców NS jest Szefem scenarzystów. Nie widzę powodu, i żadnego powiązania między Cyberpunkiem a Neuroshimą.
 
No raczej. Gdy Cyberpunk już odniesie gigantyczny sukces, REDzi będą mogli wydać Neuroshimę, ciesząc się reputacją świetnych adaptatorów papierowych RPG na język gier komputerowych, a produkty bez prądu marki Neuroshima zyskają pewnie sporo na popularności.

Zdecydowanie jestem za Neuroshimą jako następnym projektem Redanii.
 
Jeśli przymierzają się do Tri. husyckiej to jest fajna wiadomość. Mozna dzięki temu wypromować troszke nasz region świata oraz historię. Czy będzie to sukces? Zależy od tego jaka to będzie gra oraz na jaki rynek gra miałaby być adresowana.
Osobiście wolałbym żeby skupili się na cyberpunku bo mam chrapke na gre w świecie CP od dawna.
 
Chodak said:
No raczej. Gdy Cyberpunk już odniesie gigantyczny sukces, REDzi będą mogli wydać Neuroshimę, ciesząc się reputacją świetnych adaptatorów papierowych RPG na język gier komputerowych, a produkty bez prądu marki Neuroshima zyskają pewnie sporo na popularności.

Zdecydowanie jestem za Neuroshimą jako następnym projektem Redanii.
Nie widzieliśmy nawet 1 screena z CP a już wiadomo, że gra odniesie wielki sukces :p To tak jak z polskim pendolino, nikt nie widział, jak dobrze jeździ u nas a już wiadomo, że będzie sukces murowany :p

Chodak said:
Osobiście wolałbym żeby skupili się na cyberpunku bo mam chrapke na gre w świecie CP od dawna.
Najpierw W3 potem CP. Zresztą o tym drugim projekcie cisza i na razie raczej się to nie zmieni.
 
Cyberpunk 2077 ma potencjał na ogromny sukces i nic dziwnego, że ludzie w to wierzą. Dotychczasowe dokonania CDP RED pozwalają dać im spory kredyt zaufania, a baza w postaci Cyberpunka 2020 znacznie zwiększa zainteresowanie wśród zachodnich graczy.
 
Pisałem trochę z przymrużeniem oka, ale nie widzę na razie żadnych przesłanek, by CP nie był dużym sukcesem. Nie w sytuacji gdy studio tworzące najlepsze cRPG blisko współpracuje z twórcą materiału źródłowego. What can go wrong?
 
Chodak said:
Pisałem trochę z przymrużeniem oka, ale nie widzę na razie żadnych przesłanek, by CP nie był dużym sukcesem. Nie w sytuacji gdy studio tworzące najlepsze cRPG blisko współpracuje z twórcą materiału źródłowego. What can go wrong?

Nigdy tak nie pisz, bo inaczej zawsze coś pójdzie nie tak :p
 
Ja jestem ciekawy co to za dwie gry tworzą/będą tworzyć w krakowskim studio. Ja bym chciał od nich gre w stylu Heavy Raina, po pierwsze może dlatego że brakuje takich gier na PC, a po drugie że małym nakładem można zrobić kolejny hit. 20h rozgrywki to by nawet pasowało :D/>, pomarzyć można :p/>.
 
Małym nakładem czego? Bo na pewno nie czasu i pieniędzy. Z tego co pamiętam produkcja i marketing HR kosztowały ponad 50 milionów dolarów.
 

Yngh

Forum veteran
Chodak said:
Pisałem trochę z przymrużeniem oka, ale nie widzę na razie żadnych przesłanek, by CP nie był dużym sukcesem. Nie w sytuacji gdy studio tworzące najlepsze cRPG blisko współpracuje z twórcą materiału źródłowego. What can go wrong?
Oj, bardzo wiele. Ludzie ufają CDPR, fakt, ale oczekiwania mają ogromne, często znacznie przekraczające realne możliwości studia. Zerknij na CP-owego intera...
 
Nie zauważyłem wcześniej tego tematu, więc skopiuję swój post z zamkniętego tematu:
No więc zbliża się czas zakończenia trylogii o Geralcie. Redzi pewnie za jakiś czas powrócą do tego świata, ale zakładam, że będą chcieli trochę odpocząć od Wiedźmina. W związku z czym mam propozycję na nową grę w ich wykonaniu.

RPG w świecie Warhammera 40.000.

GW rozdaje licencje na gry z tego świata komu popadnie i na co popadnie, więc myślę, że wyszarpanie licencji dla siebie nie byłoby problemem. To uniwersum jest fantastyczne, ma WIELU fanów na całym świecie co na pewno miałoby wpływ na ilość kupionych egzemplarzy gry. Do tego nie wyszedł jeszcze żaden eRPeG w tym świecie, co też miałoby wpływ na zainteresowanie ludzi. Aż się prosi o rozbudowaną grę, z dojrzałą, wielowątkową fabułą w uniwersum WH40k, albo Herezji Horusa. A Redzi na 100% są w stanie to zrobić.

Wiem, że będzie Cyberpunk, ale osobiście mnie to nie kręci, za to za Warhammerem szaleję od dziecka. Dość sporo się też jednak różnią.
Co do jednego posta, który zdążył się pojawić przed zamknięciem - nie postuluję o olanie Cyberpunka, tylko o rozważenie zabrania się za Warhammera. Po prostu nie trawię takich klimatów i już wiem, że na pewno w niego nie zagram.
 
Co do jednego posta, który zdążył się pojawić przed zamknięciem - nie postuluję o olanie Cyberpunka, tylko o rozważenie zabrania się za Warhammera. Po prostu nie trawię takich klimatów i już wiem, że na pewno w niego nie zagram.
Nie będzie Warhammera, którego to zresztą nie trawię. ^_^
 
Pewnie już gdzieś nie raz to wspominałem, ale w kategoriach sennych marzeń mam (przetworzonego na grę)... Janosika (na bazie serialu z lat 70-tych :) ).

Temat wdzięczny, pierwowzory postacie barwne, a górzyste otoczenie dające ciekawe widoki możliwości rozgrywki. Oprócz zbójnickiego fachu i pomagania biednym ludziom w potrzebie można dodać zarządzanie swoją bandą (w niektórych przypadkach wręcz dowodzenie grupą). Rozgrywka oparta o walkę, skradanie się, pościgi, zasadzki i wolność poruszania się (możliwość wspinania się na urwiska, niektóre ściany, chałupy i drzewa ... jednak nie róbmy z tego asasyna ;) ).


Ech... pomarzyć można...
 
Ja już kiedyś pisałem ale widziałbym grę osadzoną w czasach pogańskich, gra to gra więc można by skonfrontować wszystkich Sekwanów, Franków, Brytów, Galów, Celtów, Nordów, Rzym, Słowian, Bałtów, może wpleść trochę historii i mitów.
 
Top Bottom